Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.006
Cevap
56
Favori
272.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yine va olarak geçiyor fakat bildiğimiz va panellerden daha fazla izleme açısına sahip

sva diye geçiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar bende 49XE8005 modelini aldım. Henüz gelmedi televizyonum, forumda bu model hakkında açılmış bir başlık bulamadım. Bu model hakkında bilgisi olan var mı acaba ? Philipsin bir modelini almıştım, sorunları nedeni ile iade ettim. Fazla vaktim yoktu araştırmaya en son sony nin bu modcelini aldım. Bakalım inşallah şansım iyi gider sorun yaşamam.
  • O.o.spawn.o.O kullanıcısına yanıt
    Siz incelediğinizde ayarlardan "Smart Led" açık mıydı? Samsung TV lerde local dimming bu ayarla aktifleştiriliyor.

Samsung KS9500'ün hem FALD hem de Edge-Led versiyonunu piyasaya vermemiş olsaydı karışıklık olmayacaktı :) Curved ve VA olması nedeniyle yan açıyla bakıldığında ışık sızması daha çok belli olur, IPS lerde de IPS Glow denilen renk değişimi farkediliyor. KS9500 ün parlaklık değeri de yüksek olunca bu tür sorunlar daha çok farkediliyordur.

VA ile IPS arasında Samsung üretimli panel: PLS, IPS kontrastına sahip malesef. Samsung VA paneller bundan farklı: SVA

KS /Q ve KU /MU serisi VA panel, araya PLS panel de eklemis olabilirler (MU7400 icin bu konusuluyordu) VA panel izleme açısı noksanlığına rağmen daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 20 Haziran 2017; 13:55:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    O seçeneği hiç farketmedim. O zamanlar çokda bilgim yoktu kumandadan kendi açtı oynattı ilgili kişi.
  • Hocam çok teşekkür ederim ilgi ve yardımınıza zahmet edip yazmışsınız uzun uzun.hem ps dan hemde tv den bütün ayarlarım olması gerektiği gibi ayrıca kablo olarakta monster ısf 2000 kablo kullanıyorum ona rağmen ben bi şey anlamadım bu hdr olayından.you tube dan baya video izledim özellikle ghost recon da incelemelerde bile hdr kapalı daha iyi diyolar.hdr film hiç izlemedim ama galiba oyunlar için pek kullanışlı bi şey değil.bi ara fotoğtaf çekip koyucam bakalım siz nasıl yorumlıcaksınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LordMurat55 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam açtım tüm ayarlarım olması gerektiği gibi.hdr modunda görüntü bozulmuyo ama bi şey katmıyo sadece renk paleti değişiyo sanki görüntü soluyo ve sıcak tonlar hakim oluyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackkk

Evet hocam açtım tüm ayarlarım olması gerektiği gibi.hdr modunda görüntü bozulmuyo ama bi şey katmıyo sadece renk paleti değişiyo sanki görüntü soluyo ve sıcak tonlar hakim oluyo.

HDR açıkken Playstation ana ayarlardan görüntü ayarlarına girip oradan "renk formatı" hangi ayarda bakabilir misiniz? Mesela ya yuv420 olacak ya da yuv422. Yuv422 olması önemli. Otomatik olarak seçili ise büyük ihtimalle öyledir. Siz genede bakın kontrol etmek için. Birde hangi görüntü modunda oynuyorsunuz? Ben HDR olmadan "foto-kişisel" mode da oynuyordum ama HDR açık olunca görüntünün iyice sizinde dediğiniz gibi soluklaşıp ve sarardığını fark ettim. Sonra oyun moduna alınca her şey düzeldi. Sizde bunlara dikkat edin bakalım ne sonuç alacaksınız. Farklı görüntü modlarını deneyin özellikle ama önce renk formatı ne ona bakın.

• Asagidaki video belki fikir verebilir.FALD olan Samsung KS9590 ile XE90 in bazi goruntu performanslarini alintilamislar. Ülkemize gelen KS9500 FALD dir diyemiyoruz tabi, bu incelemeye de referansla olmadigina daha yuksek ihtimal veriyorum :)

HDTV Magazin adlı Alman TV inceleme dergisinin bu videolu karsilastirmasinin dogrulugu konusunda yorum yapamam, Almanca bilmediginden inceleme detaylarini sadece gorseller uzerinden takip ettim :) XE90 local dimming performansi FALD KS9590 yaninda epey zayif goruluyor, belki backlight /brightness degerleri, urun kullanicilarinin kullandigi ayarlara gore, test icin daha yuksek degerde ayarlanmis olabilir, yorumu olan varsa bekleriz :) Tekrar baktim, parlaklik /backlight max degerdeymis.

XE90 daki hassas tonlama "smooth gradiation" performansini bu testte de basarili buldum ;) KS9590 da color banding goruluyor. Bir de 35 local dimming zone a sahip demisler 55" boyutlu XE90 icin, 49" boyutlusu 30 adet bolgesel karartma noktasina sahipmis, KS9590 ise 150 adet.

Edit: İmlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 21 Haziran 2017; 19:09:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Blackkk kullanıcısına yanıt
    Demekki, HDR oyun gerçek HDR değil...Sonradan HDR olmaz, özel çekim olması lazım bana göre..

Oyun modu ile oynadığınızda Grafikler soluklaşıyor ise HDR modu da böyle bir duruma yol açabilir..HDR kapatıp Normal modlarda deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 21 Haziran 2017; 15:37:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Demekki, HDR oyun gerçek HDR değil...Sonradan HDR olmaz, özel çekim olması lazım bana göre..

Oyun modu ile oynadığınızda Grafikler soluklaşıyor ise HDR modu da böyle bir duruma yol açabilir..HDR kapatıp Normal modlarda deneyin

Oyunlar HDR ancak HDR'ı tam anlamıyla PS4 PRO da kullanamıyoruz. Bunun nedeni HDMI 2.0'ın bant genişliğinin geride kalması. Sadece YUV420 ve YUV422 renk formatını destekliyor HDR da. RGB444 yapamıyor bant genişliği yetersiz olduğu için. Şimdilik ve en iyi sonuç YUV422. Parlaklık biraz kısılsa da renkler olması gerektiği gibi gözüküyor.

Ama tabii benim kendi deneyimde ben "foto-kişisel" mode da oynuyordum HDR olmayan oyunları. HDR bir oyunu açayım dedim ve arkadaşınki gibi oldu. Soluklaşıp sarardı birden ekran. Sonra oyun moduna döndüm ve her şey olması gerektiği gibi.

• Playstation görüntü menüsünde rgb olarak geçiyo renk skalası.normal digitürk yayını ve ps4 olsun hep standart modda kullanıyorum en iyi detay ve en doğru renk böyle geliyo bana ama ne zaman hdr devreye girse oyunlarda affedersiniz b.k ediyo görüntüyü.şunuda söyliyim tv den ses dışında her anlamda çok memnunum zifiri karanlıkta bile ışık sızması bulutlanma olmuyo çok şükür bende bütün özel ayarlar yerel karartma x tended dynamic range ve siyah ayarı orta ayarda oluyo standart modda hiç bi şikayetim olmadı.ben 65 inch kullanıyorum 55 ini bilemiyorum fark var mı teknoloji biraz şans işi ben alırken lg oled ve samsung un üst modelleri dahil hepsini tek tek inceledim oled alıcak imkanım da vardı ama image retention ve motion dan dolayı uzak durdum.

Şunu söyleyebilirim motion konusunda sony, samsung ve lg den çok önde benim en büyük tercih sebebim bu oldu.lg nin 20.000 lik oledleri bile hareketli sahne performansı ve renk doğruluğu konusunda sony nin gerisinde.

• Merhaba arkadaşlar. Sony 55XE9005 almayı düşünüyorum. Öğrenmek istediğim USB Hard Disk Bağladığımızda filmleri rahat açıyor mu? Ps4 pro bağlıyacağım için input lag değerlerine baktım 30ms civarı. Bu tv de oyun oynayan var mı? Tecrübelerini yazarsa sevinirim
  • Arkadaşlar, 55xe9005 i bugün 5750 tl /6 taksite satın aldım. 50 tl de bonus.

Hepsisony firmasına not bırakmıştım, kampanya olduğunu 10 adet cihaz ayırdıklarını söyledi, 5900 tl fiyat verdi, n11 den olur mu dedim kabul etti. Orda da çekim vardı 150 tl onu kullandım. İhtiyacı olan iletişime geçsin derim, çek satış tan 150-200 tl lik çek satın alıp sizde benzer fiyata mal edebilirsiniz.

• Hayırlı olsun. Tv kurulduktan sonra izlenimlerini yazarsanız almayı düşünen arkadaşlar için yararlı olur ( benim gibi ). 2016 LG C6 alıcaktım fakat fazladan 3000 TL ye yakın para vermek düşündürüyor. Özellikle youtube da seyrettiğim kullanıcı videolarında fald panel olması nedeni ile siyah oranı mükemmel, alan herkes çok memnun.
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    güzel fiyat..

hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Arkadaşlar, 55xe9005 i bugün 5750 tl /6 taksite satın aldım. 50 tl de bonus.

Hepsisony firmasına not bırakmıştım, kampanya olduğunu 10 adet cihaz ayırdıklarını söyledi, 5900 tl fiyat verdi, n11 den olur mu dedim kabul etti. Orda da çekim vardı 150 tl onu kullandım. İhtiyacı olan iletişime geçsin derim, çek satış tan 150-200 tl lik çek satın alıp sizde benzer fiyata mal edebilirsiniz.

Hocam şu anda yok ürün. HepsiSony 6.299 TL istiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

quote:

Arkadaşlar, 55xe9005 i bugün 5750 tl /6 taksite satın aldım. 50 tl de bonus.

Hocam şu anda yok ürün. HepsiSony 6.299 TL istiyor.

Evet yok, mesaj atmanız lazım. Size pm atacağım.
  • Bu arada arkadaşlar bu Vatan, Teknosa gibi yerlerde hep fiyatı sabit zannederdim, öyle değilmiş bugün anladım. At pazarlığı yapmak lazım sanırım, enteresan geldi.

55XE8505 vardı gittiğimde, 9005 in fiyatı uçuk kaçıktı ondan onunla ilgilendiğimi ama fiyatın çok yüksek olduğunu söyledim, bi yere gidip geldiler. 5.300 TL olarak indirdiler fiyatı. Haberiniz olsun.
  • quote:

Bu arada arkadaşlar bu Vatan, Teknosa gibi yerlerde hep fiyatı sabit zannederdim, öyle değilmiş bugün anladım. At pazarlığı yapmak lazım sanırım, enteresan geldi.

55XE8505 vardı gittiğimde, 9005 in fiyatı uçuk kaçıktı ondan onunla ilgilendiğimi ama fiyatın çok yüksek olduğunu söyledim, bi yere gidip geldiler. 5.300 TL olarak indirdiler fiyatı. Haberiniz olsun.

Peki neden oradan almadınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

quote:

Bu arada arkadaşlar bu Vatan, Teknosa gibi yerlerde hep fiyatı sabit zannederdim, öyle değilmiş bugün anladım. At pazarlığı yapmak lazım sanırım, enteresan geldi.

Peki neden oradan almadınız?

55XE8505 e 5.300 TL dediler. (9005 değil) Bu rakamlara çıkmışken XE9005 almazsam aklımın bunda kalacağını düşünüp, geri 9005 e yöneldim. O ara haber geldi fiyatın düşeceğiyle ilgili ondan ordan 8505 i almadım.

Ayrıca haftasonu Vatan da TV de tüm markalarda indirim olacağı yönünde şeyler konuşuyorlardı mağazada.

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.