Şimdi Ara

2017 Honda cbr mi yoksa 2017 Yamaha r25 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilen arkadaşlar yorum yapabilir mi acaba? İkisi arasında kaldım. Fiyat farkları da var. Honda 16bin Yamaha ise 18 bin tl ye satılıyor. Biraz güçlü motor olsun istiyorum. Yamaha nın çift silindir olması çok çekiyor beni ama Honda için de iyi diyenler var. Bilenler yorumlar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence rakip değiller. Dediğin gibi biri tek, biri çift silindir. Performans istiyorsan R25, ekonomi istiyorsan CBR.
  • Ben r25'ten yana kullandım seçimi.

• Memnun musun? Keşke cbr dediğin oluyor mu hiç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sel0001 -- 23 Nisan 2017; 21:52:33 >
  • Emre D kullanıcısına yanıt
    Esasında performans istiyorum tabii ki. Ama çok bi fark yok diyorlar. Cbr sürüşü daha kolay diyorlar. Ve ilk motorum olacak...

• İlk motor demişsin düşüp kalkacaksın, ve biri tek biri çift silindir arada fark var yinede top speed açısından filan her türlü yani.

CBR 250R tavsiye ederim hem parçası Yamaha'ya göre daha ucuz hemde, ilk motor demişsin R25 biraz daha hızlı kaçar sana (CBR 250R da hızlı ama eğitim alıp başlamanı tavsiye ederim.)
  • Alacağım arkadaştan biraz ders alırım ama öyle profesyonel olmayacak bu. Çünkü gümüşhane deyim. Ve öyle özel ders alabileceğim kimse yok. Aslında haftaya 2 günlük bir istanbul ziyaretim olacak ama 2 günde ne öğrenebilirim ki, hem de ayrıca ir bütçe olacak o da. İli öğrendikten sonra cbr 250 eğer tatmin etmezse beni biraz moral bozukluğu ve motordan soğuma durumunu yaşamaktan korkuyorum. Ancak öte yandan öğrenme aşamasında belki de r25 daha zorlayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: sel0001

Alacağım arkadaştan biraz ders alırım ama öyle profesyonel olmayacak bu. Çünkü gümüşhane deyim. Ve öyle özel ders alabileceğim kimse yok. Aslında haftaya 2 günlük bir istanbul ziyaretim olacak ama 2 günde ne öğrenebilirim ki, hem de ayrıca ir bütçe olacak o da. İli öğrendikten sonra cbr 250 eğer tatmin etmezse beni biraz moral bozukluğu ve motordan soğuma durumunu yaşamaktan korkuyorum. Ancak öte yandan öğrenme aşamasında belki de r25 daha zorlayacak.

Bence uzun yoldada, şehir içindede CBR 250R sizi her türlü tatmin edecektir ki zaten ilk motorunuz olacakmış tatmin olursunuz bence o konuda düşünmeyin derim.
    Hazır İstanbula gitmişken güvenli sürüş eğitimi alabilirsiniz. Hondadan yada Motto Akademi'den (eski adıyla GİS) eğitim alabilirsiniz. Zaten bunlar bir kaç saat süren şeyler gitmişken kesinlikle alın bence. Hatta bütçeniz varsa alabiliyorsanız Güvenli Sürüş 1 ve 2 yi de alın derim.

• Bir inceleyeyim eğitimleri o zaman. Bilgilendirme için çok teşekkürler. Cbr 250 ile anlaşayım o zaman. Hazır yakınımda biri nasıl olsa. Peki sıfır ile 2013 arasında çok fark var mı? 2013 model 20bin de alacağım araç. 10250 dedik son fiyat. Sıfır ise 16bin. Yani sıfır da alabilirim ama başta süremez motora zarar verirsem sıkıntı olabilir sanırım. O yüzden ikinci el düşündüm.

• quote:

Bir inceleyeyim eğitimleri o zaman. Bilgilendirme için çok teşekkürler. Cbr 250 ile anlaşayım o zaman. Hazır yakınımda biri nasıl olsa. Peki sıfır ile 2013 arasında çok fark var mı? 2013 model 20bin de alacağım araç. 10250 dedik son fiyat. Sıfır ise 16bin. Yani sıfır da alabilirim ama başta süremez motora zarar verirsem sıkıntı olabilir sanırım. O yüzden ikinci el düşündüm.

Hocam yeni kasalar beni daha çok çekiyor 2013 yada 2014 ten sonrası yeni kasa sanırım almışken yeni kasa al derim daha şekil :D Tabi senin o eski kasalar hoşuna gidiyorsa tek gözlü onlardan al hocam. Ya 2. el daha iyi olur tabi ama motor hor kullanılmamış ise hem sonuçta ilk motorunuz olacak, bildiğiniz ustaya gösterin yada eksterpize kesinlikle sokun hocam öyle alın derim kandırılmayın yani.

• R25 kullanan birisi olarak, ilk motorun olacağını da düşünerek CBR250 almanı öneririm.
  • quote:

Memnun musun? Keşke cbr dediğin oluyor mu hiç?

Hocam iki motoru da kullandım daha önce. R25 çok farklı bir alet. Görünüşü de bir harika hele race blu. Gerçi cbr repsol de güzel ama 2017'de kaldırdılar o rengi. Ben r25 sipariş ettim haftaya gelir dedi bayii. İlk motorum sayılır ama acsmi değilim insanların motorlarını kullandım hep. Fazla gelmeyecektir r25. Sakin kullanırım çünkü. 125'lik beni kesmezdi. 16 yaşında çocukların altında var o motorlar.

• OguzhanY kullanıcısına yanıt
    Cbr250 aldım. 2013 model ve 20bin de. Gerçekten güzel hızlanıyor ve iyiymiş. Ama henüz alışamadım. Pratik yapmaya çalışıyorum: ilk defa kullandığım için motordan biraz korkmaya da başladım. Yani düşecek olsa tutma şansım yok Ki 1 sefer de düşürdüm. Vitesi eğdim biraz. Bi de bazen araba gibi düşünüyorum ve gaz ı elden verdiğimi unutuyorum. Sanırım biraz zamana ihtiyaç var.

• quote:

Cbr250 aldım. 2013 model ve 20bin de. Gerçekten güzel hızlanıyor ve iyiymiş. Ama henüz alışamadım. Pratik yapmaya çalışıyorum: ilk defa kullandığım için motordan biraz korkmaya da başladım. Yani düşecek olsa tutma şansım yok Ki 1 sefer de düşürdüm. Vitesi eğdim biraz. Bi de bazen araba gibi düşünüyorum ve gaz ı elden verdiğimi unutuyorum. Sanırım biraz zamana ihtiyaç var.

İyi yapmışsın hocam. R25 çok atik çift silindir ve karenajları parçaları hondaya göre çok daha pahalı. Haliyle ilk motor cbr 250 daha uygun. 250cclik makine hafife alınmaz yinede gidebiliyorsan güvenli sürüş'e git bayağı övüyorlar. Ayrıca motor düşecek gibiyse motoru bırak kendini kurtarmaya bak. Düşecek motoru tutman çok zor hatta imkansız. Kesinlikle beline koluna bacağına bir şey olur aman diyeyim. Bol bol boş olduğunu düşündüğün yolda sür km yap alışırsın. Bu arada karenajlara bütün paranı verme bir tane koruma takozu taktır en yakın zamanda

• İlginiz için çok teşekkürler. Yorum yapan herkese çok teşekkür ediyorum. Sağ olun arkadaşlar. Motora artık alıştım. Ehliyet e de bugün yazıldım. B ehliyetim olduğu için Haziran'da girebilirmişim direksiyon sınavına. Heyecanla bekliyorum sınavı. Biraz acemiliği atayım belki bir iki yıl sonra sıfır bir r25 düşünebilirim. Gerçi 600 cc almayı da hayal ediyorum ama bakalım zaman ne gösterecek

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.