Şimdi Ara

2018 YAZ LASTİK SEÇİMİ (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.543
Cevap
21
Favori
195.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bi ara 308 için yakıt testi yaptılar bir depo ile 1300 km yol yapıyor falan dediler tabi adam yol boyunca 50 yi geçmiyor 4. Vitese atmıyor. Buda 120 bin km boyunca otobanda 3. Viteste gitmiş olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePassenger -- 25 Ocak 2019; 18:37:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 205/55/16 ebatı için 2 lastik arasında kaldım. Kullananlar varsa yorumlarınızı bekliyorum.

1-Falken ze310
    2-Lassa Impetus Revo 2+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAŞŞAD -- 26 Ocak 2019; 0:55:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende cpc 6 ile goodyear f1 eagle3 arasında kalmışken birden falken ze310 alıverdim nasıl oldu anlamadım. henuz dün taktırtım ve yolda yapmadım.
    Yerli üretim olması uygun fiyatı ve testlerdeki başarı şeçim sebebi oldu. Özellikle japon kardeslerimizin 500 milyon dolares ile çankırıya yatırım yapmış olması ve kriz ortamı ithal lastik yerine yerli uretim lastik almamda etkili oldu. Cpc 5 michelim primacy 3 gibi lastikler ile mudail lastik gibi gözüküyor. En ust seviye lastiklerin bir tık altı. Lassadan daha iyi performans verecegini düşünüyorum. Ben 225/45/r17 94W lastiği nakit 350 tl adetten aldım.
    Inşallah hayrını görürüz

• tefennili kullanıcısına yanıt
    YİĞİT OTO LASTİK OLARAK HİZMETİNİZDEYİZ!

TÜRKİYE DE BİR İLK OLAN LASTİK OTEL HİZMETİ VERMEKTEYİZ!

HER ZAMAN UYGUN FİYAT VE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ AMAÇLAMAKTAYIZ!

DİLERSENİZ ARAYIN DİLERSENİZ MESAJ ATIN YARDIMCI OLALIM!

İLETİŞİM: ATAKENT MAH. MİTHATPAŞA CAD. NO:157/A ÜMRANİYE - İSTANBUL

TEL: 0216 344 70 07 - 0507 960 25 11

LASSA - BRIDGESTONE YETKİLİ BAYİİ

TÜM MARKA LASTİKLER BULUNUR!

• quote:

Orijinalden alıntı: Kablocu_16

Bende cpc 6 ile goodyear f1 eagle3 arasında kalmışken birden falken ze310 alıverdim nasıl oldu anlamadım. henuz dün taktırtım ve yolda yapmadım.
    Yerli üretim olması uygun fiyatı ve testlerdeki başarı şeçim sebebi oldu. Özellikle japon kardeslerimizin 500 milyon dolares ile çankırıya yatırım yapmış olması ve kriz ortamı ithal lastik yerine yerli uretim lastik almamda etkili oldu. Cpc 5 michelim primacy 3 gibi lastikler ile mudail lastik gibi gözüküyor. En ust seviye lastiklerin bir tık altı. Lassadan daha iyi performans verecegini düşünüyorum. Ben 225/45/r17 94W lastiği nakit 350 tl adetten aldım.
    Inşallah hayrını görürüz
    Falkende böyle bir model olduğunu bilmiyordum. Ben de aracımda aynı ebat kullanıyorum, şu anda üzerinde pirelli cinturato p7 var. Uzatmaları oynuyorlar. Bu yıl içinde ihtiyacım olabilir.

Evdeki diğer araçta ze914 yol tutuş olarak beğenmiştim. 3yıllık ve belli bir aşınmışlık olmasına rağmen iyi yol tutuyordu ıslak ve kuruda.

225/45r17 94w bi lastik için 69dB ses etiketi oldukça iddiali. Belli bir süre sonra yorumlarınızı yazabilirseniz ben de en azından 2 tane öne alıp denemeyi düşünüyorum. Zira pirelli cinturato p7 71dB ve rahatsız edici sesler çıkarabiliyorlar bariz şekilde.

• Falken ze914 çok memnun kaldım

• quote:

Orijinalden alıntı: BAŞŞAD

205/55/16 ebatı için 2 lastik arasında kaldım. Kullananlar varsa yorumlarınızı bekliyorum.

1-Falken ze310
    2-Lassa Impetus Revo 2+
    alternatif;
    310 tl

https://www.hepsiburada.com/goodyear-205-55r16-91v-fp-efficientgrip-performance-oto-lastik-orijinal-4-kanalli-desen-uretim-yili-2019-p-OTLXGOOD-528503

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

alternatif;
    310 tl

https://www.hepsiburada.com/goodyear-205-55r16-91v-fp-efficientgrip-performance-oto-lastik-orijinal-4-kanalli-desen-uretim-yili-2019-p-OTLXGOOD-528503

Alıntıları Göster
    burdaki fp ne anlama geliyor? Jant korumamı?

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

alternatif;
    310 tl

Alıntıları Göster
    Goodyear EGP'lerin çabuk aşındığına dair çok fazla yorum var ondan dolayı pek düşünmüyorum.

• Sadece Sürücü kullanıcısına yanıt
    Falken ze914 un yerine gececek lastik gibi konuşuyorlar. Desen olarak ultra yuksek performans lastiği fk510 ile aynı duruyor. Muhtemelen ze310 un hamur biraz daha serttir fk510 a gore. Bu arada ze310 un omrünün ze914 ten %30 a yakın uzun olacağını belirtmişler. Yaklaşık 100 km oldu biraz önce otonbandaydım lastik fena değil virajlarda güven veriyor. Ben aşırı sertleşmis lastiklerden buna geçtiğim için ze310 çok iyi geldi fakat diger premium cpc6 ve goodyear eagle f1 ler ile karşılaştıramayacagım. Ama zaten bir ze914 kullanicısı oldugunuz için bundanda memnun kalacagınizı düşünüyorum.
    Bu arada lastikle ilgili ilginç ve kötü bir durum olan tüketim etiketi durumu var. Ebata göre tüketim ya C yada E verilmiş. D yok. Bizim ebattaki lastiktede etiket degeri E malesef. Gercekte ne kadar fark eder bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kablocu_16 -- 30 Ocak 2019; 20:41:44 >
  • 0desperado0 kullanıcısına yanıt
    Bridgestone T001
    Continental Pre.Cont.5
    Nokıan Line
    Continental EcoContact 5
    Nokıan WeatherProof
    Hankook K425
    Hankook K435
    Lassa GreenWays

195 65 r15 boyutunda fiyatları nedir acaba?
    ve üretim tarihleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: TatarSüvari

burdaki fp ne anlama geliyor? Jant korumamı?

Alıntıları Göster
    FP
    "Flange protection" kısaltması,
    yani lastiğin kenarında janttan dışarı taşan
    ve jantı sürtmelere karşı koruyan
    güçlendirilmiş kauçuk bant varlığı.

• a3l4i kullanıcısına yanıt
    Falken verelim abime,,,
  • TatarSüvari T kullanıcısına yanıt
    hic kullanmadım iyi midir?
    ab etiketi v.s.
  • Tamamen ironi yaptım. Falken hakkında hiç bilgim yok...Forumlarda genellikle Goodyear Egp ve Falken tavsiyesi veren arkadaşlar dolaşıyor galiba...
  • 185 65 15 yaz lastiği arayisindayim arkadaşlar, tavsiyeleriniz nelerdir?
    250yi geçmesin istiyorum ama.
    Yani beklentim nedir yaz lastiğinden, genelde araç sehirici kullanılacak, hiz vs yapmam pek fazla. Ses de cok önemli degil.
    3 5 yil rahat görürsün
    Birde yaz lastiği yumuşak tercih etmek lazim dediler, bilmiyorum başka nelere sikkat etmeli.
    Oyuzden petlas starmax milestone vb pek bulusma tavsiyesinde bulunuldu. Bunlar sanırım cok sertmis.

Syron Falken Dayton Tatko nasildir

Lassa goodyear hankook nexen pirelli gibi bilinen markalar mi tercih edilmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selam_bey -- 6 Şubat 2019; 1:38:15 >
  • selam_bey kullanıcısına yanıt
    https://www.hepsiburada.com/falken-185-65-r15-88h-ziex-ze310-ecorun-oto-lastik-uretim-2019-p-HBV00000C857R?magaza=weblas

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    İyi midir hocam bu yorumunuz nedir?

• selam_bey kullanıcısına yanıt
    Falken
    Japon markasıdır,
    Çankırı’da üretiliyor.
    Yerli üretim.
    Yumuşak ve sessizdir.
    Bridgestone kadar dayanıklı değildir.
    Fiyatına göre iyi bence

• Mayıs 2018 de tanesi 235 liradan 4 adet Nisan 2018 üretimi Falken 205 50 r17 Ziex 914 Ecorun aldım, yaklaşık 10 bin kilometredir kullanıyorum. Kullanım özeti olarak iyi bir lastik, fiyatına göre ise çok çok iyi bir lastik.
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.