Şimdi Ara

2017 model Volkswagen Golf’ün Türkiye fiyatları belli oldu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
1
Favori
13.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu paralar aslinda ev parasi ama iste rezalet ekonomi, 300-500 ay vadeli krediler vs emlak balonu sayesinde evler yarim milyon TL den basliyor. Neyse duzene sokayim
  • işte bunlar hep istikrar ;)

• ev mi alıyoruz , altı üstü golf

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabaların gerçek fiyatları

Fiyat/Alım gücü karşılaştırması:

UYARI: Fiyat karşılaştırması yaparken yanılmamak için Euro'yu Türk Lirasına çevirmeyiniz. 100 EUR olan bir ürünün Türkiye de 100 TL'ye satılıp satılamayacağını düşünün. Hesabı bu şekilde yapın. Aksi taktirde yanılırsınız.

-

Almanya'nın iki popüler otomobil ilan sitesi (Almanya'nın sahibinden com u)

Arabaların gerçek fiyatına bakabilirsiniz. (Gördüğünüz gibi araba son derece değersiz bir taşıt, değersiz bir eşya.)

http://www.mobile.de/tr/

https://www.autoscout24.com.tr/?genlnk=foot&genlnkorigin=de-all-all-home

İki otomobil sitesinde de Türkçe dil desteği mevcut. Menü simgesine basınca dil değiştirme seçeneği gözüküyor.

Para birimi dönüşümü kesinlikle yapmayın. 1 EUR = 1 TL, €100 = ₺100 olarak düşünün.

Sadece o ülkede üretilen markalar değil, başka ülkelerden ithal edilen arabalarda son derece ucuz ve değersiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Leipold

Bu paralar aslinda ev parasi ama iste rezalet ekonomi, 300-500 ay vadeli krediler vs emlak balonu sayesinde evler yarim milyon TL den basliyor. Neyse duzene sokayim

Nerede yaşıyorsunuz?Burada sıfır 3+1 daireler 150-155 bin tl

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Virtual Reality

Arabaların gerçek fiyatları

Fiyat/Alım gücü karşılaştırması:

UYARI: Fiyat karşılaştırması yaparken yanılmamak için Euro'yu Türk Lirasına çevirmeyiniz. 100 EUR olan bir ürünün Türkiye de 100 TL'ye satılıp satılamayacağını düşünün. Hesabı bu şekilde yapın. Aksi taktirde yanılırsınız.

-

Almanya'nın iki popüler otomobil ilan sitesi (Almanya'nın sahibinden com u)

Arabaların gerçek fiyatına bakabilirsiniz. (Gördüğünüz gibi araba son derece değersiz bir taşıt, değersiz bir eşya.)

http://www.mobile.de/tr/

https://www.autoscout24.com.tr/?genlnk=foot&genlnkorigin=de-all-all-home

İki otomobil sitesinde de Türkçe dil desteği mevcut. Menü simgesine basınca dil değiştirme seçeneği gözüküyor.

Para birimi dönüşümü kesinlikle yapmayın. 1 EUR = 1 TL, €100 = ₺100 olarak düşünün.

Sadece o ülkede üretilen markalar değil, başka ülkelerden ithal edilen arabalarda son derece ucuz ve değersiz.

Hocam dediğiniz sitelere şimdi baktım.
    Gerçekten dediğiniz gibi fiyatlar gerçekten çok ucuz.

Yani nasıl bir ülke de yaşıyoruz anlamış değilim, vergi okyanusu içinde boğulmuşuz da haberimiz yok, araba almak istiyorsun devlet sana vay sen araba alacaksın o zaman öde bakalım arabanın ederinden fazlasını diyor.

Ötv ittiriyor, üstüne kdv koyuyor sen buna müstehaksın demekten başka hiç bir şey değil.

Dediğiniz sitelerin birinde 1.16 bmw gördüm 6 bin küsür euro, aynı araba bizde 50 bin, 60 bin..

Hadi devlet vergi diye alıyor da, bizim insanımız da çok cingöz ve üç kağıtçı.

Bakıyorsun aracın ederi 40-50 bin, ama maşallah sıfır araç alıyormuşsun gibi sana 75-85 bin tl fiyat çekiyor beyfendiler.

İlanlar da öve öve bitiremiyorlar, özellikle galerici olacak paragözler..

Yok motoruna anahtar değmemiş, yok sinek bile çarpmamış vs vs..

Dediğim gibi öyle bir ülke de yaşıyoruz ki, her yerimiz ötv kdv vergi havuzu, ikinci el piyasası da maşallah anasının nikahı gibi...

Aprilia srv 850 motosikletim var. Avrupa da satış fiyatı 15 bin euro. Ülkemizde 55 bin tl...

Hoppala paşam Malkara Keşan...

• Yerinde bir fiyatlandırma

• Alın size bir örnek..
    Yakın zamanda şu resimde görülen araçtan almak istiyorum.
    Ülkemizde fiyatı 100 bin tl civarı..

Yazıklar olsun açgözlülere ve bu kadar vergiyi sırtımıza yükleyenlere 2017 model Volkswagen Golf’ün Türkiye fiyatları belli oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi john mclane -- 8 Mart 2017; 12:54:40 >
  • Patlak dsg farkı 11500 adamlar işi biliyor

• ııı öhmm öhmm şöyle açıklayayım efendim bu vergi ve fiyatlarla avrupanın yarısı hayat standardı sunmadan onların bir kaç katı fiyatına araba vb gelire el oğuşturanlar için "başını" alırsınız diyorum. Pert olana kadar eldekine devam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 8 Mart 2017; 13:51:41 >
  • 9 Yaşında, görece sorunsuz bir aracım var. Araba fiyatlarının geldiği durumla ilgili başlıkları okudukça "İyi ki böyle bir araba almışım, uzun süre değiştirmem artık" diye düşünüyorum.
    Üretim ve ihracat yok denecek kadar az, tüketim, ithalat aşırı. Neyle dönecek devlet? Her geçen gün "düzenlenen" vergilerle. Benim gibi, arabasını değiştirmemeye karar verenler çoğalır da, araba satışları düşerse ne olur biliyor musunuz? Yeni yeni vergilerle tanışır bu millet. Malesef başka kaynak yok çünkü.
  • Daha güçlü bi türkiye için bende evet diyorum hulooooooooooggggggggggg

• Almanyada ki adam 1 senelik asgari ücret maaşıyla alabiliyor çok rahat.

Kuzenim 2.500 euro maaş alıyor orda burada 10.000 TL ediyor gelince hava yapıyor sürekli. Bizi bu duruma düşürenler utansın ne diyeyim ama Almanya ile kendimizi kıyaslamamız ne kadar doğru bilemem.
  • sıfır araba alacaklar şunu kafasına soksun; siz bir tane araba almıyorsunuz. iki tane araba alıyorsunuz. birini kendinize birini devlete.

ben sigara içiyorum biliyorumki 10 tlye bir paket değil iki paket alıyorum. birini kendime ikincisini devlete. hatta sigarada üç paket filan. ha ama diyemiyorsunuz ben bir golf veya bir paket sigara alıcam. illaki devlete de alacaksınız.kapiş

• 2004'te sıfır 1.6 FSI 115hp Midline Manuel Golf'ü 38500TL'ye almıştım. O zaman 3 donanım vardı. Trendline, Midline, Comfortline.

Şimdi;
    - 1.4 TSI BMT 125 PS Manuel Highline 100binTL.
    - 1.4 TSI BMT 125 PS Manuel Comfortline 91binTL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saylam06 -- 8 Mart 2017; 15:21:6 >
  • ulkenin gundemi almanın arabasının parası ise millet sıraya girmişse kimse ekonomiden istikrardan şikeyet edemez
  • Boyle konularda herkes konuyu aglama duvarina ceviriyor ama adamlar gene %50 oy aliyor.Benim burdan anladigim millet halinden gayet memnun.Hakediyorsunuz aglamayin bosuna.

• vay aarkadşa fiyata bak be
  • Bir de şu var ,

85000 verince arabayı alamıyorsunuz. Bir süre de beklemeniz gerekiyor
  • ALAMANYA EGONOMİMİZİ GISGANIYOR

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.