Şimdi Ara

2017 LG UJ651V - UJ630V KULLANICILARI (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
24
Favori
105.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • banding sorunu nedir. 55UJ630V aldım. bayiden. bir iki test yaptım youtube'da banding diye aratıp. az bir miktar ekran tozluymuş gibi bir görüntü var, kafaya takmaya başlasam mı?

bir de ekran için iyi bir ayar paylaşır mısınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • rowsort 33 R kullanıcısına yanıt
    Aradaki fiyat farkları çok çok abartılmadıkça bence kasa farklı ve kumanda farkı çok önemli.

2,5 yıldır 47LB671 kullanıcısıyım. Geçtiğimiz hafta 49UJ630 aldım. Kasası eski kullandığım 671 e göre inanılmaz kalın ve kaba, hanım hiç beğenmedi. Gerçekten de haklı 651 ve üstünün kasası çok daha kibar, şık ve ince şuan aradaki 300 TL farkı ver 651 al deseler hemen değiştirim. Ayrıca LB serisinde 671 de sihirli kumanda da kutu içinden çıkmıştı. O kumandaya alışıp standart kumandaya dönmek büyük sıkıntı oldu. Servise sordum sihirli kumanda 175 TL dedi. 4k larda sanırım 671v serisi yok ama UJ701 lerde sanırım sihirli kumanda kutu içinden çıkıyor. 651 e göre kampanyalarla 50-60 tl üstüne fark denk getirsem onu da alırdım. Sihirli kumanda LG webos TV lere ap ayrı bir kullanım rahatlığı katıyor.

Diğer bir konu 49 inc aldığım için 4K ile 1080p farkı da yok gibi birşey daha büyük tv olsa eminim olacaktı ama bu boyutlarda TV lerde durum sanırım bu şekilde. Netflix Ultra HD 4K HDR özellikli filmlere bakıyorum inanılmaz, harika diyebileceğim bir fark yok.

47LB671 den çok memnundum. Webos 3.5`te ne fark var, webos 1.3 e göre onu henüz tam inceleme fırsatım olmadı.

Özetle 49UJ630 kötü mü hayır değil çok güzel bir tv ama 651, 701 leri de değerlendirmek lazım. Birde 47 inch Full HD bir LG TV`niz varsa kesinlikle bunu almanıza gerek yok.

ESki 47LB671 TV yi annemlere verip bu yeni TV yi kendime alayım dedim ama planlar uymadı

• merhabalar LG 49UJ651V aldım ps4 ile oyun modunda ekran kararıp başka sahneye geçtiğinde ekran tam aydınlık olmuyor.karanlık kalıyor. 4-5 sn sonra düzeliyor bu normal midir bi ayar falan var mıdır olmaması için
  • FiveRoaD kullanıcısına yanıt
    Uj630 dan farkı ne bunun? Fiyat yüksek geldi bana. Ben geçtiğimiz hafta 49UJ630V yi 2.450 TL ye aldım üstüne 100 TL de bonus gelecek. GittiGidiyor Media Markt mağazasından.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tv yi iade eden arkadaşlar nasıl iade ediyorsunuz? Servis kurulum yaptı ama tüm kutu içeriği duruyor. GittiGidiyor MediaMarkt ten aldım ben. Tv çok kalın, özellik ve görüntü kalitesi güzel ama iade etmeyi düşünür oldum.

• okttay kullanıcısına yanıt
    sorun bildire bas aldıklarım sayfandan orada iade et var
    kod veriyorlar adrese gönderiyorsun gerisini gg hallediyor
  • Evet arkadaşlar uj651v iade edip uj701v aldım bunda da bulutlanma çıktı :) sorunlar peşimi bırakmıyor
    genel olarak uj651v ile bariz olarak kumanda farkı var ve ayağı farklı
    ses renk yalan yani.
  • Merhaba Arkadaşlar
    60uj630v modelini vatandan 3599 tl'ye satın aldım. bugün kurulum yapıldı. tv gayet güzel. ama en çok üzüldüğüm konu bilgisayarım lenovo yoga 710. lenovo cihazları lg miracast widi desteklemediği için kablosuz ekran bağlama olayını yapamadım. eğer bu sizin için bir kriter ise lenovo ve lg yi beraber kullanmayın.

iyi günler.
  • UJ SERİLERİNİN ALAYI KRONİK ARIZALI TÜRKİYEDE YAPILIYORMUŞ BU MODEL ONDAN DOLAYI GALİBA ALMAYIN BU MODELİ
  • alayı arızalı derken.Objektif delil ne?Kanıt ne?Bırakamadık çamur at izi kalsın!Türkiyede yapılmıyorr Türkiyede birleşiyor.Burada üretilmiyor birleştiriliyor.
  • waterfall_man kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın forumda attığı mesajlara bakılarak cevap vermeye gerek biri olmadığını görebilirsin hocam. Ciğer mundar meselesi galiba.O yüzden boşuna canını sıkma. D
  • kambochia K kullanıcısına yanıt
    Hocam miracast ekran paylaşımı yapmaya yarayan teknolojinin adıdır, lg ile alakası yok yani. Bilgisayarınızın donanımı miracast desteklemiyor olabilir. Desteklediğinden eminseniz driver larınızı güncellemenizi öneririm.
  • 2 haftadır 55uj651v kullanıyorum ve şuan için hiç bir sorun yok ve gayette memnunum. Miracast samsung telefonum ile gayet güzel çalışıyor, keşle iphone ile de çalışsaydı tabi :(

Bu kumandayı buldu aliexpress de fiyat güzel.

https://tr.aliexpress.com/item/Rii-mini-i7-USB-2-4Ghz-for-PC-Smart-TV-Android-TV-Box-TV-Dongle-Rii/32777884515.html

Satıcıya sordum uj651v ile uyumlu dedi ama birde size sorayım dedim sizce uyumlu mudur? bence hiç fazla vermeye gerek yok tabi uyumlu ise ???

• jedican J kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Uzun süredir eski webos televizyonumda LG magic kumanda kullandığım için yorum yapmak istedim. Olay sadece hareket sensörü ile imleci hareket ettirme değil. Bu linkteki en fazla onu yapabilir gibime geliyor. LG nin kumandayı aldığınızda HDMI dan TV ye bağlı olan herşeyi bu kumanda ile kontrol edebiliyorsunuz. Playstation4, Digiturk uydu alıcısı hatta PC bağlarsanız PC yi bile kontrol edebiliyorsunuz. Bunun dışında üzerinde bir çok TV ye özel kısa yol tuşu oluyor. Çok kullanışlı bir cihaz. Tabi ki karar sizin ve LG nin kumandası yaklaşık 130 lira.
  • 43uj651 ile 43 uj630v arasındayım.Son karar tvleri canlı görünce ortaya çıkacak Hafta sonu.
  • Selamlar siz hangi TV yi aldınız? İlk mesajlarda bu konuda konuştuğumuz TV nasıl alsam mı vs. yazmışsınız. Şimdi sürekli bu mesajı yazmaya başlamışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rowsort 33

Arkadaşlar şimdi tv alacaklara tavsiyem. .

İzleme acıları genişse samsung tavsiye etmem.

LG tavsiye ederim. .

Sebebi ise samsung KU ve Mu modelinden bahsediyorum 30 derecelik açıdan baktığınızda bile renk kaybı oluyor. .

LG ıps ekran olduğu için renk kaybı yok. .

Bende Ku7000 ve Lg uj630 modelleri var ikisinin performansını değerlendirecek olursam lg biraz daha önde. .Samsung hdr si hikaye. .LG ye taktığim Hdr görüntüyü mükemmel gösteriyor. Zaten sağ üste HDR diye yazıyor. .

LG 630 ;651 ve701 arasında hiçbir fark yok boşuna fazla para vermeyin ..

630 da banding sorunu v.b. yok. .

Tv ye karanlık diyenler olmuş. .Tam aksine ayarları iyi yaparsanız görüntünün tadına doyamazsiniz. .

Alacak olan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun. .

Birde tv.heryerden alınmaz. ..anlayana. ..

kullandığınız renk ayarlarını benimle paylaşabilir misiniz? 2 gündür renk ayarları ile uğraşıyorum, optimum ayarları yakalayamadım bir türlü. Önceki Tv 47Lb670 i ilk aldığımda da böyle olmuştu, optimum ayarlamaları bulunca görüntü çok iyi olmuştu.

• quote:

Orijinalden alıntı: okttay

Selamlar siz hangi TV yi aldınız? İlk mesajlarda bu konuda konuştuğumuz TV nasıl alsam mı vs. yazmışsınız. Şimdi sürekli bu mesajı yazmaya başlamışsınız.

Araştırıyorum ben halen lgnin sorunsuz bir ürününe bakıyorum

• waterfall_man kullanıcısına yanıt
    651 kullanicilari genel olarak memnun. Aradaki fiyat farkı 651 i almaya değer bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spingbeng -- 11 Ekim 2017; 11:50:48 >
  • Bende Televizyonu alacağım zaman 651v 100hz olarak söylemişlerdi ama Tv 50 Hz. Bazen kanallarda altyazıların titrediğini görüyorum.

Bu yayından dolayıda olma ihtimali var mı ?

Sinyal seviyesinin düşük olduğu zamanlarda , yoksa 50 Hz görülen şeyler mi?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.