Şimdi Ara

2018 SONY TV (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.959
Cevap
47
Favori
166.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kanaldan kanala geçiş esnasindami çektiniz fotoyu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haylaz__ kullanıcısına yanıt
    Bende beğenmedim ama arada 2 bin lira fark oldu nerdeyse. Amazon 5650 ye sattı nu8000 i bu akşam.55xf9005 zam üstüne zam yiyor. Anlamadım nasıl iştir. Yarın yeni tvler açıklanıyor ama fiyatlar hep yukarı yönlü Sony de.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    hayir analog kanal listesinde hic bir tv kanali yok orda cektim, oldugundan biraz daha beyaz cikmis telden oturu ama goruntu yinede uzucu sekilde beyaz maalesef

• sir.eko kullanıcısına yanıt
    Xf8577 aldım nu 8000le arasında kalmıştım memnunum nu va paneldi ama aydınlık ortamda kontrast da fark görmedim açıkçası gece film olayına takılmiyorum

• Bombastikçi B kullanıcısına yanıt
    Fotoda daha çok ışık sızmasına benziyor ama mesela maç izlerken de bu kadar belli oluyorsa can sıkıcı

Sanirim.2019 lar gelmeden 2018ler dusmez

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    Geçen yıl durum ne olmuştu acaba bilen takip eden var mı? 2018 ler gelince 2017 lerde belirgin bir düşüş oldu mu?

2017ler 2018 ler geldikten 3 4 ay sonra dusmeye baslamisti

youtube uzerinden video ve ps4 baglamak harici inanın hicbise yapmadim kablolu tv kullandigim icinde mac goruntusunu test etme sansım olmadi henuz -) denk gelirse gozlemleri yazarim, ancak youtube da bu aksam izledigim kimi 4k futbol videolari yine sıkıntıli iken kimileride kaliteli sekilde akıcı ve yazdiklarimin tersine iyiydi bilemiyorum belkide yukarda bahsi gectigi gibi dosyanin formatiylada alakali olabilir

• hakan2200 kullanıcısına yanıt
    Kodi’yi yükle. Turkvod’u kur. Ne Netflix ne iTunes’e gerek yok. Maçları da izlersin. Android TV’nin ve Sony’nin keyfini çıkar. ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahiMAC

Kodi’yi yükle. Turkvod’u kur. Ne Netflix ne iTunes’e gerek yok. Maçları da izlersin. Android TV’nin ve Sony’nin keyfini çıkar. ;)
    Bu ip tv gibi bir şey midir ? Netflix e gerek yok demişsiniz diziler ve filmler gerçek zamanlı oraya mı ekleniyor ?
  • mentalform M kullanıcısına yanıt
    TV’nizde Google Playstore’dan Kodi’yi yükleyin. Turkvod yüklemesinin nasıl yapılacağını YouTube’dan bulabilirsiniz.

İçinde iptv de var. Güncel film ve dizileri de izleyebilirsiniz. İstemediğiniz kadar film, belgesel, yerli-yabancı diziler ve daha fazlası. Gerçek zamanlı eklenmese de vizyon tarihinden birkaç hafta sonra izleyebilirsiniz.

Android’in gücü Sony’nin yanındayken niye başka TV alırlar anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahiMAC -- 10 Ocak 2019; 7:2:9 >
  • quote:

Dostum teşekkürler.
    Gerçekten başka birşeye gerek yokmuş.
  • Bombastikçi B kullanıcısına yanıt
    Motion flow (hareket akışı) ayarlarındaki seçenekleri (pürüzsüz,standart vs.ne varsa artık hatırlamıyorum) bahsettiğiniz video açıkken tek tek deneyin akıcılıkta fark olacaktır muhtemelen.Harici kaynağınızı başka bir hdmı girişinden bağlamayı deneyin.Oyun konusunda ise oyunu oynarken Oyun modunu açın yada motionflow ayarını (sadece oyunda) kapatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi booming -- 10 Ocak 2019; 11:53:53 >
  • Benim için ekran boyutu daha önemli olduğundan 75XF8596 modelini aldım. Görüntü kalitesi falan muazzam ama:

1 - Android TV tam bir kepazelik bence. 3 yıllık Samsung TV'min menüsünden daha yavaş. Bu android çöp bir OS orası kesin, yıllardır aynı saçmalık bir türlü akmıyor arkadaş. iki telefonum da android bu arada.
    2 - Kumandaya hiçbir şey diyemiyorum, ben böyle sinir bozucu bir şey görmedim. O kumandayı illa TV'nin ledine doğru tutacaksın, yahu 3 senelik Samsung'da bile akıllı kumanda vardı. Ha hakkını yememek lazım mikrofonu fena çalışmıyor, baya sık kullanıyorum ama bazen aşırı geç algılıyor, kasılıyor falan. Bir de youtube'dan müzik çalıyor mesela, mikrofona bastığında sesi kısıyor sen konuşuyorsun arıyor buraya kadar tamam. Ama bazen de tam tersi mikrofon tuşuna basınca sesi köklüyor soundbar var zaten gece birkaç defa apartmanı inlettim yanlışlıkla.
    3 - TV'yi açıp kapatırken çıkan çıt sesi nedir? SONY'nin aklından ne geçiyordu bunu yaparken merak ediyorum.
    4 - 120 hz esprisi ne anlamadım, XBox One X'te GTA V deniyorum, hareket ettirince ekranda yine dalgalanmalar oluyor. O kadar parayı biraz da şu 120 hz'a saydık oysa ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: mojno

Benim için ekran boyutu daha önemli olduğundan 75XF8596 modelini aldım. Görüntü kalitesi falan muazzam ama:

1 - Android TV tam bir kepazelik bence. 3 yıllık Samsung TV'min menüsünden daha yavaş. Bu android çöp bir OS orası kesin, yıllardır aynı saçmalık bir türlü akmıyor arkadaş. iki telefonum da android bu arada.
    2 - Kumandaya hiçbir şey diyemiyorum, ben böyle sinir bozucu bir şey görmedim. O kumandayı illa TV'nin ledine doğru tutacaksın, yahu 3 senelik Samsung'da bile akıllı kumanda vardı. Ha hakkını yememek lazım mikrofonu fena çalışmıyor, baya sık kullanıyorum ama bazen aşırı geç algılıyor, kasılıyor falan. Bir de youtube'dan müzik çalıyor mesela, mikrofona bastığında sesi kısıyor sen konuşuyorsun arıyor buraya kadar tamam. Ama bazen de tam tersi mikrofon tuşuna basınca sesi köklüyor soundbar var zaten gece birkaç defa apartmanı inlettim yanlışlıkla.
    3 - TV'yi açıp kapatırken çıkan çıt sesi nedir? SONY'nin aklından ne geçiyordu bunu yaparken merak ediyorum.
    4 - 120 hz esprisi ne anlamadım, XBox One X'te GTA V deniyorum, hareket ettirince ekranda yine dalgalanmalar oluyor. O kadar parayı biraz da şu 120 hz'a saydık oysa ki.
    Motion ayarla çok alakalı bunu belirteyim bende bu ne derken mükemmelmiş meğer dedim motion için kaynak ve ayar çok çok farkediyor. Ben bu modelin gece film izlerken ki durumunu merak ediyorum kontrast siyahlar memnun etti mi sizi ips olsada ? Normal günışığı çekimleri vs ips renkleriva panelden daha başarılı olduğunu biliyorum ama karanlık sahne işi değiştiriyor.

• mentalform M kullanıcısına yanıt
    Geceleri köşelerden gelen hafif aydınlatma dışında problem yok. Zaten bunu bilerek aldım. Tam ekran bir şey izlerken, oyun oynarken falan tam bir görsel şölen. 75 inç oledler heralde 30 bin vardır hiç bakmadım bile. Benim tv'yi daha iki hafta önce 13 bin'lere aldım şu anda 18-20 bin aralığında satılıyor. Siyahlar daha siyah görünecek diye de 20 bin fazla verilmez diye düşünüyorum.

• quote:

TV’nizde Google Playstore’dan Kodi’yi yükleyin. Turkvod yüklemesinin nasıl yapılacağını YouTube’dan bulabilirsiniz.

İçinde iptv de var. Güncel film ve dizileri de izleyebilirsiniz. İstemediğiniz kadar film, belgesel, yerli-yabancı diziler ve daha fazlası. Gerçek zamanlı eklenmese de vizyon tarihinden birkaç hafta sonra izleyebilirsiniz.

Android’in gücü Sony’nin yanındayken niye başka TV alırlar anlamıyorum.
    Dostum
    Kobi tv kullanırken çok sık olarak

Aşağıdaki resimdeki hatayı alıyorum sende de aynı yazı ekrana çıkıyormu.

Kodi Tv: Turkvod hatası daha fazla bilgi için günlük dosyasını denetleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan2200 -- 11 Ocak 2019; 21:53:26 >

• 49xf8596 kullanıcısıyım tv yi alalı 1 hafta olmadı.

Acaba bu tv de kanalların isimlerini değiştirebiliyor muyuz? Yerini değiştirmeyi buldum ama bir türlü isimlerini değiştiremedim misal Dmax NTV spor olarak gözüküyor ve adını değiştiremiyorum.

Birde

Kanal geçişleri biraz yavaş geldi, ses açtığımda ya da kısdığımda ses barı 1 saniye sonra çıkıyor ekranda.

bu normal midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan2200

izlemek istediğimiz kanalı listeden seçtikten sonra ekrana gelen, bu 2. ekranı kapatmak mümkünmü. ?
    Hocam izlemek istediğiniz kanalı guide den mi seçiyorsunuz? Bende buna gıcık oldum sadece kanal isimlerinin olduğu bir liste var mı? Bu arada bahsettiğiniz ekran bende de çıkıyor maalesef. (49xf8596 kullanıyorum)

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.