Şimdi Ara

2017 WORK&TRAVEL (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
644
Cevap
27
Favori
26.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozgursum

3 bin euronun altinda bir rakamla tum masraflarin dahil , vize ve ucak bileti de , 2 ay kalinabilmesi pek mumkun gorunmuyor sence kalinabilir mi? Bunun disinda orada yazdigim mesajin ozu 10 bin liraya hangi ulkede ne kadar kalincagi degil zaten.

Anladım hocam bilirsin çalışmak anlamsız geliyor. Kültürel değişim programı bence havada kalıyor. Konumuz kültür ise uzun süreli interrail çok daha işimizi görür diye düşünüyorum ama para yok
  • Bende kaydımı yaptırdım sonunda Fakat 2 iş seçeneği arasında kaldım. Daha doğrusu iki şehir arasında biri dallas/texas diğeri ise san destin panama city / florida. Bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim :) Dallasa texasın adanası diyolar ama bilemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteor4in

Bende kaydımı yaptırdım sonunda Fakat 2 iş seçeneği arasında kaldım. Daha doğrusu iki şehir arasında biri dallas/texas diğeri ise san destin panama city / florida. Bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim :) Dallasa texasın adanası diyolar ama bilemedim

Valla bende ilk defa gidiyorum ama, yerinde olsam denize yakin olani secerdim (hangisiyse artik ) facebook grubu var work and travel turkiye die oraya sor eobet giden cikar bide google mapsten gercek resimlerine bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de İstanbul'dan kayıt oldum sonunda. Kayıt ücretini tamamlayana kadar dolar durulsa bari.
  • kasımın 15i gibi kayıt olmayı düşünüyorum. sizce iş bulabilir miyim o zamana?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kripton_TR

kasımın 15i gibi kayıt olmayı düşünüyorum. sizce iş bulabilir miyim o zamana?

Martta nisanda kayit olanlar bile var

• yusei kullanıcısına yanıt
    şu an hazırlıktayım. ingilizcem ortalamanın altında kalıyor. okulda yoğun bir eğitim var onun yanında günlük konuşmalar, alışveriş ingilizcesi, yol tarifi falan çalışmayı düşünüyorum. yıl boyunca hazırlıkta olacağım gidene kadar epey gelişeceğine inanıyorum ingilizcemin. önemli olan 1-2 içinde olacak mülakatlarda konuşabileyim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: kripton_TR

şu an hazırlıktayım. ingilizcem ortalamanın altında kalıyor. okulda yoğun bir eğitim var onun yanında günlük konuşmalar, alışveriş ingilizcesi, yol tarifi falan çalışmayı düşünüyorum. yıl boyunca hazırlıkta olacağım gidene kadar epey gelişeceğine inanıyorum ingilizcemin. önemli olan 1-2 içinde olacak mülakatlarda konuşabileyim :D

beni ön mülakata aldılar benim de ingilizcem pre int seviyesinde kursa devam ediyorum. Şu ana kadarda hiç ingilizce konuşmamıştım biriyle. Öyle çok zor olmadı telefonda konuşmama rağmen bence mülakatlar kolay olacak tabi alıştırma yapmak lazım.
  • Bakiyorumda bazilariniz denize yakin yerde olsun diyorsunuz . Kesinliklike yakin olsun calisirken sahilde eğlenenleri falan izlersiniz bol bol eğlenirsiniz. Gecen yaz Dewey Beach de mutfakta calisiyordum. Havalandirmamiz duzgun calismiyordu yaniyorduk icerde sansa yakinimizda koy vardi çalışırken disarda serin serin koya girenler parasailing yapanlar aşırı motivasyon vericek size inanin bana.

• quote:

Bende kaydımı yaptırdım sonunda Fakat 2 iş seçeneği arasında kaldım. Daha doğrusu iki şehir arasında biri dallas/texas diğeri ise san destin panama city / florida. Bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim :) Dallasa texasın adanası diyolar ama bilemedim

isin diger detaylari neler , sadece seir ismi yazilarak is secilmez. konaklama , bolge , saatlik ucret , pozisyon , ortalama calisma suresi vs gibi tum konulara bakilmasi gerekir is secimi icin. Sakin is secerken sadece sehire bakarak secmeyin. Ikinci olarak da Dallas da kotulenecek bir sehir degil o kadar da abartmaya gerek yok.

• quote:

quote:

isin diger detaylari neler , sadece seir ismi yazilarak is secilmez. konaklama , bolge , saatlik ucret , pozisyon , ortalama calisma suresi vs gibi tum konulara bakilmasi gerekir is secimi icin. Sakin is secerken sadece sehire bakarak secmeyin. Ikinci olarak da Dallas da kotulenecek bir sehir degil o kadar da abartmaya gerek yok.

Winn Dixie Supermarket
    Locations: Panama City Beach, Destin,San Destin
    Type: Supermarket Worker
    Salary: $10/Hour
    Houising info: Housing Provided 125$ per week (İşe servis var)

Dallasta olan işi ise geçen yaz arkadaşımın çalıştığı hilton hotelde havuz sorumlusu saatliği 11 dolar konaklama 125 dolar ama arkadaşımın dediğine göre çok fazla overtime almışlar geçen yaz.
    Süpermarket içinse ortalama 40 saat çalışması var yani standart. Overtime imkanını bilmiyorum.

• quote:

quote:

quote:

Winn Dixie Supermarket
    Locations: Panama City Beach, Destin,San Destin
    Type: Supermarket Worker
    Salary: $10/Hour
    Houising info: Housing Provided 125$ per week (İşe servis var)

Dallasta olan işi ise geçen yaz arkadaşımın çalıştığı hilton hotelde havuz sorumlusu saatliği 11 dolar konaklama 125 dolar ama arkadaşımın dediğine göre çok fazla overtime almışlar geçen yaz.
    Süpermarket içinse ortalama 40 saat çalışması var yani standart. Overtime imkanını bilmiyorum.

Bak Panama City Beach adindan anlayabilecegin gibi sahil kenari bir sehir ve turisik bir bolge. Dallas ise Amerikanin en buyuk 10 sehrinden biri. Texas cok buyuk bir eyalet ve Dallas a 3-4 saat mesafede San Antonio , Austin , Houston gibi Amerkanin en buyuk sehirlerinden 3 u bulunuyor.
    Iki isin de konaklamasi ayni , ikisi de pahali :) bunun disinda arakdasin Dallas a gitmis , eger konaklama ve isyerinin bulundugu lokasyonlar guzelse mantikli olabilir.Gerci Hilton kotu bir lokasyona otel acmaz diye dusunuyorum. Is zaten cok sayida overtime sagliyorsa kazanc olarak mutlu ayrilabilirsin.Arkadasin konaklama v vergi cikinca ne kadar eline net kaldigini sana soyleyebilir. Bolge cok sicak , Adana dye bu yonden benzetmis olabilir. Ancak Panama City de en az o kadar sicak olacaktir. Florida da cok sicak olur. Is turleri degisik biri acik alan digeri kapali alan bunu da gozonune al. Baska soracaklarin olursa burdan ya da ozelden sorabilirsin. Elimden geldigince yorum yapmaya calistim.

• Merhaba arkadaşlarben mezunum şuanda universite sınavlarina hazırlanıyorum şunu sormak istiyorum herhangi bir 4 yıllık bölüm ile wat yapilabiliyormu? ve bu yaz okulu kazanıp 2017 eylülde okula başladım diyelim 2018 haziran ayında wat yapabilirmiyim? yoksa 2019 hazirandanmi yapicam? çok karışık oldu farkındayım şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ufkrkmz -- 19 Ekim 2016; 22:54:06 >
  • @Ufkrkmz
    Vizeye başvururken elinde ilk dönem ortalaman olacağı için gidebilirsin. 1. sınıf olup da giden arkadaşlarım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mopneet

@Ufkrkmz
    Vizeye başvururken elinde ilk dönem ortalaman olacağı için gidebilirsin. 1. sınıf olup da giden arkadaşlarım var.

Anladım hocam birde dediğim gibi 4 yıllık herhangi bir bölüm olsada gidebiliyormuyuz yoksa sadece ingilizce hazırlık olan bölümler için geçerli şimdiden sağol

• Ufkrkmz kullanıcısına yanıt
    4 yillik herhngi bir univeristenin , herhangi bir bolumunun ,, herhangi bir sinifinda wat yapabilirsiniz.
  • quote:

4 yillik herhngi bir univeristenin , herhangi bir bolumunun ,, herhangi bir sinifinda wat yapabilirsiniz.

Anladım hocam sağolun.

• Hazırlık sınıfının yaz tatilindede yapılıyor.

• bende geçen hafta UT a kaydoldum bu çarşamba günü sponsorla mülakatım var. Ne tip sorular soruluyor çok zorlanır mıyım daha önce UT da ki mülakatta upper çıkmıştım. Ayrıca yer seçimi olarak ocean city gibi okyanus kıyısı yerler istiyorum yaşam giderleri nasıldır orda
  • 3.16 olmus durumlar nedir
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.