Şimdi Ara

2020-21 Eğitim ve Öğretim Yılı Akşam Lisesi Kayıtlarımız Devam Ediyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ümraniye Özel Umut Akşam Lisesi 2023-24 Eğitim ve Öğretim Yılı Yeni Dönem Kayıtlarımız Devam Etmektedir..

https://www.umutaksamlisesi.com/haber-lise-diplomasi-almak-icin-Ozel-aksam-lisesi-kayitlarimiz-devam-ediyor-173.html

2020-21 Eğitim ve Öğretim Yılı Akşam Lisesi Kayıtlarımız Devam Ediyor..

2023-24 Eğitim Öğretim Yılı Kayıtlarımız Devam Ediyor.

Lise diploması Diploması İş Hayatınıza Engel Olmasın.

Çalışıyorum ama lise diplomam yok diyorsanız,

Çeşitli sebeplerden lise eğitimimi yarım bırakmak zorunda kaldım diyorsanız,

Açık öğretim lisesini takip edemiyorum diyorsanız,

18 yaşımı doldurdum ama lise diplomam yok diyorsanız,

Örgün eğitim hakkımı kaybettim, nasıl lise mezunu olabilirim diyorsanız,

Lise diplomam olmadığı için iş bulamıyorum diyorsanız,

Kamu personel sınavlarına katılmak istiyorsanız,

Üniversiteye girme hayalinizi gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız,

2011 yılında açılan Ümraniye Özel Umut Akşam Lisemiz, kurulduğu günden beri kesintisiz akşam lisesi eğitimi veren, güvenilir, deneyimli, binlerce mezun vermiş, ulaşımı kolay, fiyatları uygun, ödeme seçenekleri çok, Meb. Müfredatına ve kuruluş amaçlarına uygun eğitim-öğretim veren bir okuldur.

Sizinde lise diplomanız yok ise, güvenilir, bütçenizi sarsmayacak, sıkıntı çıkmadan lise mezun olabileceğiniz bir okul arıyorsanız, Ümraniye Özel Umut Akşam Lisesi size tüm bu şartları sağlamayı taahhüt eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özel Umut Akşam Lisesi -- 27 Mayıs 2023; 9:15:58 >

• Akşam Lisesine Kayıt Olabilmek İçin 18 Yaş Şart mı.
    Öncelikle akşam liselerinde yaş üst sınırı yoktur.

Yaş alt sınırı varmıdır. Evet var. Yaş alt sınırı 18 dir.

Ancak bu sınırı bozan bazı durumlar söz konusudur.

Peki kime 18 yaş sınırı vardır. 18 yaş sınırı ortaokul mezunu olduktan sonra hiçbir liseye başlamamış öğrenciler için vardır.

18 yaş alt sınırı, örgün eğitimden akşam lisesine geçmek isteyen ancak örgün eğitim hakkını kaybetmemiş öğrenciler için vardır.

Akşam Lisesine Kayıt Olabilmek İçin 18 Yaşında Olmak Şart mı

Toparlayacak olursak, akşam lisesine kayıt olmak için ya açık öğretim lisesinde öğrenci olacaksın ve en az 1 kez sınava girmiş olacaksın. (bu durmda yaş sınırı aranmaz)

Örgün eğiitm lisesinde isen 2 sene sınıfta kalarak örgün eğitim hakkını kaybetmiş olacaksın.(yaş sınırı aranmaz)
  • Lise Eğitimimi Yarım Bırakmıştım. Kaldığım Yerden Devam Edebilirmiyim.

Akşam liselerinde en çok karşılaştığımız durum bu.

Genellikle çeşitli sebeplerden geçmişte öğrenciliği yarım öğrencilerimizin sayısı oldukça fazla.

Akşam liselerinde yaş üst sınırı yoktur.

Lise Eğitimimi Yarım Bırakmıştım. Kaldığım Yerden Devam Edebilirmiyim

Yarım kalan eğitiminizi akşam liselerinde tamamlayabilirsiniz.

Geçmişte hangi sınıfta kaldıysanız yine o sınıftan başlayarak lise eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.
  • Akşam Lisesinden Ayrılarak Açık Öğretim Lisesine Geçiş Yapabilirmiyim..

Her akşam lisesi öğrencisinin istediği zaman başka okullara gitme hakkı vardır.

Akşam lisesinde eğitim ve öğretimine devam eden bir öğrenci, eğer okuluna borcu yoksa, istediği takdirde öğrenciliğini dondurabilir, başka bir akşam lisesine geçiş yapabilir, Açık öğretim lisesine gidebilir.

Akşam Lisesinden Ayrılarak Başka Okullara Geçiş Yapabilirmiyim

Hali hazırda kayıtlı olduğu akşam lisesinde eğer öğrenciliğini dondurursa, kişinin öğrenciliği e-okul üzerinde pasif konumda bekler. Öğrenci tekrar akşam lisesine devam etmeye karar verdiğinde aktif hale getirilerek, kaldığı sınıftan devam edebilir.
  • Akşam Lisesi Mezunu Olursam Üniversiteye Gidebilirmiyim.
    Bu soruda öğrenciler tarafından en çok sorulan bir soru.
    Akşam liselerinin statüsüne baktığımız da sadece ve sadce ders saatlerinin akşam mesai saatlerinden sonra olmasından başka diğer özel ya da devlet liselerinden hiçbir fark olmadığını görürüz.
    Akşam Lisesi Mezunu Olursam Üniversiteye Gidebilirmiyim

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde diğer özel yada devlet liseleri hangi haklara sahipse, akşam liseleri de aynı haklara sahiptir.
    Üniversiteye girebilirsiniz. Yurt dışında üniversitelerde okuyabilirsiniz. Kamunun lise emzunları için açtığı tüm sınavlara girebilirsiniz.
  • Açık Öğretim Lisesindeyim. Akşam Lisesine Geçiş Yapmak İstiyorum.
    Açık öğretim liselerinden akşam liselerine geçiş yapılabilir.
    Açık öğretim liseleri kredili sisteme dayalı bir eğitim öğretim sistemidir.

Akşam Liseleri yüz yüze eğitimdir.

Açık öğretim lisesi öğrencileri Kredi toplayarak mezun olmaya çalışılır.

Yüz yüze eğitim olmadığı için çok zorlu bir süreçtir.

Açık öğretim lisesinde öğrencilerin topladıkları belli bir kredi vardır.

Açık Öğretim Lisesindeyim. Akşam Lisesine Geçiş Yapmak İstiyorum.

Açık öğretim lisesi öğrencileri akşam lisesine geçerken hak kaybına uğramazlar.

Her açık öğretim lisesi öğrencisi topladığı kredilerin karşılığı olan sınıflara kayıt olarak akşam lisesine geçiş sağlaya bilir, kaldıkları yerden devam ederler.

Böylece daha kısa bir sürede mezun olma şansını yakalar.

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.