Şimdi Ara

2020 Renault Clio 5 [ANA KONU] (437. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.096
Cevap
212
Favori
706.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 435436437438439
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.0 TCE otomatiklerde hız limitörü kaça ayarlı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.3 tce V kayışı değişimi yaptıran oldumu acaba? bu motorda gergi makarası yok, esnek kayış kullanıyor, bu sebeble soruyorum.

• EnderGelişenOsasunaAtağı kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar bu şekilde 5dk da çıkardım sagolasınız.

2020 Renault Clio 5 [ANA KONU]

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • solukdenizli kullanıcısına yanıt

rica ederim çözülmesine sevindim

• 1.3 Tce vs E-Tech 1.6 145 Hp Hybrid ikisini karşılaştırırsak hangisi tercğh edilmeli arkadaşlar ?

Hangisi şehirdışı/şehiriçi daha avantajlı olur ? Hızlanma anlık tepkiler hangisi daha iyi olur ?

Austral 1.2 de aynı teknolojiyi verirken Clio neden 1.6 da veriyor ?

• arkadaşlar selamlar, clio 2023 1.0 tce manuel arabamda bugün başlayan bir rölanti dalgalanması hatta stop etme sorununa denk geldim. önce start stop saçmalıyor sandım, kapattım ancak araba ışıklarda vs. durdugumda normal 900 devirlerde iken bi anda 600 700'lere düşüyor gibi görünüp stop edip otomatik kendini tekrar çalıştırıyor.

araç hareket halindeyken bir sorun hissedemedim, bu problem hareketsizken rölantide oluyor. hatta ışıklarda durdugumda vs. gaz vererek devri 1200-1500lerde tutuyorum yine bir sorun yok, stop etmiyor.

geçenlerde turbodaki tıkırtı sesi için de yazılım atmışlardı, bu aralar da yeni turbo gelecek o takılacaktı.

konuya hızlı göz gezdirdim ama benim gibi bir problem yaşayan var mı göremedim. benzer bir konu yaşayan/bilgisi olan var mı? varsa benzer bir sorun yaşayan önden ne ile karşılaşabileceğimi bilmek iyi olurdu. yarın servisi arayacağım ama muhtemelen bayramda çalışmıyorlardır. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• ONUR_345241 kullanıcısına yanıt

1.6 atmosferik australe az geleceği için 3 slindirli turbo benzinli motor kullanmışlar sanırım, 3 silindir olması handikap bana göre, 1.6 atmosferik o araca az gelir sebeb bence bu....

clioya gelince, yeni daha iyi denebilir, fakat hibrit clio ya o para verilirmi ben vermezdim açıkacası, clio icon az opsiyonda ekle 1.5 milyon, daha ucuza daha dolu elektrikli araba alırım mesela, 208gt elektrik al, kona elektrik al mesela....

1.3 clio ile hibriti kıyaslarsak uzun yolda yakıt farkı aman ama farketmez, şehir içinde biraz eder, spor kullanımda 1.3 tce direk geçer gider, 145 hp ye bakmayın, kıyasa gerek yok, stok halde 8.2 sn. yapabiliyor clio, neyse zorlamadan denk diyelim, seçim senin, hibrit clio 1.6 aslında fiyat olarak uygun olsa olur aslında ama fazla pahalı, hele corolla 1.8 10 bin küsür mtv ödüyor, ne anladım ben bu işten, göya az yaktık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimelle -- 18 Haziran 2024; 15:25:0 >
  • Arkadaşlar merhaba. 2 yıldır 1.0 tce 100 beygir clio kullanıyorum bu sene klima 4. kademede çalışırken 30 km civarı hızlarda ayağımı yavaşlama için gazdan çektiğimde araç 5-10 defa sallıyor. Sanki vitesi 1 indirip tekrar 2 te çıkarıp tekrar 1 2 gibi geçiş yapıyormuş gibi veya vitesi düşüneyim mi düşürmeyin mi karar veremiyorum gibi. Başına gelen var mı. Bujileri değiştirdik ama sonuç yok

• bayram840 B kullanıcısına yanıt

sadece klima en yüksekteyken yapıyorsa şanslısınız, ben genel olarak yapmasına alıştım artık

• Merhaba,

2023 model 20 binde 1.0 tce aldik.

Arac 2023 haziran cikisli, 20 bin bakimi ocak 2024 te yapilmis.

Bu araci tekrardan ne zaman periyodik bakima goturmek gerekir?

• Unique For All kullanıcısına yanıt

Aracınız hayırlı olsun. Bir sonraki bakım normalde Ocak 2025. Ama bu tarihten önce 40.000 km olursa o zaman 2. Bakım yapılabilir.

• free men F kullanıcısına yanıt

Cok tesekkur ederim cevap icin iyi bayramlar dilerim

• 2020 1.0 tce otomatik sahibiyim 70bin kmde araç. 20 günde motor suyu max seviyeden min seviyesi altına düşüyor. Servise götürmeden önce gözle yapılabilecek bir muayene var mıdır?

İnternetten baktığımda contada kaçak olabilir vs yazılmış. 2 ay önce expere soktuğumda conta kaçak testi yapılmıştı sorun yok denilmişti. O conta ile bu conta aynı conta mı onuda bilmiyorum tabi.

• -hay@let- kullanıcısına yanıt

Yok hocam Conta değildir Devirdaim kaçırıyordur bizim araçlarda devirdaim Kronik 60 - 70 Bin Km lerde kendini dağıtıyor. Dağılmadan servise gösterin Kendiniz tespiti devir daimin V kayışının oldugu kısmın altında ıslaklık var mı yok mu o şekilde yapabilirsiniz varsa kesin devirdaim.

• 3.yıl bakımı 10200Tl.

• bugün servise gittim, alternatör bozulmuş :) 17bin kmde alternatör bozulması çok tuhaf geldi. garantiden hem alternatör hem akü değişecek, çarşamba ancak gelir parça dediler. ikame araç da veremiyoruz parça adınıza rezerve edildiği için dediler. ikame için çok zorladım 2 gün verebiliriz ancak dediler.

alternatör şimdi mantıklı geliyor, öncesinde hiç aklıma gelmemişti. internette böyle bir soruna denk gelememiştim özellikle 1.0 tce’lerde, benden sonra araştıran arkadaş olursa aklında bulunsun :) odb den akü voltajına da bakılabilir benim araba çalışıyorken dahi akünün voltaj düşüktü, sonradan fark ettim.

amanın, iyiki kendim yapıyorum, 2200 tl. civarı Motul Rn17 yağ ve filtreler, başka masraf yok...

• alimelle A kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle haklısınız hocam. Saydıklarınıza ek yapılan buji ve fren hidroliği var. Dışarıda toplam 6000 fiyat verdiler. Satmayı düşündüğüm için serviste bakımı sürdürüp sürdürmeme kararını sürücüsüne bırakmak istedim 😀

buji 60 binde bir, hidrolikse ölçüme göre değiştirilir ve senelerce gider 3 senede bozulmaz, servisin her dediğini yaparsak zaten bittik demektir, adamlar 10 sene rahat gidecek g12 antifirizi bile ölçmeden etmeden boş yere değişiyorlar, bu konuları biraz öğrenmek lazım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimelle -- 21 Haziran 2024; 19:32:54 >
  • alimelle A kullanıcısına yanıt
    Dediklerinize katılıyorum. Tecrübem ne kadar dizel motoru üzerine olsada benzinlide de durum çok farklı değil. Garanti muhabbetine %90ınımız serviste yaptırıyoruz bakımı. Ki ben garantiden şimdiye kadar oldukça faydalandım. Bu konuda karda olduğumu düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 435436437438439
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.