Şimdi Ara

2017 model Makyajlı Kasa Sandero/Sandero Stepway - Ana Konu (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
804
Cevap
21
Favori
103.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracı aldım yaklaşık 450 km oldu. Önceden golf,a3, hyundai getz, Toyota yaris , seat İbiza sahibi oldum birçok kiralık araç kullandım.

- yol tutuş ne beklediğinize bağlı örneğin peugeut 301 den daha iyi linea ile aynı . Araç 17 cm yukseklikte dolayısıyla bir juke ile karşılaştırılmalı. Araç yumuşak süspansiyonlu dolayısıyla yol tutuş iyi değil . Yavaş kullanmalı. Ama konforlu ve çukurları bozuk yolları seviyor.

- motor bence çok başarılı ve çok az yakıyor ben çok beğendim

- easy r tek kavrama otomatik :dik yokuşlar haricinde başarılı sakin kullanımda otomatikten çok farklı değil.

- kalite yok tutuğunuz elinde kalacak gibi ama radyo bluetooth usb çalar cruise control çok başarılı

- iç hacim bence çok çok iyi araç çok uzun değil ama çok ferah ve rahat bagajı gayet yeterli

- konfor denilen kadar konforsuz değil yol sesi çok almıyor rüzgar sesi 110-120 km'de çok almıyor. Uzun yolda ibiza ne kadar yoruyorsa bu da o kadar yoruyor .

-off road gayet iyi normal araçların giremediği yollara girebiliyor asla altı sürrtecek endişesi yok. Şu ana kadar tarla benzeri yerlerde sıkıntı yaşamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• perfectstrangers P kullanıcısına yanıt
    Acaba aracınız benzinli olan mı yoksa dizel versiyonu mu?Eğer benzinli 0.8 turbo motor ise,performans ve yakıt konusunda sıkıntı çıkarıyor mu?
  • Araç dizel ortalama 5-5.5 kt arasında yakıyor

• Merhaba Arkadaşlar,

1.5 dizel manuel sandero alacağım fakat renk konusunda sıkıntım var. BEYAZ SİYAH VE KIRMIZI RENKLERİ ELEDİM.
    Sizce hangi rengi daha hoş daha kullanışlı kullanan arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim.
    Araç fiyatı 60.500 TL Ek olarak krom kapı kolları ve ayna, basamak alacağım.
    Renk hakkında yardımcı olabilecek arkadaş var mı ?
  • Geçen hafta başında Stepway 1.5 dCi 90 bg modelini aldım.
    Aklımda hiç dacia almak yoktu, ikinci el rastgele araç bakıyordum. Tavsiyeler üzerine (yakıt, fiyat vb.) aldım. Hem bana hem de yeni alan tüm arkadaşlara hayırlı olsun inşallah.

Hafta içi şehiriçinde yaklaşık 200 km kullandım.
    Dün Kayseri - Ankara gittim geldim. Kısaca ilk intibalarımı paylaşayım.

- Çakılla yapılan karayolu haricindeki yollarda ses yok, rüzgar sesi sorunu göremedim ben. Çakıllı yolda (o yolun adı nedir bilmiyorum tam olarak) asfalt sesi fazla geliyor içeri. Pütür yaptırılabilir.

- Hız sabitleyiciyi daha önce uzun süreli kullandığım bir araç olmamıştı, o yüzden bir kıyaslama yapamayacağım ama özetle şunu söyleyeyim, direksiyonun solundaki +- tuşlarıyla sollama bile yapabiliyorsunuz, çok iyi tepki veriyor hızlanmaya ya da yavaşlamaya.

- 110'la giderken gece köpek çıktı önüme, freni kökledim sayılır, çok kısa bir kayma sesi duydum, bir de ne kadar virajdaydım farkında değilim ama biraz sağa doğru çekti gibi, zaten o ara bıraktım freni. Çok şükür durdu da köpek katili olmadık bir de. 99 Avensis kullanıyordum, bu tür sert bir frende abs çok sert vururdu ayağıma, bunda öyle bir şey hissetmedim. Belki de vuracak kadar durmadım. (Yoksa abs yok mu bunda :)

- Daha önce LPG kullanan biri olarak, uzun yolda öncelikle istasyon bulabilir miyim, gireceğim yolda var mı yok mu endişesi olmuyor. Dolu depoyla 1000 Km'yi rahat aşar bu araç. Deposu küçük bir LPG'li araçla en çok yaşanan problem bu oluyordu.

- Hız yapmıyorum, bu araçla da zaten yapılmaz, bunu belirtmeye gerek yok.

- İçi geniş, oldukça rahat, bagaj yeterli, tavan yüksekliği iyi, arkaya oturanların başını yana doğru eğdiği araçlarla kıyaslanınca oldukça ferah. Dış tasarımı da küçük bir SUV görünümünde, bence hoş. Rengi mavi, ayrıca daha güzel görünüyor bence.

- Vites değiştirme uyarısı güzel bir özellik. Otomatikten geçen biri için en azından bir hatırlatma oluyor.

- Yüksek olmasının rahatlığı var, altı sürtecek endişesi olmuyor. Dün 108 sabit hızda giderken, bir tümsek çıktı aniden, 4 teker yerden kesildi, hız sabitleme devreden çıktı. Demek ki uçunca hız sabitleme devreden çıkıyor :)

SORULAR:
    - Hararet göstergesi sabit olarak bir yerde görünmüyor mu bu araçta? Ya da bendekinde mi bir arıza var?
    - Bluetooth'la iphone ile bağlanıyorum, karşı tarafa ses az gidiyor, ses çok az geliyor diyor karşıdaki. Mikrofonu uzak mı kalıyor ya da iyi iletmiyor sesi galiba. Karşıdan gelen ses oldukça net ve sorunsuz.
    - Aracı her çalıştırdığımda 30 saniye kadar ve kapatmadan önce 30 saniye kadar rölantide çalıştırmam tavsiye edildi, ışıkta beklerken ya da düzlükte 100-200 m boşa aldığımda bunun yerine geçer mi?
    - Debriyaja bastığımda pedalda sanki bir gıcırtı var gibi hissediyor ayağım. Yeni olduğundan da olabilir, bir süre kullandıktan sonra geçmezse göstermeyi düşünüyorum.

SONUÇ:
    Şehir içi kullanımı için oldukça iyi ve rahat. Kayseri'de yokuş olmadığı için yokuş kalkış desteği pek gerekmiyor zaten, ama manuel araçta yokuş kalkış desteği de iyiymiş.
    Uzun yolda büyük araçlara alıştığım için olsa gerek, bir uzun yol aracı olarak düşünülmemeli. Yakıt olarak kesinlikle uzun yolda da çok iyi. 110 km / 2000 devirde rahat rahat gidiyorsunuz. Sadece küçük araç olduğu için sürekli uzun yol aracı olarak düşünülmemeli diyorum.
    Malzeme kalitesi söylenildiği kadar düşük değil bence, yeterli.

Alanlara hayırlı olsun.

• mhmmtgkts M kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun

Bahsettiğiniz türden asfaltsız yollara stabilize yol deniyor. O tür yollarda zaten yol sesi almayan araç (özellikle bu segmentte) nadirdir.

ABS var, o kadar da değil :)

Hararet göstergesi, Renault grubundaki güncel çoğu B segmenti araçta (Clio, Captur, Sandero, Symbol, vb.) bulunmuyor.

Araçtaki mikrofon tavanda iki güneşinin arasındaki bölümde olduğu için normal konuşmadaki ses yüksekliğiyle az geliyor olabilir. Biraz daha yüksek sesle veya mikrofona doğru konuşarak deneyebilirsiniz.

Diğer konularda maalesef net bir bilgim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: KağanAydın

Merhaba Arkadaşlar,

1.5 dizel manuel sandero alacağım fakat renk konusunda sıkıntım var. BEYAZ SİYAH VE KIRMIZI RENKLERİ ELEDİM.
    Sizce hangi rengi daha hoş daha kullanışlı kullanan arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim.
    Araç fiyatı 60.500 TL Ek olarak krom kapı kolları ve ayna, basamak alacağım.
    Renk hakkında yardımcı olabilecek arkadaş var mı ?

Bu fiyatı hangi bayiiden aldınız acaba ben İstanbul çetaştan 64500 tl fiyat aldımda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 dci Easy-R almayı düşünüyorum. Güncel fiyat alan var mı? Birde ileride 2. el satılsa aracın piyasası nasıl? Kullanan arkadaşlar titreme sorunu devam ediyor mu şanzumanda halen

• Merhaba arkadaşlar... Stepway çok tutuldu.. Son faz 2 ile eksikliklerin çoğu giderildi. Piyasada bu kadar yakısıklı araç pek olmayınca , fiyat bırazda düşük olunca tutuldu. Ama anlamsız bir fiyat artışı var.. Bayilerde araç yok, istedikleri fiyatı çakıyorlar sonrada bizler pazarlık yaptık diyoruz..
    Kullanıcı arkadaşlar anlatmışlar bende de Faz 2 donanımlı gri renk dizel manuel var... Çok çok memnunuum, zaten amaç ekonomik araba olması.. Alırken ucuz, kullanırken ucuz, satarken ikinci eli kuvvetli bir araç.. Düşünen arkadaşlara tavsiye ederim...
    Bu benim üçüncü stepwayim.. Bu sefer olmuş..2009 dan beri sandero, benzinli stepway ve şimdi de dizel manuel stepway kullanıcısıyım.. Her yola girdim diyebilirim bir kere bile üzmedi beni.. Masrafsız sıkıntısız bir araç.. İstanbulun deli sıkışık trafiğinde bile yakıt olarak 5.8 yakıyorum ki hiç birşey bana göre... Uzun yolu anlatmaya bile gerek yok..
    Geçenlerde pazar sabahı 4 gibi çıktım malum trafik yok, dalmısım amacım sürat yapmak değildi.İbre 160 lara gelince noooluyoruz dedim, araç çok rahat hızlanıyor ve kendi sınıfına göre yuksek süratlere çıkabiliyor.. Elbetteki yüksekliğinden ve hafif olmasından dolayı güven vermiyor..
    Yerden yüksek olması, sınıfına göre çok çok geniş iç hacmi, ekonomik olması , aydınlık ferah tavanının yüksek olması, rahat kullanımı ile amaca uygun bir araç..
    Bu aracı başka bir marka üretse inanın bu fiyatlara almak imkansız olurdu..Geçenlerde baktım peugeot 3008 1,6 dizel 180.000 lerde görünce şaşırdım kaldım.. Dediğim gibi konu dizel olunca bu fiyatlara stepwaydan başka sıfır araç yok ..
    Kısacası güzel araç dostlar, düşünenlere tavsiye ederim ......

• Haa bu arada araç her türlü aksesuarıda götürüyor.. Eskinin şahini doğanı gibi...
  • Hakan Altınbaş H kullanıcısına yanıt
    Süper olmuş, ellerinize sağlık
    C4 Cactus'deki AirBump'lara benzemiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • GÜNCEL FİYATLAR:

Ambiance Paketi 2017 Model Yılı Ağustos 2017 Fiyatları:

1.0 SCe 75bg benzinli atmosferik motor + 5 ileri manuel şanzıman: ₺45.500

Ambiance Paketi Opsiyon Fiyatları:

+Dacia MediaNAV Navigasyonlu multimedya sistemi: ₺1.850 (opsiyonel)
    +Metalik Renk: ₺800 (opsiyonel)

Stepway Paketi 2017 Model Yılı Ağustos 2017 Fiyatları:

0.9 TCe 90bg turbo benzinli motor + 5 ileri manuel şanzıman: ₺54.500
    0.9 TCe 90bg turbo benzinli motor + 5 ileri yarı otomatik Easy-R şanzıman: ₺59.000
    1.5 dCi 90bg turbo dizel motor + 5 ileri manuel şanzıman: ₺65.000
    1.5 dCi 90bg turbo dizel motor + 6 ileri yarı otomatik Easy-R şanzıman: ₺69.500

Stepway Paketi Opsiyon Fiyatları:

+Dacia MediaNAV Navigasyonlu multimedya sistemi: ₺1.850 (opsiyonel)
    +Arka park sensörü: ₺650 (opsiyonel)
    +Tekno Paket (Dacia MediaNAV Navigasyonlu multimedya sistemi + Geri Görüş Kamerası): ₺2.400 (opsiyonel)

• Sandero stepway 1.5 dci 90 hp manuel vites aldım 60.350 liraya cosmo mavi hafta içi salı gibi teslim alacağım şirket aracı symbol kullanıyoruz gün içinde sırf motoru ve yüksek olduğu için alınır şehir dışı 1100km yol yapıyor performans zaten tartışılmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlee89 -- 12 Ağustos 2017; 13:2:58 >
  • canlee89 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.
    Fiyat çok iyiymiş, neredeyse 5000 TL indirim almışsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

Hayırlı olsun.
    Fiyat çok iyiymiş, neredeyse 5000 TL indirim almışsınız.

Teşekkürler sağolun

• merhaba
    haziranda ikinci el 2000 km de 0.9 easy r aldım,şu an araç 5000 km de ,şehir içi yakıt tüketimi aldığımda 7.5/7.8 100 km civarları idi,şu anda 6.5/6.8 civarları..

Araç oldukça rahat ve geniş,tabi beklenti meselesi,özellikleri oldukça yeterli,konfor ve malzeme kalitesi orta diyelim..Hararet göstergesinin olmamasını garipsemiştim bende..
    Gösterge panelindeki ekran oldukça büyük olmasına rağmen tek bir değer gösteriliyor,diğerlerine düğmeye basarak ulaşılıyor,bu benim için can sıkıcı biraz..en azından saat,tarih ve sıcaklık eklenebilirdi..
    Lastik basınç göstergelerini kullanmadım,bir kaç deneme yaptım fakat ayarlayamadım,bakmam gerekiyor..
    Planda olmayan eylülden itibaren ayda 900 km gibi bir şehir içi kullanım durumum söz konusu,bazı arkadaşlar 10000 km den sonra yakıt değerlerinin dahada düşeceğini söylüyorlar ama acaba dizel 1.5 otomatik daha mı mantıklı olur arkadaşlar..selamlar herkese
    tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum..

• Merhaba Arkadaşlar. Bu aracin otomatik viteslisini almayi dusunuyorm birkac sorum olacak

1. Dizeliyle benzinli arasindaki Onbin tl farka deger mi ? Sehirler arasi ve sehir ici kullanacagim uzun yolda sollama yaparken benzinli motor yetersiz kalabilir diye dusunuyorum.

2. Ben araci full olarak almayi dusunuyorm navigasyon sistemi icin fazladan 2500 vermeye deger mi kullanisli mi ?

3. Aracin navigasyonsuz park sensoru hediyeli dizel modeline izmirde 67000 dediler sanirim gecen ay 3000 tl zam gelmis. Arastirsam daha uygun fiyata bulabilr miym ?

Açikcasi ikinci el dusunuyordm ama fiyatlar uctukca ucuyor bari almisken sifir alaym uzun omurlu olsun dedim. tavsiyelerinizi bekliyorum simdiden tesekkur ederim.

• Dikkatli kullanımda istanbul şehir içi 6,3 benzin harcadım. Aracı uzun süre kullanacaksan ve km yapacaksan tabi ki dizel derim. Test sürüşü yapıp ona göre karar ver. Bana motoru yeterli geldi.

Ben geri görüş için navigasyonu aracımda istedim.

Euro durumu ne olur tam bilinmez genel olarak her ay 1000-2000 artıyor maalesef araç fiyatları.
  • Dikkatli kullanimda 8.5 litre asagisi olmadi. Normal kullanimda 9.2 9.5 litre. Sehir disi kullanimda 120 km hizda 7.7 litre klima acik

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.