Şimdi Ara

2018 SONY TV (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.960
Cevap
47
Favori
166.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

3gun evvel xf7077 aldim youtube uzerinden izledigim 4k goruntulerde hareket baslayinca rahatsiz edici ölçude arkaplandaki goruntuler parca parca ilerleme gerceklesiyorr ayni videoyu eski tvimiz olan pana 42et50 de actim bole birsey yok tum ekran akici sekilde ilerliyor bunun sebebi sizce ne olabilir, ben yeni tv nin 50hz olmasina bunu baglayamiyorum cunku eski tv de hatirladgim kdriyla 50hz idi 7-8 sene oncesi tv de inpit lag yok iken bunda rahatsiz edici sekilde var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayni zamanda ps4 ile de denedim fifa oynanirken gerceklesen oyuncu ustu bulutlanma goruntu kaybolmasini anlatmaya kelimeler yetmez iade icin tum sartlari zorlayacagim dusunen arkadaslar varsa bu tv den uzak dursun

• https://youtu.be/dbc8qA0zC6I hareketli sahnelerden kasyımda pinpon macinda ki topu hatasiz gostermesi degil su videoda arka planda bulunan evler kare kare ekrana geliyor kameta hareket edince 2018 model sony tv icin bu hayal kirikligininda otesidir.

• Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 2:2:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bombastikçi

arkadaslar merhaba

3gun evvel xf7077 aldim youtube uzerinden izledigim 4k goruntulerde hareket baslayinca rahatsiz edici ölçude arkaplandaki goruntuler parca parca ilerleme gerceklesiyorr ayni videoyu eski tvimiz olan pana 42et50 de actim bole birsey yok tum ekran akici sekilde ilerliyor bunun sebebi sizce ne olabilir, ben yeni tv nin 50hz olmasina bunu baglayamiyorum cunku eski tv de hatirladgim kdriyla 50hz idi 7-8 sene oncesi tv de inpit lag yok iken bunda rahatsiz edici sekilde var
    Dediğiniz problem, sadece sizin değil, xf9005 te de vardı.

Geçen gün Teknosa ve Mediamarkt ı geziyordum. Zamanım bol olduğu bir dönemdi.

Raflarda Sony,Lg,Vestel ve Grundigler yanyana duruyordu. Sağ alttan başlayıp, kayan yazı çok ilgimi çekti. Yazı titreye titreye geçiyor ekran altından. Zar zor okunabiliyor. Sony markasının kalitesine aşina olduğumdan, bu manzara karşısında şok oldum. Vestel ve Grundig daha kötüydü, onlar resmen okunmuyordu. Sadece LG tv de sorun çıkmıyordu. Gayet akıcı ve güzel geçiyordu yazı. Koreli markalara güvenmeyen biri olarak, bu durum kafamı allak bullak etti. Ben de merak ediyorum, acaba bir ayar kapalı da mı böyle oluyor?

Marka övdüğümü düşünen arkadaşlar olabilir. Benim evimdeki televizyon Panasonic DX603 serisi. Koreli markalara da kesinlikle güvenmem. Telefonum dahil, hiçbir beyaz eşyam Kore markalı değildir.

Düzeltme : Sony 55 ekrandı. LG 43 ekran. Vestel ve Grundig ise 43 ve 49 ekranlardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkman -- 4 Ocak 2019; 21:43:5 >

• Ayarlarda ise enazindan benim denemedigim secenek kalmadi neyi acik kapadiysam nafile. Tecrubeli arkadaslarin varsa tavsiyesi beklemedeyiz.

• volkman kullanıcısına yanıt
    ah dostum bende 603ü alacaktim boschtan nasil bir gaflete ve hataya dustumde bunu yaptim bilmiyorum tamaman dedugin gibi koreden uzak duralim dedik yaktik kendimizi eger herhangi bir ayarla duzelmeyecek biseyse bu cok yazik sony'e... İade icin hatri sayilir kisileri araya soktum donus bekliyorum. 603 ten memnunmusunuz var mi benseri problemler mesela attigim linkteki videoyu bir izlermisin rica etsem

• quote:

ah dostum bende 603ü alacaktim boschtan nasil bir gaflete ve hataya dustumde bunu yaptim bilmiyorum tamaman dedugin gibi koreden uzak duralim dedik yaktik kendimizi eger herhangi bir ayarla duzelmeyecek biseyse bu cok yazik sony'e... İade icin hatri sayilir kisileri araya soktum donus bekliyorum. 603 ten memnunmusunuz var mi benseri problemler mesela attigim linkteki videoyu bir izlermisin rica etsem
    Valla, resmen hayal kırıklığına uğradım. O kadar övülen Sony den hiç beklemezdim. İnşallah teslim alırlar, senin adına sevinirim.

603 ten gayet memnunum. Ben kıl tüy, o kadar hassas olmadığım için, gayet yeterli geliyor. OLED ler, QLED ler derken, siyah görmek için dünyanın parasını sayanları okuyorum forumda da... Hakikaten şaşıyorum, benim tv de de siyahlar var ve gri falan değil, bildiğin siyah işte. Filmlerdeki uzay sahneleri falan muhteşem.

Pananın tek eksiği HDR. Ben sorun etmiyorum. Edgeled olması nedeniyle, simsiyah ekranda, bembeyaz yazı biraz yansıma yapıyor. Bunlar dışında hiçbir eksi yönünü göremedim. İnternet, yansıtma, telefondan Türkçe sesli komut... Sosyal medyası zayıf, Picasa dışında sosyal değil maalesef. Onu da tv den yapmayıveriyorum oluyor.

İade alırlarsa inceleyin diyeceğim ama, Bosch bayileri Philips e dönmüşler. 603 sadece netten satılıyor. Ama biraz daha para çıkabilirim derseniz, MediaMarkt ta satılan FZ serilerini öneririm. Ben aldığımda Mediamarkt satışları başlamamıştı. FZ serileri hem HDR, hem directled. Verdiğiniz paranın tam karşılığı bence.

Ben treni kaçırdım, 10-15 sene 603 ile beraberim görünüşte. Koreliler gibi 2 sene sonunda sorun çıkarmayacağı varsayımıyla.... ki bu serilerin Türkiye girişi 3 sene oldu. Daha şikayet görmedim.

Gönderdiğiniz videoya da baktım. Hiçbir sorun yok, geyet akıcı bir şekilde izleniyor. Buraya video yüklemeyi beceremiyorum. Size çeker gönderirdim. Ne kare kare sahne, ne birşey...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkman -- 5 Ocak 2019; 12:41:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nwankwo

İşin içine ps4 ve ozelliklede ps4 pro girecekse Nu8000 i kız arkadaşıma aldım kesinlikle 8505 cok cok iyi tercih olmuş ustat.Güle güle kullan bende 9005 icin fiyat pususunda bekliyorum.
    Bende beklemedeyim. Teknosa da 7000 TL oldu 55xf9005 model. Geçen güne kadar mediamarkt da 7500 gördü şimdi fiyatı anlam veremediğim aynı mağaza da 11000 lira oldu. İstanbul bilişimde 200 zam geldi 7800 TL şuan alsam mı yoksa buda 10000 olur mu tereddüt ediyorum.

• volkman kullanıcısına yanıt
    Arkadaslar , sony servisi kurulum bilgilerini sistemlerine gününde girdigi icin cevap ne yazık ki olumsuz geldi. Benim bazi konularda takintim var ne yazik ki o yuzden kullanmak istemiyorum. TV yi uydu kablolu dugiturk vs den yayin izleyecekler basic kullanicilar gonul rahatliginla alabilir. Ancak internet uzerinden izlenen bazi hareketli 4K videolarda dedigim gibi sıkıntılı bi ürün, bu sartlarda fiyatıda cok öldurmeden almak isteyen olursa ulasabilir. 49inch 4198 tl ye almistim bilginize

• quote:

Arkadaslar , sony servisi kurulum bilgilerini sistemlerine gününde girdigi icin cevap ne yazık ki olumsuz geldi. Benim bazi konularda takintim var ne yazik ki o yuzden kullanmak istemiyorum. TV yi uydu kablolu dugiturk vs den yayin izleyecekler basic kullanicilar gonul rahatliginla alabilir. Ancak internet uzerinden izlenen bazi hareketli 4K videolarda dedigim gibi sıkıntılı bi ürün, bu sartlarda fiyatıda cok öldurmeden almak isteyen olursa ulasabilir. 49inch 4198 tl ye almistim bilginize
    İnternetten izleyince mi oluyor ? Aynı video dosya olarak indirip denediniz mi ?

• izlemek istediğimiz kanalı listeden seçtikten sonra ekrana gelen, 2018 SONY TVbu 2. ekranı kapatmak mümkünmü. ?
  • mentalform M kullanıcısına yanıt
    Evet internet uzerinden direk tv den youtube baglanarak ps ile de denedim bazi videolar gercekten sıkıntı dolu aman aman bilgi sahibi deilim bu konularda ama ekran sabitken 4k nin hakkini veren ekran ayni videoda kamera biraz oynadiginda arka plandaki goruntu fena dagıliyor bunun formatla alakasi var midir bilemiyorum, indirerekte hic denemedim. formatla alakali olsa hic acmamasi gerekmezmiydi ? hadi dielim acti peki ps oynarken misal fifada oyuncu ustundeki bulutlanmalari hareketli sahnelerde kendime aciklayamiorum

• Xf80 ya da 85 serisi almayı düşünüyordum. Yazılanları okuyunca vazgeçtim. Smsng nu7100/8000 alayım dedim avi açmıyor diyen var, Lg alayım dedim youtubeda pişmanım almayın diyen adamın videosu var, philips alayım dedim içinde fabrika tozu var sakın almayın diyen var... en son a101den 1600 liraya alacağım bişey. 49xf8596 alınmaz mı arkadaşlar? Bulutlanma falan bunun klasik sorunu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: noblelion

Xf80 ya da 85 serisi almayı düşünüyordum. Yazılanları okuyunca vazgeçtim. Smsng nu7100/8000 alayım dedim avi açmıyor diyen var, Lg alayım dedim youtubeda pişmanım almayın diyen adamın videosu var, philips alayım dedim içinde fabrika tozu var sakın almayın diyen var... en son a101den 1600 liraya alacağım bişey. 49xf8596 alınmaz mı arkadaşlar? Bulutlanma falan bunun klasik sorunu mu?
    Sorun varsa servise gider iade edilir vs bu mantıkla ne alınabilir ki ? Tv alan herkesin gelip oylama mı yaptığını zannediyorsunuz ya da doğru gözlem yaptığını ? 100 kişiden biri gelir yazar o da olumsuzluk tetikleyici olduğundan yoksa keyfi yerinde adam cihazıyla mutlu olur kimseyle de pek muhatap olmaz yazmaz cizmez...

• quote:

Orijinalden alıntı: noblelion

Xf80 ya da 85 serisi almayı düşünüyordum. Yazılanları okuyunca vazgeçtim. Smsng nu7100/8000 alayım dedim avi açmıyor diyen var, Lg alayım dedim youtubeda pişmanım almayın diyen adamın videosu var, philips alayım dedim içinde fabrika tozu var sakın almayın diyen var... en son a101den 1600 liraya alacağım bişey. 49xf8596 alınmaz mı arkadaşlar? Bulutlanma falan bunun klasik sorunu mu?
    Normalde araştırmadan ben de bir şey almam.
    internetten daha ucuza, bulacağımı ve alacağımı da zannetmezdim.

teknosa'dan günü birlik, ani bir kararla xf8505 modelini aldım. 55" modelini.

memnunum.

tavsiye de ederim.

ışık sızması , ölü piksel, bulutlanma vs. yok.
  • 2018 SONY TV

xf70777 bulutlanma, iade icin burdan bisey cikar mi fikri olan ?

• Sony 55xf9005 fiyatları uçtu gidiyor,sebebi ne bilmiyorum ama arada böyle fiyat farkı olursa 55nu8000 almak zorunda kalacağım ya da 2019 tvlerde fiyatlar ne olur acaba onları mı beklemek lazım?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Film ve dizi izlemek için
    Ücretsiz uygulamalardan hangilerini kullanıyorsunuz.

• sir.eko kullanıcısına yanıt
    Nu 8000 e iyice bakmani ve öyle almani tavsiye ederim

Ben beğenmedim

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.