Şimdi Ara

2019 SONY TV (ANA KONU) (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.705
Cevap
40
Favori
150.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende de ayni sorun var.film dizi vs den cikip ana ekrana dönüp tekrar oynat ile çözdüm.ama bu sekilde olmamasi gerekir.pause/play yapildiktan sonra ses görüntü senkronu bozulmamali diye düşünüyorum.
    tv 65G9505

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jetstream J kullanıcısına yanıt
    bende geri alıyorum tekrar yukleme yaptıgında duzelıyor, ama tabıkı bu sekılde olmaması lazım. Aynı model kullanıyoruz
  • social kullanıcısına yanıt
    Ben netflix de sorun farketmedim tam olarak ne oluyor hocam ?
  • Yazılımsal gibi duruyor hocam sorun. Güncelleme ile çözülecektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stylerbb kullanıcısına yanıt
    Netflix te dizi film vs izlerken yayını durdurup tekrar oynattığınızda ses görüntü uyumu bozuluyor. Yayından çıkıp tekrar oynatmaya devam ettiğinizde düzeliyor.

Bende olmadı o sorun. 2 akşamdır netflixde film izledik defalarca durdurup başlattım. Uygulamalardan netflix i sıfırlasanız belki düzelir.

Denerim. Çok teşekkürler

• Sesli komutla kanal değişimi ingilizce olarak yapilabiliniyor..

Menüyü ingilizce yapmak gerekiyor öncelikle..

Kanal sıralama numarası veriliyor..

"Change channel 5"

Umarım bu özellikler Türkçe menüye de gelir ..

Rica ederim. Umarım düzelir
    Bendede her zaman olmuyor ama cogu zaman diziyi durduruyorum 4-5 dk sonra actigimda ses gelmiyor veya kesik bir cizirti geliyor, bazende ses ile goruntu senkronu bozuluyor. Diziyi biraz geri alarak tekrar loading yaptiririnca duzeliyor. Ilk zamanlar bendede yoktu sonradan oldu. Uygalamayi durdurup actim ben ama duzelmedi

Önbelleği temizle ve veriyi sil yaptınız mı?

Evet yaptim, ama tekrar oluyor. Birde benim tv her gun en az 1 defa reset atiyor, ozellikle kodi icinde 2tb hdd i okumaya calisirken ilk seferinde reset atiyor sonra 2. Defada sorunsuz calisiyor. Kodi icin veriyi sil falan yaparsaniz yuklediginiz eklentiler ucuyor bu arada.

Goruntuye alistim bu arada dun 5 bolum dark izledim netflixten goruntu cok hosuma gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 6 Aralık 2019; 13:57:58 >
    Daha tam gün tvyle başbaşa kalamadığım için bende ne gibi sorunlar olacak bilemiyorum hocam :) Hdd bile bağlamadım daha. Ama netflix ilginçmiş. İnternet bağlantısıyla ya da netflix hesabındaki ayarlarla ilgili olabilir mi? Ben wifi değil ethernet kablosu kullanıyorum. Netflix yürütme ayarları otomatik değil yüksek olarak ayarlı.
    Görüntüye gelince samsungdan sonra bir afallama oldu fakat sony başka bir kulvarda yarışıyor. Birkaç inceleme videosu izleyince bakış açım da değişti.Sony gerçek görüntü üzerine çalışmış,ışık kaynaklarının etkisi doğru şekilde yansıyor,bütün detayları göstermeye odaklı. Samsung çok parlatıp detayları yitiriyor yeryer.Örnek olarak arkadan gelen güneş ışığı nesnenin önünü de parlatıyor mesela.Sony ise ön tarafı karanlık bırakıyor çünkü gerçek dünyada olan şey bu.Ama yine de bu bir tercih meselesi.İkisinin de kendine göre güzel yönleri var. Şu an barışığız tv mle, nazar değmesin çok keyif alıyorum izlerken :) Bir de samsungda futbol maçlarında futbolcunun etrafında flulaşma oluyordu yeşil zeminde. Özellikle denedim yok. Ayrıca banding ve dse efekti de yok.Bu da seyir kalitesini arttırıyor.
    Tek rahatsız eden blackbarlara ışığın zaman zaman yansıması. Bazı filmlerde yapmıyor ya da çok minimal. Ama kimi filmde en ufak parlama bile blackbar a yansıyor.Orada hdr sdr standartları işi değiştiriyor sanırım. Netflixde dolby vision bir filmde çok parlak sahneler olmasına rağmen hiç dikkat çekmedi. Ama matrix de en ufak ışık artmasında blackbar a yansıdı. Çözebilirler bunu ama bu kadar tepkiye rağmen neden yapmıyorlar ilginç. Görüntüde detay kaybı vinyet etkisi olmasın diye yaptıklarını düşünüyorum ama bunu kullanıcıya seçenek olarak sunabilirler, resim menüsüne blackbar bölgesindeki ledleri kapatma diye bir seçenek ekleyebilirler filme göre aktif edilir.
    Haftasonu geldi 2 gün ayrıntılara girerim.2019 SONY TV (ANA KONU)2019 SONY TV (ANA KONU)2019 SONY TV (ANA KONU)

Netflix bendede otomatikte degil yuksekte, 4k uyeligim var. Ama anlamadigim bir sekilde ses sorunu var. Bunu bana bizim tvden daha onceden alan bir arkadas daha soylemisti. Bence yazilimsal bir sorun mevcut. Belkide wifinin gucu yetmiyor olabilir sizde ethernet baglantisi olduguna gore. Bakalim olmadi bende ethernete gecerim.

Hocam tek alternatif ethernet kaldı. Onun dışında bütün koşullar aynı çünkü 4k üyelik vs.. Benim hiz 50 mbps ama 4k da bile 16 mbps civari kullaniyor netflix. İ tuşuna basıp görebilirsiniz. Yine denedim yine sorun yok bende.

Bende her durdurdugumda ses gidiyor. Benim 24mb fiber var evde, o zaman tek fark internet hizimin wifi ile dusuk kalmasi.

• Arkadaşlar...
    Ses sıkıntısının hızla alakası yok. Bu problem bende de var ve az önce özellikle hız testi yaptım. Hızım 86.6 Mbit/s çıktı. Daha ne kadar hızlı olacak ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saint2 -- 7 Aralık 2019; 0:49:39 >
  • Defalarca denedim bende de hiç olmadı. Saçma bir durum. Bu TV de kanal listesini kopyalama nasıl yapılıyor acaba. Her yeri aradım bulamadım. 1 defa menülerde denk gelmiştim ondada o menü pasif görünüyordu.
  • ik1971 İ kullanıcısına yanıt
    Ayarlar-tv izleme-kanallar-kanal ayarı-digital kurulum-teknik ayarları-program listesi aktarımı. Dibe gömmüş hocam bulmayalım diye :)

• Programa gore degisiyormu nedir. Dun gece aykut enisteyi izledik onda hic yapmadi ama vwars dizisini izledim onda yapiyor. Ama sanki duraklama biraz uzunsa daha cok oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 7 Aralık 2019; 10:36:14 >
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.