Şimdi Ara

2018 WORK AND TRAVEL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
285
Cevap
9
Favori
26.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bu arada söyleyip söylememe konusunda kararsız kaldım ama söylemem daha dogru. Temmuz ayinda iktidara yakın olan sabah gazetesinde yurtdışı eğitim danismanliklari ile ilgili yazi çıktı ve bazi firmalrin Feto baglantisi olduğu soruşturma içinde olduklari yaziyor. Firma ismi simdilik vermeyim ama arama motorunda, sabah gazetesi fetö yurtdışı eğitim yazsaniz sanirim o haber çıkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgursum

Arkadaşlar akliniza watla ilgili herhangi bir konu takilirsa ozel mesajla ya da konu uzerinden mesajimi alintila tusuyla sorabilirsiniz. Uyari gelmeyince bakmayi unutuyorum konuya. Hepinize kolay gelsin.

Hocam herkesin aklını kurcalayan, temel sorular belli aslında ben sorayım size siz onlara cevap verin en iyisi bence,

1-) En çok sorulan soru, bir WAT programı bize kaça patlar ortalama ve WAT programına ödediğimiz toplam paranın kaçta kaçını Amerika'da çıkarırız?
    2-) Sizce WAT programının süre aralığı ne kadar olmalı?
    3-) Önereceğiniz şirket var mı?
    4-) Uçak biletleri en ucuza nasıl halledilir?
    5-) Hangi eyaletleri önerirsiniz?
    6-) Hangi meslekleri önerirsiniz?
    7-) Sizce bir danışmanlık şirketine gidip, WAT için başvuru yapmak için en iyi tarihler ne zamandır?

• ozgursum kullanıcısına yanıt
    iamnotroll İ kullanıcısına yanıt
    Evet hocam aynı mesajı iki kere yazdım yukarıda görebilirsiniz. Ama arkadaşların dikkatini cekmemis olacak ki maalesef halen feto bağlantıli şirketlere para kaptiran arkadaşlari görüyorum burada.

Konu sahibinden ricam ilk mesaja fetocu şirketler için bir uyari mesajı yazmasi veya bu linki paylasmasi. Böylece arkadaşlari riskten koruyabiliriz

Yazdığım mesajin linki:

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=128286465@iamnotroll

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Di Zetemeno -- 13 Eylül 2017; 18:9:49 >
  • Bu ay içerisinde ben de firmalar ile görüsmelere başlamayı düşünüyorum fakat j1 vizesinin kaldırılma ihtimali var.Siz ne düşünüyorsunuz ?Mesela ön kayıt ücreti verdikten sonra wat kaldirilirsa geri odeme yapar mi sirketler ? Görüsme yapan arkadaslar da aldıkları teklifleri buraya yazarlarsa faydalı olur.

• maqnet0 kullanıcısına yanıt
    Yapmazlar. Ön kayıt ücretini geri alamazsın

• Arkadaşlar bugün bir firmayla gittim görüştüm ve ekim ayına kadar kayıt yaparsam 1950 dolar ücret alınacağını söyledi. Bu kadar erken kayıt için sizce de fazla bir fiyat söylemediler mi? Siz hiç bir şirketle görüşüp fiyat aldınız mı?
  • Konu çok pasif kalıyor bu yıl. Pek katılmayı düşünen yok sanırım bu sene. Erken kayıt yaptıran bile 1-2 kişi var.

Ayrıca @ozgursum hocam yukardaki soruları cevaplarsan sevinirim. Konuya pek uğramadın bu ara...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Francis

quote:

Orijinalden alıntı: ozgursum

Arkadaşlar akliniza watla ilgili herhangi bir konu takilirsa ozel mesajla ya da konu uzerinden mesajimi alintila tusuyla sorabilirsiniz. Uyari gelmeyince bakmayi unutuyorum konuya. Hepinize kolay gelsin.

Hocam herkesin aklını kurcalayan, temel sorular belli aslında ben sorayım size siz onlara cevap verin en iyisi bence,

1-) En çok sorulan soru, bir WAT programı bize kaça patlar ortalama ve WAT programına ödediğimiz toplam paranın kaçta kaçını Amerika'da çıkarırız?
    2-) Sizce WAT programının süre aralığı ne kadar olmalı?
    3-) Önereceğiniz şirket var mı?
    4-) Uçak biletleri en ucuza nasıl halledilir?
    5-) Hangi eyaletleri önerirsiniz?
    6-) Hangi meslekleri önerirsiniz?
    7-) Sizce bir danışmanlık şirketine gidip, WAT için başvuru yapmak için en iyi tarihler ne zamandır?

Bir suredir internete giremedim kusura bakmayin. sorulara gelirsek,

1)Wat ortalaa size 3000 dolara patlar. Amerikada bu parayi kazanirsiniz ama orda kira yeme icme vs harcayacaginiz icin bu kadar biriktiremeyebilirsin. Ortalama olarak 1500-4000 arasi biriktirebiliyor ogrenciler. Istisnai durumlar haric. Sizin sectiginiz ise bagli olarak bu rakam degisiyor.

2)Watin yasal sure araligi 15 mayis - 30 eylul Turkler icin. Bu tarihlerde calsiabildiginiz kadar calisip , sonra gezin.

3)Sirket genelde onermem. Konsoloslugun sitesinde sirket listesi var. Ordaki sirketlerin hepsini arayin , fiyat , sponsor , guncel is seceneklerini isteyin. Para iadesi sartlarini konusun. Sonra eleme sistemi ile karar vermeye calisin. Bu Feto srusturmasi benim kafami kurcaliyor cunku ne olacagi belli olmuyor bir anda sirketlere el konuyor vs. Dikkat etmekte fayda var. o sirketlere kaydolacaksaniz bile ozel sozlesme maddesi koyarak para iadesini garanti altina alin.

4)ucak biletlerini internetten , skyscanner.com , kayak.com dan bakarak halledersiniz. Esnek bilet satmaz bu siteler. Dolayisiyla planlamanizi iyi yapin. Genelde donmek zorunda olacaginiz en gec tarihe donus biletini alin. O tarihe gore de is ve tatilinizi ayarlayin. Bu sekilde bilet degistirme ihtiyacinz olmaz ve esnek bilet icin ekstra para vermezsiniz.

5)Eyalet onerisi olmaz. Her eyaletin cok sakin , cok hareketli yerleri olur. Onemli olan is secimi doneminde size verilen listedir. O listedeki islerin bircok ozelligine bakarak secim yaparsiniz.

6)Meslek secimi oncelikle sizin ingilizcenize baglidir. Ingilizce seviynize uygun isler sunulur. Intermediate seviyesi genelde housekeeping ya da mutfak islerine girer. Upper seviyesi genelde basit satis isleri , komilik , eglence parklari , lifeguard gibi islere girer. Advanced seviyesi garsonluk , satis isleri , musteri iliskileri gibi direk yuzyuze ya da atelefonla calismaniz gereken islere girer. Seviyenize gore secersiniz.

7)Sirketlere olabildigince erken kaydolun. Kaybiniz olmaz aksine kazanciniz olur. En kotu erken kayit indirimi alirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: maqnet0

Bu ay içerisinde ben de firmalar ile görüsmelere başlamayı düşünüyorum fakat j1 vizesinin kaldırılma ihtimali var.Siz ne düşünüyorsunuz ?Mesela ön kayıt ücreti verdikten sonra wat kaldirilirsa geri odeme yapar mi sirketler ? Görüsme yapan arkadaslar da aldıkları teklifleri buraya yazarlarsa faydalı olur.

j1 in kalkma olayi simdilik rafa kalkmis gibi duruyor ama boyle durum olursa bile size bir hizmet sunmamis oluyorlar. Avukatla paranizi geri alirsiniz. Ya da kayit olmadan evvel sirketle konusun , boyle bir durum olursa tam iade yapilacagi garantisini alin ve sozlesmeye ekletin.
  • Bu sene fiyatlar oldukça yüksek geldi bana. Dolar da düşük sayılmaz. Sanırım belirsizlikler ve dolar kuru nedeniyle bu sene bir durgunluk olabilir. Ben henüz yüz yüze hiç bir şirketle konuşmadım ama Kasım ayı bitmeden kayıt işini vs halletmeyi düşünüyorum. Bu sene kayıt olan ya da olmayı düşünen varsa WhatsApp grubu üzerinden iletişim kurarsak hem bilgi paylaşımı olur hem de indirim olanağı doğabilir bence. Böyle bir grup hali hazırda varsa katılmak da isterim ya da yeni gruplar kurabiliriz

• Birkaç gün önce Edufix adlı bir firmayla görüştüm ve 1900 Dolar civarı bir fiyat verdirler.J1 vizesinin kaldırılma durumunu sordum böyle bir şey olmadığını ,patronlarının iş ayarlamak için şu an amerikada olduğunu söylediler.1900 $ geçen senelere göre yüksek bir meblağ.J1 vize olayları,wat'da fetö olayları falan ben de önümüzdeki dönemin durgun geçeceğini düşünüyorum hatta durgunluk 1-2 aya firmalarda da hissedilir ve fiyatların aşağı düşme ihtimali olabilir bence.
  • fiyatlar dusmez cunku sinirli kontenjan olan bir program ve o sinirli kontenjana bu paralari verecek ogrenci bulunabiliyor. Bu nedenle acgozlu firmalar kurun artisina ve amerika bazli maliyetlerinin artmamasina ragmen surekli fiyatlari dolar bazli yukseltiyorlar. bir de ulasabildiginiz kadar firmaya ulasin.
  • Evet dolar müthiş bir artışla 3,57 oldu. İmkan varken mal gibi 3,41'den kayıt olmamıştık. Kaydolmak isteyenler bence beklemesin ve kaydolsun. Zira bu dolar her geçen gün yine artıyor.
  • İkilemde olan varmı

Dil okulu da düşünüyorum aslında İngilizce mi iyi yapmak için ama seneye okulum son sene olucak ve bi daha ABD ne zaman görürüm kim bilir bi yandan da j1 i f1 vizesine çevirebilir miyim diye bir düşünde var kafamda :)

Anlayacağımız kafam çok karışık yardımcı olabilecek varmı dostlar

• Mesajım bulunsun

• Konu silinebilir

• Bizim durum ne olacak bilen varmı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sai6

Bizim durum ne olacak bilen varmı

Yalan olduk hayırlı olsun.

Ajansa kaydolanlara da geçmiş olsun. Umarım ödemelerinizi geri alabilirsiniz. Allah'tan kaydolmadım. Kasım sonunu bekliyordum kayıt olmak için, ilk defa düzgün bir iş yapmışım.

• quote:

quote:

Ajansa kaydolanlara da geçmiş olsun. Umarım ödemelerinizi geri alabilirsiniz. Allah'tan kaydolmadım. Kasım sonunu bekliyordum kayıt olmak için, ilk defa düzgün bir iş yapmışım.

Yalan olduk derken 2 gün sonra kalkarsa yasak ne olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Yalan olduk derken 2 gün sonra kalkarsa yasak ne olacak

2 gün sonra falan kalkmaz. Süresiz olarak askıya aldı adamlar ve üstüne üstlük karşı olarak biz de onlarınkini aldık. Yani ABD gibi bir devlet böyle bir harekete karşı kayıtsız kalmaz. Work and Travel'ı geç, ortalık karışmasa iyidir.

Ha 2 gün sonra kalkarsa aynı şekilde devam. Ama kalksa bile tekrar 2 gün sonra gelmeyeceğinin de garantisi yok. Bu yıl ben vazgeçmek üzereyim kalksa bile tekrardan tereddütlü yaklaşacağım. Ya da kalkarsa ve kalktıktan sonra kaydolmak isteyen arkadaşlar olursa sözleşmeye bunu özel madde olarak ekletsin geri para iadesi için.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.