Şimdi Ara

2020 WORK AND TRAVEL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
5
Favori
11.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba. Önümüzdeki yıl gitmeyi düşünenler varsa bilgi paylaşımında bulunabiliriz. Daha önce wat yapmış olanlarda tecrübeleriyle bizi aydınlatabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nondakeitakewell -- 14 Haziran 2019; 20:2:41 >

• ben gitmeyi düşünüyorum hocam. iletişimde kalalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen yıl bu zamanlar wat yapıyordum. Ah ulan çok özledim. :(

• Merhaba, WAT yapmış kişilerin deneyimlerine ve tavsiyelerine buradan bakmanızı öneririm : WAT İçerikleri

Ayrıca, Work and Travel konusunda şirket önerisi isterseniz de StudyZone oldukça sistemli ve başarılıdır. Referanslarına ve detaylı bilgilerine bu linkten ulaşabilirsiniz arkadaşlar: tık tık

Diğer güvenilir wat şirketlerine buradan göz atabilirsiniz: tık tık

Sorunuz olursa çekinmeyin. İyi şanslar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrsmrc

Geçen yıl bu zamanlar wat yapıyordum. Ah ulan çok özledim. :(
    Nerede yaptın hocam, hangi firma ile gittin, ne işinde çalıştın?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cifaretto

ben gitmeyi düşünüyorum hocam. iletişimde kalalım
    Firmalarla görüştükçe detayları yazacağım buraya. Şuan sadece Yero ile görüştüm ben 2450 $ fiyat verdiler. Başlığa yazan kişi sayısı artarsa Whatsapp grubu da kurarız.

• Nondakeitakewell N kullanıcısına yanıt
    United towers ile New Hampshire'da gittim.
    Bir otelde garsondum.

• mrsmrc kullanıcısına yanıt
    Program ücreti ne kadardı hocam? Çalışma saatlerin, kazançların ve harcamaların hakkında da bilgi verebilir misin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nondakeitakewell

Program ücreti ne kadardı hocam? Çalışma saatlerin, kazançların ve harcamaların hakkında da bilgi verebilir misin?
    2050'ye gitmiştim ödemeyi geciktirdigim için. Ocaktan önce ödemeyi yapanlar 100 dolar daha az ödeyerek gitmişlerdi.
    Haftada ortalama 80-90 saat alıyorduk. 110 saati gördüğüm oldu bir ara. Saatlik ücret 7.25 olup, 40 saatin üstüne 1.5 katı alıyorduk.
    Konaklama ve yemek ücreti ödemedik. Haftalık izin kullanmamız bile nadir olduğu için çalıştığım sürede sadece akşamları bar harcamaları ve ayda bir gittiğimiz avm harcamaları oldu. Küçük kasabada para harcamaya yer yoktu zaten.

• 2 yazimi harcadim Arizona lake powellda.Ekim ayi is basi yapmadan son kez turist olarak gidesim var su siralar.Son kez...
    Hayatimda yasamadigim cok guzel anilar biriktirdim.Cok iyi paralar kazandim.Tecrubelerimi bu yaz ayni yere gidecek arkadaslarimla teker teker paylastim.Tavsiyeler verdim.Bazilariyla telefonda 1 saatten fazla konustum.En sonunda iletisim kuran 15 kisiyi bir watsapp grupta topladim ve yardimlasmalarini sagladim.
    Work and travel hakkinda bilgi veremem,cunku cok subjektif bir etkinlik.Gittigin yer,calisma arkadaslarin,isverenin,gidis tarihin vsvs bircok seye bagli olarak tecrube de degisiyor.
  • Scourgeofgod28 S kullanıcısına yanıt
    Amerikaya adım attıktan sonra süreç kesinlikle kişiden kişiden değişiyordur hocam dediğin gibi. Herkesin beklentileri ve neler yapabilecekleri farklı olduğundan aynı yerde çalışan kişilerde bile, biri memnunken diğeri memnun olmama durumu olabiliyor. Bizim burada yapabileceğimiz programa kayıt süreçleri hakkında firma bilgisi alabilmek ve farklı tecrübelere sahip kişilerin tecrübelerinden faydalanmak.

• Daha kayit olmayanlar sadece bakinanlar ne zaman kaydolmayi dusunuyor su an cok erken degil mi. Eylulde yapsak da gec olmaz dusunuyorum.

2. Sorun traveldan cok work icin gidip para kasmak nasil yapilir Arastiranlar vat mi. Hangi eyalet sehir vs. Bu amacla gidecek biri var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam eğer sana ulaşan başka kişiler varsa bir whatsapp grubu kurabiliriz bende 2020 wat a katılacağım bir aksilik çıkmaz ise,grup kurarsan pm ile bana ulaşabilirsin
    telefon numaramla ilgili bir sıkıntı var onun için site mesajları görüntülememe müsade etmiyor,grup kurarsan buradan haber verebilirsin konu üzerinden haberleşiriz
  • 1/2mv2 1 kullanıcısına yanıt
    Para kazandiran eyalet veya is gibi bir tabir yok malesef work and travelda.Zaten bircok insan bu yuzden yanilgiya dusuyor wat yaparken.

Eger para kazanmak istiyorsan bir kere masraflarini kisacaksin(gereksiz olanlari).Bence en onemlisi bunlardan verecegin kira ve ise ulasim metodu.
    Misal kimi yerler var haftalik 150 dolar aliyorken bazi yerler hic para almayabiliyor.Kafadan peycek basi 300 dolar kar demek.Bazi isler,zaruriyetten konaklamaya uzak mesafede.Isten eve otobus ile gidenler vardi.
    Diger bir onemli tuyo ise,calisacaginiz yerin turistik ve sezonluk olmasi.Bu sayede 2. ise cok kolay girersiniz cunku genelde bu tarz yerlerdeki kucuk isletmeler sadece sezonda hizmet verir ve donemsel eleman alir ki bu da siz oluyorsunuz.

Garsonlar ac kalmaz ve her zaman ortalama watcidan bir tik daha fazla kazanirlar.Ama bazi yorelerin kendilerine has isleri de vardir,degisik islerdir ve kazanimlari iyidir.Mesela pompacilik,veyahut hamallik.
  • Ben de gitmeyi düşünüyorum ama şirket konusunda çok kararsızım.
  • Success ankara ile görüştüm ağustos sonuna kadar indirimli $2190 dediler, 4 kişi olarak gidenlere $50 dolar indirim varmış, var mı başka şirketler ile görüşen fiyat alan ?

• ABD Ankara büyükelçiliği internet sayfasında wat acenteleri listesi var. Bakmak isteyenler için listeyi burada da paylaşıyorum.

https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/Agencylist_040519.pdf
  • ben de 2020 de work and travel yapmayı düşünüyorum. şuan için armada grandee ile görüşmeyi düşünüyorum. whatsapp grubu oluşturulursa gelmek isterim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.