Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
5.993
Cevap
131
Favori
751.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Karışık tüketim natürel mod ile ADANA TARSUS gidiş dönüş ve şehir içi kullanım ile.
    2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda2007 -- 11 Şubat 2017; 23:53:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankara-06

1.6 dci 130 bg modelini alıp kulanan arkadaşlar var mı memnun mu acaba ?

1.6 130 Bg 320NM tork kombinesi harika bir motordur.

Bu motordan ve bu torktan memnun olmayan adamin aklindan şüphe etmek gerekli 2.0 dizel motor ile nerdeyse ayni denklikte.

Aracımı çok uygun fiyata full ospiyonlu almasaydım alacağim tek motor kombinesiydi 1.6 dCİ 130 Bg..

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam yanıtınız için, hali hazırda 2012 yılından beri megane hb gtline 1.6 dci 130 bg modelini 110 bin km'dir kullanıyorum.

megane sedan 1.5 dci edc versiyonunu deneme imkanım oldu 1.6 dci modelinin test aracını görmedim denemek istiyorum ancak hep o versiyonun test aracının yok

cevabını aldım bulundugum yerde. sedan kasada motorun tepki durumunu yakıt tepki vs durumunu merak edıyorum. Ona göre motor secenegıne karar verecem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdi5555

Eco modda sakin kullanıyorum Niye ben karma yakıt değeri 7 lt görüyorum.100 tllik mazot alıyorum 300 km yol yapıyorum.200 km şehiriçi 100 km şehir dısı! Banada öğretin şu işi ya :)

hocam benim de eco mode. Trafiği çok yoğun olan bir yerde kullanmıyorum aracı. Bundan diye düşünüyorum
  • Stepnesine bakıp da benimki gibi bir görüntü ile karşılaşan oldu mu, imalat yarım kalmış gibi.

Stepne ölçüsü 195.65.R15 sizlerinde aynı mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ack498 -- 13 Şubat 2017; 15:30:20 >
  • Aracından ses gelen var mı, müzik çalarken kapılardan zırıltı gelmesi ya da bozuk yolda giderken konsoldan ses (zırıltı gibi) gelmesi gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ack498

Stepnesine bakıp da benimki gibi bir görüntü ile karşılaşan oldu mu, imalat yarım kalmış gibi.

Stepne ölçüsü 195.65.R15 sizlerinde aynı mıdır?

Stepne 15 jant evet.

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ack498

Cevap için teşekkür ederim.

Ben teşekkürederim.

• İcon donanımdaki pure led farlarda yükseklik ayarı nasıl yapılıyor arkadaşlar? İçerde düğme falan da yok. Aracı çalıştırınca farlar xenon farlar gibi yukarı aşağı oynamıyor yani otomatik ayar yok galiba.

• Arkadaşlar telefonumu bluetoth a bagladıgımda mesela youtubeden vıdeo acıyorum goruntu önceden ses sonradan gelıyor neden kaynaklanıyor acaba sorun sadece youtubede dııl mesela lıg tv mac ızlerkende aynı sekılde bırde flash dıske mp3 atıyorum araca taktıgımda desteklenmıyor dıyor o neden oluyordur?yardımlarınız ıcın tesekkur ederım.
  • @zvonimir , gaza basarken bir zırıltı geliyor motordan, daha önceki sayfalarda da bir kullanıcı bahsetmişti.

@arastgeldi , kitapçıkta far yüksekliği arkada oturan kişi vb. bağlı olarak otomatik olarak ayarlanıyor diye yazıyordu

Benim bir sorum: radyodadaki frekanslar ve istasyonlar arasındak fark nedir? Sanırım frekansları yoldaki çekme durumuna göre otomatik olarak belirliyor böylece direksiyondaki döner tekerlek kumandadan ileri geri gidilebiliyor.
    Ama istasyonlar da sanki aynı işlevde gibi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zvonimir

Aracından ses gelen var mı, müzik çalarken kapılardan zırıltı gelmesi ya da bozuk yolda giderken konsoldan ses (zırıltı gibi) gelmesi gibi.

Ekolayzir ayarlarinda arada bi patlak hoparlor sesi veriyor stop edip yeniden calistirinca duzeliyor yazilimsal bi sorun guncelleme bekliyorum. Ayrica gecen cok kar don buz olan bi gun cam tavandan cat cut tirm sesleri aldim bolca ama hava -15 falandi galiba ankara dayim. Onun disinda bi yaramazlik farketmedim. Ayrica edc de biraz sasiriyor gibi geldi bana durcak gibi yavaslayip vazgecip gaza oturunca tekrar ne yapacagini bilemiyor bosta gaz verirsin ya oyle bi hal aliyor. Sonra duzeliyor hemen.

• quote:

Orijinalden alıntı: CaRaBeeN

@zvonimir , gaza basarken bir zırıltı geliyor motordan, daha önceki sayfalarda da bir kullanıcı bahsetmişti.

@arastgeldi , kitapçıkta far yüksekliği arkada oturan kişi vb. bağlı olarak otomatik olarak ayarlanıyor diye yazıyordu

Benim bir sorum: radyodadaki frekanslar ve istasyonlar arasındak fark nedir? Sanırım frekansları yoldaki çekme durumuna göre otomatik olarak belirliyor böylece direksiyondaki döner tekerlek kumandadan ileri geri gidilebiliyor.

hocam aynı şeyi bende merak ediyorum. döner tekerlek kumandayı çevirdiğimde sadece radyodan 6 tane istasyon arasında geziyor. oysa ben o kumandanın sırayla radyo istasyonlarını arasın istiyorum. bi türlü yapamadım. her seferinde radyonun üzerindeki << >> tuşlarını kullanmak zorunda kalıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: arastgeldi

İcon donanımdaki pure led farlarda yükseklik ayarı nasıl yapılıyor arkadaşlar? İçerde düğme falan da yok. Aracı çalıştırınca farlar xenon farlar gibi yukarı aşağı oynamıyor yani otomatik ayar yok galiba.
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 4 Ocak 2019; 19:25:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

quote:

Orijinalden alıntı: Kubi.lay

Son güncel tüketimim. Aracım 1600 km'de ( Full şehir içi dur kalk trafiği )

Benim 1.6 linea 35km ortalama ile bile 6lt yakıyor. :(

Dün İstanbul'dan bolu ya geldim. Adapazarından sonra e5 e geçtim. Bolu dağından aşırı siten 2. Vitesle tırmandım. Kontak kapatmadan önce baktım 63 km ile 4.9lt yakmış.

Aynı yolu dönüşte tüneli de kullanarak 101 km ortalam hız 4,3 lt ile tamamladı. İst da yine sıfırladım 25 km de 7,3lt oldu şehir içi. İstanbulun havası yaramıyor linea'ya. :(

• quote:

Orijinalden alıntı: onurungor

quote:

Orijinalden alıntı: zvonimir

Aracından ses gelen var mı, müzik çalarken kapılardan zırıltı gelmesi ya da bozuk yolda giderken konsoldan ses (zırıltı gibi) gelmesi gibi.

Ekolayzir ayarlarinda arada bi patlak hoparlor sesi veriyor stop edip yeniden calistirinca duzeliyor yazilimsal bi sorun guncelleme bekliyorum. Ayrica gecen cok kar don buz olan bi gun cam tavandan cat cut tirm sesleri aldim bolca ama hava -15 falandi galiba ankara dayim. Onun disinda bi yaramazlik farketmedim. Ayrica edc de biraz sasiriyor gibi geldi bana durcak gibi yavaslayip vazgecip gaza oturunca tekrar ne yapacagini bilemiyor bosta gaz verirsin ya oyle bi hal aliyor. Sonra duzeliyor hemen.

Benim bahsettiğim ses de, baslarda hoparlörün olduğu yersen gelen patlak hoparlör sesine benzeyen bir ses. Ama ekolayzırdan kaynaklandığını sanmıyorum, önce hoparlörün delikli kapağındaki boşluk ses yapıyor diye düşündüm, ancak o Kısmı incelediğimde yekpare olarak tek parça (kapağı yok) üretilmiş olduğunu gördüm. muhtemelen kapı döşemeleri tam oturtulmadığı için yapıyor, gürültü gelirken elimle hoparlörün olduğu plastik kısma bastırınca ses kesiliyor, sesin kaynağının neresi olduğunu tam olarak henüz keşfedemedim. havalar biraz ısınsın detaylı bir incelemeyle seslerden kurtulacağım inşallah.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kubi.lay

Son güncel tüketimim. Aracım 1600 km'de ( Full şehir içi dur kalk trafiği )

Benim 1.6 linea 35km ortalama ile bile 6lt yakıyor. :(

Dün İstanbul'dan bolu ya geldim. Adapazarından sonra e5 e geçtim. Bolu dağından aşırı siten 2. Vitesle tırmandım. Kontak kapatmadan önce baktım 63 km ile 4.9lt yakmış.

Aynı yolu dönüşte tüneli de kullanarak 101 km ortalam hız 4,3 lt ile tamamladı. İst da yine sıfırladım 25 km de 7,3lt oldu şehir içi. İstanbulun havası yaramıyor linea'ya. :(

Size ne zaman dCİ motorlu bir araç alıyoruz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 14 Şubat 2017; 13:3:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CaRaBeeN

@zvonimir , gaza basarken bir zırıltı geliyor motordan, daha önceki sayfalarda da bir kullanıcı bahsetmişti.

evet o, motordan gelen zırıltıdan bahseden bendim, o ses devam ediyor ve muhtemelen tüm Meganlarda var o ses. radyo istasyonu soruna cevabım yok, çünkü genelde USB kullanıyorum, radyoyu hiç kullanmadım desem yeridir.
  • Sabah sabah başımıza gelene bir bak sinirlenmemek elde değil !!

https://youtu.be/nilwCckXgYs

https://youtu.be/BK7iVxsI39w

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.