Şimdi Ara

2017 SONY A1 OLED TV (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.398
Cevap
12
Favori
76.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Önümüzde günlerde bende ancak 10.300 TL bandından (daha ucuza bulan varsa P.M atabilir)

55 inc A1 OLED satın alacağım.

Televizyon geldiğinde çalışma saatini nereden kontrol ediyoruz? Yani servis menüsü sanırım. Menüye nasıl girip nereden bakıyoruz şimdiden yazabilirseniz bende servis kurulumu esnasında kontrol edebilirim.

Yardımcı olursanız iyi olur arkadaşlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hugo_ramirez kullanıcısına yanıt
    Yani böylelikle sıfır olup olmadığını mı kontrol etmiş oluyoruz? Arabalardaki km hesabı gibi.
  • Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

Evet benim bildiğim yöntem bu şekilde. Bazı mağazalar ürünü uzun süre çalıştırıp ellerinde son ürün olduğu için müşteriye söylemeden kutulayıp gönderiyorlar.

Sayaçtan kontrol ediyoruz bu durumu, çalışma süresi varsa servis kurulumu yaptığı esnada durumu belirtip tutanak tutturup ürün iadesi veya değişimş talebinde bulunuyoruz.

Artık Sony servisleri kullanım saatine bakmıyor..Böyle bir menu yok ta diyebilirler :)

Eski bilgidir..

**Risk size ait, servis menusu bu zira menu açılınca farklı bir tuşa basarsanız Tv değerleri değişebilir aman dikkat..Açma kapama tuşu ile çıkılır,

https://forum.donanimhaber.com/sony-bravia-led-tv-lerde-kac-saat-kullanildigini-bulmak--77128058
    TV kapalı durumdayken,

ard ardına, i+ tuşuna, 5 tuşuna, Ses kısma tuşuna, ve power tuşuna basıyorsunuz. Tuşlara aynı anda değil sırayla basıyorsunuz. Çıkan ekranda en altta 3 sıra rakam oluyor.
    Ortadaki kaç kere kapanıp açıldığını, soldaki tv nin kullanılma süresini, sağdaki panelin kullanılma süresini gösteriyor. (bu bilgiyi yurtdışı forumlarında görmüştüm şimdi tekrar bulamadım, soldaki ve sağdakinin özellikleri söylediğimin tam tersi de olabilir.)

Home tuşuna basarak çıkabilirsiniz menüden. Arkadaş güç tuşuyla çıkılacağını söylemiş ben hiç denemedim. O yüzden öyle de çıkılıyor olabilir, Home tuşu ile de çıkabiliyorsunuz.

Sony gelen servis kurulum ekibi olduğu için, bu çalışma süresine bakma yetkileri olmadığını söylediler bana. Tuş düzenini de bilmiyordu arkadaşlar. Ben menüye girişi biliyorum sizin yanınızda bakalım dedim öyle menüye girdim sorunsuzdu. Sonrasında tuş düzenini not etmişti gelen arkadaşlar, lazım olursa diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sener652 -- 27 Şubat 2018; 1:58:37 >

• sener652 S kullanıcısına yanıt
    Sener bey sizin Tv izleniminiz testiniz ne durumda sanırım 2 ay olacak siz alalı.Var mı canınızı sıkan hususlar? Eksikler artılar...Şu yeni model reviewlerini A1 ile karşılaştırmalarını görseydik çok iyi olacaktı.
  • A1 OLED için de anladığım kadarıyla aynı şekilde girebiliyoruz servis menüsüne.

Ben de dün akşam satın aldım A1 55 OLED. Perşembe teslim edilecek. Servis geldiğinde televizyonu standına oturttuklarında ilk yapacağım iş bu olacak o zaman. Teşekkür ederim arkadaşlar.

• Sirasiyla (i) (5) (ses arttir) ( güç) tuşlarï... sel check menusunde altta 3 tane rakam var bunlar kullanim suresi galiba... bu arada service modda televizyonu bozabilirsiniz çok kurcalamayin ayarlarini...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple tv si olan arkadaşlar hdr olmayan içerikte bu özelliği açıyo musunuz ya da her film ksynağı için değiştirecek miyiz sürekli???

• quote:

Orijinalden alıntı: Özdentv

Apple tv si olan arkadaşlar hdr olmayan içerikte bu özelliği açıyo musunuz ya da her film ksynağı için değiştirecek miyiz sürekli???

Altta linki verdiğim sayfayı okuyun,iki özelliğide apple tv den açık konuma getirin.

https://support.apple.com/tr-tr/HT208288

• saydam330 S kullanıcısına yanıt
    Yani her iki özelliği açık konuma getirdiğimizde tamamdır(.içerik eşlemelerin her ikisi)

• quote:

Orijinalden alıntı: Özdentv

Yani her iki özelliği açık konuma getirdiğimizde tamamdır(.içerik eşlemelerin her ikisi)

Evet o zaman apple tv herşeyi otomatik yapıyor ayrıca renk olarak 4.2.2 yı seçin renkler daha güzel oluyor şuan tek eksik sony nın vereceği dolby vision update, o zaman dolby vision destekleyen film ve diziler daha güzel olacak.

• Aynen dolby vision gelse de farkı yaşasak.verdiğiniz aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler

• Arkadaşlar yeni teslim aldım. Gerçekten harika üretmiş Sony.

Yalnız ayarları kurcalarken cihazı parakende moduna aldım. Renkler ilk kuruluma göre değişti.

İlk kurulumda ekran ayarı sizde nasıl? Eski haline getirmek için ne yapmam lazım?

Ekran > Resim ayarı servisin ayarladığı mod hangisi? Onu soruyorum arkadaşlar . Standart olarak mı ayarlı sizde?

Birde aydınlatma LEDi ayarı sizde hangi modda? Kapalı mı yoksa Demo veya Otomatik modda mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hugo_ramirez -- 1 Mart 2018; 12:15:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hugo_ramirez

Arkadaşlar yeni teslim aldım. Gerçekten harika üretmiş Sony.

Yalnız ayarları kurcalarken cihazı parakende moduna aldım. Renkler ilk kuruluma göre değişti.

İlk kurulumda ekran ayarı sizde nasıl? Eski haline getirmek için ne yapmam lazım?

Ekran > Resim ayarı servisin ayarladığı mod hangisi? Onu soruyorum arkadaşlar . Standart olarak mı ayarlı sizde?

Birde aydınlatma LEDi ayarı sizde hangi modda? Kapalı mı yoksa Demo veya Otomatik modda mı?

Standard mod da resim modu ayrıca parakende modunda ne fark var?

Normal moda dönüşü bilmiyorum en kötü fabrika ayarlarına dönün yeniden kurun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saydam330 -- 1 Mart 2018; 12:35:50 >
  • Aydınlatma LED’i hangi modda hocam sizde?

Resim ayarını Standart yaptım ben. En güzeli bu şuan

Aydınlatma LED’i ayarını merak ediyorum. Otomatik bende şuan. Sizinki nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: hugo_ramirez

Aydınlatma LED’i hangi modda hocam sizde?

Resim ayarını Standart yaptım ben. En güzeli bu şuan

Aydınlatma LED’i ayarını merak ediyorum. Otomatik bende şuan. Sizinki nasıl?

Otomatik de led ayarı ayrıca parakende modunun farkını sordum ama yanıt vermediniz.

Aydınlatma LED'i dediği TV'nin altındaki ışık olması gerek yanılmıyorsam.

Ben onu kapalı konumda tutuyorum, film filan izlerken alttaki beyaz ışık rahatsız ediyordu. Kumandaya bastığımda ışık yanıp sönüyor geri şuan.

Eve gidince bakarım yine de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sener652 -- 1 Mart 2018; 13:26:57 >
  • Parekende modu anladığım kadarıyla Sony Center veya Teknosa gibi yerlerde son müşteriye yönelik. Ortam ışıklı falan ya renkler canlı çıksın diye özel bir mod yapmış Sony. Ev kullanımına uygun değil. Ben ayarları sileceğini düşünmediğim için bir bakıyım dedim. Siz boşuna açıp ayarlarınızdan olmayın.

• Evet aydınlatma ledini ayar sanmışım. Söylediğiniz iyi oldu :) Bir çok mod eklemiş o menüye resimle alakalı sandım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hugo_ramirez -- 1 Mart 2018; 13:35:42 >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.