Şimdi Ara

2017 WORK&TRAVEL (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
645
Cevap
27
Favori
26.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende United towersa kaydoldum hadi hayirlisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E-posta yoluyla Success firmasından edindiğim fiyat ve iş imkanları bilgilerini ekte bulabilirsiniz. Diğer firmalardan bilgi almam halinde onları da konuya ekleyeceğim.

2017 WORK&TRAVEL
    2017 WORK&TRAVEL
    2017 WORK&TRAVEL
    2017 WORK&TRAVEL

• Mopneet kullanıcısına yanıt
    şirkete ödenen toplam miktar 1690 lira mı cidden diğer şirketlerden 1900 tl civarında fiyat aldım program ücretimize dahil kısmındaki bazı şeyler pek inandırıcı gelmedi ama bu şirket aracılığıyla daha önce wat yapan arkadaşlar bilgilendirirse iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalika

şirkete ödenen toplam miktar 1690 lira mı cidden diğer şirketlerden 1900 tl civarında fiyat aldım program ücretimize dahil kısmındaki bazı şeyler pek inandırıcı gelmedi ama bu şirket aracılığıyla daha önce wat yapan arkadaşlar bilgilendirirse iyi olur

1690 USD erken kayit ucreti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtesliSquirtle -- 27 Eylül 2016; 6:50:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mopneet

E-posta yoluyla Success firmasından edindiğim fiyat ve iş imkanları bilgilerini ekte bulabilirsiniz. Diğer firmalardan bilgi almam halinde onları da konuya ekleyeceğim.

2017 WORK&TRAVEL
    2017 WORK&TRAVEL
    2017 WORK&TRAVEL
    2017 WORK&TRAVEL

bu isler bir sponsorun Tum dunyadaki Summer Work and Travel araci acentalarina yolladigi genel bir liste. Yani o sirkete ozel olarak ayrilmis bir is ya da kotenjan oldugunu sanmiyorum o listede. O liste seklindeki isler genelde kim once doldurursa onun olur. Dolayisiyla sadece kendi sirketinizdeki diger watcilarla degil , o sponsorla calisan diger Turk firmalarindaki ogrencilerle hatta o sponsorla calisan dunyadaki tum firmalarin ogrencileriyle rekabet icinde olacaksiniz. Turk isleyisi biraz daha yavas oldugundan yabancilar genele bizden once kapar. Dolayisiyla soylemek istedigim o listedeki isleri gorup onalra girerim diye fikir olusmasin aklinizda. Ancak work and travel kapsaminda hangi islerde calisiliyor diye ornek olarak inceleyebilirsiniz. Tum firmalar bunun gibi benzer is secenekleriyle geleceklerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: AtesliSquirtle

quote:

1690 tl erken kayit ucreti.

Arkadaslar ne TL si , Dikkatli bakarsaniz 250 TL + 1690 DOLAR. Yani 1770-1800 DOLAR. Oyle bir miktarda TL li bir fiyat yok artik malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgursum

quote:

Orijinalden alıntı: AtesliSquirtle

quote:

1690 tl erken kayit ucreti.

Arkadaslar ne TL si , Dikkatli bakarsaniz 250 TL + 1690 DOLAR. Yani 1770-1800 DOLAR. Oyle bir miktarda TL li bir fiyat yok artik malesef.

Pardon ya USD yerine TL yazmisim.Duzeltiyorum mesaji.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtesliSquirtle -- 27 Eylül 2016; 6:50:03 >

• Kardeşim şirketler $ cinsinden fiyat biçiyor program ücretine . Bu işler diğer şirketlerde de mevcut zaten .

• ozgursum kullanıcısına yanıt
    dolar olduğunun farkındayımda dalgınlığıma tl yazmışım :D
  • Bugün yaptığım telefon görüşmeleri sonucu diğer şirketlerden aldığım fiyatları da ekliyorum.

Westline: Full Paket - 400$'ı ön kayıtta ödenmek şartıyla 1750$ toplam fiyat. Gold Paket - 400$'ı ön kayıtta ödenmek şartıyla 2900$ toplam fiyat. (Gold Paket ek olarak uçak bileti ve vize ücretlerini içerir.)
    United Towers: 300$'ı ön kayıtta ödenmek şartıyla 2000$ toplam fiyat.
    Study Zone: 300$'ı ön kayıtta ödenmek şartıyla 1900$ toplam fiyat.
    Troy: 1 Ocak'a kadar 300$'ı ön kayıtta ödenmek şartıyla 1800$ toplam fiyat. 1 Ocak'tan sonra 1900, 1 Şubat'tan sonra 2000$.
    Ozman: Ekim ayının ilk haftasına kadar 300$'ı ön kayıtta ödenmek şartıyla 1850$ toplam fiyat.
    Just English: 300$'ı ön kayıtta ödenmek şartıyla 1850$ toplam fiyat.
    ELT: 300$'ı ön kayıtta ödenmek şartıyla 1800$ toplam fiyat.
    ATA: 300$'ı ön kayıtta ödenmek şartıyla 1800$ toplam fiyat.

Gördüğünüz gibi şirketlerin hizmet fiyatları aşağı yukarı aynı. Bu şartlar altında seçim yaparken en güvendiğimiz, iş imkanlarının bizim için uygun olacağını düşündüğümüz şirketi seçmemizde fayda var. Çalışıp, memnun kaldığı şirketler olanlar belirtirlerse iyi olur. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mopneet -- 27 Eylül 2016; 21:44:39 >

• bugün icep world ile konuştum bulunduğum şehirde. kadın bu sene vizelerde sıkıntı olacağını o yüzden wat kaydı almadığını söyledi. bunun nedeni darbe ve trump'ın başkan olma ihtimali. başka bir şirket ise sıkıntı olmayacağını söyledi ama kafam acayip karıştı, vize vermezler vs diye.
    sizin bilginiz var mı bu konuda?
  • Kardes bunu icep in temsilcisi mi soyledi 😂😂 varsayımları doğru ama trump ve darbe yuzunden vize vermeyeceklerse hic bir sirket bu riske girmez bence 😬 pekninandirici gelmedi bu bana . Neyse oxford 'un da ucreti bu haftaya kadar 1700$

• quote:

Orijinalden alıntı: sportcaster1

Kardes bunu icep in temsilcisi mi soyledi 😂😂 varsayımları doğru ama trump ve darbe yuzunden vize vermeyeceklerse hic bir sirket bu riske girmez bence 😬 pekninandirici gelmedi bu bana . Neyse oxford 'un da ucreti bu haftaya kadar 1700$

Aynen ben de şaşırdım çünkü burda insanlar anlaşmalar yapıyor. Peki ben bir şirketle illa yüzyüze mi görüşmeliyim yoksa internetten telefonla vs anlaşabilir miyim?

• Rue des Etoiles kullanıcısına yanıt
    Zan altinda birakmak gibi olmasin ancak gectigimiz ene ICEP is ve sponsor destegi olmadigi icin wat kaydi almamisti. Yani wat programi yapamadilar gecen sene. Demekki bu sene de sponsor destekleri yok ve wat yapmayacaklar. Benim anladigim bu. Tabi biz sponsor bulamadik demeyip baska bahaneler ileri surerek wat ypmadiklarini aciklamaya calismislar.
  • ICEP World İstanbul şubesi ile konuştum. Özellikle dizin bahsettiğiniz soruları sordum. Bana geçen sene de WAT programı yaptıklarını, bu sene de yapacaklarını, hiçbir sıkıntı olmadığını söylediler. Hatta Amerika'da yaşayan bir tanıdığıyla az önce görüştüğünü, başkan kim olursa olsun vize konusunda sıkıntı çıkmayacağını düşündüğünü de belirtti.
  • denizli şubesine sordum hatta ikna oluyordum az kalsın sdbjkf
    arkadaşlar endless abroad hakkında bilginiz var mı? ya da başka bir firmayla telefonda vs görüşüp yüzyüze olmadan anlaşsam bir sıkıntı yaşar mıyım?
  • Eğer büyük şehirlerden birinde değilsen yüz yüze görüşmeden de yürütebilirsin süreci fakat şansın varsa görüşmeden yapmamanı öneririm.
  • Sali gunu sponsor ile mulakatim var.Yakin zamanda benden baska var mi girecek olan?

• Merhabalar, bu sene 3. defa work and travel a katılacağım, bilgilerde tutarsızlık var, yaş sınırı kesinlikle 26 değil, yaş sınırı 28 gözükmekle beraber 30 yaşında vize alan kişilerde var.
    ben 27 yaşında aldım son vizemi.
    Ayrıca 30 u geçmemek koşuluyla, master öğrencileri ve doktora öğrencileride bu programa katılabiliyor. ( Ben bu sene yüksek lisans öğrencisi olarak başvuracağım )
    bilginize
  • Arkadaşlar ben de 2016 watçılarındanım. Geçtiğimiz yaz Montana'da housekeeper olarak çalıştım. Ve deneyimlerimden yola çıkarak sizi bilgilendirmek istediğim iki husus var. 1.si şirket seçimi. Ben seçim yaparken illa CIEE olsun diye tutturdum. Birlikte gideceğim arkadaşım bence gerek yok diye düşünüyordu. Her neyse, 1400-1500 dolara şirketler bulmuşken gittik 1800 dolar'a CIEE ile çalışan bir şirketle anlaştık. Peki Amerikadayken CIEE'nin bize bir katkısı oldu mu? Olmadı. Kısaca açıklayayım, okulumuzun erken açılacak olmasından dolayı son iş günümüzü 15 eylül'den 4 eylül'e çekmek istedik ve işverenimiz sıkıntı yaratmadı, direk tamam dedi. "Peki kirayı napıcaz be abla?" dediğimizde, tüm eylül kirasını isterim dedi. Yani kişi başı 300'den totalde 600 dolarımızı alacak sadece 4 gün için. Neyse, biz olmaz dedik sinirlendik falan CIEE ile görüşeceğiz diye tehdit ettik o da tamam görüşün dedi ve yapıştırdı " O zaman ben de 4'ünde ayrılmanıza izin vermem, sözleşmede 15'i yazıyor" diye. Neyse hemen biz CIEE'yi aradık, türkçe konuşan bir yetkiliyi istedik ve durumu anlattık. Bize sonuna kadar hak verdi, iş verenle görüşeceğini ve bu tarz tutumu devam ederse seneye ona öğrenci göndermeyeceklerini vs söyledi biz de mutlu olduk. Valla dedikleri kadar varmış CIEE dedik. Neyse ertesi gün işveren telsizden bana seslendi odama gelebilir misiniz diye. Gittik. Bizden özür diledi, daha doğrusu kusura bakmayın dün çok gergindim vs dedi. Buradan kötü anılarla ayrılmanızı istemiyorum cart-curt. Kişi başı kiranızı 4 ün için 150'şer dolara indiriyorum dedi. Tabi bize o an için çok uygun geldi. "300 neree 150 nereee " dedik tabi.Neyse kabul ettik. Bu görüşme Temmuz ortası gibi gerçekleşti. Ve o tarihten sonra işveren çalışma saatlerimizi öyle bir azalttı ki 4 eylül'e kadar en az 500 dolar zararımız oldu kişibaşı. 150den yırttık derken 500 dolar kaybettik minimum. Ve sonlara doğru işveren iyice azıtmaya başladı. Biz gibi mağdur olan başka arkadaşlar da vardı. Tekrar ve tekrar CIEE ile görüşme yapılmasına rağmen duruma hiçbir şekilde el atmadılar. Yok bizim diğer departmanımız ilgileniyor bilmemne diyerek geçiştirdiler. İşverenle yaşadığımız sıkıntıları anlatmaya kalksam sayfalar yetmez ve küfürlerle dolar sayfa o yüzden o duruma girmiyorum. İşin özü CIEE'nin herhangi bir katkısını göremedik. Ve zaten bir şirket böyle bir durumda yardımcı olmayacaksa ne zaman yardımcı olacak ? CIEE'nin oryantasyonarına, iş fuarlarına, iletişim kolaylığına asla birşey söyleyemem çünkü bu konularda bence kusursuz bir şirket ancak yeterli değil işte. Benim kanaatim boşuna +300 dolar vermemekten yana. Tabi yine de siz bileceksiniz.
    2. konu ise iş. Daha doğrusu housekeeperlık. Bence asla ve asla yapılmaması gereken bir iş. Biz kötü bir iş süreci geçirdik işverenden dolayı. Zehir etti bize tüm yazı. Her gün kavga gürültü. Son bir hafta da işten atıldık. Neyse o ayrı konu. Ama ben patronunuz her ne kadar iyi olsa da yapılmaması gereken bir iş olarak görüyorum. Kesinlikle küçümsediğim için vs değil, hislerimi tam olarak aktaramıyorum ama ben memnun kalmadım. Onun yerine farklı işler tercih edebilirsiniz. Eğer dil seviyeniz çok iyi değilse komilik gibi, lifeguardlık veya mutfak elemanı gibi işler tercih edebilirsiniz housekeeperlık yerine. Ve eğer ilginiz var ise veya bölümünüz buna uygun ise mekanik veya elektrik teknikerliği gibi işler de tercih edebilirsiniz. Ben böyle işler olduğunu bilmiyordum ancak varmış sonradan öğrendim. Hadi en kötüsü, yine housekeeperlık yapacaksınız, bari büyük oteller vs bulmaya çalışın. Sakın ama sakın hostel tarzı küçük işletmelerde çalışmayın emin olun pişman olacaksınız. Arkadaşlar şunu sakın unutmayın, evet Amerika gezilesi görülesi mükemmel bir yer ancak sizin travel kısmınız 1 hafta 10 gün bilemediniz 20 gün olacak en fazla. Travelınız zaten çok güzel geçecek emin olun. Ama başta seçtiğiniz işte ve şehirde neredeyse 3 ay çalışacaksınız. Bu yüzden tercihinizi çok iyi yapmalısınız. Çok iyi düşünün.
    Kusura bakmayın yazı baya uzun oldu ama inanın bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamamanızı çok istiyorum. Work kısmınız zehir olmasın. Tek dileğim bu sizin için. Şimdiden iyi gezmeler.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.