Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (1032. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10301031103210331034
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aleyküm Selam hocam.Ben de oraya çıktım.İstanbul'dan katılacağım.Siz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapıp da gelen arkadaşlar bu listedekilerin tamamı veriliyor mu gerçekten? Eksiği veya fazlası varsa cevaplarsanız sevinirim.

https://www.cnnturk.com/turkiye/bedelli-askerlik-yapacaklara-hangi-malzemeler-veriliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan_6o -- 23 Aralık 2019; 14:3:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan_6o

Yapıp da gelen arkadaşlar bu listedekilerin tamamı veriliyor mu gerçekten? Eksiği veya fazlası varsa cevaplarsanız sevinirim.

https://www.cnnturk.com/turkiye/bedelli-askerlik-yapacaklara-hangi-malzemeler-veriliyor
    Künye dışında hepsi veriliyor. Bize künye vermediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • #Ramazan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.Sizce bunlara ek ne almam gerekir?Bir de tras makinesi kullanan oldu mu sizin bölükte.Sorun oluyor mu?

• quote:

Teşekkürler hocam.Sizce bunlara ek ne almam gerekir?Bir de tras makinesi kullanan oldu mu sizin bölükte.Sorun oluyor mu?
    Çorap atlet don en az 7-8 er adet götürün. Traş makinesi getireni görmedim. Priz sıkıntısı var. Sinek kaydı traş olmanız lazım. Uyarıyorlar zaten sürekli.

İlla Kamuflaj rengi olmasına takılıyorlar mı peki çamaşır ve çorapların yoksa siyah da kabul oluyor mu?Tras makinesini yanak bölgesi için kullanmayi düşünüyorum ama büyük ihtimal almazlar içeriye.

• quote:

İlla Kamuflaj rengi olmasına takılıyorlar mı peki çamaşır ve çorapların yoksa siyah da kabul oluyor mu?Tras makinesini yanak bölgesi için kullanmayi düşünüyorum ama büyük ihtimal almazlar içeriye.
    Alırlar muhtemelen hocam sorun olmaz. Don ve çorap istediğiniz renk olsun ama fanila haki renk olması lazım. Boyunluk falan alırsanız o da haki olsun.

Çok teşekkür ederim hocam cevaplarınız için.

• Künye bizede verilmedi lafı bile geçmedi yani. İyi bir mach 3 turbo tek bıçak 18 gün işimi gördü benim yetiyor yani. Kullan at kullanıp suratını kesen çok oldu tavsiyem tek yada çift iyi bir bıçakla tıraş olun.

• Beyler ben bu yoklama işemini yapmamışım son tarih 20.12.2019 görünüyor ve sistem şuan bakımda diyor ne yapmam lazım

• Kütahyaya gidicem 4 ocakta. Sevk bitişi 6 sı yazıyor. Bu tarihtemi teslim olucaz yoksa 1 gün yol izniyle 7 sinde mi? Birde fanila almaya gerek var mı kışın ortasında fanila ile eğitim yaptırmazlar herhalde?

• çerkes89 Ç kullanıcısına yanıt
    Askerlik şubesine gidip sevk belgeni al ben e devletten alamamıştım aynı yoklama yok gözüküyordu.

• ysakay kullanıcısına yanıt
    6sı girmen gerek 7si girersen 1 gün geç çıkartırlar. Fanila alın tabiki fazlasıyla vermiyorlar.

• mamak hayatımdan 18 gün yedi
  • Arkadaşlar herkese merhaba.

4 Ocak'ta Kütahya'ya gidiyorum. Ancak 14 Ocak'ta bir kurumun mülakatına ve yazılı sınavına girmem gerekiyor. İzin veriyorlar mı gitmek için? Teşekkürler.
  • beyler yoklamayı edevlet üzerinden 1 sene önce yaptırdım, aile hekiminden aldığım barkodlu yoklama kağıdı da var elimde, ama e-devlete girince askerlik durum belgemde yoklama yok yazıyor, süreç takibine giriyorum sistem geçiçi olarak kapalıdır yazıyor, yoklama başvurusuna tıklayınca da e-devlet üzerinden yoklama yapamazsınız, askerlik şubeye gidin tarzı bişey yazıyor. sizce problem nedir? 3 ocağa kadar yapmam gerekiyormuş, yaptım zaten ama gözükmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive. -- 27 Aralık 2019; 13:20:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dadycool19

Arkadaşlar herkese merhaba.

4 Ocak'ta Kütahya'ya gidiyorum. Ancak 14 Ocak'ta bir kurumun mülakatına ve yazılı sınavına girmem gerekiyor. İzin veriyorlar mı gitmek için? Teşekkürler.
    Evet veriliyor ancak sanırım 24 saati geçerse 1 gün fazladan askerlik yapıyorsunuz. Bizde birisi gardiyanlık mülakatına gitmişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Exclusive.

beyler yoklamayı edevlet üzerinden 1 sene önce yaptırdım, aile hekiminden aldığım barkodlu yoklama kağıdı da var elimde, ama e-devlete girince askerlik durum belgemde yoklama yok yazıyor, süreç takibine giriyorum sistem geçiçi olarak kapalıdır yazıyor, yoklama başvurusuna tıklayınca da e-devlet üzerinden yoklama yapamazsınız, askerlik şubeye gidin tarzı bişey yazıyor. sizce problem nedir? 3 ocağa kadar yapmam gerekiyormuş, yaptım zaten ama gözükmüyor.
    E devleti boşverin hocam önemli olan askerlik şubesi kayıtları. Sevk alma başlangıç tarinde şubeye uğrayın orada hemen halledip sevk belgenizi verirler. Abim de aynı şekilde şubeden yoklama yapmasına rağmen e devlette görünmedi. Şubeye uğrayın yazıyordu.

• 
Sayfa: önceki 10301031103210331034
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.