Şimdi Ara

2017 Samsung TV (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
888
Cevap
16
Favori
106.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 43MU700 serisi tv aldım 1 ay oldu. TİVİBU uygulamasını yükleyemiyormuyuz? Başka samsung smart tv lerde uygulamalar yüklü ama ben bir türlü bulamadım bu uygulamayı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün akşam 49MU7400 tv'de ışık sızması tespit ettim.
    Az önce samsung servisi geldi,tv deki ışık sızmasısını gösterdim ve tespit etti hemen.Ürünü alıp servise götürdüler ellerinde parçası olduğunu söyledi ve tamirinin yapılcağını söyledi 2-3 iş günü içersinde. Bakalım süreç nasıl ilerliyecek.
    3 aylık tv de böyle sorun çıkması can sıkıcı (elektronik ürün şans işi diyenler çıkar şimdi) bi ton para ver bozulsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar ekrana sığdır diye bir ayar var görüntü bölümünde, bu açık mı olmalı yoksa kapalı mı. Media Player da kapalı xboxta açık kullanmak zorunda kalıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: meryembetul54

Sizinki 8c olduğu için zaten samsung un en güzel tv si. Ama Nasıl mu 7000 ile mu 8000 arasında bariz fark varsa q7f ile q8c de daha da bariz fark olduğunu düşünüyorum. Birde kavisli televizyonlar daha bir parlak güzel gözüküyor ama nerede ise düz modeline göre 1250 tl Den fazla fark oluyor. Bu fark da verilir mi acaba. Siz Nasıl 8c Den memnun musunuz

8c ile 7c arasında yabancı forumda 2 fark var diyor. 7c 40wat ses, 8c 60 wat ses. ikiside 4,2 ses. + 8c de arkası metalmidir neyse işte daha güzel diyor. yani çok dert değil sadece bu ise. ancak 40w ile 60w ses epey fark oluşturur %50 fark var ki zaten normal 2-3binliralık tvlerde 10-20 wattlık ses hoparlörleri var bu 60 watt baya bir ses sistemi gibi ses çıkarır.
  • meryembetul54 M kullanıcısına yanıt
    kavisli tvlerde ledler arasındaki boşluk daha az. geometrik olarak böyle. hani fiyatla alakası nedir bilmem. git bir mağazada aynı model aynı marka aynı ebatta olmak şartı ile düz olana 20-30 cm yakından bak özellikle oled/qled olanlarda ledlerin arasında siyah boşluk görürsün. birde aynı model marka ebatta tv nin kavisli olanına 20cm yakından bak piksel aralarını zor görürsün yani piksel arasındaki siyahlık/karanlık daha azdır. o yüzden kavis her zaman düze göre daha iyi görüntü verir. bunu bilen fazla verir kavisli alır.

+ kavis faydası yakından bakılacaksa çok daha iyidir. yada büyük ekranlarda kavis çok daha kendini belli eder. mesela büyük ekran bilgisayar ekranları şu anda hep kavisli üretiliyor. hani çizim falan yapılacaksa düz tercih edilebilir ancak mesele filim oyun tv ise kavis şart. çünkü yakından ekranın köşelerindeki görüntü ortadaki görüntüye göre gözden daha uzakta oluyor. kavis olduğunda ekran kenarındaki köşesindeki piksellerin göze uzaklığı ile ortadaki piksellerin göze uzaklığı eşitlenmiş oluyor. neticede sen görüntüye baktığında zaten kavisli görüntü görmüyorsun, sen düz görüntü görmüş oluyorsun. tüm sinemalardaki perdeler kavislidir mesela. ama hala alışkanlıktan ötürü düz ekran alanlar oluyor ve düz ekranlar satılıyor.

• arkadaşlar samsung 55q8c , 55q7c yada 55q8f , 55q7f tv yada bunların 65" olanları ile ilgili sorun yaşayan oldu mu?

birde mağazadan örnek tvlerde önerebileceğiniz tv yi deneyip görme amaçlı test yöntemi var mıdır? telefondan youtube videosu yada usbden video yada konsolu al git tak dene mi diyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 10 Ocak 2018; 13:38:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

arkadaşlar samsung 55q8c , 55q7c yada 55q8f , 55q7f tv yada bunların 65" olanları ile ilgili sorun yaşayan oldu mu?

birde mağazadan örnek tvlerde önerebileceğiniz tv yi deneyip görme amaçlı test yöntemi var mıdır? telefondan youtube videosu yada usbden video yada konsolu al git tak dene mi diyorsunuz?

Büyük her zaman iyidir..

• Arkadaşlar, önceki TV ile şimdiki TV nin askı aparat delikleri farklı olduğu için q8c biraz yukarıda oldu. Sizce oturduğum yerden izleme yüksekliği hangisi daha iyi. Resmi oturarak çektim. Boşuna aparatı sök tak yapmayım. Bir sürü delik falan delinecek duvara..

ESKİ TV

YENİ TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 10 Ocak 2018; 16:9:45 >

• saheemr kullanıcısına yanıt
    Tvnin yanına su bardaklarını dizmemiz ilginç olmuş 🤣

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Tvnin yanına su bardaklarını dizmemiz ilginç olmuş 🤣

Evli isen anlaman lazımdı...

Hanımlar istedimi hayır diyemezsin. Vitrin istedi ve yaptı. Bana kalsa o vitrinleri koyarmıyı oraya, kapalı dolap yapardım..
  • saheemr kullanıcısına yanıt
    Yok değilim evlilik bu devrin işi değil. Allah kolaylık versn.

• cabriyo kullanıcısına yanıt
    Ben de Yılbaşından hemen önce 65q7C aldım. Üst bölümde ışık sızması vardı. servis değişim kararı verdi. dün değişim yapıldı. Yenisi kuruldu. Işık sızması yeni gelen TV'de de mevcut.Şimdi yeniden değişim işlemi başlatıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedatd

Ben de Yılbaşından hemen önce 65q7C aldım. Üst bölümde ışık sızması vardı. servis değişim kararı verdi. dün değişim yapıldı. Yenisi kuruldu. Işık sızması yeni gelen TV'de de mevcut.Şimdi yeniden değişim işlemi başlatıldı.

Size zahmet resim atabilirmisin. Bende kontrol edeyim. 65q8c

• vedatd V kullanıcısına yanıt
    Bendede 49mu7400 resimdeki gbi ışık sızması vardı servis götürdü reflektör arzalıymış o değişceğini söyledi

• vedatd V kullanıcısına yanıt
    Birde bu yaşadığını şuhttps://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=98334172 konuda paylaşırsın bi çok kişiye yardımcı olmuş olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: vedatd

geçmiş olsun umarım istediğiniz şekilde hatasız tv nize kavuşursunuz. bende 55q8c düşünüyorum. artık araştırmam bitti nereden alacağım falanda belli.

size gelen ürün açık paketmiydi peki? hiç dikkat ettinizmi? yani kutudan çıkıp tekrar kutuya konup, 2. kere bantlanmış kutudaki ürün mü diye kontrol ettinizmi?

hatta ben birkere tv aldığımda bantına baktım tek bant duruyor oh dedim açık kutu değil. sonra baktım servis alttan açtı kutuyu, adamlar onunda ipneliğini bulmuşlar. kutu üstten tek bant açılmamış kutu gibi dursun diye alttan açılan şekilde kutuya koymuşlar heralde. ardından tvde hafif hafif ışık sızması çıktı samsung. gelip kuranlara dedim bunda hata var bunu değiştirelim dedim. adamlar bu az bir hata bundan daha fazlası olması lazım dediler kabul etmediler değişimi.

birde herhangi bir vatandaşa sorsanız ışık sızması nedir bilmez. belkide o tv sizden önce birine gitti oda durumun farkına varıp iade etti sonra size itelemeyi denediler. sizdede olmadı başkasına deneyecekler belkide... neticede ben çöpte tv görmedim şimdiye kadar. bu hatalı tvler illaki hatadan anlamayan birilerine gidiyordur.

hani kutu alttan üstten tek bantlı açılmamış kutumuydu?
    birde nereden aldınız tv yi? filanca.com yada ara sokak mağazasımı yoksa kurumsal firmadan mı?

tşk.

samsung bu yıl insanları çok güzel kandırıyor geçen yılki ks leri bu yıl qled diye yeni teknoloji gibi millete satıyor hocam baktığınız 55q8c modeli genel performans olarak 55mu9000 modelin gerisinde sadece renk gamutu daha iyi q8c modelinde..geri kalan her konuda mu9000 daha önde kontrast resim kalitesi siyah performansı sdr parlaklığı ki günlük kullanım için en önemli özellikler bunlar siz şimdi genel performansı daha geride olan tv ye sırf qled diye daha fazla para vereceksiniz yazık az fark yok arada bir tv daha alınır o aradaki farkla

genel

mu9000

q8c

• RNNN kullanıcısına yanıt
    bu listelerde doğru mu9000 daha üstün duruyor. bu listelere güvenilebilir mi peki? yada ne kadar güvenilebilir? ekleme: yada sadece listeye bakarak hareket etmek doğru mu? listede iyi durup gerçek hayatta o kadar da iyi çıkmama olasılığı var mıdır?

birde MU yerine KS serisine ne dersiniz mesela ks9500 kavisli yada ks8500 kavisli? hatta sony xe9005 xe9305 serisine? bu sony ile samsung 9xxx serilerine ne dersiniz? hangisi daha üstündür sizce? benim 1. amaç yakından konsol oynamak. ps4 pro var, ileridede xbox one x almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 13 Ocak 2018; 16:33:53 >
    rtings bence en güvenilir sitelerden o konuda kafanızda soru işareti olmasın.zaten gidip mağazada incelediğinizdede durumu kendiniz görürsünüz ama satış elemanlarını kesinlikle kaale almayın artı ks serisi qledlerden ve mu serisinden daha iyi kapalı kutu teşhir olmayan sorunsuzunu bulursanız kaçırmayın sony de yazdığınız iki modelde üzmez sizi qled modellerindende daha iyi bu sony modeller konsol ile kullanılacaksa motion konusunda aralarında en iyisi xe9005 ama xe9305 de ona çok yakın aradaki farkı bizim göz ile anlamamız imkansız yalnız kontrast siyah performansı parlaklık vs. konularda xe9305 modeli bariz daha üstün tüm bü modeller arasında benim önerim bütçede uygunsa ks serisi yada xe9305 olur ama qled modeli yerine mu9000 da öneririm o aradaki fiyat farkına değecek hiçbir fark yok qled ile
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    hocam rtings e bende güveniyorum ama bu videoda lg b7 en iyi üst düzey oyun bilgisayarı diyor:https://www.youtube.com/watch?v=J3FEmilhuZ8&t=2s

bu videoda ise lg b7 nin led yanması olduğunu söylüyor:https://www.youtube.com/watch?v=tGMvO3ZdPX4

yani rtings de kendi içinde çelişiyor gibi doğru değil mi?

hani lg b7 dışında samsung mu8000 yada sony xe9005 tavsiye ediyorlar bu arada.

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.