Şimdi Ara

2017 AUDI A5 Sportback Geldi (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
736
Cevap
16
Favori
80.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Audi a5 bakıyorum yeni modeli fiyat olarak fazla o yüzden 2012 model gibi 2.0 tfsi quattro dusunuyorum. Alsam beni uzer mi sizce şanzıman korkutuyor özellikle bildiğiniz kronik sorunları var mıdır teşekkürlr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MERHABA BENDE A5 1.4 TFSI DÜŞÜNÜYORUM DESİGN MUSON GRİ PRESTİGE PAKET+DELUXE PAKET +DÜZLEŞTİRİLMİŞ DİREKSİYON DOĞUŞ MASLAK 249,000+TRF SİG. TL YE BIRAKTI FİYAT NASIL SİZCE? BİRDE 3,20D M PAKET KULLANIYORUM 2012 DEN BERİ SIKINTI YAŞARMIYIM KALİTE VE YAKIT KONUSUNDA YARDIMCIOLURSANIZ SEVİNİRİM ?
  • Yaklaşık 2000km uzun yol yaptım;Kastamonu-Eskişehir-Uşak-Manisa ve bu yolun dönüşü..her açıdan keyifliydi yeni A5...Özellikle yüksek süratte yola oturması,virajdaki dengesi,motor-lastik izolasyonu bana maşallah dedirtti...115-120-130km/s cruise ile tam dolu bagaj+5 kişi+klima hep açık en düşük 5.6lt/100km,en yüksek 6lt/100km yaktı
    2017 AUDI A5 Sportback Geldi...

2017 AUDI A5 Sportback Geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 23 Eylül 2017; 19:33:55 >

• Yakıt konusu oldukca basarili benzinli motora göre cok tesekkur ederim. Sport ta jantlar hosuma gitmiyor koltuk basarili , design de jant daha guzel ama koltuk duz kararsiz kaldim dogrusu navigasyon paketli ekranda beni benden aliyor dogrusu ama +20.000 tl saka gibi...

• serhatoz07 S kullanıcısına yanıt
    A5 Sportback Sport ve Design hakkında aynen sizin gibi düşünüyorum ben de. Hatta kendi aracımı alırken bayide incelerken ST'ye aynı sitemde bulunmuştum. Design dıştan jantların da etkisiyle çok daha albenili duruyor. Koltuklara geçince Sport cezbedici oluyor. Opsiyonel jantlı Sport yakalarsanız tadından yenmez. Hayalet Ekran özendiğim bir opsiyon degil ama güzel bir jantla A5 ateş ediyor.

2017 AUDI A5 Sportback Geldi

• Yerinizde olsam 250.000₺'e çıkınca design+deluxe pakete ilave navigasyon ve gelişmiş gösterge paketli alırdım,prestige paket almazdım...Deluxe'de xenon geliyor ve aydınlatması da çok başarılı,ama gece uzun yol sık yapıyorsanız farların adaptif olması önemli,o zaman prestige pakete değer diyemem ama hadi alınır diyeyim bana göre...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 23 Eylül 2017; 23:28:1 >
  • plateau kullanıcısına yanıt
    Hocam ; A3 1.6 TDi + Sunroof 182k olmuş. A5 Sportback + Deluxe + Prestige Pack seneye 2018 model 300k 'yı bulur. Kuzey Irak - Suriye - 2019 seçim derken Euro düşer demek zor. Sanırım alınmış alınmıştır diyerek eldeki bütçe dahilinde en dolusunu almakta kâr var.

Ben 2015 Şubat'ta 1.6 TDi Ambition + Sunroof A3 Sedan'ı 110k ya almıştım. 2.5 senede gelen 70+k zam inanılmaz. Bugün 160k'ya GOLF almak işten değil ve tam dolu da olmaz. Şaka gibi

deluxe paket ile deri koltuk geliyor ancak desteği yok ve çok rahat da gelmedi ve yapay deri olması soğutuyor. Nappa deri ile almak ıstersek(kestane rengi vs.) ne kadar opsiyon fıyatı bılıyor musunuz ?
  • semih_avcı S kullanıcısına yanıt
    Deluxe ile gelen deri koltukların oturma ve sırt kısımları gerçek deri,diğer vücuda değmeyen kısımları yanları vs suni deri...Yine gri-siyah-kahve-bej renk seçenekleri zaten var... sport paketteki koltuklar ayar-destek açısından daha iyi sanırım ama sport paketin de jantlarını sevmiyorum ben...Sport ile Design arasında koltuk tasarım+jant farkı var,prestige pakette 4 özellik var;matrix led-audi concert ses-hafızalı dış ayna ve elektrikli koltuk...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 24 Eylül 2017; 9:26:12 >
    Deri koltuklari ben yazacakken yazdığınızı gördüm hocam. Aslında bununla ilgili kaynak aradım bulamadım ama A3 Sportback ve A3 Sedan'da Design pakette gelen koltukların yan derileriyle kıyaslanınca A4 ve A5'in derilerinin farklı olduğu hissedilebiliyor. Kişiye göre değişir, her bünye farklı ter atabilir ama yazı koltuklardan rahatsızlık duymadan bitirdiğimi söyleyebilirim. Camlara çekilecek kaliteli bir UV korumalı filmle birlikte koltuk derileri rahatsız etmeksizin kullanılıyor. Kışın da ısıtması var zaten. Kısacası Nappa için ek masrafa bence de gerek yok.

Prestige Pack ile gelenler Matrix Led ( Uzun Kısa geçişi ve Aktif Viraj Farı iceren) mi hocam yoksa A4'teki gibi standart Full Led mi ?

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Prestige paketı ile matrix led geliyor hocam-adaptif+uzun kısa+kayar sinyaller...

• Bir de dün keşfettiğim birşey;cruise kontrol fren yapıyor...Yokuş aşağı araba hızlanmıyor,bariz frenle sabit tutuyor hızı...Direksiyon yerine kol ile kumanda edilmesi de çok fonksiyonel,fren de yapıyor olmasıyla uzun yolda çok rahat ettiriyor araba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 24 Eylül 2017; 9:47:9 >
  • St nin matrix ekstra dedigini hatirliyorum sanki yanlos bilgi mi verdi acaba ? Prestige palette sadece led var demisti matrix ekstra ve uzun kisa ozellginden bahsetti. Yani prestige +deluxe te olmadigini soylemisti ?

Birde aidi ses sistemi zaten hepsinde yok mu farkli bir sistem mi bu?

O zaman Prestige Pack olmazsa olmaz olmuş gerçekten Sadece bu özellik için bile tercih edilir. Ben sadece stoplar kayar led ve önler standart led zannediyordum.

• serhatoz07 S kullanıcısına yanıt
    Audi'de 3 ses sistemi var. Standart ses sistemi , Audi Ses Sistemi ( BMW nin HiFi'si gibi ) ve Bang Olufsen ses sistemi. Audi Ses Sistemi tabiki bir Bang Olufsen değil ama standarttan da üstte.

Led olayını ben de sizin dediğiniz gibi biliyordum. Nitekim A4 lerde böyle. 2 tip led var ve Matrix sadece ek opsiyon olarak alınabiliyor. A5 Sportback hakkında net bilgim yok. PX2 kodu haricinde diğer led sisteminin kodunu öğrenmek lazım. Sadece Vag mantığı yürütürsek PXD kodlu bir sistem varsa o ayrica Matrix olabilir derdim. Bu arada benim aracımdaki Ledlerin kodu da PX2 ve matrix değiller. Standart led far ve kayan led stoplar mevcut. ( Aracım A4 Sedan olduğu için A5 Sportback de böyledir diyemiyorum ama kodu PX2 ve aynı kodlar. )

• quote:

Orijinalden alıntı: plateau

Bir de dün keşfettiğim birşey;cruise kontrol fren yapıyor...Yokuş aşağı araba hızlanmıyor,bariz frenle sabit tutuyor hızı...Direksiyon yerine kol ile kumanda edilmesi de çok fonksiyonel,fren de yapıyor olmasıyla uzun yolda çok rahat ettiriyor araba...

Bence bu özelliği servis danışmanlari ve ST ler de bilmiyor. Cruise'u taktirdigimda beni de şaşırtan bu oldu , beklemiyordum. Bir avantajı da Cruise ile giderken frenler hazır tutuluyor, 90km/h a sabitlediniz ve manuel olarak frene bastınız, balatalar daha çabuk ve daha sert fren yapıyor. Tepki zamanı çok kısalıyor. Cruise özelliğine 5 yıldız veriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

quote:

Bir de dün keşfettiğim birşey;cruise kontrol fren yapıyor...Yokuş aşağı araba hızlanmıyor,bariz frenle sabit tutuyor hızı...Direksiyon yerine kol ile kumanda edilmesi de çok fonksiyonel,fren de yapıyor olmasıyla uzun yolda çok rahat ettiriyor araba...

Bence bu özelliği servis danışmanlari ve ST ler de bilmiyor. Cruise'u taktirdigimda beni de şaşırtan bu oldu , beklemiyordum. Bir avantajı da Cruise ile giderken frenler hazır tutuluyor, 90km/h a sabitlediniz ve manuel olarak frene bastınız, balatalar daha çabuk ve daha sert fren yapıyor. Tepki zamanı çok kısalıyor. Cruise özelliğine 5 yıldız veriyorum.

AUDİ A5 sportback + teluxe + prestige ile alıcakken hatta belki nappa opsiyonu yada sline opsiyonu ile alacağımıza;(düşüncem o yönde) yılsonu ındırımlerı ile g30 bmw 5.20i almak daha mantıklı olmaz mı? + standart TR paketi bile yeterli dolulukta ( çok aşırı fıyat farkı olmaz ise) sizce nasıl bir tercih uygun olur? D sınıfı boyutları benım ıcın yeterli. boyut haricinde g30 5 kasa konfor ses yalıtımı olarak a5 ten bariz daha iyi midir?

birde 2018 ile birlikte artık çoğu araçta komple ekran olan kadranlar ile çok sık karşılaşıcaz. Muhtemelen makyajlı c ile yada yenı 3 ile standart olucak. virtual cocpits olmadan a5 iç tasarım anlamında çok geri kalabilir.

Düşünceleriniz ve fikirleriniz benım ıcın cok önemli. İlginize Çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: semih_avcı

quote:

quote:

AUDİ A5 sportback + teluxe + prestige ile alıcakken hatta belki nappa opsiyonu yada sline opsiyonu ile alacağımıza;(düşüncem o yönde) yılsonu ındırımlerı ile g30 bmw 5.20i almak daha mantıklı olmaz mı? + standart TR paketi bile yeterli dolulukta ( çok aşırı fıyat farkı olmaz ise) sizce nasıl bir tercih uygun olur? D sınıfı boyutları benım ıcın yeterli. boyut haricinde g30 5 kasa konfor ses yalıtımı olarak a5 ten bariz daha iyi midir?

birde 2018 ile birlikte artık çoğu araçta komple ekran olan kadranlar ile çok sık karşılaşıcaz. Muhtemelen makyajlı c ile yada yenı 3 ile standart olucak. virtual cocpits olmadan a5 iç tasarım anlamında çok geri kalabilir.

Düşünceleriniz ve fikirleriniz benım ıcın cok önemli. İlginize Çok teşekkür ederim.

kesinlikle bu fiyat seviyesinde 5.20 i alınır ,sahşen beklemedeyim ,yollarda 5.20 bayagı gormeye basladım

• quote:

Orijinalden alıntı: semih_avcı

quote:

quote:

Ben size teşekkür ederim hocam güzel düşünceleriniz için.

Yeni 5 Serisini sadece trafikte gördüm , kullanma / deneyimleme firsatım olmadı. Donanım paketleri ve fiyat durumu hakkinda da bilgim mevcut değil. Ancak gerek aracın bir üst segment olması gerekse ZF şanzıman nedeniyle fiyatlarının yakın olması gibi bir durum söz konusuysa ben de tercihimi G30'dan yana kullanırdım. Forumdan okuduğumuz kadarıyla G30'un E Serisinden bile daha konforlu olduğu söyleniyor. Eskisine nazaran böyle bir gelişme de 5 serisini avantajlı kılıyor bence. A5 Sportback'i Nappa , Virtual Cockpit vb. pahalı opsiyonlarla alınca fiyatı 300binTL'yi bulacaktır. S Line da genelde bayilere sadece Dış S Line olarak geliyor. İç Dıs S Line bir araç bulunarak veya sipariş verilerek koltukların Nappa olmasa da Alcantara olması sağlanabilir. Altı düz delikli deri direksiyon da farklı bir hava katıyor. Yine de 300binTL çok iyi bir rakam ve bu rakama çıkınca benim mantığım da " doluluğu yeterliyse " 5 serisi diyor.

A5 Sportback için Deluxe Pack + Prestige Pack ve maksimum o da bayide denk gelirse Altı Düz Direksiyon ve dış S Line yeterli olur. Bu aracın bile fiyatı S Line nedeniyle 270binTL ye yaklaşabilir. Bunun haricinde örneğin Virtual Cockpit bu opsiyon ve vergi düzenlemesinde çok pahalı bir opsiyon oluyor.

• Katiliyorum hatta a5 i gormeden onceki tek tercihim g30 bmw idi. 2012 den beri 3.20d m paket kullaniyorum ve cok memnunum. Fakat g30 5.20i m paketin en bosunu (koltuk isitma bile yok) 280.000 tl ye biraktilar ve arac gercekten bos ve yakit tuketimi 10 lt nin altina imkani yok dusmuyor. Bence sirf bmw diye bu paralar cok sacma geliyor bana. F30 un son donemi cok mantikliydi 190.000 tl ye full arac verdiler m paketini ise 230.000tl ye verdiler. Simdiki fiyata bakinca gercekten enayi yerine koyuyorlar otv zammi bile gelmis olsa ustune cok sacma rakamlar var bmw de kesinlikle haketmiyor. Ama audi kalitesi ve a5 donanimlarina bakacak olursak kesinlikle fiyat donanim uyumu var benim gorusum. Ama navigasyon paketi yani gosterge gercekten bulunmali a5 te cunku gercekten 2018 de butun markalar donuyor digital gosterge paneline.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.