Şimdi Ara

2019 Tüvtürk Zamlı Fiyatları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2018 Tüvtürk Fiyatları;
    Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker : 305,62 TL

Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork : 226,56 TL

Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet : 115,64 TL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Maşallah 50 TL güncelleme gelmiş. Güncellemeyi kontrol edin yalnız bizim Honda'ya uygun değil gibi bu güncelleme ios 11'de kalacak herhalde Honda'mız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 2 Ocak 2019; 16:2:24 >
  • Adamlar havadan para kazanıyor ne güzel 5 dklık olay için 200-300 tl

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoctorEconomy

Adamlar havadan para kazanıyor ne güzel 5 dklık olay için 200-300 tl
    280 tl muayene ucreti verecegiz artik arabaya da korkarak binecegiz

• 2 senede bir 280 tl gözüme gelmez.
    mtv benzin kasko sigorta bakım fiyatlarından zaten fazla fazla geçiriyorlar.asıl korkulması gereken bunlar.
  • Tekerleklere basılan havaya vergi koymadıklarına şükreden.

• Resmen araç kullanmayın diyorlar az diyenlere gelsin..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir hafta falan geçseydi yahu ilk günden güncellemeyi yapmışlar,hayır anlamadığım neyin karşılığı bu para
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

2 senede bir 280 tl gözüme gelmez.
    mtv benzin kasko sigorta bakım fiyatlarından zaten fazla fazla geçiriyorlar.asıl korkulması gereken bunlar.
    Kasko Sigortanın gene bir işlevi var hocam yeri geliyor seni çoğu dertten yükten kurtarıyor bu ikili ama bu muayeneye verilen ücret karşılığında ne hizmet alıyorsun ? Kimse demesin muayenede senin bilmediğin bir şeyler çıkıyor felan kimse kusura bakmasın bilinçli bir insan aracında ne olup bittiğini az çok bilir bazı bilemeyeceği şeyler alttaki şasedeki çürükler vs... birde 280 tllik ne yapıyor bu adamlar max 10 dklık bir işlem için bu ücret fazla adamın aracında sorun yoksa al kardeşim bizi uğraştırmadın senin muayene ücretin 100 tl desinler ama sorunları olduğu ve bu sorunları bildiği halde muayene için gelmiş bir insanla bilinçli bir insan neden aynı kefeye konuluyor ? Ve bu muayene işi tekel bir hizmet olmasaydı aynı kalitede Eminim daha ucuza hizmet edecek firma yada markalar olurdu. Tabi devletimiz sağolsun kaymaktan oda yiyor.

Benzin ve MTV de haklısınız ona sözüm yok o kanayan yaramız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• DoctorEconomy kullanıcısına yanıt
    haklısın 280 tl lik bir işleri yok ama 2 senede bir olunca daha tolere edilebilir geliyor her sene olanların yanında onun için dedim.yoksa dediğin gibi 100 tl lik iş güçleri yok ki aldıkları paranın tam hakkı olarak kontrol de yok sorunlu arabaları dökülen arabaları 50 lira farkla nasıl geçirdiklerini çok iyi biliyorum.devletin dolaylı olarak millete attığı kazıklardan biri.
    kasko sigorta konusunda da haklısın fakat onda da çok fazla öpüyorlar.kasko sigortada da fiyatlandırmanın adaletli olduğunu düşünmüyorum çok fazla kelime oyunu yapıp çok insanı kandırıyorlar.ondada para verdim korunuyorum sanıyorsun ama ummadığın yerden kazık atıyorlar. gerçi hoş adaletinde sırf adı var bizde boşa çene çalıyoruz işte.
  • Muayene de bizlere salınan bir vergidir...
  • Ağustosta muayene var. Acaba sonraki muayenenin ücretini de bununla yapsam 4 sene sonra tekrar girsem? Böyle giderse iki sene sonra 500 olur bu fiyat

• Aynı mantık ile gidersek bende belki hiç kullanmayacağım,gitmeyeceğim yollar için vergi veriyorum. Siz arabanız ile rahat rahat gezin diye ben niye vergi vereyim ki? Al şu kadarını geri kimse demiyor veya senin aracın var yılda 10 bin km yapıyorsun ben yapıyorum 1000 km ama bende aynı MTV,sigorta,kaskoyu ödüyorum sende.

Ayrıca muayene ücretini devlet belirliyor tekel veya başka şirketler olsun fiyat değişmez,devlet adına yapılan kamu hizmetlerinde hep söz devletindir. Zaten %50 ortağı da devlet tam özelleştirmedi muayene sistemi.

Yaklaşık 10 yıldır sanırım otomotiv sektöründeyim,sizin dediğiniz türden bilinçli kullanıcı oranı ülkede toplasanız %10 belki derim. Muayene sistemi sonrasında özellikle ticari araçların kalitesinde gözle görülür bir artış oldu. Eksikler tabi ki mevcut hala ama en kötü sistemsizlikten sistem daha iyidir. Expertiz işleminde de ona kalırsa iki boya makinası ile cırt cırt iki ön takım kontrolü 200 TL ücret. Dışarıdan belki öyle gözüküyor ama işin içinde çok masraf var. Elbette kar ediliyor ama %20 seviyelerinde ancak, öyle tamamı kalmıyor yani.

• 280+ 65 = 345

Egzos emisyon ölçümünüde hesaba katın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaw ben geçen Cuma yapıp kurtulacaktım. Araç arızalandı gidemedim. Şans yok ki

• Benim gibi picj-up kullananlara kötü haber olmuş, her yıl vize yüzünden satacam kurtulacam. MTV si, kdvsi, ötvsi binek araba gibi, hız sınırı, vize ticari gibi resmen ucubelik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

280+ 65 = 345

Bazı cevremdeki insanlar bunun çok olmadıgını söylüyor ayar oluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

280+ 65 = 345

Bazı cevremdeki insanlar bunun çok olmadıgını söylüyor ayar oluyorum.

• bize %10 vergilere %50 ohhhhhh. yarasın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.