Şimdi Ara

2020 Model Skoda Superb Arızası (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
3
Favori
25.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
93 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benimde önceki aracım 1.6 octavia dsg 80 bin kmde arızalanmıştı.

Fakat şuan ki aracım 2.0 passat 150 bin km oldu arıza yapmadı henüz.

2.0 motorlardaki dsg daha sağlam oluyor diye duymuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssemih24 -- 22 Aralık 2020; 14:16:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: REM

bmw için ZF türkiye komple şanzıman tamiri 11 bin lira idi ve yetkili ZF servisi (euro 6,58 idi o zaman, euro kadar artsa ki sanmıyorum 15,5 bin yapıyor ) 25 bin liraya nerede yarım yamalak yaptırmış gerçekten yazık etmiş

Alıntıları Göster

forumda konusu var.

• Herkes bu sefer düzelmiştir diye düşünüp alıyor, sonra soluğu serviste alıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Melikşah_38 M kullanıcısına yanıt
    Ee en çok kullanılan renault :))))) gece 2 de yolda kalan tam otomatik görmedim ama dsg ger gün yeni bir konu. Uzak değil yakın zamanda seninki de patlar
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Nikin ve yorumun birbirine tam uyuyor
  • miravoğlan M kullanıcısına yanıt

renault olsa dediğin gibi o da çift kavrama zaten

dsg sürekli bozulan bir şey olsa trafik tıkanır şehirlerde o kadar çok dsg var ki rahat olun bozulma ihtimali çok düşük.. arabada gierken dağdan kaya düşme ihtimaliyle aynı

• sssemih24 kullanıcısına yanıt

2.0'daki DSG'nin kodu 1.6'da kullanılandan farklı. Tork değeri daha yüksek. DQ200 en sorunlu olanın kodu. Ha bu demek değil ki Audi RS6 Avant'daki DSG kusursuz. CVT de kusursuz değil. Güzelleme yapanların araç satış rakamlarını baz almaması yüzünden DSG hep tükaka.

• bianconera kullanıcısına yanıt

Psa grubunun hesaplarına üye ol da bir izle

Bugun kapısı çürüyen citroen caltus konuşuluyordu

Psa pişmanlıktır

• luckystar kullanıcısına yanıt

2021 deki dsgler sağlam olacakmış diyolla.  

La bırakın artık hikaye okumayı.

Yer gök dsg arizasiyla dolu ,ariza üzerine sektör oluşmuş piyasada dsg tamircisi diye bunlar gelmiş hala her araba olur hede höde

Nah olur her arabada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 22 Aralık 2020; 18:55:0 >
  • miravoğlan M kullanıcısına yanıt

yürü git

• Jocker35 J kullanıcısına yanıt

Arıza üzerine sektör mü oluşmuş. Bu nasıl mantık? Araba tamircileri var diye araba da almayalım o zaman, arızlar üzerine sektör olmuş.

Yüzbinlerce dsg li araç var trafikte bunları tamir bakımını yapan yerlerin olması zaten normal.

Senin sakat mantığına göre iphone tamiricisi diye sektör var kimse iphon almasın. Bu forumda hergün yeni bir mantıksızlık görüyorum ufkumuz açıyor.

Bu arada bmw şanzımanında tamir servisi var tam otomatiklerin de tamiri yapılan yerler var bilgin olsun.

• Melikşah_38 M kullanıcısına yanıt

Melikşah kardeşim yazdıklarına once kendin inan .

Senin de birgun dsgli makinenin patlayacak boşuna çırpınma. Belki de patladı çaktırmıyorsun  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 22 Aralık 2020; 19:4:58 >
  • geçmiş olsun.

yani şu forumda bile neredeyse her ay birileri gelip dsg arızası diye başlık açıyor. vw-skoda-seat forumlarında,facebook gruplarında durum nedir kim bilir.

dsg olayı sürpriz bomba gibi bişi.

maalesef çoğu çift kavramalı şanzımandan bu yüzden korkuyor ve uzak duruyorum şahsen.

• iyi ki vag ve dsg varmıs. Size malzeme cıkmıs.

Passat tan sonra en iyi alınacak D segment , gene passat

Golf den sonra en iyi alınacak C HB , gene golf,

Tiguan dan sonra alınacak en iyi C suv , Gene tiguan

Polo dan sonra alıncak en iyi , b HB gene Polo dur.

Bunu ben söylemiyorum , otomotiv sektörünün duayenleri söylüyor. Burada atıp tutanlar , kac kere Vag gurubu arac kullandı ? sahip oldu ?

Geciniz bu boş muhabbetleri. Her ürünün kronik problemeleri olur . Peki soruyorum madem bu kadar berbat , kötü bu DSG , neden 2.nci elde , en yüksek prim yapıyor ve kısa sürede satıyorsun.

Diger aracları alanlara da saygım sonsuz bu arada . Bu iş tercih meselesi . ama sürekli bir malı kötüleyerek , ve bu ürünlere sahip olanları aşagılayarak bir yere varamazsınız.

Kabak tadı veren Anti vag cı, anti DSG ci arkadaşlara lafım. BAkın işinize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckystar -- 22 Aralık 2020; 21:8:29 >
  • starliner3434 S kullanıcısına yanıt
    Bende Audi araç var. Aynı şanzıman olarak geçse de bizdekiler yağlı tip. Dsg alırken bu detayı sormakta fayda var. Çok geçmiş olsun..
  • Doğuş otodan gelecek cevap KULLANICI HATASI ama iyi niyet garantisinden 30000 TL olan ücret 10000 TL diyecekler.

• ALMAn dediler almadım.

Japon CVT aldım kafam rahat. Fanboylara sorsan mobilet vitesi.

• bizim aşşada bi vosvos manyağı sevdiğim bi dayı oturuyor arabayı öyle hor kullanırki acımaz yani benimlemi yaşıyıcak kafasında devir çevire çevire gider tanıdığım o kadar narin kullanan adamların araçları hep şanzuman patladı dsg bununkine bişi olmuyor şansmıdır nedir anlamadım motor yağını 90bin km geçirmiş arabada yağ kalmamıs nerdeyse zift gibi yapışmıs 2 3 defa temizleme yağı doldurdular boşalttılar :D arabaya bişey olmuyor vallahi şaşırıyorum yani

• 2 bin km'de dsg'si bozulanı da tanıyorum 150.000km'de daha kavraması bile değişmemiş dsg'lerde var.

En çok sorun çıkaran dq200 serisi 7 ileri kuru kavrama şanzımanlar, 6 iler dq250 ıslak kavrama çok çok daha sorunsuz neden hala bu dq200 kullanırlar anlamıyorum. Bana 14.000 km'de 10 bin tl masraf açacaksa afedersiniz ama s*kayım şanzımanınıza derim. En iyisi ıslak kavramalı veya cvt tarzı şanzımanlar.

Bizdede 1.4tsi leon var 48 bin km'de ne zaman dsg'yi elime alırım merak ediyorum. Umarım uzun yolculukta bozulmaz. 1998 model 540i kullanıyorum, 2018 model dsg'li araçla yolda kalırım diye daha çok korkuyorum.Umarım garanti masrafsız tamir eder ama böyle şeyler insanı araçtan soğutuyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.