Şimdi Ara

2018 Yazında Work and Travel Yapmak istiyorum (Özellikle gidenlere birkaç sorum var)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Malum kurlar uçtu ne olcağı belli olmuyor ama en azından bir plan yapmak lazım. Şimdi arkadaşlar kendim biriktirerek ve ailemin de biraz destek çıkmasıyla 2018 yazında WAT yapmayı planlıyorum. Hatta erken kayıt indirimden yararlanmak için bu yaz kaydolacağım.

Şimdi birkaç sorum olacaktı.

+ Program ücreti aşağı yukarı erken indirimde 1800 $ yazıyor. Bu tamam.
    + Vize + Pasaport + SEVIS + Uçak bileti (sadece gidiş) aşağı yukarı 750-800 $ arası . Bu da tamam.
    + Giderken yanımızda harçlık götürmemizi söylüyorlar. Sebebi ise maaşımızı 2-3 hafta sonra almaya başlayacağımızmış. Konaklama+yeme/içme parası gerekiyor. Bu ne kadar olmalı? Kabaca hesaplayınca 1000$ alsak yeterli midir?

Tüm bunları hesaplayınca 3600$ para yapıyor. Sizler ne diyorsunuz bu duruma? Atladığım bir nokta var mı?

----- Diğer bir nokta ise orada alcağım maaş ne derece yetecek? Konaklama aşağı yukarı aylık 400$ yazıyor. Biz aylık 1000$ alıyor olsak ne derece rahat bir şekilde yaşarız? Acaba hem rahat bir şekilde WAT programını geçirip hem de Türkiye'ye dönüş uçak biletimin parasını biriktirebilir miyim? ( Yaklaşık 500-600 dolar)

Şimdiden çok teşekkür ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Management -- 1 Şubat 2017; 19:27:51 >

• 1800 dolar çok fazla program ücreti için, araştır bence biraz daha, ben rusyadayım, burada program ücreti 1200-1400 dolar arası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerjack14

1800 dolar çok fazla program ücreti için, araştır bence biraz daha, ben rusyadayım, burada program ücreti 1200-1400 dolar arası.

Hocam ne kadarki normalde? Baktığım her firma 1300-1800$ arası bir fiyat çekti. Zaten 1300$ diyenlerde kelime oyunu yapıyor. 1300$ program + 300$ danışman ücreti gibi şeyler söylüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayhan.

quote:

1800 dolar çok fazla program ücreti için, araştır bence biraz daha, ben rusyadayım, burada program ücreti 1200-1400 dolar arası.

Hocam ne kadarki normalde? Baktığım her firma 1300-1800$ arası bir fiyat çekti. Zaten 1300$ diyenlerde kelime oyunu yapıyor. 1300$ program + 300$ danışman ücreti gibi şeyler söylüyor.

burada herşey dahil toplam 2600-3000 arası fiyat çıkıyor, araştıri bütün şirketlerden fiyat ve detay iste.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ayhan.

quote:

burada herşey dahil toplam 2600-3000 arası fiyat çıkıyor, araştıri bütün şirketlerden fiyat ve detay iste.

Öyle yapacağım zaten teşekkürler de sen Rusya'dayım demişsin orasının ucuz olması zaten normal değil mi?

• Merak ettiğin konuyu pm den sorabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden normal olsun? 2011 de 1 dolar 1.8 TL idi, şu an TL 2 katına çıktı, aynı şekilde 2011 de 1 dolar 28 ruble idi, şu an 60 ruble, buradada kriz oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pochemuchka.

quote:

kardeş ben 1900 a buldum mart ayında work and travel.sen 2018 için bakıyorsun bir de erkenın en erkeni.
  • Work and Travel için sponsorların belirlediği program ücretleri ülkelere göre değişiklik gösterir. Rusya'da o fiyatlar olması TR'de ya da farklı ülkelerde de o şekilde olacağı anlamına gelmiyor.

Katılımcının Amerika'ya giderken yanına 800 USD alması Amerikan Devlet Bakanlığı tarafından belirlenen bir gereklilik. Katılımcının Amerika'ya indiğinde olası bir problem (uçuş rötarı, gece ekstra konaklama vs) durumunda sıkıntı yaşamasını istemiyor. Amerika'ya girişte gümrük kontrolündeki görevlinin katılımcının cebindeki parayı sorgulama ve aksi durumda ülkeden çıkarma yetkisi var.
  • 2018 Yazında Work and Travel Yapmak istiyorum (Özellikle gidenlere birkaç sorum var)

2015 yazında gitmiş olduğum şirket.Ben gayet memnundum.Sana önerim imkanın varsa self placement yapıp ücreti yarıya indirmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crywolf34 -- 27 Nisan 2017; 17:18:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crywolf34

2018 Yazında Work and Travel Yapmak istiyorum (Özellikle gidenlere birkaç sorum var)

2015 yazında gitmiş olduğum şirket.Ben gayet memnundum.Sana önerim imkanın varsa self placement yapıp ücreti yarıya indirmen

self placement yaptığımız zaman iş bulma sanşımız ne? bulamazsak ne olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: asertyu

quote:

Orijinalden alıntı: crywolf34

self placement yaptığımız zaman iş bulma sanşımız ne? bulamazsak ne olur?

bulamassan gidemiyorsun zaten :) iş bulma şansında orada tanıdığın varsa onlar aracılığı ile bulabilirsin veya bu işi yapan insanlardan iş satın alırsın, yani job offer :)

• Hocam bende gideceğim seneye de hangi ucuz accent varsa bulalım bilgi paylaşalım

• Ben de 2018 yazı için gideceğim kesin ama ne yapmalıyım ilk olarak. Şirketlerle yüzyüze görüşmeli miyim emin olmak için?
  • Giden varsa pm

• Yazmıştım gene yazayım merak eden varsa yazabilir ama şunu söyleyeyim benim anlatacaklarım sizi vazgeçirebilir çünkü doğruları yazacağım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.