Şimdi Ara

2017 SONY A1 OLED TV (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.398
Cevap
12
Favori
76.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Ekmek yemeyin abi oled'e gömün parayı

Diger Avrupa ülkelerini bilmem ama Almanlar kadfar cimri bir toplum yer yüzünde zor bulunur
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Loewe, Panasonic ve Philips (2.jenerasyon) OLED ler ülkemizde teşhire çıktı mı? Ben de incelemek isterim :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bnce ABL, elektrik tüketimi için değil, image retention sorununu önlemek için. Hatta bence de değil, rtings 2016 model lgler için böyle bir yorum yapmıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün TeknoSA da A1'i inceledim dehşet görüntüsü vardı LG B7 ve E7'yi teşhire henüz açmamışlardı kapalı kutularını gördüm o yuzden kıyaslama yapamayacağım ama 55" A1'in 16 bin tl lik fiyatını görünce (araba parası) yere doğru bakarak mağazayı terk ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 27 Mayıs 2017; 18:11:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Bugün TeknoSA da A1'i inceledim dehşet görüntüsü vardı LG B7 ve E7'yi teşhire henüz açmamışlardı kapalı kutularını gördüm o yuzden kıyaslama yapamayacağım ama 55" A1'in 16 bin tl lik fiyatını görünce (araba parası) yere doğru bakarak mağazayı terk ettim.

Al sana kiyaslama.Genel olarak LG daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Bnce ABL, elektrik tüketimi için değil, image retention sorununu önlemek için. Hatta bence de değil, rtings 2016 model lgler için böyle bir yorum yapmıştı.

ABL ile birlikte A1 460W görüyor ise,ABL'i kapatirsan 600-700W lara kadar ulasir 1.000nits üstünde
  • Chirrut Imwe kullanıcısına yanıt
    Ona şüphemiz yok zatende kendi gözümüzle görünce daha bir güzel oluyor

Güzel bir inceleme, film gibi başlamış :)
    HDTVtest i ben de takip ediyorum.
    A1'in panel homojenitesi C7'den biraz daha zayıf görülüyor, tabi videoda söylenildiği gibi boyut arttıkça homojenite etkileniyor. A1 de Android arayüzünde kullanım olmuyorken dimming yapmaması burn-in riskini arttırır gerçekten. A1 deki ABL (beyaz fon) daha agresif görülüyor, C7 de yazılım üzerinden hafifletilebilmesi iyi olmuş. A1 deki, interpolasyon, posterization ve upscaling daha başarılı denilmiş. Bir de gerçekten şık bir TV ama narin :) Her iki TV nin de birine göre avantajları var.

2018 yılında LG dışındaki üreticilerin de fabrikalarından çıkmış OLED TVler görürüz umarım, böylece pazar da çeşitlenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 27 Mayıs 2017; 21:11:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Güzel bir inceleme, film gibi başlamış :)
    HDTVtest i ben de takip ediyorum.
    A1'in panel homojenitesi C7'den biraz daha zayıf görülüyor, tabi videoda söylenildiği gibi boyut arttıkça homojenite etkileniyor. A1 de Android arayüzünde kullanım olmuyorken dimming yapmaması burn-in riskini arttırır gerçekten. A1 deki ABL (beyaz fon) daha agresif görülüyor, C7 de yazılım üzerinden hafifletilebilmesi iyi olmuş. A1 deki, interpolasyon, posterization ve upscaling daha başarılı denilmiş. Bir de gerçekten şık bir TV ama narin :) Her iki TV nin de birine göre avantajları var.

2018 yılında LG dışındaki üreticilerin de fabrikalarından çıkmış OLED TVler görürüz umarım, böylece pazar da çeşitlenir.

Hocam Sony'nin X1 EXtreme'i,su an piyasanin lider Video Processing Unit'i ki o yüzden mapping,upscaling ve polarization da cok iyi isler cikariyor (2017 LED'lerinde ve ZD9 da da harika islere imza atiyor islemci) lakin Theoh diyorki: Her ne kadar daha pürzsüz (noise olmadan) bir imaj sunsada,karanlik sahnelerde Gamma Gamut'u kararsiz kalip "washed out" oluyor ki buda derinligin kaybolmasina neden oluyor.Öte yandan inputlag de A1 maalesef cuvalliyor.Her ne kadar A1 HDR da daha iyi bir mapping sunsa da default olarak,LG'nin Active HDR mapping'i acdiginizda ve cok daha kapsamli kalibrasyon seceneklerini kullandiginizda,A1 üstünlügünü yitiriyor diyor.Iki TV de harika,ikisininde birbirinden üstün oldugu taraflar var buna laf yok amma ve lakin C755" 2.799€ iken A155" 4.000€ ise orada bir sorun var demektir

Avrupa da 4000€ ise A1'in Türkiye fiyatı harika o zaman çünkü 4000€ zaten 16bin TL yapıyor adamlar TR de Avrupa ile aynı fiyata satıyor burada Sony TR yi tebrik ediyorum. 2800€ luk LG B7 ise Avrupa da 2799€ (11bin tl) iken TR fiyatı 15bin tl yani tam 1000€ daha pahalı satıyorlar TR de. Buradan kazıkçı LG TR ye bir çakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chirrut Imwe

quote:

Bnce ABL, elektrik tüketimi için değil, image retention sorununu önlemek için. Hatta bence de değil, rtings 2016 model lgler için böyle bir yorum yapmıştı.

ABL ile birlikte A1 460W görüyor ise,ABL'i kapatirsan 600-700W lara kadar ulasir 1.000nits üstünde

bununla ilgili ölçülmüş bir çalışma var mı yoksa sizin görüşünüz m?
    Tone mapping için C7 ara tonları göstermede de daha başarılı denilmiş. Yani A1 tone mapping nedeniyle standart ayarda daha parlak görülse de beyaz-siyah geçişlerinde ara tonları kaybediyor demiş. Bu incelemeye göre C7, OLED için best-buy olur :) Ayrıca C7 gibi hareketsiz görüntüde dimmnig yapmaması uzun dönem kullanımında sıkıntı yaratabilir.

Sony'nin A1, ZD9, XE93 öncelikli olmak üzere yeni bir firmware hazırlayıp input lag i düşürmesi lazım, oyun modunda 40-50ms çok fazla, farklı ön tanımlı ayarda düşünemiyorum bile :)) B serisi LED lerinde yaptığı gibi 17ms latency i hatta altını sağlaması lazım, kaç sene oldu :))
    LED le de uğraşmasınlar artık, istediğin yeniliği katsan bile yine de LED. İlk kendisinin ürettiği OLED panelin seri üretimine başlasın ;)

• quote:

quote:

quote:

bununla ilgili ölçülmüş bir çalışma var mı yoksa sizin görüşünüz m?

10:27 den sonra izleyebilirsiniz zira yayin Almanca

• quote:

Tone mapping için C7 ara tonları göstermede de daha başarılı denilmiş. Yani A1 tone mapping nedeniyle standart ayarda daha parlak görülse de beyaz-siyah geçişlerinde ara tonları kaybediyor demiş. Bu incelemeye göre C7, OLED için best-buy olur :) Ayrıca C7 gibi hareketsiz görüntüde dimmnig yapmaması uzun dönem kullanımında sıkıntı yaratabilir.

Sony'nin A1, ZD9, XE93 öncelikli olmak üzere yeni bir firmware hazırlayıp input lag i düşürmesi lazım, oyun modunda 40-50ms çok fazla, farklı ön tanımlı ayarda düşünemiyorum bile :)) B serisi LED lerinde yaptığı gibi 17ms latency i hatta altını sağlaması lazım, kaç sene oldu :))
    LED le de uğraşmasınlar artık, istediğin yeniliği katsan bile yine de LED. İlk kendisinin ürettiği OLED panelin seri üretimine başlasın ;)

Isin enteresan tarafi,Sony ilk OLED'i yapan firmalardan biri.2008 CES de ki OLED TV'si Pioneer KURO dan daha iyi isler sunduysada,her ne olduysa pek bi ses getirmedi ve Pioneer'in altinda kaldilar.OLED'in kesinlikle LG tekelinden cikmasi lazim panel bazinda.Böyle olursa rekabet artar ve cok daha gelismis OLED TV'ler ile karsilasabiliriz...En büyük hayalim konustugumuz gibi Samsung dan bir OLED

@Scorpio

LG bizim milleti sögüslemeye kakmis resmen

A1 OLED, performansıyla FALD 9590'ı (yani KS9500 /9800) ezmiş geçmiş :) ABL azaltıldığındaki enerji tüketimiyle de :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 27 Mayıs 2017; 23:00:16 >
    Samsung un panelde iyi işler yapacağına inanıyor olsam da malzeme kalitesi ve montajlama için aynı şeyi söyleyemeyeceğim :)
    Hem Quantum Dot u yeni satın aldılar, Micro-Led i alım planları vardı, bakalım ne olacak.
    Sony de hazır bilançoda artıya geçmişken OLED panel üretimine geri döner umarım :)

• quote:

A1 OLED, performansıyla FALD 9590'ı (yani KS9500 /9800) ezmiş geçmiş :) ABL azaltıldığındaki enerji tüketimiyle de :)

Daha hala LED'nin OLED den daha iyi oldugunu savunan sahislar var ve inanilir gibi degil.Her ne kadar genel olarak enerji tüketimi daha iyi olsada HDR da parlak sahnelerde OLED enerji tüketimi ile cosuyor hocam
    HDR için yüksek kontrast lazım, OLED kontrastı.
    HDR de farkını çok belli etmiş, HDR deki parlaklığı KS9590 ın yarısı kadar olsa da :) yüksek parlaklık değeri(1500nits) KS9590 ı kurtaramamış gözüküyor. OLED'de parlaklık değeri gelişim alanı: düşük güç tüketimiyle yüksek parlaklığa ulaşabilirlerse (teknolojisi imkanlı mı belli değil ama) çok daha iyi olacak ;) Micro-Led bu eksiklikleri kapatmak için alternatif olabilir. Belki Quantum Dot filtreyi de eklerler OLED e.

• Loewe OLED ön bakis

Panasonic EZ1000

• quote:

quote:

Daha hala LED'nin OLED den daha iyi oldugunu savunan sahislar var ve inanilir gibi degil.Her ne kadar genel olarak enerji tüketimi daha iyi olsada HDR da parlak sahnelerde OLED enerji tüketimi ile cosuyor hocam

O led daha iyi diyen denyoyu sokakta görsem... Neyse

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.