Şimdi Ara

2017 SONY A1 OLED TV (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.399
Cevap
12
Favori
76.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hacı rting de E7 ve B7'nin incelemesi gelmedi henüz sence C7 gibi başarılı olurlar mı? Birde B7 ile C7 arasında ne fark var acep?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    C7'yi incelediler haci. LG OLED'lerin arasinda,resim kalitesi olarak neredeyse hic bir fark yok ki LG de zaten bunu onayliyor. Yani B7,C7,E7 vb... Modellerin arasinda sadece kozmetik ve bir takim ses donanimlari farklilik gösteriyor. C7 icin yapilmis bir inceleme %99 diger modeller icinde gecerli

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c7

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chirrut Imwe kullanıcısına yanıt
    Mesajımı ıyı okudun mu

Okudum ya olm,dedim ya ikisininde arasinda kozmetik farkliligindan baska bisey yok,C7 ne ise B ve diger modeller ayni diye. Mesela 2016 modellerinde inputlag farkliligi vardi. B6 24ms iken C,E,G 28-34ms arasindaydi ama 2017 modellerde hepsinde fix 21ms bütün modlarda (1080p\60, 4K\60,4K+HDR,PC Mode)

HDR performansi ise tamamen ayni. Rtings'in disinda youtube da HDtvtest UK ve AVS'nin diger modeller icin incelemesine bak,karsilastir ayni seyleri sölüyorlar.

Not: Artik 2017 modellerin hicbirinde 3D yok.

2016 modellerde C6 curved idi şimdi C7 flat olmuş o yuzden B7 ile C7 arasındaki farkı merak ettim sadece. Birde 2016 modellerde input lag farkı vardı ya 2017 modellerde de var mı diye merak ettim fark yoksa zaten 2017 modeller akar. Senin imkanın varsa oradaki Media Markt'a gidip B7 ve C7 yi kendi gözünle bir incelersen sevinirim ikisinden birini alacağım.

• Bugün AE1 i teknosa da görme şerefime nail oldum. Ben Sony bu TV yi getirmez diyordum ama yanıldım gerçekten LG ile kıyasladığımda renkler inanılmaz satüre sanırım LG IPS LCD leri ile benzer bir denge tutturmak için kendi OLEDlerini biraz dizginliyor. SONY Vermiş coşkuyuAma göze gerçekten güzel görünüyor . Ön camı titreştirerek ses üreten görünmez hoparlörleri gürültüden duyamadım . Ama dizayn da hoş olmuş sehpa üzerinde gayet teknolojik duruyor. Bu sene Arçelik ,Loewe,Grundig,Panasonic ve Philips OLED leri de gördüm hiçbiri AE1 kadar sınırları aşan bir dizayna sahip değildi. Bravo SONY

• HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Üstad napcan ekrandan hoparlörü. Hele senin gibi adam :) ver çoşkuyu sisteme
  • Söz konusu tasarım olunca Sony noktayı koyuyor.
    Sony fanlarından illaki veren olur. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

LG G7 ve sony A1 karşılaştırması:
    https://www.youtube.com/watch?v=dpA-Vu8pupg

burdaki yoruma göre;

LG, daha ince.

SOny'nin sesi, LG'ye göre daha dolu.

Her iki tvnin de giriş çıkışları aynı (HDMI, usb vs....)

LG'nin tasarımı daha iyi. Bir yerden bir yere taşıması daha kolay. sonyi hareket ettirirken içinden bir ses "lütfen kırma-kırılma" diyormuş :).

LG'de renkler daha doğal, Sony'de aşırı doygun.

Her iki TV'de de çok dikkatli bakınca, vertical banding VAR.

Görüş açıları arasında fark yok gibi. Varsa da eleman anlayamamış farkı.

Her iki TV'nin de motionı oldukça iyi.

LG'deki ABL özelliği, sinir bozucu imiş. ama almaya engel teşkil edecek bir durum yokmuş.

her iki tvnin de upscaling özelliği iyi.

LGde dolby vision HLG HDR uyumu var. Sony sadece HDR. Ama hLG HDR içeriği olmadığı için şu an çok önemli değil. sonye daha sonra gelecekmlş bu özellik.

LG webosu daha çok beğenmiş androide göre.

ben kısaca özetledim. detay için mutlaka izleyin.

burdaki yoruma bakınca vertical banding olduğunu söylüyor ?

• LG deki ABL özelliği nedir?

• Sony tasarımda olayı aşmış ama lag bır çok oyuncuyu teredutte bırakıyo benım gıbı bu senede tv alamıcaz sanırım pana turkıyeye oledı getırmezse tabı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemblack -- 16 Mayıs 2017; 12:56:34 >
    Automatic Brightness Limiter. Bir tek LG degil bütün OLED Panellerde mevcut aksi halde 1.000nits ve üstünü görürse 500-600watt enerji tüketmeye basliyor. Iste bu yüzden OLED Panellerde parlaklikdan su an ki teknoloji ile ödün vermek zorunda kaliyorlar. OLED'in LED den daha parlak olmamasinin tek sebebi bu.Hatta Alman sitesinin yaptigi incelemede,A1E parlak ve renkce zengin olan sahnelerde ABL ile bile 460watt görüyor

Bugüm vaktim olursa MM'a gidip resimleri yollarim sana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chirrut Imwe -- 16 Mayıs 2017; 13:30:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

2016 modellerde C6 curved idi şimdi C7 flat olmuş o yuzden B7 ile C7 arasındaki farkı merak ettim sadece. Birde 2016 modellerde input lag farkı vardı ya 2017 modellerde de var mı diye merak ettim fark yoksa zaten 2017 modeller akar. Senin imkanın varsa oradaki Media Markt'a gidip B7 ve C7 yi kendi gözünle bir incelersen sevinirim ikisinden birini alacağım.

Haci dedigim gibi,kozmetik ve ses donanimlari haric,resim kalitesinde LG OLED'ler arasinda en ufak farklilik bile yok zira 2016 modeller icinde gecerliydi bu.Vincent Theoh cok kaliteli bir adamdir ve oda ayni seyi söylüyor.W7 ile B7 arasinda bile resim olarak bi fark you zira W7 8.000€ ama cok saglam bir Dolby Atmos Soundbar var ve TV direk duvara monte ediliyor vb.....özelliklerinden dolayi bu kadar pahali,resim kalitesinde extra bir sey getirdigi icin degil ki getirmiyorda

Almanya da B7 ve C7 aynı fiyat mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 18 Mayıs 2017; 11:15:52 >
    Amazon.de de ikiside 2.799€.

• marsli61 kullanıcısına yanıt
    Adamlar kendi parasıyla 1600€ ya B6 alabiliyor yani 1 aylık asgari ücret bizde onu almak için 6 ay çalışman lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Adamlar kendi parasıyla 1600€ ya B6 alabiliyor yani 1 aylık asgari ücret bizde onu almak için 6 ay çalışman lazım

Olm burasi disaridan görüldügü gibi degil.Evet düz mantiga vurursan 2.000€ alan bi adam tek maasiyla bir OLED TV alabilir ama ekmegin 13cent oldugu ülkelerde,1.600€ gibi bir para oldukca büyük geliyor insanlara.Ben onlara Türkiye'ye gidin gelin Almanya ya geri geldikden sonra Media Markt'i bosaltirsiniz diyorum gülüyorlar

Ekmek yemeyin abi oled'e gömün parayı

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.