Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (452. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 450451452453454
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende de C7 55 inçh modeli var. 1 kere değişime gitti. Garantisi daha yeni bitti. En iyi led televizyondan görüntü kalitesi kat kat üstün. Televizyonu mu çok seviyorum. Ancak ne zaman sorun olacak diye hergün kontrol ediyorum. Televizyonu kimsenin açmasına izin vermiyorum :) Aile sadetim bozulacak. Sadece Netflixizliyorum. Normal tv izlemek için yan odaya gidiyoruz (10 yıllık 42 inch tv).

Ekran yanığı olsa paneli değiştirmek istesem bana maliyeti ne olur ?? (Garanti uzatma şansımız sanırım yok)

Tv yi bile satsam mı diyorum.

(Zamanında vatanbilgisayara samsung standart led tv almaya gittim. 5.500 tl idi. c7 modelide 7.300 Tl idi. Beni çok iyi gaza getirdi aldık :)
  • B7V kullanıcısıyım . tv nin ayaklarında çizikler var , yenisini nasıl temin edebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TuNcİx T kullanıcısına yanıt
    Hocam yetkili servis ile görüşme yapın stoklarda olabilir yardımcı olur size.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merteslik M kullanıcısına yanıt
    Hocam güzel günlerde kullanın
    Garanti uzatmasını ürün aldığınız ilk 1 yıl içerisinde yapıyorsunuz bilginiz olsun bu süreç geçtin mi yapamazsınız.

• Yeni panel değişim fiyatları nedir yaklaşık olarak. Teşekkür ederim

• merteslik M kullanıcısına yanıt
    Hocam panel fiyatı yüksektir yeni cihaz kadar ücret cıkar bilginiz olsun.

• Burak bey, istanbuldaki arkadasima 55b9 satisi icin yardimci oldugunuzdan dolayi tesekkur ederim.

• mt28 M kullanıcısına yanıt
    Hocam rica ederim güzel günlerde kullansın.

• Şöyle bir yoklama yapalım arkadaşlar.
    Ben tv'yi alalı tam iki yıl oldu.Çoğunlukla karasal yayınlar izlenmesine rağmen, en ufak yanık belirtisi yok.Gri performansıda gayet iyi, black crush dediğimiz siyahlarda detay kaybı da kesinlikle yok.Diğer arkadaşlarda durumlar nasıldır.Memnun musunuz? Sıkıntı yaşayan var mı?

Bu arada geçen mediamarkta gittim, q90rat modelini gördüm, o kadar ışık altında tam belli olmuyordu, siyahlar gayet iyi gözüküyordu.Ne zaman ki biraz yakınlaşıp bakayım dedim bakmaz olaydım.Halo effect dediğimiz, obje etrafındakii ışıma direk gözüme çarptı.Dedim bunla gece film izlemeye kalkarsak, yandık. O zaman anladım oled'in neden en iyisi olduğunu, film izleyecek adam oled'ten başka tv'ye bakmayacak. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Şöyle bir yoklama yapalım arkadaşlar.
    Ben tv'yi alalı tam iki yıl oldu.Çoğunlukla karasal yayınlar izlenmesine rağmen, en ufak yanık belirtisi yok.Gri performansıda gayet iyi, black crush dediğimiz siyahlarda detay kaybı da kesinlikle yok.Diğer arkadaşlarda durumlar nasıldır.Memnun musunuz? Sıkıntı yaşayan var mı?

Bu arada geçen mediamarkta gittim, q90rat modelini gördüm, o kadar ışık altında tam belli olmuyordu, siyahlar gayet iyi gözüküyordu.Ne zaman ki biraz yakınlaşıp bakayım dedim bakmaz olaydım.Halo effect dediğimiz, obje etrafındakii ışıma direk gözüme çarptı.Dedim bunla gece film izlemeye kalkarsak, yandık. O zaman anladım oled'in neden en iyisi olduğunu, film izleyecek adam oled'ten başka tv'ye bakmayacak. :)

Hocam maşllah deyin bence
    Samsung fanları gelir birazdan yanmaya başlar derler

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    Benim de 2 sene oldu veya bir kac gun gecti tam emin degilim. Henuz bir sıkıntı yaşamadım. Cogunlukla netflix vs izliyorum, karasal yayin arada. Ps4 oynadim bir sure. Simdilik memnunum 👍

• Eylül ayinda 2 yil olacak tv yi alali,en buyuk sikintim tv ile gelen gomulu tarayici disinda baska tarayıcı kuramamam. Web sitelerini acma performansi iyi degil

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    En pahalı modeli almış biri olarak yazıyorum 65E7 . Bu hafta para iadesi aldım OLED maceram son buldu. (Harika bir görüntü deneyimiydi, tadını sonuna kadar çıkardım. Ama daha olgunlaşmamış bir teknoloji. Resmen biz kullanıcılar olarak, LG'nin ARGE'sini finanse ediyoruz bir çeşit KOBAYIZ.) 18 ayda ekran yanığı oluştu benim tv'de. Bekarım benden başka tv'yi kullanan olmadı. Televizyon yayınıda izlemedim, daha fazla uzatmıyacagım.

Ben bu başlığa bayağı bir emek harcadım, paylaşımlarda bulundum. Ayarlar ve kullanım pratiklikleri paylaştım , ürünü severek kullandım. OLED işi sadece kullanımla alakalı değil bence, bu iş tamamiyle rus ruleti. Mermi eninde sonunda patlıyacak. Mesele zamanlaması, garantide olursa şanslısınız. Garanti bittikten sonra olursa, vay halinize geçmiş olsun ( Ben paramı kurtardığım için mutluyum). Aklı olan 5 sene daha uzak durur bu işten. Ben şahsen, 65 inç en dandik tv'lerden birini alıp teknolojinin oturmasını bekliyeceğim. Artık o zaman bunun ismi ZOLED mi olur MOLED mi olur bilemem ? Ama bu halinden bir BOK olmuyor.

TV'yi yeni aldığınızda bile, sorunsuz getiremiyorlar sinir stres sahibi oluyorsunuz. Böyle salak, böyle narin teknoloji mi olur ? Her eve gelen tv'de muhahkak bir sorun oluyor. Forumda defalarca yazıldı. Normalde böyle şeylere istisna denir. Ama OLED Tv'de sağlam çıkması istisna, şaka gibi ! Ortalama tv kullanıcısı bunun farkında olmuyor, olsa da umursamıyor. Firmalarda bundan yüz buluyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 3 Temmuz 2020; 14:38:17 >

• Sanirim benim en buyuk sansim haftada toplasaniz 10 saat acik kalmiyordur. Gözlerim de sıkıntı olduğu icin orta isik bile bana yetiyor 🧐 su an ki fiyatlara bakinca yine iyi almisiz diyorum,su an 10 bine dayanmis oledler.

• TimFx kullanıcısına yanıt
    Karar vermişsiniz sonunda. Hayırlısı olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TimFx

En pahalı modeli almış biri olarak yazıyorum 65E7 . Bu hafta para iadesi aldım OLED maceram son buldu. (Harika bir görüntü deneyimiydi, tadını sonuna kadar çıkardım. Ama daha olgunlaşmamış bir teknoloji. Resmen biz kullanıcılar olarak, LG'nin ARGE'sini finanse ediyoruz bir çeşit KOBAYIZ.) 18 ayda ekran yanığı oluştu benim tv'de. Bekarım benden başka tv'yi kullanan olmadı. Televizyon yayınıda izlemedim, daha fazla uzatmıyacagım.

Ben bu başlığa bayağı bir emek harcadım, paylaşımlarda bulundum. Ayarlar ve kullanım pratiklikleri paylaştım , ürünü severek kullandım. OLED işi sadece kullanımla alakalı değil bence, bu iş tamamiyle rus ruleti. Mermi eninde sonunda patlıyacak. Mesele zamanlaması, garantide olursa şanslısınız. Garanti bittikten sonra olursa, vay halinize geçmiş olsun ( Ben paramı kurtardığım için mutluyum). Aklı olan 5 sene daha uzak durur bu işten. Ben şahsen, 65 inç en dandik tv'lerden birini alıp teknolojinin oturmasını bekliyeceğim. Artık o zaman bunun ismi ZOLED mi olur MOLED mi olur bilemem ? Ama bu halinden bir BOK olmuyor.

TV'yi yeni aldığınızda bile, sorunsuz getiremiyorlar sinir stres sahibi oluyorsunuz. Böyle salak, böyle narin teknoloji mi olur ? Her eve gelen tv'de muhahkak bir sorun oluyor. Forumda defalarca yazıldı. Normalde böyle şeylere istisna denir. Ama OLED Tv'de sağlam çıkması istisna, şaka gibi ! Ortalama tv kullanıcısı bunun farkında olmuyor, olsa da umursamıyor. Firmalarda bundan yüz buluyor...
    Hocam merak etmeyin yalnız değilsiniz c9 larda tel tel dökülüyor maşallah tv değil ölü piksel deryası millet işi gücü bıraktı ölü piksel sayıyor tv sinde 10-15-20- hatta bir arkadaşın tv si 3. Kez değişti 3. Tv sinde tam 37 adet ölü piksel vardı bu oled işi tutmadı maalesef

• TimFx kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam en azından garanti bitmeden olduğu için şanslıymışsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: TimFx

Günaydın,
    Birkere panelim değişmişti.Aldıktan 9 ay sonra.Ondan sonra hiçbir sorun yaşamadım.Taki düne kadar.dün kendisi ekran temizleme yapmış.Sanırım belirli bir zamandan sonra yapıyor bunu otomatik.Günde 10 saat civarı kullanılmasına rağmen Hiçbir sorun yoktu.Sık sık kontrol ediyordum.Bu taramadan sonra sol üstte ekran logo yanığı gördüm.Garantinin bitiminede 7 gün var.Şimdi servisi arayıp konuşacağım.Siz para iadesimi talep ettiniz.Normalde panel değiştiriyorlar diye biliyorum.

• Tavuz kuşunu nasıl bilirsiniz?
    Tüylerindeki Renkleri görünüşü çok çok güzel değil mi
    Peki biz bu tavuz kuşunun sırtına bir semer vursak hasan dağına oduna yollasak ne olur?
    Bu muhteşem renklere sahip kuşumuz dönüşte yolunmuş kaza döner değil mi?
    Çünkü her güzelin bir kusuru vardır, tavuz kuşu yük taşımayı değil salına salına yürümeyi bilir...
    İşte tam olarak Oled panellerde buna benzer
    Görüntüsü güzel olsada teknolojik olarak zaten en başından kusurlu olan Oled'in üzerine,
    Kaldıramayacağı bir yük vurursanız, bir müddet sonra tüyleri dökülür yani takke düşer kel görünür.(logo yanığı)
    Bu güzelliğe dayanamayıp Oled almayı düşünenler bunu bilerek alın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 7 Temmuz 2020; 10:28:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Tavuz kuşunu nasıl bilirsiniz?
    Tüylerindeki Renkleri görünüşü çok çok güzel değil mi
    Peki biz bu tavuz kuşunun sırtına bir semer vursak hasan dağına oduna yollasak ne olur?
    Bu muhteşem renklere sahip kuşumuz dönüşte yolunmuş kaza döner değil mi?
    Çünkü her güzelin bir kusuru vardır, tavuz kuşu yük taşımayı değil salına salına yürümeyi bilir...
    İşte tam olarak Oled panellerde buna benzer
    Görüntüsü güzel olsada teknolojik olarak zaten en başından kusurlu olan Oled'in üzerine,
    Kaldıramayacağı bir yük vurursanız, bir müddet sonra tüyleri dökülür yani takke düşer kel görünür.(logo yanığı)
    Bu güzelliğe dayanamayıp Oled almayı düşünenler bunu bilerek alın...
    Tv de hiçbir sorun yoktu.Tv yi açtığımda ekran düzeltme işlemi bitmiştir diye bir yazı çıktı.Bu yazıyı görünce eyvah dedim.Benzeri şeyler okumuştum çünkü.Sürekli bir sorun varmı diye kontrol ediyordum.Tv de en ufacık bir sorun yokken tv nin otomatik uzun süren bir tarama yapmasından sonra bunlar çıktı birden bire.

• 
Sayfa: önceki 450451452453454
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.