Şimdi Ara

2018 Yeni Duster 2 (Ana Konu) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.029
Cevap
17
Favori
140.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynen bende güvenlik testini görünce vazgeçtim ağustostan beri bekliyordum. bu ne arkadaş ikiye katlanma nedir. arkadaşın dediği gibi 500L'ye bakıyorum ncap testine nerdeyse hasar bile yok. duster benim için bitmiştir.. üstüne üstlük bu fiyatı vericem araba tost olacak ayıp yani
  • Testten sonra bircok Duster2yi bekleyici baska araclara yoneldi sanirim (Vitara, 500L, Tivoli...gibi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Euronap sitesinden Duster ile ilgili test açıklamasına baktığımızda pekte korkulan gibi bir sonuç olmadığını anlıyoruz. Google çeviri ile çevirdiğimizde aynen şöyle belirtiliyor.
    Bu arada çeviride geçen toz tutucu ve kırıcı Duster in Türkçesi oluyor.

Yetişkin yolcu için
    "Toz tutucusunun yolcu bölmesi frontal ofset testinde istikrarlı kaldı. Kukla okumalar, hem sürücü hem de yolcunun dizlerinin ve femurlarının iyi korunmasını gösterdi ancak sürücü tarafındaki gösterge tablosundaki yapıların farklı boyutlarda ve farklı konumlarda oturanlar için yaralanma riski bulunduğu düşünülüyordu. Tam genişlikte rijit bariyer testinde, yavaşlamaya dayalı kafa yaralanma değerleri, vücudun bu kısmı için zayıf korumayı gösterdi ve sürücü kuklası için olan tüm noktalar kayboldu. Arka yolcu başı için kukla okumalar iyi geçti, ancak testte çok ileri gitti ve koruma marjinal olarak değerlendirildi. Yan engel testinde Toz Kırıcı, kritik vücut alanlarına iyi koruma sağladı ve maksimum puan aldı. Daha şiddetli yan kutup testinde dahi göğüsün korunması yeterli ve diğer vücut alanlarının koruması iyiydi. Ön koltuklar ve baş destekleri üzerindeki testler, bir arkadan çarpışma durumunda, kamçı yaralanmalarına karşı marjinal bir koruma sağladığını gösterdi. Arka koltukların geometrik olarak değerlendirilmesi, marjinal kamçı sıyırma korumasını da gösterdi."

Çocuk yolcu için

Frontal ofset testinde, 6 yıllık kuklada bulunan kukla okumalar marjinal göğüs korumasını gösterdi, ancak aksi takdirde koruma her iki kuklada da iyi veya yeterli idi. Yan engel testinde, vücudun tüm kritik bölümlerinin korunması her iki çocuk mağduru için de iyi bir sonuçtu. Ön yolcu hava yastığı, bu oturma pozisyonunda arkaya bakan bir çocuk koltuğunun kullanılmasına izin vermek için devre dışı bırakılabilir. Hava yastığının durumu ile ilgili şöleye açık bilgi verildi ve sistem ödüllendirildi. Arka dış koltuktaki ISOFIX / i-boyutlu bağlantıların işaretlenmesi Euro NCAP'ın gereksinimlerini karşılamadı, bu nedenle tüm sınırlamaların kurulum kontrolü kısmen başarısız olarak gösterildi, ancak sınırlar arabaya yerleştirildi ve yerleştirildi."

Kaynak:https://www.euroncap.com/tr/results/dacia/duster/29898

• cemabay C kullanıcısına yanıt
    Biz aciklamalari okumak yerine arabanin ne kadar deforme olduguna bakiyoruz testlerde

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Sevgili Carsever merhaba,

Sizce Yeni 500L mi, yoksa Yeni Duster mı? Olumlu olumsuz özellikleriyle yardımcı olursanız sevinirim... İkisi arasında kaldım gibi. Tabi Duster ında fiyat skalası önemli olacak seçimim de...
  • quote:

Orijinalden alıntı: struma

Sevgili Carsever merhaba,

Sizce Yeni 500L mi, yoksa Yeni Duster mı? Olumlu olumsuz özellikleriyle yardımcı olursanız sevinirim... İkisi arasında kaldım gibi. Tabi Duster ında fiyat skalası önemli olacak seçimim de...

500Lnin standartları Dusterdan yuksektir.

Ayni fiyat skalasinda A-B segmenti haric herhangi bir aracla kıyaslamada Duster alın diyemem

Şu anda 2012 Duster var bende ve açıkçası ben seviyorum. Bence Tam Türkiye' lik bir araba. Yollarımızın durumu ortadayken. Bir de şuanda artık çok sık olmasa da eskiden işimden dolayı şantiye içerisinde kullanmak durumunda kalıyordum. Bir de en büyük ihtiyaç benim için bagaj. Çocukların akülü arabası, bisikleti sürekli oradan oraya gidiyor. :)

Bazen aklım boşver bagajı deyip Egea mı alsam diye gidip de geliyor. Biliyorum farklı araçlar. Tabi birde yüksek araba kullanmaya alıştım yıllardır. Şu anda kafa çok karışık :)
    Euronap uzmanları, bu konuda uzman oldukları için olayla ilgili gerçek açıklamaları uzman gözüyle yaparlar. Fiziki olaya açıklık getirirler. Uzman olmayan bizim gibi kişilerde fiziki olaya bakarak peynir tenekesi derler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemabay -- 17 Aralık 2017; 14:28:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duster güncel fiyatları 100 dayandı zaten.. Yeni kasa dolu özelliklerle geleceği için fiyatı yüksek olacaktır elbette... Duster 4 x 4 çok farklı araç.. Yaklaşma uzaklaşma açıları, yerden yüksekliği , yay ve lastik değişimine çok uygun olması sayesinde tam bir offroad aracı olabiliyor.. Sağlamlık testleri elbette önemli.. Yandan çarpma testinde bir çok araç dağılıyor zaten.. Fiat 500 ün 4x4 fiyatları zaten 120 lerde.. Dusterin girdiği yerlere giremez oda başka olay.. Burada amaç önemli.. Ofroad yapılacaksa elbette duster.. Hem şehir içi hemde macera için gayet iyi bence..
    Herkesin düşüncesi istekleri hayalleri farklı olabilir.. Ama Duster piyasadaki bir çok SUV denen 4 çekerden çok çok daha iyi arazı performansına sahip bir araç .... Fiyatıda 2018 de kesin 110 ve üstü olacaktır.. Diğer araçlarında fiyatları artacak zaten.. En iyisi bekleyip görmek , ona göre karar vermek ... Fakat 4x4
    Duster gerçekten farklı bir araç..

• Güncel Duster 1.5dci 4x4 Laurette için 88000 fiyat verdiler.4x4 Ambience 84000 .
    Blackshadow EDC 91000 dediler.

Yeni kasa için Mart sonu diyorlar.O zaman 120K gibi fiyatları bulabilir dendi :)

Yeni kasa eskisinden çok iyi onun için eskisi avantajlı olsada,eskinin sert direksiyonu zayıf izolasyonu eski görünüm konsolu :) avantajları siliyor.

Az önce bir arkadaşda 2017 sıfır makyajsız nissan QQ 1.5dci manuel Tekna yı 107000 e almış.

Duster belli bir fiyatın üstüne çıkamaz bu sınırda 100-110 gibi geliyor.Çıksa bile kampanya indirimler olur çünkü piyasa sürekli daralıyor,satışlar aralıkta artsa bile düşüş trendine devam yükselen ticariler olacak çünkü en cazip araç onlar.

Eskiside bundan çok daha zayıf kasayla eski kriterle 3 yıldız almıştı.Yenisi eskisinden daha iyi yeni kriterlerle 3 yıldız aldı yine çok satar.5 yıldızlı punto bile yeniden sıfır yıldız aldı :)

• Herhangi bir gelişme var mı arkadaşlar? :)
  • 1.2 TCEnin 4x4ü gelirse almak lazim

Yakıt ve fiyata bakmak gerek bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: struma

Yakıt ve fiyata bakmak gerek bence

Fiyat onemli tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

1.2 TCEnin 4x4ü gelirse almak lazim

1.2 tce kesinlikle gelmeli 4x2 olsa da olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 TCE bu sefer gelir.Ama biraz geç olabilir çünkü talep çok gibi daha romanyada bile full konfigüratörde seçilmiyor fransa sitesi bile ön siparişde gibi.Belkide yeni yılı bekliyorlardır.

Şu anki en indirimli 4x4 1.5dci laurette için 88000 dediklerine göre fiyatlardan çok ümitli değilim.

Birbaşka yerli inceleme videosu :)

• Arkadaşlar

Yeni Duster 2018 de yan aynalar otomatik kapanma ve yine yan aynalar da elektrikli ısıtma özellikleri var mıdır acaba bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Bir de Duster e yabancı kalmış, hakkında hemen hiç bir şey bilmeyen benim gibiler için Dacia Duster 2028 in en dolu, en full modeli hangisidir? (Benzinli/ Diesel olarak ayrı ayrı ise lütfen belirtiniz)

Ve son olarak 4x4 olan bir Duster i, şehir içi kullanımda bir düğmeye basarak 4x2 ye alıp o şekilde kullanılabilir mi? Böyle bir özellik var mı?

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: yayamaschocuk

Arkadaşlar

Yeni Duster 2018 de yan aynalar otomatik kapanma ve yine yan aynalar da elektrikli ısıtma özellikleri var mıdır acaba bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Bir de Duster e yabancı kalmış, hakkında hemen hiç bir şey bilmeyen benim gibiler için Dacia Duster 2028 in en dolu, en full modeli hangisidir? (Benzinli/ Diesel olarak ayrı ayrı ise lütfen belirtiniz)

Ve son olarak 4x4 olan bir Duster i, şehir içi kullanımda bir düğmeye basarak 4x2 ye alıp o şekilde kullanılabilir mi? Böyle bir özellik var mı?

Teşekkürler

2018de ısitmali ayna var ama elektrikli katlanir ayna yok.

4x4 olanlar manuel sanziman.

Otomatik olablar sadece 2 ceker.

4ceker olanlarda bir cevirmeli switch vasitasiyla 2WD-AUTO-4WD arasinda secim yapilabiliyor.

En full model yurt disinda Prestige olarak geciyor ama bize hangi donanim gelir, hangi ozellikler standart, hangileri opsiyon olur simdiden bilmiyoruz.

• Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim..

Yaklaşık olarak 120 Bin TL vererek alınacak bir araçta katlanır aynalar olmaması şahsım adına hayal kırıklığına uğrattı beni..(Fiyatı tahmin ediyorum sadece..En full modeli belki de daha pahalı olur)

Ve yine şahsım adına otomatik viteste 4x4 olmaması da ayrı bir hayal kırıklığı..

Bu durumda otomatik vites olmazsa olmaz olan benim gibiler için 4x2 den başka seçenek yok demektir...

Peki bu otomatik 4x2 den birisi benzinli, diğeri Diesel mi?

Kaç motor, kaç beygir, Torklari nedir vb... varsa detayları paylaşabilir misiniz lütfen?

Saygılarımla..

• quote:

Orijinalden alıntı: yayamaschocuk

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim..

Yaklaşık olarak 120 Bin TL vererek alınacak bir araçta katlanır aynalar olmaması şahsım adına hayal kırıklığına uğrattı beni..(Fiyatı tahmin ediyorum sadece..En full modeli belki de daha pahalı olur)

Ve yine şahsım adına otomatik viteste 4x4 olmaması da ayrı bir hayal kırıklığı..

Bu durumda otomatik vites olmazsa olmaz olan benim gibiler için 4x2 den başka seçenek yok demektir...

Peki bu otomatik 4x2 den birisi benzinli, diğeri Diesel mi?

Kaç motor, kaç beygir, Torklari nedir vb... varsa detayları paylaşabilir misiniz lütfen?

Saygılarımla..

Otomatik (EDC-6) sadece dizel motorda sunuluyor (1.5 110 hp/250 Nm)

Zaten Mart ayinda satisa sunulacagi soyleniyor.

Bence Mart ayinda satisa sunuldugunda arastirsaniz daha dogru olur.

Şuan hicbirsey net degil.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.