Şimdi Ara

2018 Skoda Fabia'nın ilk resmi görüntüleri ve detayları ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Skoda, Mart ayında düzenlenecek 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen süper mini modeli Fabia’nın makyajlanan 2018 model yılı ile ilgili bazı görseller ve detaylar paylaştı. Paylaşılan görsel ve bilgilerden yola çıkarak, dış tasarımında minimal değişimler gözlenen araçta daha çok kabin ve yeni teknolojiler üzerinde durulduğu görülüyor.

Dış yüzünde genel hatları itibariyle şimdiki modele oldukça benzediğini görebildiğimiz 2018 Fabia'da makyaj işlemi dolayısıyla ön ve arka tamponlarda bazı minimal oynamalar bulunuyor. Opsiyon tarafına eklenen yeni 18 inçlik jantları da dış tasarımdaki sayılı yenilikler arasına ekleyebiliriz.

Kabin yeni dokunuşlarla tazelendi 

Skoda aracın kabiniyle ilgili herhangi bir görsel paylaşmasa da, verilen bilgiler doğrultusunda 2018 Fabia’nın iç dünyasının da yeni çift tonlu koltuklar ve yeni şeritler ile tazelendiğini söyleyebiliriz. Gösterge grubunun daha modern bir anlayışla yeniden elden geçtiği ve Skoda’nın imzası niteliğinde olan Simply Clever özelliklerinin güncellendiği de gelen bilgiler arasında. Ayrıca yeni modelde arka koltukta seyahat edenler için iki adet USB girişi de yer alıyor.

Büyük kardeşlerinden teknoloji transfer etti 

Bilgi-eğlence sisteminin de geliştirildiği 2018 Fabia’da Apple Carplay ve Android Auto destekli, USB ve SD kart ile veri aktarımına imkan veren 6.5 inçlik bir ekran yer alıyor. Bunların yanı sıra, büyük kardeşlerinden ödünç alınan daha yüksek teknolojilerle donatıldığı söylenen modelde kör nokta uyarısı, arka trafik uyarı sistemi ve uzun far asistanı gibi pek çok özellik yer alıyor.

Kaputun altında benzinli motor hakimiyeti 

Kaputun altına baktığımızda ise dizel seçeneğinin kaldırıldığını görüyoruz. 2018 Fabia’nın motor yelpazesi ise 60 beygirden 110 beygire kadar güç üreten 1.0 litre üç silindirli benzinli motorlar etrafında dönüyor. Bunlardan yüksek güç üreten ikisi parçacık filtresi kullanan TSI, diğer düşük güç üretenler ise atmosferik MPI motorlar olarak karşımıza çıkıyor. Yedi ileri DSG otomatik şanzıman ise sadece en güçlü motor ile birlikte seçilebiliyor. Şimdiki modelde kullanılan 1.4 litre dizel motorun ise henüz adı zikredilmedi.

• Süper mini model ne ya?bu yazıyı kaleme alanı sopayla kovalamalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok artık ya. Arabayı hiç değiştirmemişler. Şaka mı bu. Adamlar en sonunda değişiklik yapmadan satmaya başladı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnanılmaz bir değişim olmuş, tebrik etmek gerek. Bir kasa ancak bu kadar güzel makyajlanır. !!

Hiç makyajlanmadı deseler daha çok inanırdım.

• Koymasam olmazdı.

2018 Skoda Fabia'nın ilk resmi görüntüleri ve detayları ortaya çıktı
  • hız sabitleyiciyi koymuşlar mı bari...
  • Makyajlı modelde nasıl bir değişim bekleniyor anlamadım.

• Degisiklik yok. Bari oldugu iddia edilen iç kabinin fotografi olsaydi...

• Jantlar dev gibi duruyor , böyle ince jantlarla konforu nasıl sağlıyorlar .

Şu süreyya hanım görseli koyan bütün kullanıcıları yönetim artık forumdan banlasın , tadını kaçırdınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 10 Şubat 2018; 11:12:06 >
  • Bıktırdılar artık şu tasarımdan.

• quote:

Orijinalden alıntı: anadolu86

Jantlar dev gibi duruyor , böyle ince jantlarla konforu nasıl sağlıyorlar .

Şu süreyya hanım görseli koyan bütün kullanıcıları yönetim artık forumdan banlasın , tadını kaçırdınız.

Bu versiyon böbrek-rock editionda ondan

• tamam makyajda çok bir şey beklemiyoruz ama bu da süreyya hanımı haketmiş sanki
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Savundugumdan degil ama makyajlı kasa olunca nasıl bir degişim olmalı sizce ? komple kasa mı degişmeli ? Mercedes vitosunu ta 2004'den beri aynı kasa üzerinden makyajlayarak üretiyor, Bmw 5 serisinin abartı bir degişimi olmadı uzun zamandır. Alman markalar radikal degişiklik yapmazlar.
    Bence gayet şık, ucuz olsa tercih ederdim.
  • bıktırdınız şu sürahi hn paylaşımlarıyla.
    ne bekliyorsunuz ki anlamak güç. 5 tekerli olmasını mı ? vitesin bagaja konmasını mı ? gelmiş geçmiş binlerce model var, illa birine benzeyecek, belki de zaten tutulan kasayı ufak dokunuşlarla koruyacak.
    burada daha köşeli hatlar yapmışlar. gayet de güzel olmuş, başkasına da güzel olmayabilir.
  • Schneeflocke kullanıcısına yanıt
    Ben de eleştirdiğimden koymadım görseli. Bu tür konularda hep paylaşılır ya, baktım paylaşılmamış, bu sefer de ben ekleyim dedim.

Ayrıca fabia beğendiğim bir araç, kısmetse önümüzdeki ay alacağım. Hatta SW modeli gelse, onu alırım.
  • ön taraf hoş olmamış. octavia'nın çirkin hali gibi olmuş.

• Araç gayet Volkswagen Golf sade ve şıklığında. Daha ne olsun. Fazla söze yok. Bence sınıfının en şık aracı..

• Yakında lada niva gibi olacak

• Arka stopları da makyajlı octavia gibi yapmışlar.

1.4 TDI üretimden kalkacak muhtemelen, yerine 1.6 TDI 80 ve 95 PS koyarlar. 1.4 TDI oldukça gereksiz bir motordu zaten, ne çok az yakıyor ne de iyi kaçıyor, 3 silindirli ve oldukça sarsıntılı bir motordu.

Ayrıca 18 jantla bu araç tam bir zulüm olur. Kendi aracımın 15 jantlarını söküp 17 jant taktım, abartmıyorum en az 10 beygir kayboldu, tüketimi de yarım litre arttı. B segment araçlarda 17-18 jant tamamen gereksiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oasisinet

Süper mini model ne ya?bu yazıyı kaleme alanı sopayla kovalamalı.

@brscnk17

sana diyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.