Şimdi Ara

2017 SONY A1 OLED TV (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.398
Cevap
12
Favori
76.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kardeş teşekkür ederim bayağı ayrıntılı bi açıklama olmuş ...zaten ya 65xe93 alıcam yada lg 65c7v oled bakalım
    teknosada dün xe90 la xe93 yanyana denedik xe93 farkedilir derecede daha parlaktı renkler aslında xe94 alırdım ama onunda 65 inç yok
    75 inç çok büyük zd9 zaten türkiyede yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitgraphic

kardeş teşekkür ederim bayağı ayrıntılı bi açıklama olmuş ...zaten ya 65xe93 alıcam yada lg 65c7v oled bakalım
    teknosada dün xe90 la xe93 yanyana denedik xe93 farkedilir derecede daha parlaktı renkler aslında xe94 alırdım ama onunda 65 inç yok

Küçük ebat ekran der daim daha parlak durur aynı tvde bunuda göz önüne alıp değerlendirin va paneller mağaza planına göre altta üstte ortada kalabiliyor ve bu paneller bu açıdan çok farklı görüntü sunar hepsini aynı hizadan izleyerek (yükseklik ve ya açı) değerlendirin son olarak sonylerde beyaz bu yıl ki serilerde daha kirli bir beyaz özellikle samsunglara göre samsunglar mükemmel renk ve parlaklık sunuyorlar lakin arka aydınlatma ve motion asla sony e denk değil 2017 seri için diyorum bir kaç yıl öncesi tabi çok daha farklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mentalform M kullanıcısına yanıt
    Prof. inceleme sitelerine gore ZD9, XE93 ve (max. brightness haric) XE90, Samsung Q ve MU serisinden daha yuksek SDR/HDR parlaklik degerlerine sahip. 65" ve uzeri TV alacak olsam backlight in daha iyi yonetildigi TV lere bakardim: OLED alinmayacaksa FALD olan LCD TV ler, en azindan daha iyi local dimming performansina sahip TV ler (edge-led olsa da XE93 bu nedenle de Q9F/C den daha ideal geliyor bana).

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 binli rakamlar bu saatten sonra asla bir led tv ye verilmez arka aydınlatma istersen 5000 zone olsun gece siyahında ki yıldızlar ya da koyu fonda ki nesnelerin parlaması asla oled gibi değil yazılar bile en az 2 katı daha parlak normalde ki kontrasta değinmeye bile gerek yok sanırım bu nedenle samsung spec kısarak fiyat düşürdü led lerinde zira 2 yıl önceki fiyatlarından bile daha uygun rakamları oledler zaten artık üst seri led fiyatlarına alınabiliyor biraz sıkı takiple bir süre içerisinde tamamen erişilebilir olacaklar philips beko vestel bile oled modelleri sürdüler piyasaya.

• quote:

Orijinalden alıntı: hzb

Hocam ekran yanığı 15-20 günde görüldüyse bu var devam edecek demek. Bir anlık silindi ama dün gece tekrar incelediğimde izlerin yavaş yavaş tekrar görünmeye başladığı yönünde birazdaha bekleyip görelim. sonuç ne olacak tekrar silinme olurmu yoksa yapışma yanık devam edermi. Şu an haksızlık yapmamak gerek. sonra netleşince müşteri hizmetlerini arayıp bildiririz. Onlar nasıl karşılar oda merak konusu. İnşallah sorun devam etmez. Artık bende yoruldum. Alınacak tv de kalmadı. Sony güvenim hala devam ediyor. ufak şeyleri artık önemsemiyorumda önceki gibi yoğun yanık olursa ozaman sorun. Aslında lg nin o yüklediğim videolar ilk çekilenler ondan sonra sağ sol üst alt hertaraf şeritlerle yazılarla doluydu. onları çekmedim. onu unuttuk buna bakalım. Bunda diğer enbüyük sorun kanal sıralama listesinin zorluğu ve kanal geçiş süresinin çok uzun olması onlarıda zamanla çözerler sanırım.

Merhaba

Ben de ciddi araştırmalardan sonra Oled/QLed incelemelerim üzerine burn in korkum sebebiyle 65qled 7F almış bulunuyorum

Eski TV Pany plazma idi

Bir de ben MM ta teşhir philps bir oled gördüm

Onda da burn in vardı

O yüzden QLED aldım

• quote:

yurtdışında yaşıyorsunuz sanırım...
  • quote:

ben A1 almayı düşündüm ama logo yapışması ve ekranda kalan izler beni çok soğuttu ...birde merak ettiğim öyle özel görüntülerde değilde
    normal hd kanallarda oled tv ler normal led lerden farkı varmı?? yoksa Bluray yada 4k görüntülerdemi üstün??????

Sony Tv ler FHD Tv lerde XCA7 , 4K Tv lerde XCA8 çip kullanıyor..

XCA7 olan SD-HD-FHD(1080p) iyileştirmesi yaparken

XCA8 olan FHD(1080p)-4K iyileştirmesi yapıyor..

Geriye uyum yok..İki çipi aynı anakartta kullansalar o zaman tamam..

Bu mantıkla 4K ve Oled Tv lerin Fhd (1080p) ve üstü görüntüde İYİ olması beklenir,,

Yerel kanallar HD yazsa bile max. 720p seviyesinde..O seble yerel kanallarda çok iyi bir görüntü beklememk lazım..

Zaten Magazalardaki Demolar özel yüksek çözünürlü görüntüler..Kablo yayın taktırıp izlemek lazım..O zaman farkı görürsünüz..

OLED alıp yerel kanal izlemek pek mantıklı değil...

@ O.o.spawn.o.O

Satıcılar 4K tv satarken bunun pikselleri daha sıkı deyip -hatta bir şablon ile Tv leri piksellerin sıkılığını gösteriyorlarmış :)- o halde görüntüyü daha iyi gösterir diyorlar. Bana da bizzat bir Teknosa satıcısı UHD bir Tv için her görüntüyü 4K ya yükseltiyor bu Tv dedi (Hangi marka emin değilim, ama komik)

Yayın görüntü bozuk ise 4K ,UHD+HDR+OLED Tv ler o görüntüyü daha iyi göstermez..Gösterme kabiliyeti olabilir ama asıl amaçları 1080p +4K +HDR oynatmak olduğundan geri uyum yok..Avrupada yayınları bilmiyorum ama Türkiyedeki gibi düşük olmasa gerek..SD yayın mı kaldı sözü avrupada geçerli, Türkiyede evet SD/HD yayın var, HD ready olarak...

HD<FHD ayrımını yapmak lazım

2017 SONY A1 OLED TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 10 Eylül 2017; 20:40:13 >

• Hocam dediklerinize katılıyorum. Ancak ppi değerinin hiç önemi yok mu? Şimdi evet tabiki tv de oynatılan yayının kalitesinin önemi var. Dediğinize bende katılıyorum şu abartı bir şekilde abi bu her yayını 4k ya çeviriyor falan komik. :D Ama şu kıyaslama nasıl olurdu? 55 veya 65 inç bir tv'de oynatılan yayının kalitesinden bağımsız bir şekilde bu iki tv'den birisi FHD diğeri 4K olsun baktığınız zaman hiçmi fark olmaz? Yani bu inç başına piksel değerinin hiç mi önemi yok? Şimdi deniyor ya 4k tv'leri almak mantıksız yayın yok diye bana bu çok mantıklı gelmiyor o yüzden. Yani bu şu yanlışa benziyor gibi geliyor bana 100hz yayın yok tv'yi 100hz almaya gerekde yok gibi.. Şimdi o mağaza satıcısının pikselleri daha sıkışık dediği şey işte ppi değeri değil mi? :D Biraz halk dilinde söylemiş ama bir nevi söylediği şey doğru değilmi. ppi değeri iyi olan tv yayından bağımsız olarak daha az değeri olan bir panele göre daha iyi göstermez mi?

Ya birde ben oled aldım biliyorsunuzdur hocam 65c6v gayet de memnunum. Ama tv yayınları bir bana mı harika geliyor tv'mdeki ulusal yayınların kalitesi bana fazlasıyla tatmin edici geliyor. Kendi uydusunu kullanıyorum. Tabi %10 bakıyorumdur tv yayınlarına ama bögh demiyorum geçtiğim zaman yayınlara ki belki görmüşsünüzdür 2016lg forumunda birkaç ulusal kanal screenshotu paylaşmıştım.

• O.o.spawn.o.O kullanıcısına yanıt
    Görüntü işleme çiplerine göre (X realty Pro/Xrealty 4K pro) 1080p altındaki görüntülerde FHD lerin daha iyi olması gerek..XCA7 çip özelliklerine bakınız

Ama yanyana izlendiğinde fark varsa da göz bunu hissetmeyebilir veya aynı olabilir...

Kesin olan şu : 4K Tv ler, her görüntüyü özellikle 1080p altındaki görüntüyü - daha iyi sunamaz- ,1080p ve üstü 4K larda görüntüyü iyi gösterir..XCA8 çip özelliklerine bakınız

Sizin yerel kanalları güzel izlemeniz gayet normal..FHD panel ile 4K panel arasında "Piksel Fazlalığı/Piksel Sıklığı" olsa da, tek başına görüntüye artı bir özellik sağlar mı emin değilim..300 dpi bir resmi 1080p veya 2160p bir panelde açıp yanyana baktığınızda, fark olmaması gerek..

SD ile FHD arasındaki fark,,FHD ile 4K arasındaki farktan daha çok hissedilir, görülür..FHD ile 4K arasındaki fark panel büyüdükçe farkedilir

4K Tv ile 1080p ve üzeri izlemek mantıklı, daha altı için 4K panelin görüntüye artısı olmaz anlamında söylenmiştir o söz...

Yerel Kanal izlemek için OLED alınmaz, sinema,BluRay izlemeli anlamında..Tabi izlerseniz sorun yok ama Tv ye yazık :)

Engebe, çukur ve trafikte Porche ile Mercedes eşit şartlara sahip belki Porche nin dezavantajı bile olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 11 Eylül 2017; 0:41:58 >

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    yok.. yurt dışında yaşasam 65zd9 hemen alırdım
  • hitgraphic kullanıcısına yanıt
    C7 serisi türkiyeye gelmedi de ondan dedim.

istanbul bilişimde var kardeş 13,100 peşin fiyatı 65c7v
    Lg tr garantili değil ama. İst bilişim kendi garantisini veriyor.

lg kendi garantisini veriyorda ne oluyor???? bugüne kadar lg servislerinde gelen şikayetleri okumak yeterli
    zaten logo yapışmasına kusur demiyor servis??? ne farkeder ha lg servisi ha bilişim servisi??? ikiside sıkıntı oldumu tamir ediyor.
    en azında bilişimden alınca 14 gün iade hakkın var
    O sizin tercihiniz. Ben bu meblağlara paralel ith bir ürün almam. Webden aldığınız zaman teknısa da, vatan bilg da 14 gün cayma hakkını veriyor zaten.
    Şikayet konusuna bakarsak, ist bilişim de masum değil. Onda da var bir dolu şikayet. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 11 Eylül 2017; 13:40:38 >
    şuan ithalatçı garantili bulsam zd9 hemen o riski alırım hayatın kendisi risk değilmi.....
    Zd9 da led lcdlerin barındırdığı tüm sorunlara sahip. Bu sorunları olmasaydı bn de isterdim almayı.

• quote:

şuan ithalatçı garantili bulsam zd9 hemen o riski alırım hayatın kendisi risk değilmi.....

O kadar para verip led tv almak Adama gülerler kardeş kusura bakma.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    insanların bu aralar gülmeye ihtiyacı var zaten bırak gülsünler
    led istiyoruz gülüyorlar oled diyoruz bir sürü problemi var...en iyisi tüplü kullanmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

quote:

O kadar para verip led tv almak Adama gülerler kardeş kusura bakma.

o kadar para ver oled tv al ama git birde yanık logolarla uğraş.adamı vururlar kardeş.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.