Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (785. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 783784785786787
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar burda son kademe yeşil ışık yanmasını bekliyordum fakat şuan böyle birşey çıkıyor sizde de aynı durum var mı?2018 Bedelli Askerlik Ana Konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

maalesef, senin gibi çok kişi var, nasıl olurda bu kadar kişiyi oy kaybetme pahasına 1.5 yıldır bekletmeyi göze aldılar anlayamıyorum, şöyle kötü bir ortamda, ilginç çok ilginç

Alıntıları Göster
    21 günde ne kadar kararlı olduklarını gösteriyor. Yani bu saatten sonra kalkması için umutlanmayın. Aylardır uğraşıyorlar bu kadar adamı nasıl göndereceğiz diye. Vazgeçmezler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onur1301 kullanıcısına yanıt
    o konuda bir beklentim kalmadı ama seçimlere yatırım yapmak yerine rezalet bir sistemde ısrar etmeleri, olacak olanları da hesaba kattığımızda, direk aleyhlerine sonuçlacak ve bu insanlar ve aileleri oy seçimlerini buna göre yapacak demektir, 600 bin kişi desek, bunların en az 1.2 milyon kişiyi direk etkliyor diyebiliriz, iyi oy potansiyeli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cagrikaracan C kullanıcısına yanıt
    Bir süredir bu şekilde ya. Sistemsel bir olay. Sıkıntı yok yani:) Bir süredir Askerlik Durum Belgesi sayfasına girince Askerlik Şubesine gidin yazıyordu. O düzelmiş bende. Sınıf ve Tertibat bekliyor yazıyor şimdi.
  • 21 gün kalkmaz öyle tahmin edildiği gibi oy kaybı falan olmaz. Bedelliden onbinlerce kişi cayacak denmiş ama bu sayı bin kişiyi geçmez sanmıyorum.

• Yarın boşu boşuna pc başında celp beklemeyin

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu kadar gündemde kaldığına göre bu son bedelli bundan sonra dedikleri tek tipi getirecekler 2-3 ayı zorunlu geri kalanı aya tabi asgari ücretle isteyen yapmayacak para ödeyecek geçecek bu davayıda kapatacaklar bu kadar çok karın ağrısı olmasının sebebi o 37 celbe felan ayırdıklarına göre bu iş kalkmaz.Yeni yıldan itibaren sanıyorum ki yeni sisteme geçilecek ve bedellilerde bu sistemle kaynayarak bitirecekler öyle görünüyor.2011 ve 2014 te yapanalar yaptı ama sanıyorum ki o çok dar bir kesimi kapsıyordu yaş skalası olarak bunda 25-29 ve 30+ çok kişiyi kapsadığından böyle yaptılar zaten şu ülkenin ekonomik çalkantısı olmasa gene 28 yaş+ yapar geçerlerdi ama krizi fırsata çeviriler geniş çaplı oldu ayrıca normalde şu aralar çıkacakken ekonominin aşırı durgunluğundan sıcak parayı direk almak için erkene aldılar.Şuanki bedelli 25+ 2011 ve 2014 28+ üstü idi o yüzden böyle oldu sanıyorum.Yoksa çıksada gene 28+ çıkarırdı ülkedeki ekonomik buhran olmasa ve 21 30 gibi gün şartı olmazdı.Bakalım 9 Milyar TL hasılat elde ettik dediler bu para nerelere kaynak olacak.Normalde 28+ üstü çıksa bedel 25 olurdu ve hasılatta sanıyorum 3-3,5 Milyar TL felan olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 18 Kasım 2018; 20:59:45 >

• radko kullanıcısına yanıt
    Bana da saçma geliyor hemen 24 Kasım'da almaları ama Hulusi Akar kendi söyledi yani çok acik :

Temel eğitimler 24 Kasım 2018 ve 7 Şubat 2020 tarihleri arasında 37 celp dönemi şeklinde yapılacak.

• alexfb1 A kullanıcısına yanıt
    O 24 kasım celp açıklama tarihi işte,silah altına alıncak kelimesi çıkmadı ağzından.

• Siz inandınızmı yazdığınıza? Türkiyede ne bedelli askerlik biter nede ekonomik burhan.
    2023-2024 yılı yeni bedelli tarihi unutmayın bu yazdığımı.

• bana yarın açıklanacak gibi geliyor. 24 kasım celbi gidecekler yol izniyle beraber 26 kasım'da teslim olur.

Keşke öyle olsa ama o zaman da 24 Kasım'da açıklanacak derdi en azından. Önümüzdeki hafta açıklanacak dedi sadece. O cümleden de 24 Kasım'da temel eğitimler başlayacak anlıyorum ben ayrıca.

Resmi ve net bir açıklama haftaya celplerin açıklanacağı ve 24 kasımda eğitimlerin başlayacağı. Sağdan soldan duyma bilgilerle açıklamalarda anlam düşüklüğü aramayı ve paranoyaklığı bırakmanı öneriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Siz inandınızmı yazdığınıza? Türkiyede ne bedelli askerlik biter nede ekonomik burhan.
    2023-2024 yılı yeni bedelli tarihi unutmayın bu yazdığımı.
    Dediğin tarih çok ileri ben o zamana ne olur ne biter bilemem belki iç savaş çıkar kimbilir 2023 2023 diyorlar demekki 2023 e girerken bir felaket çıkacak zuhur edecek belliki.

Bana göre şuan yanlış olan şu ben olsam zaten şubat 2020ye kadar sürecek malum ocakta ilk celbi alırım kimlerin ne zaman gideceğini isim isim açıklatırdım şuanki durum bir tek önünü görmek ile alakalı olur yani o bu şu ne zaman gideceği belli olursa konu kapanır sanıyorum şuan sizin çözebilecekleri tek konu ne zaman piyangonun size vuracağı sanıyorum.Şuanki durum belirsizlik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 18 Kasım 2018; 21:45:44 >
  • Daha askere gitmeden evde hazır ol da bekliyoruz ne zaman açıklanacak diye.

• Belirsizlik tabiki şuanki problem,ben inanmıyorum herkesin nereye hangi tarihde gideceğini toptan açıklancağına. Sadece celp tarihlerin hepsi açıklanır.

• Bir şeyi netleştirmek istiyorum arkadaşlar. Gördüm ki okuduğunu anlayamayan insanlar var. Şimdi toplaşın herkesin anlayacağı gibi anlatıyorum.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bedelli askerliğin ilk üç celp döneminde temel askerlik eğitimlerinin gerçekleştirildiğini belirterek, "Bunların dışında kalan gençlerimizin bedelli askerlik kapsamında yapacakları eğitim çalışmaları 24 Kasım 2018 ile 7 Şubat 2020 arasında toplam 37 celp halinde icra edilecektir" dedi.

Bak kardeşim demek ki 24 Kasım 2018 1.Celb tarihi başlangıcı olacak.
    37.Celb tarihi ise 7 Şubat 2020 olacak.

Özetle: 24 Kasımda başlayacak olan 37.Celblik bedelli askerlik hizmeti 7 Şubat 2020 son celbi ile bitecek.

Şayet 24 Kasımda sadece celb dönemleri açıklanacak olsaydı Hulusi Paşa muhtemelen şöyle derdi.
    "24 Kasım tarihi itibariyle 37.Celblik eğitim programını paylaşacağız." derdi.

Abi okuduğunuzu nasıl anlayamıyorsunuz hala şaşırıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manahuna -- 18 Kasım 2018; 21:59:39 >

• Şu an herkes stres altında, normaldir. Bi önceki açıklamalarda yeni yıla kadar celp olmayacağı ima edilmişti. Eğer yarın son açıklamalardaki gibi 24 kasımda ilk sevkler yapılacak(ve diğer celp/sevkler) açıklaması yapılırsa sanırım şubelerin telefonları susmayacak celp erteleme olayı için.

Tüm resmi açıklamaları geriye doğru taradım, hiçbir yerde celp erteleme sözü geçmiyor. Bu safsatayı kim çıkardı babalar ?
  • 
Sayfa: önceki 783784785786787
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.