Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (288. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.969
Cevap
304
Favori
2.227.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 286287288289290
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Marmaris - Bodrum arasi virajlı yollarda gümledi tamircide arka lastikten çıkan ufacik bir raptiye idi çivi bile değildi yani, ön lastikten çikan ise çiviydi.

Hocam sizin lastik çividen dolayı patlamış. Bunun sağlamlıkla hiç bir ilgisi yok ki... Nihayetinde çivi hangi lastiğe girse patlatır.

Bizim konuştuğumuz olay yanakları ince lastiklerin taş, çukur ve bozuk yollarda daha dayanıksız olduğu. Bu konuda Conti'nin başarılı olduğunu düşünüyorum. Ama başka hiçbir konuda başarılı değil bence.
  • talbotlago kullanıcısına yanıt
    Ben Michelin Energy Saver olanını eski aracimda kullandım yani Clio 2 RXT de ve virajlara daha hızlı girebiliyordum ama Continentala virajlarda güvenmiyorum o nedenle aynı virajlara daha dusuk hizla giriyorum yani sizin dediginizin tam tersini yapiyorum.
  • Continental Ecocontact 2 vardı aracı aldığımda üzerinde. Memnun kalıp gidip kış lastiğini de Continental Ts 850 Wintercontact aldım. Kış lastiği yanağı çok geniş ve yüksek hızlarda ses yapıyor tabi ama bu ses benim çok hoşuma gidiyor. :)

İstanbul'un köstebek yuvası şehiriçi yollarında, kaldırıma sıfır parklarda, ara sıra da dağ bayırda hiç üzmedi. Kullanım yerine göre değişebilir ama bence Türkiye yolları şartlarına uygun bir marka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar mevcut lastik etiketlerine bi bakayim dedim %99 dogrudur. 205/55/r16 91 v icin

Michelin primacy 3
    Yakit c
    Yol tutus a
    Ses 69 db

Continental premiumcontact 5
    Yakit c
    Y tutus a
    71 db

Goodyear efficientgrip performance
    Yakit b
    Yol tutus a
    Ses 68 db

Dunlop sport bluresponse
    Yakit b
    Yol tutus a
    Ses 68 db

Nokian e line 2
    Yakit a
    Yol tutus a
    Ses 72 db.

Bu degerlere gore lastik secilirmi? Tr de en iyi olarak lanse edilen michelin degerleri digerlerine gore pek iyi degil gibi. Si olsaniz hangisini alirdiniz etikete gore secermiydiniz yoksa markaya gore mi?

• Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    bu özellik kesinlikle olmalı..sinir olurum koymazlarsa..çok iyi ve faydalı bi özellik
  • onurungor O kullanıcısına yanıt
    etiketteki degerler onlarca ozellikten secilmis uc tanesi yol tutus dediginiz islak fren mesafesi yalniz
    ayrica bu degerler sifir lastik icin gecerli
    bu ozellikleri kac sene devam ettirebilecek o da onemli
    bilinen markalardan yana tercih yapmali

Benim Jazz için kullandığım en iyi lastik Hankook Ventus V12evo modeliydi. V hız serisi, orjinal Bridgestone Potenza RE040 tan daha sağlam (devasa çukura oldukça hızlı ve yüklü araçla girdim, müthiş gürültü, aks kırıldı sandım, sağa çektim aracı kontrol ettim, lastik katlanıp jant kenarlarını korumuş, hiç sorun görünmüyordu. Daha sonra lastikçiye gidip kontrol ettirdim, ne lastikte ne de jantta problem yoktu. Ama zrotları değişti sonraları. Lastik yanağı en az Bridgestone kadar sağlamdı yani) ve dayanıklı, ondan daha konforlu (daha yumuşak hamurlu) ve çok sessizdi. Fiyatı da çoğu lastikten ucuzdu, 3 sezon sıkıntısız kullandım ve Michelin aldım. Yenisi daha konforlu ama asla onun kadar yol tutuşu ve frenlemesi iyi değil.

Şirketteki Clio 4 lerde Conti ecocontactlar var. Bu araçtaki fren sistemi çok çok iyi olduğu için lastiklerin ne kadar etkisi var kestirmek güç, ama iyi olduğunu tahmin ediyorum, çünkü Pirelli kış lastiklerini taktıklarında performans yaz lastiğinden belirgin düşük oluyordu. Renonun balataları en fazla 18 bin km dayanıyor ki, çoğu araçta 8 ila 15 bin km arası değişiyor. Fiyatı çok değilse o fren performansı için bu kadar erken değişime razı olurdum. Balata markasının Ate olduğunu söylüyorlar forumlarda, bakmak lazım. Bulsam Jazz için de kullanırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talbotlago -- 13 Temmuz 2016; 19:40:19 >

• Arkaşdaşlar Megane sedan ekimde geliyormuş. İşler iyice kızışacak.

• cihanselvi kullanıcısına yanıt
    bir tek civic sedan gelemedi zaten
  • Buarada pancar motorlu mazda 3 ün en dolusu 92. Dizelin en dolusu 107 den başlıyormuş. Düz vitesler 4 bin lira ucuz. Mazda bu kadar kaliteli mi de kendine bu kadar güveniyor anlamadım. Amerikada honda daha da pahalı. Allah sahibine bağışlasın diyeceğimiz günler yakındır. Astra turbo 1.4 en dolu 88 artı sunroof koltuk ısıtma deri koltuk 98 bine filan geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    2012-2016 temmuz arası conti kullanıyorum ses hariç her
    şey yolunda
    Ben yeni kasa gelince satacağım diye nexen hd plus aldım ama lastik diğerlerinden farksız hem de ucuz :)

• cihanselvi kullanıcısına yanıt
    astrayı beğendiğimden falan değil ama, astra turbonun en full'ünde, ön arka bütün koltuklar ısıtmalı, sürücü koltuğu masaj fonksiyonlu ve soğutmalı.. bu saydıklarım benim için çok mühim değil, üstüne para verip almam. ama demek istediğim şey, astra hb donanım olarak oldukça nitelikli.. araba olarak bana hitap etmese de..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hondaprojason -- 13 Temmuz 2016; 22:59:16 >
  • Yeni kasaya dizel manuel gelecek mi arkadaşlar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskemre

Ben yeni kasa gelince satacağım diye nexen hd plus aldım ama lastik diğerlerinden farksız hem de ucuz :)

Valla michelin en basit uc ozellikte saydigim markalardan sadece contiyi gecmis digerlerinde geride ama en pahalisi michelin acaba uzun sure tazeligini koruyo ondanmi acaba pahali ve tutuluyor anlamadim. Nokian seste sorun var ses daha az olsa aa degerleriyle ben alirdim sahsen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurungor -- 13 Temmuz 2016; 23:47:41 >
    Good year egp kullaniyorum yumusak lastik sehircinde iyi ve yakit tasarrufu var ancak 110 unun ustune ciktigimda sanki buz ustunde gidiyorum gibi. Onceki lastik bridgestone turanza idi ve tas gibi yola oturuyordu. Ilk firsatta degistirecem. Sevmedim bu lastigi. Arac 2010 fd6

• Sağdan soldan gelen yeni ve gerçekten güzel araçların çıkış haberleri civic in enerjisini biraz söndürdü.

Adamlar aracı duyuruyor ve eksiksiz bi şekilde motor vites kombinasyonlarıyla geliyor.

Daha önce elantra sonra cerato (şimdi bunları yazdım ya vay sen cerato yla civic i aynı kefeye mi koyuyon, civic z sınıfı onlar c sınıfı" diyenler gelir.

Şimdi de yeni megane.

Eminim o da civic ten önce gelir. Ve her türlü motor alternatifleriyle gelir.

Öyle önce atmosferik, 6 ay sonra turbo, 1 sene sonra dizeli değil.

Valla beni yeni megane heyecanlandırdı ne yalan söyliyim.

Civic te acele etmesin. Sonuçta z sınıfı araç. Gelmesi kolay olmuyor tabi.

• resvo kullanıcısına yanıt
    peki ne alacsksin yerine?

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Sağdan soldan gelen yeni ve gerçekten güzel araçların çıkış haberleri civic in enerjisini biraz söndürdü.

Adamlar aracı duyuruyor ve eksiksiz bi şekilde motor vites kombinasyonlarıyla geliyor.

Daha önce elantra sonra cerato (şimdi bunları yazdım ya vay sen cerato yla civic i aynı kefeye mi koyuyon, civic z sınıfı onlar c sınıfı" diyenler gelir.

Şimdi de yeni megane.

Eminim o da civic ten önce gelir. Ve her türlü motor alternatifleriyle gelir.

Öyle önce atmosferik, 6 ay sonra turbo, 1 sene sonra dizeli değil.

Valla beni yeni megane heyecanlandırdı ne yalan söyliyim.

Civic te acele etmesin. Sonuçta z sınıfı araç. Gelmesi kolay olmuyor tabi.

Talisman daha iyi fazla bi fark olmayacak heralde megane sedan ile. Talisman dusunebilirsin. Gerci biraz gevsek bi aracmis galiba testlerde cok trim seslerinden bahsediyolar.

bayramda bir tanıdığımızın talisman'ına bindim, gayet konforlu, ses falan da yoktu. gerçi şehir içinde gidilen 10 dakikadan sonuca varmak çok mantıklı değil tabii. ayrıca o paralar verilir mi, o da ayrı bir mesele..
  • 
Sayfa: önceki 286287288289290
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.