Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (786. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 784785786787788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İyi oku iyi artık

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zorla 21 gun askerlik yaptiracaklar. Daha yoklamami yaptirmadim simdi girdim yapmak icin sistemde yasanan teknik aksaklik diyor hay sizin yalacaginiz icin. 4 ay sonra secimler yaklasiyor bi tane akpli bana oy diye gelsin. Onun agzini burnunu kirip eline vermezsem adam degilim. 2014 dekilere bir gun bile askerlik yaltirmadilar bize zorla 21 gun askerlik yaptiracaklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • radko kullanıcısına yanıt
    Zor valla.Allah akil Fikir versin.

• OnrbK kullanıcısına yanıt
    Celp erteletenler olmuş çünkü mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

Şu an herkes stres altında, normaldir. Bi önceki açıklamalarda yeni yıla kadar celp olmayacağı ima edilmişti. Eğer yarın son açıklamalardaki gibi 24 kasımda ilk sevkler yapılacak(ve diğer celp/sevkler) açıklaması yapılırsa sanırım şubelerin telefonları susmayacak celp erteleme olayı için.

Tüm resmi açıklamaları geriye doğru taradım, hiçbir yerde celp erteleme sözü geçmiyor. Bu safsatayı kim çıkardı babalar ?
    Celp erteleme isi cok zor cikti mi gitmek lazimmis benim esim askerlik.subesinde calisiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet8989

Zorla 21 gun askerlik yaptiracaklar. Daha yoklamami yaptirmadim simdi girdim yapmak icin sistemde yasanan teknik aksaklik diyor hay sizin yalacaginiz icin. 4 ay sonra secimler yaklasiyor bi tane akpli bana oy diye gelsin. Onun agzini burnunu kirip eline vermezsem adam degilim. 2014 dekilere bir gun bile askerlik yaltirmadilar bize zorla 21 gun askerlik yaptiracaklar.
    Begenmiyorsan basvurunu geri Alma sansin var Halen.

• ahmet8989 A kullanıcısına yanıt
    Çıkıpta erteleten varmış hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet8989

Celp erteleme isi cok zor cikti mi gitmek lazimmis benim esim askerlik.subesinde calisiyor.

Alıntıları Göster
    Öğretmenler-öğrenciler-lisanslı sporcular-kamu çalışanları başta söylenildiği gibi uygun takvime ayarlanmış mıdır acaba, bu konu hakkında bir duyum var mı peki ?
  • OnrbK kullanıcısına yanıt
    Sporcu,adli personel(avukat,hakim,savcı)ve öğretmenler yazın diğerleri normal alıncak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 18 Kasım 2018; 22:57:38 >
    Kardeşim ben koskoca Milli Savunma Bakanını kaynak gösteriyorum sen ise ekşi sözlükten bir yazarı.
    Celp dönemi demek birliğe katılma tarihi demek değil mi? Bundan önce 6 Ekim Celbi vs dendiğinde bu arkadaşlar 6 Ekim ve sonrasını takip eden belirli günlerde gitmedi mi askere?

Ayrıca ekşi sözlükteki arkadaş normal kısa/uzun dönemi göz önüne alarak yorum yapmış. Onlar için dediği doğru evet. Kısa/Uzun dönemde Kasım Celbinde çıkan Aralıkta da gidebiliyor. Ama bedelli askerlikte durum farklı.

Kimseye zorla bir şeyi kabul ettiremem tabi ki. Bekle gör diyorum sadece 24 Kasımda mı gidiyor ilk gidenler yoksa daha sonra mı :) Ben hala sözümün arkasındayım. 23 Kasımda beni bul burada :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manahuna -- 18 Kasım 2018; 23:6:44 >
  • manahuna M kullanıcısına yanıt
    Kaynağın güvenilir değil ilk bedelli çıktığında 3 kasım sonrası 21gün eğitime alıncak demişti.

Tamam sen Hulusi Akara kaynak anlamında güvenmeyebilirsin ama ben güveniyorum. Sen ekşideki arkadaşın dediklerini daha güvenilir bulmaya devam et
  • manahuna M kullanıcısına yanıt
    İlla gidecen sen.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

Öğretmenler-öğrenciler-lisanslı sporcular-kamu çalışanları başta söylenildiği gibi uygun takvime ayarlanmış mıdır acaba, bu konu hakkında bir duyum var mı peki ?

Alıntıları Göster
    Hocam ertelemw sadece doktorlar sporcular ogretmenler adli personeller ve adalet bakanliginin yazisi uzerine, denetimli serbestligi olanlar denetim surelerinin sonunda askere alinacaklar. Erteleme dedikleri budur.

Benimde denetimli serbetligim var. Mayis 2020 de bitiyor. Yeni bebegimiz oldu. Bu nedenle erteletebilirim. Esimde ucretsiz izne ayrildi. Millet aldigim.duyuma gore herkes akp genel.merkezini ariyormus kalksin diye. Kalkmasinicin bi talep var ama cok yogunluk yok demisler. Arayin yuklenin.

• 24 üne kadar her saat başı girin bakın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmet8989 A kullanıcısına yanıt
    Tabi hocam arıcaz yarında fakat eşiniz,kardeşiniz ailenizde ki herkes arasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 18 Kasım 2018; 23:42:48 >
    tabi ki tertip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pntgrmyk

Bu mesaj silindi.
    Bizim grup var. Çok net bilgiler dönüyor. Ancak sizdirmiyoruz.

MSB den geliyor bize bilgiler. Biz kaçıncı celp olduğumuzu öğrendik. Ancak paylaşan kişi sikinti yaşamamasi için bekliyoruz.

21 gün kalkma falan yok. Valiziinizi hazırlayin.

• 4. Celp ne zaman gidiyor ? birgarip2019

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreeee23 -- 18 Kasım 2018; 23:57:14 >
  • bence 24 celbi 00.00 da ya da sabah 10 gibi açıklanmazsa bu iş yılan hikayesine döner

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 784785786787788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.