Şimdi Ara

2017 Leon FR hk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2017 model Hyundai i20 1.2 manuel elite paket araç sahibiyim. aracı 1,5 sene önce 6.500 km de ilk sahibinden satın almıştım. Bu aracımı satıp 2017+ model max 60.000 km Leon 1.4 tsi FR almak istiyorum. Malum, fiyatlar uçtu piyasa her geçen gün yükseliyor. Bahsettiğim tarzda bir aracın bu günün şartları ile ederi nedir? Bu operasyon için cebimden çıkacak nakit tahmini ne olur ve buna değer mi?

Piyasaya hakim tecrübeli arkadaşların yorumlarını rica ediyorum. Teşekkürler...

• Valla ederi nedir diye sorarsanız çok düşük tabi ki ama piyasasi özellikle apaçi elinde yorulmamis çok oynanmamış bir Leon için 125 - 130.000 ₺ civarı bir bütçe lazım .

Sizin araba da 65 - 70 e fln gider sanırım.uc aşağı beş yukarı sizin araba gibi iki tane hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam fazla bilgim yok lakin size yine de yardımcı olayım. Malumunuz bu araçlar sert kullanılıyordur buna da dikkat etmeniz gerekir.

• Benim araç için söylediğiniz rakam düşük değil mi hocam, sahibinden e bakıyorum birebir özelliklerdeki araç ilanları 83-84k dan başlıyor en düşük. Leon için söylediğiniz rakamlar örtüşüyor ama. Sanırım 50-60 arası bir nakite ihtiyacım olacak
  • KitapMeraklisi kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim, bende sırf bu yüzden yeni model, düşük km, hatası, kazası vs olmayan araç bakıyorum. Şu an kullandığım aracımı da 6500 km de aldım sırf kafam rahat olsun diye. Aslında temiz astra baktım o dönem fakat uğraşılacak gibi değil. beğendiğim 3-4 araç oldu hepsi patlak çıktı bir şekilde ya experde ya da expere gitmeye gerek kalmadan. Sözüm meclisten dışarı ama tokatçı, fırsatçı çok fazla bu piyasada. Pazarlık yaparken araba şöyle iyi böyle temiz experde vallahi benim de haberim yoktu :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: alic3lik

Benim araç için söylediğiniz rakam düşük değil mi hocam, sahibinden e bakıyorum birebir özelliklerdeki araç ilanları 83-84k dan başlıyor en düşük. Leon için söylediğiniz rakamlar örtüşüyor ama. Sanırım 50-60 arası bir nakite ihtiyacım olacak
    Olabilir hocam , sizin araç için bakmadım maalesef hiç. Geçen bi konu var di skoda fabia için benzer yaşlarda 70.000 tl alınır mı diye , onu referans aldım. Hyundai i20 aslında B sınıfında tutulan sevilen bir araç
    Benzin otomatik olanı kullanmıştım ben de i20 tarafında.

Vallahi 60.000 TL verecek kadar fark var mı Leon ve i20 arasında tartışılır.Kalite durumları benzer, iç hacim ve performans farkı olacak tabi ki. Ama 60.000 tl de bayağı bi para aslında

• leon mutlaka daha kaliteli ancak iki arac arasında 60-70k vermeye degecek kadar fark olmadığını dusunuyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mustafa_atr kullanıcısına yanıt
    Bende aynı şeyi düşünüyorum, aslında 120-130k ya daha yaşlı yüksek km li; donanım, marka konfor vs çok iyi araçlar var fakat bizim ülkede ikinci el yüksek km ve yaşta araçlar çok riskli. Km düşürülmemiş araç yok gibi bir şey, bakımlarını zamanında yapıldı mı yapılmadı mı belli değil tamamen şans ve kumar işi gibi geliyor bana.

Bu arada 1.2 style leon lara da bakmaya başladım bu kadar çok fark vermemek için. Bu araç hakkında düşünceleriniz nedir? Sanırım 1.4 FR kadar tutulmuyor piyasası daha düşük.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.