Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: veni60

acemiliğimi samsun çavuş eğitim taburunda yaptım orada aslında herşey gayet güzeldi , 40 kişilik fln koğuşlarda kaldık. taaa oradan başladı zaten işte siz kısa dönemsiniz şöyle böyle 6 ay yapıyorsunuz zaten diye diye , sonra ustabirlik çıktı mı çerkezköy muhimmat tam bir it kopuk yeri. neyse gene orda aynı dava 100 kişilik fln koğuşlarda kaldım.komutanların dahi siz kısa dönemsiniz diyerek çok iş yaptırmaları. siz poşetsiniz imaları. uzun dönem 1x nöbet tutuyorsa , göt yalamayan kısa dönemlerin benim gibi 2x nöbet tutmaları.(usta birlik boyunca günde 8 saat nöbet tuttum) telefon fln kullanamadık kısa dönemiz diye ama uzun dönemler kullandı.sabah mıntıkayı bile uzun dönemler yapmıyordu. daha neler var da şuan hiç düşünmek istemiyorum. askerlik peygamber ocağı fln hikayeeee it kopukla uğraşma esrarcısı bonzaicisi ile uğraşma yeri. bakma burda ben hep laf atıyom bedelli yapacaklara ama yapsınlar valla. askerlikte kazanacakları hiçbişey yok, sabır dışında...

Alıntıları Göster
    Biz şanslıydık acemilikte asteğmen muamelesi ve 86 kişi dışarıya dağılmadan aynı birlikte kaldık.
    Biraz üstüme geldiler bir rdmye gittim herşey farklı oldu bölüğüm değişti kısa dönemlerin yoğun olduğu bölüğe geçtim. Bu sayede hiç ezilmedik. Birbirimizi de tuttuk destekledik her yerde bizden biri vardı her yerde işimiz görüldü.
    Bizde de it kopuğun kralı vardı ama bizdeki kısa dönemler sağlam tipler değildi milli boksör, tekwando şampiyonu, kafes dövüşçüsü her türlü manyak kısa dönem vardı bulaşamadılar.
    Versinler parayı gitmesinler askerlik boş muhabbet. Şimdiki imkanım olsa o zamanlar 15 bin olsa belki o parayı verirdim. Ne çekecem oradaki manyakları? Oradaki komutanlara bile vatan hizmeti dediklerinde vatan için biz çalışıyoruz siz maaş için buradasınız demiş biriyim. Kime diklendiysem albay çıktı iyi ki uzatmadan bitirdim. Oraya gidecek adam umursamaz olmalı. Sen onları değil onlar seni çeksin.

• 25 gün olayı sıkıntılı . 500000 kişi başvursa Tsk nin kaldıramayacağı aşikar. En az 10 aya bolmeleri lazım ki onlada uğraşacak adam yoktur.

Bence yer sıkıntısını kimse düşünmemiştir adım gibi Eminim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C9BF64E75

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle hocam. Ben de aile hekimiyim. O nöbetleri iyi bilirim. Bizim askerligimiz de yaşadığımız şeyler sayılabilir. Nöbetlerde asistanların seni itip kakmasi ile askeriyede komutanlarin davranışlari çok ta farklı değil. Üstelik bizim askerlik uzun dönem zaten gidersek normal bir şekilde. Sen git 10 yıl okul oku, lisenin üzerine üniversite. 2 yıl zorunlu hizmet yap. Bir de uzun dönem askerlik. Oh valla. Yaş oluyor 30 direk.

• Gün şartı kalkmalı.Saçma bir düzenleme askerlik kökten kalkmalı herkes için veriyorsan liseden mezun olunca ver yazın temel eğitim 1-2 ay yeter.Profesyonel ordu olmalı yıl olmuş 2018 bunlar hala cepheye sıra sıra dizileceğiz sanıyor.Bu ülkedeki ben yandım herkes yansın anlayışı düzelmedikçe zaten ülke düzelmez.
  • ağlayıp durmayın yapacaksınız o botu bağlayacaksınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukilavuz

Bedelli yapacaklara laf atıp erkeklik sorgulayan tipler karşıma çıksa da öyle konuşsa keşke klavye delikanlıları.
    Zamanında gitmiş yapmışlar emin olun fırsatı olsa bizden önce bedelli yapardı.
    Herkesin kendine göre geçerli sebepleri var.
    evet gıttım yaptım. sende gideceksın paşa paşa burada çıldırdıgının 5 katı oradakiler seni çıldırtacak.

• Zeen kullanıcısına yanıt
    Büyük baskı var, emin olma derim, Benin merak ettiğim burada 28 gün kaldırılırsa bu arkadaşlar kime oy verecek tada kime kin kusacak sonuçta bir kesim de gitsinler 1 ay diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 18 Temmuz 2018; 17:56:53 >
  • Askerlik kadar boş bir şey yok imkanı olan herkes yapsın bedelli kimseye kulak asmadan. Ben uzun dönem askerlik yapıpta eline silah almayan adamlar tanıyorum. Oyuncak silah veriyolar boş silah veriyolar. :) Sıfır eğitim. Bi yerleri temizlersin boş boş millete kölelik edersin askerlik bundan ibarettir. Hayatınızın en güzel dönemini hiç eder. Millete kölelik yapmaya gitmeyin. Yarın bir gün savaş çıkar o zaman herkes seve seve gider kölelik yapmaya değil.
  • mekatronikçi kullanıcısına yanıt
    nasıl kesinleşti hocam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Burda sen benden daha çok çıldırmışsın askerde başına neler geldi yazık

• 94 ü kapsamıyor değişmeyecek gibi gözüküyor :(
  • Askerlik yapmış biri olarak söylüyorum, istemeyen hiçkimse vatan borcu adı altında zorla silah altına alınmamalı. Bedelli bekleyenlere hayırlı olsun diyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarbeLeeMatkap

94 ü kapsamıyor değişmeyecek gibi gözüküyor :(
    Daha bu işin altından çok sular akar. Hem ücret hem yaş düşebilir. Ama 94’lülerin boş durmayıp komisyon üyelerini faks, telefon ve mesaj yağmuruna tutması lazım. Ağlamayana meme yok

Ağla

• quote:

Orijinalden alıntı: kendi0

Daha bu işin altından çok sular akar. Hem ücret hem yaş düşebilir. Ama 94’lülerin boş durmayıp komisyon üyelerini faks, telefon ve mesaj yağmuruna tutması lazım. Ağlamayana meme yok

Alıntıları Göster
    cimere yazdım hocam. twitter dan da hastag destek veriyorum. Başka napayım
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Baskının kralı var 4 saat içinde 100bin tweet atıldı temel eğitimin iptali için,bu kadar insanın tepkisine karşı koyacakları düşünülemez,reise topu atmış durumdalar şuan.

‪ #Bedellide25GunKaldırılsın‬

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 18 Temmuz 2018; 18:21:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _conscript_

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    askerde ne tuvalet temizledim ne patates soydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarbeLeeMatkap

cimere yazdım hocam. twitter dan da hastag destek veriyorum. Başka napayım

Alıntıları Göster
    https://mobile.twitter.com/ferhatdogan/status/1019233517174222848

Şu linkteki üyeleri faks yağmuruna tutmalısın

• quote:

Orijinalden alıntı: kendi0

https://mobile.twitter.com/ferhatdogan/status/1019233517174222848

Şu linkteki üyeleri faks yağmuruna tutmalısın

Alıntıları Göster
    tamamdır hocam sağol.

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.