Şimdi Ara

2017 Samsung TV (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
889
Cevap
16
Favori
106.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Belgeselin adı nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Belgeselin adı nedir?

Blue Planet 2 4k Blu Ray

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, daha önce de yazmıştım. Almış olduğum 49mu7400 model Samsung tv 2.kez ışık sızması problemi ile değişim oldu. 3. Sefer bu süreçten baktığım için mediamarkt da açılmasını ve hata yoksa kabul edeceğimi söyledim. Az önce orda da açtık bir karanlık odada ve testleri yaptık, onda da çıktı. Para iadesi alıp bu sevdadan vazgeçtim.

Sizi de bilgilendirmek adına yazmak istedim. Bu serinin tümünde aynı hata var ve orda 20 tane de açtırsam hepsinde problem çıkacağına adım gibi eminim. Bu yüzden bu seriyi alırken bunu göz önüne almanızı tavsiye ederim.

Diğer Tv lerde durum nedir bilemiyorum ancak Samsung dan aşırı soğudum. Servis anlamında da tam bir rezalet benim gözümde.

Bana problem yaşama ihtimalin çok az dediğiniz bir tv öneriniz var mıdır? ( problemsiz olanın var olduğunu düşünmüyorum ancak bu kadar bariz hatalı olmayan bir model var mıdır?)

• Maalesef LED TV lerin kaderi bu. Bende 65q8c için başvurdum. Bu teknolojide bu olay var dediler. Bende uğraşmak istemedim. Mümkün olduğunca çok karanlıkta izlememek lazım. Direk karşıdan bakınca pek sıkıntı olmuyor karanlıkta. Yanlardan sıkıntı.

• sumutlu S kullanıcısına yanıt
    Giriş seviye modellerde panel kalitesi zayıf,bir şekilde tekrar samsung almak zorunda kalırsanız MU9000 modelinden alın en azından...Benim tavsiyem SONY XE9005 almanız...Fald panel;edge led değil...yani ledler kenarlardan aydınlatılmıyor,her led bulunduğu yerin arkasından aydınlatılıyor,bundan dolayı ışık sızması olası değil,..

• plateau kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz modellere de baktım ancak fiyatlar çok yüksek gerçekten. Ben 4000tl den fazla vermek istemiyorum açıkcası

• saheemr kullanıcısına yanıt
    Bu teknolojide bu olay varsa 3000,5000₺ vermenin mantığı nerde kaldı tv ye gider axen,hi level falan alırız daha iyi en azından canımız acımaz bişey olursa.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Mağazalarda 4k demolarda her panel tv güzel görünüyor ama özellikle karanlıkta siyah ağırlıklı görüntülerde,standart yayınlarda-sd,hd vs- ve bluray-dvd-netflix-digiturk-dsmart vs dizi yada filmlerde panellerdeki zayıflıklar -varsa- belirginleşiyor...

1 aydır araştırıyorum,şu noktadayım:

-oled en iyisi ama hala çok pahalı...Samsung'un normal led tv'yi kendince geliştirerek "qled tv" adıyla satarak şark kurnazlığı yapması hiç hoş değil bu arada...

-panel ips değil va olacak-ilaveten edge led değil fald

-giriş ve orta seviye modellerde panelde bir şekilde bir problem oluyor-titizseniz de rahatsız ediyor,detaylara takılmıyorsanız farketmiyorsunuz,kafa rahat oluyor...

-bizde paramızla alabileceğimiz en büyük ekran olsun durumu var,bu yüzden ulaşılabilir en büyük ekran+giriş seviye ve nispeten zayıf modeller tercih ediliyor...O parayı verince 55" değil 65" alırım gibisinden...

-Markalar orta ve üst seviyeleri boşuna üretmiyorlar maalesef-istisnalar elbette vardır...

-Ülkemizde zaten 3 tane teknomarket kaldı:mediamarkt,teknosa,vatan...Bunlar da G.Koreli Lg,Samsung ve Hollanda malı Philips'e(filipis) yönlendiriyor...Japon Panasonic çekildi,"bana göre" bu işin piri olan Sony de yakındır...Güney Kore mallarından ziyade safkan Japonlar piyasada yok:Toshiba,Sharp vs...Aralarında anlaşıyorlar,pazarları aralarında paylaşıyorlar gibi geliyor bana her nedense...

-Samsung tizen arayüzü kullanıcı dostu,kumandasıyla beraber çok pratik...Sony androidi ham olarak sunduğundan komplike ve en büyük eksisi bu arayüzü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 4 Şubat 2018; 16:35:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: plateau

Mağazalarda 4k demolarda her panel tv güzel görünüyor ama özellikle karanlıkta siyah ağırlıklı görüntülerde,standart yayınlarda-sd,hd vs- ve bluray-dvd-netflix-digiturk-dsmart vs dizi yada filmlerde panellerdeki zayıflıklar -varsa- belirginleşiyor...

1 aydır araştırıyorum,şu noktadayım:

-oled en iyisi ama hala çok pahalı...Samsung'un normal led tv'yi kendince geliştirerek "qled tv" adıyla satarak şark kurnazlığı yapması hiç hoş değil bu arada...

-panel ips değil va olacak-ilaveten edge led değil fald

-giriş ve orta seviye modellerde panelde bir şekilde bir problem oluyor-titizseniz de rahatsız ediyor,detaylara takılmıyorsanız farketmiyorsunuz,kafa rahat oluyor...

-bizde paramızla alabileceğimiz en büyük ekran olsun durumu var,bu yüzden ulaşılabilir en büyük ekran+giriş seviye ve nispeten zayıf modeller tercih ediliyor...O parayı verince 55" değil 65" alırım gibisinden...

-Markalar orta ve üst seviyeleri boşuna üretmiyorlar maalesef-istisnalar elbette vardır...

-Ülkemizde zaten 3 tane teknomarket kaldı:mediamarkt,teknosa,vatan...Bunlar da G.Koreli Lg,Samsung ve Hollanda malı Philips'e(filipis) yönlendiriyor...Japon Panasonic çekildi,"bana göre" bu işin piri olan Sony de yakındır...Güney Kore mallarından ziyade safkan Japonlar piyasada yok:Toshiba,Sharp vs...Aralarında anlaşıyorlar,pazarları aralarında paylaşıyorlar gibi geliyor bana her nedense...

-Samsung tizen arayüzü kullanıcı dostu,kumandasıyla beraber çok pratik...Sony androidi ham olarak sunduğundan komplike ve en büyük eksisi bu arayüzü...

Philips'i direkt ele hocam. Diğerleri için birşey diyemem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar,

55" Samsung QE55Q7F almayı düşünüyordum okuduklarımdan sonra vazgeçeceğim. Yerine önerebileceğiniz model tavsiyesinde bulunursanız sevinirim. Ayrıca yazmış olduğunuz önemli bilgiler için teşekkürler.
    Hocam Tv alma arifesinde bir kaç modeli deneyip tv almaktan vazgeçiyordum. Samsung'a gidip elemana bu tv 50hz mi 100hz mi? diyorum, bön bön bakıyor. Samsung bu bilgileri paylaşmıyormuş muş.. O zaman da hali hazırda Lg kullandığım için bari kötünün iyi olsun diye test etmeden Sony xd85 aldım. İyi ki almışım. 1.senedir keyifle kullanıyoruz. 55'' düşünürseniz aynı serinin yeni modelini öneririm (xe85).
  • Misafir_Terliği kullanıcısına yanıt
    Ben de Sony ye kaymayı düşündüm ama çoooook pahalı, o kadar para vermek istemiyorum gerçekten.

• arkadaslar 49sj800v ile 49mu8000 arasında kaldım neyi neye gore sececegımı de bılmıyorum.lg 3.485tl samsung 3700e gelıyor gıttıgıdiyorda.ARKADASLAR NEDEN SAMSUNG TERCİHİNDE BULUNMALIYIM.herkes farklı bır sey soyluyor.en onemlı gerekce nedır samsung için.lg nın one cıkan yanları var mı nelerdir? tesekkurler
  • gfb.samed kullanıcısına yanıt
    İnternetten nasıl kargocuya güvenip tv alınır hayret ediyorum hep yani korku filmi gibi bişey😅

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

İnternetten nasıl kargocuya güvenip tv alınır hayret ediyorum hep yani korku filmi gibi bişey😅

Evet haklısın o korku hep var ama fiyat farkları da ciddi

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

rtings bence en güvenilir sitelerden o konuda kafanızda soru işareti olmasın.zaten gidip mağazada incelediğinizdede durumu kendiniz görürsünüz ama satış elemanlarını kesinlikle kaale almayın artı ks serisi qledlerden ve mu serisinden daha iyi kapalı kutu teşhir olmayan sorunsuzunu bulursanız kaçırmayın sony de yazdığınız iki modelde üzmez sizi qled modellerindende daha iyi bu sony modeller konsol ile kullanılacaksa motion konusunda aralarında en iyisi xe9005 ama xe9305 de ona çok yakın aradaki farkı bizim göz ile anlamamız imkansız yalnız kontrast siyah performansı parlaklık vs. konularda xe9305 modeli bariz daha üstün tüm bü modeller arasında benim önerim bütçede uygunsa ks serisi yada xe9305 olur ama qled modeli yerine mu9000 da öneririm o aradaki fiyat farkına değecek hiçbir fark yok qled ile

tv konusunda fikirlerinizi beğenerek takip ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ewarrr -- 7 Şubat 2018; 6:0:22 >

• Ben 3 aydır 49mu8000 kullanıyorum. Genel anlamda iyi tv. Fakat tam ortasında yukarıdan aşağıya veritcal banding var. Maç ekranında veya testlerde ortadan ikiye ayrılan hafif bi ışık kılıcı var gibi. Tavsiyeniz nedir

Garantiyi mi arasam. Gelip alırlar değiştirirler mi

• tiestoly kullanıcısına yanıt
    dediğiniz kadar barizse arayın servisi hocam bi şekilde çözüm üretirler sürekli gözünüze batacak can sıkar fotodan belli oluyormu
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Testte çok belli oluyor. Karmaşık sahnede değil de. Tek ve pastel bi duvarda hareket ederken belli oluyor Ê

• tiestoly kullanıcısına yanıt
    o kadar barizse pas geçmzler hocam aldığınızdan beri varmı yoksa yenimi oldu
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.