Şimdi Ara

2018 WORK AND TRAVEL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
285
Cevap
9
Favori
26.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben şirket araştırmasını yaptım bu hafta kararımı verdim. Gelecek hafta kaydolcam. İş olarak life guard olmayı düşünüyorum. Ama yüzde yüz bir kesinlik yok tabi.

Bu konu altında 2018 yazı için work and travel yapacaklar olarak muhabbet edebiliriz diye düşündüm.

• Ben de gitmeyi düşünüyorum yakında şirketlerle görüşeceğim.Hangi şirketle görüştün ve fiyat olarak ne dediler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samarium

Ben de gitmeyi düşünüyorum yakında şirketlerle görüşeceğim.Hangi şirketle görüştün ve fiyat olarak ne dediler?

westline,studyzone, elt, icep, oxford house, united towers, atlas ile görüştüm. fiyatlar ortalama 1900 2000 dolar civar. en çok gözüm tutan studyzone ve westline oldu. arada kaldım. ikisi ile de amerikaya giden tanıdıkları var arkadaşlarımın.
  • takipteyim beyler tek tek firmaların kaç dolar istediğini ve sizi nasıl karşıladıklarını yazarsanız iyi olur bende diğer hafta sonu görüşmeye gidicem bi kaç firma ile
  • Önlerden yerimizi alalım. Kısmetse seneye ben de gitmek istiyorum. Ama önce şu sorunun cevabını bilen varsa cevaplandirabilir mı? 2017 konusuna sorup cevap alamamistim.

quote:

Merhaba arkadaşlar.

2018 yazı için work and travel yapmak istiyorum. Ancak şöyle bir durum var. Ben universitemde 5.seneme gececegim. Yani bi sene okulu uzattım ve kısmetse bu sene son senem olacak. Ancak duyduğuma göre son sınıf öğrencileri için wat olayı biraz sıkıntılı oluyormus. Yani abd vize verirken zorluk Cikarabiliyormus. Tabi benim arkadaşım şu an utahta wat yapıyor. O da 4.sinif idi fakat onun okulu da uzadı.

Şimdi benim sormak istediğim ben okulunu 1 sene uzatmis bir son sınıf öğrencisi olarak wat yapabilme şansım nedir? Daha önce benim durumuma benzer duruma sahip olup da wat yapabilen oldu mu ya da çevrenizde bunun gibi örnekler duydunuz mu?

Soru bu arkadaşlar. Şu an wat yapan bir arkadaşimdan öğrendigime göre yapabiliyormusum ama bir de sizlerden duymak istiyorum garanti olsun icim rahat etsin diye.

Bunun dışında yaptığım Araştırmalara göre kafama en çok yatan is, ohio sandusky bölgesinde bulunan cedar point oldu. Bu işte çalışmış olan varsa deneyimlerini dinlemek isterim.

Ve son olarak tabi ki ben de herkes gibi güvenilir ve uygun fiyatli bir şirket arıyorum. Bu konuda da onerilerinize açigim.

Bu arada piyadaki 4 şirketin feto ile bağlantılı olduğunu okudum buna da dikkat etmenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Di Zetemeno -- 30 Temmuz 2017; 18:25:18 >

• yerimizi alalım arkadaşlar life guard ve housekeeping harici ne önerirsiniz iş olarak
  • Ben de uzun zamandır araştırıyorum ucuz yollu gidip güzel bir işte çalışıp iyi paralar kazanmanın yollarını.Gözlemlerim kadarıyla konuşacak olursam en avantajlı iş garsonluktur diyebilirim çünkü Amerika'da bahşiş kültürü var.İnsanlar yemek yedikten sonra gelen hesabın yüzde 10-15-20'lik değeri kadar garsonlara bahşiş bırakıyorlar.Hatta birçok firma hesabın yazılı olduğu fişin altına vermesi gereken tahmini bahşişi not olarak düşerler.Anlaşılır olması için örnek vereyim.Diyelim ki müşteri geldi ve 50 dolarlık yemek yedi hesabı getirmeden önce hesabın yazılı olduğu fişin altına yüzde on 5 dolar yüzden on beş 7,5 dolar yüzde yirmi ise 10 dolar diye üç tane bahşiş belirtirler müşteri o rakamları dikkate alarak bahşişini verir.
    Diyelim ki bahşiş alamadık yada az bahşiş aldık öncesinde şunu söyleyeyim garsonlar bahşişler sayesinde para kazandıkları için saatlik ücretleri azdır.Yani saatlik 3-5 dolara çalışırlar.İşletmeler ile işe başlamdan bir anlaşma imzalarsınız ve yeterli bahşiş alamama durumunuzda o anlaşmada saatlik ücretiniz 10-11 dolardan hesaplanır ama dediğim gibi sadece aldıgınız bahşişler yetersiz olduğunda bu madde devreye girer.Buna da bir örnek vereyim.Diyelim ki saatlik 4 dolar + başişten haftalık 40 saat çalışmak için anlaştınız.hafta sonu geldi 250 dolar para kazanmışsınız.Yani 160 dolar işverenden 90 dolar da bahşişlerden.Bu durumda anlaşmada bahsettiğim şart devreye girer ve çalışma saatiniz o hafta için 10 dolardan hesaplanır ve 400 dolar ödenir size.400 dolardan az kazanma ihtimaliniz YOK.Bu arada şunu da ekliyim garsonluk işini yapan arkadaşlar ingilizce seviyesi en ileri olanlardan oluşuyor.Garson olmak isteyen herkese tavsiyem ingilizeceninizi gideceğiniz güne kadar en ileri düzeye çekmeye çalışın.Ben şahsen öyle yapmayı planlıyorum.
    Facebook work and travel gruplarında şu anda garson olarak çalışan arkadaşlar ile konuştum.Haftalık 1000$'ın üzerinde kazandıkları zamanlar olduğunu söylediler ve üç ayın sonunda 7,500-10.000$ arası bir paranın travel için ellerinde kalacaklarını söylediler.
    Benim amacım kendi işimi ve kaalcak yerimi kendim bulup minimum masraf ile gidebilmek 3500$ bu programa harcamak finansal olarak benim için mümkün değil şu anda.Taş çatlasa benden 2000 dolar çıkar Harçlığımdan kısarak, self-placement paketinden faydalanarak isteğim rakama ulaşabilirsem ben de 2018 yılında WAt programına katalıcağım.

Son olarak bahşiş konusunda açıklacıyı olması için şu resmi paylaşıyorum.

2018 WORK AND TRAVEL

• İcepworlde kayıt oldum bende

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sai6 S kullanıcısına yanıt
    Hocam icep world ben de araştırdım kafama yattı güzel bir şirkete benziyor. Cevrenizde giden var mı muhtemelen vardır onlar referans oldukları için icep world tercih etmişsinizdir diye düşünüyorum.

Şirkete ne kadar odediniz ve is seçenekleri neler? Mesela cedar point eğlence parkinda çalışmayi ben çok istiyorum icep worldte var mı cedar point?

• Arkadaşlar bende 2018 yazında gitmeyi planlıyorum. Gerekirse bi whatsapp grubu kuralım beraber kayıt olmaya gidersek grup indirimi filan alabiliriz. Takipteyim!!
    Anladım hocam çalışanlar nasıldı abdye gidince dimdizlak ortada kalmak istemiyorum bu şirket gerekli güveni verdi mi size sürekli olumlu yanlarından mi bahsettiler her şey mükemmel olacak gibisinden yoksa kötü yanlarından da bahsedip bu kötü yanlara karşı ne gibi önlemler alınabilir bunlardan mi bahsettiler? Yani paso hayal satan bir şirketse güvenilir değildir demektir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HatersGonnaHate

Anladım hocam çalışanlar nasıldı abdye gidince dimdizlak ortada kalmak istemiyorum bu şirket gerekli güveni verdi mi size sürekli olumlu yanlarından mi bahsettiler her şey mükemmel olacak gibisinden yoksa kötü yanlarından da bahsedip bu kötü yanlara karşı ne gibi önlemler alınabilir bunlardan mi bahsettiler? Yani paso hayal satan bir şirketse güvenilir değildir demektir

Gidip ofisine kendin konuşman en iyisi zaten biraz istekliysen ikna ediyorlar seni bir şekilde baya eski bi firma güvenilir geldi internettede pek kötü yorum yoktu kaydoldum bende

• quote:

Orijinalden alıntı: Sai6

1650 dolar ödedim dostum herhangi bi tanıdığım yoktu büyük ihtimal life guard olarak gidicem iş seçenekleride çeşitliydi kayıt oldum

hocam tek seferde mi ödedin o parayı ben icep le konustum 300 dolar ön kayıt, 1545 dolar program ücreti istediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kultkingdoms

quote:

Orijinalden alıntı: Sai6

1650 dolar ödedim dostum herhangi bi tanıdığım yoktu büyük ihtimal life guard olarak gidicem iş seçenekleride çeşitliydi kayıt oldum

hocam tek seferde mi ödedin o parayı ben icep le konustum 300 dolar ön kayıt, 1545 dolar program ücreti istediler

Tek seferde ödedim ama haziranda ödemiştim erken kayıt fiyatıydı

Haklısın hocam bi ara gidip konuşayım

• Çalışmak istediğim cedar point studyzoneda varmış arkadaşlar. Studyzone hakkındaki yorumlarınizi alabilir miyim? Eski adı advis ve advis hakkındaki yorumlar aşırı derecede olumsuz fakat studyzone olunca olumsuz yorumlar olmakla beraber genelde olumlu yorumlar yapılmış. Biraz da sizden bilgi alırsam konuşmaya gideceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: HatersGonnaHate

Çalışmak istediğim cedar point studyzoneda varmış arkadaşlar. Studyzone hakkındaki yorumlarınizi alabilir miyim? Eski adı advis ve advis hakkındaki yorumlar aşırı derecede olumsuz fakat studyzone olunca olumsuz yorumlar olmakla beraber genelde olumlu yorumlar yapılmış. Biraz da sizden bilgi alırsam konuşmaya gideceğim.

Hocam ben az önce kayıt oldum . İlgi alaka olarak muhattap olduğum kişiyi samimi buldum acıkcası diğer şirketlere nazaran . Sonrasında iş bulma konusunda vsvs nasıl olur bilmiyorum fakat herşey yolunda gidecek gibi geliyor bana.
  • danger70 kullanıcısına yanıt
    Umarım öyledir hocam. Fiyat nedir hemen ödediniz mi yoksa sadece on kayıt ücreti mi alındı? Taksit imkani vs var mı? Sizin kafanizda hangi eyalet ve iş var?

• Bugün United Towers'la sözleşme imzalayacağım,geçen hafta da İngilizce seviyemi ölçmek için mülakat yapmışlardı.Seviyem intermediate çıktı ama upper'a da çok yakınsın dedi eğitmen.United Towers'a ön kayıt ücreti 300$.Umarım yanmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tardiss -- 9 Ağustos 2017; 8:34:39 >
  • danger70 kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende dün görüştüm ingilizce mülakat filan intermediate biraz üstü çıktı. Bayram öncesinde ön kayıt yaptırcam. Çalışma bölgesi olarak nereyi düşünüyosunuz ?(Doğu, Batı, Orta Amerika yada eyalet).
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.