Şimdi Ara

2017 AUDI A5 Sportback Geldi (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
737
Cevap
16
Favori
80.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Beyefendi uzun sure avrupada kamu gorevlisi olarak çalıştım orada bolge savcisina su adam bana nette soyle soyledi diye sikayet dilekcesi yazarsanız size sadece gülerler :) en fazla tazminat davası acabilirsiniz hakaret kisileri ilgilendirir devlet buna ceza veremez soylediginiz sey bana komik geliyor tabiki hakaret kotu bir sey ama bunun icin kimseyi savciliga sikayet etmem, sahsimca da bu bir ifade özgürlüğüdür ve kisileri ilgilendirir, iyi bir sey midir? tabiki degil. Size sadece biraz daha elestiriye acik biri olmayi ve sırf araci elestirildi diye insanlara iftiraci,yalanci, psikolojisi bozuk gibi ithamlarda bulunmamanizi onerebilirim. Iyi sabahlar.
    Bu arada hakkinizi da yemeyeyim su sayfada konusmaya deger akli basinda bir seyler yazan tek kisi olduğunuzu da soyleyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bravemurder -- 24 Ağustos 2018; 5:40:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nacizene ben de A5 ile ilgi yorum yapayım. Bu gibi büyük arabalara beyaz renk yakışmıyor. Şahsi görüşüm. Alacaklara önerim başka renklere baksınlar, farkı görecekler. Gerçi dövizin bu hali ve vergilerden sonra benim gibi A5 meraklısı birçok kişi için hayal. Şu an şirket aracı 2017 Megane 1.5 DCi ECD Touch kullanıyorum.
  • Tüm a5 severlere ve düşünenlere veya rüyasını görenlere selamlar :)
    Malum 9 günlük uzun tatil ile birlikte forumun tamamını okumak için zaman buldum. İlk forum tecrübemi de burada yaşıyorum.
    A5 Kullanıcı sayısının forumda artmasının da faydalı olduğu kanaatindeyim.

A5 Sportback 1.4TFSI Design+Prestige sahibiyim.
    Fındık motor vb. gibi tartışmaların çok gereksiz olduğunu düşünüyorum. Adı üstünde zaten 1.4 TFSI... Kullanmayan biri için 150bg, tork belli eleştirmenin bence anlamı yok. Kimse dev demiyor.
    Kullanan biri olarak bence çoğu kullanıcı için yeterlidir. Ülkemizde A5 konforunun tadına başka türlü bakmak zor. 2.0'ın fiyatı malum vergilerden dolayı stratosferi geçti.
    Ayrıca İstanbul'da E5'de dahi hız kameraları yoğun ve 70 üzerinde cezayı gönderiyorlar. Sol şeritteki hız tutkunu ceviz motorlu arkadaşlara dikkatli olmalarını ve kurallara uymalarını tavsiye ederim.
    Hepimiz Türkiye'de yaşıyoruz sonuçta motor hacmi konusuna fazla takılmamak lazım. ABD'de 2.0'ın altı zaten yok mesela... Fiyat da daha düşük. Motor konusunu düşünen benim gibi test sürüşüne gider beğenirse alır beğenmezse almaz. Bu kadar basit olay.

Benim araçla ilgili kısaca yorumlarım şöyle;

Yeni C serisi 184 beygir ile 0-100km/h hızlanmayı 8.4 sn'de yapıyorken 1.4 TFSI ile a5 için 8.9sn ve a4 için 8.4 sn gayet iyidir.
    Aynı zamanda yakıt ekonomisi sağlıyor. Benim de uzun yol yakıt tüketimim basarak 6-6.5lt / 100km ortalama ve yoğun istanbul trafiği ile birlikte ortalama 8.3lt / 100km.
    Önceki paylaşımlarla da benzer bu veriler.

Araba ne BMW 3-4 serisinde ne de C serisi Mercedes'de gördüğüm kalite ve sürüş konforuna sahip. Karşılaştırmak dahi bence yanlış...
    İki markayı da 3-4 serisi ve C kullandım.

Yalnız bugünün A5'inde donanım olarak beni tatmin etmeyen bazı eksikler var. Umuyorum bu forumda kullanıcılar ile bunlara çözümler bulunur.
    Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

1- Dış servislerde MMI Navigasyon Plus upgrade'i yapan var mıdır? Tavsiye edilen servis var mı?

2- Orijinal (yine servis dışı) Virtual Cockpit Retrofit upgrade yapan var mıdır? Nerede yapılır?

3- Maalesef A5 F5a'da Apple CarPlay ve Android Auto bağlantısı opsiyonel gelen USB portundan yapılıyor. Bu gerçekten garip ve Audi'ye yakışmayan bir durum.
    Bluetooth ile yapmak mümkün müdür? Yeni updateler var mı? Nasıl yaparız?

4- VCDS deneyimi olan var mı? Yeşil menü olarak geçen mühendislik/ayar menüsünü nasıl aktive edebiliriz?

5- Chip tuning tavsiye eder misiniz? Yaptıran var mı? 180bg'e kadar motor performansını artıran kaliteli çözümler gördüm. Ne dersiniz?

Umarım daha çok araçla ilgili geliştirmeler, problemler, çözümler konuşulur. Bence kur artışı ile günlük fiyat takibi veya anahtarını alırım konuları forum kalitesini düşürüyor.
    Forumdan daha çok yarar sağlamak isteyen bir Audi kullanıcısı olarak naçizane görüşlerim bunlar.

Tüm Audicilere selamlar

• Percius P kullanıcısına yanıt
    Oncelikle bir duzeltme yapayım yeni mercedes c200 yeni 184hp motorda arkadan itişli modelde 0-100 7.7 saniye ulkemizdeli 4 matic'de ise 8.1 saniyedir. Burada bir kac tane bu motor seçeneği ile bu araci aldi diye dunyanin en guzel araci ilan eden hic toz kondurmayan bir de ancak aracin maketine sahip olan tipler yuzunden polemik yaşanıyor, audi surus keyfi konusunda her zaman bmw ve mercedesin gerisindedir, konfor olarak daha iyi olabilir. Bu segmentte bu agirlikta bir araca 1.4 motor olmazzzzzz bunun lami cimi yok bmw ve mercedes bu konuda gerekli adımları attı motorları güncelledi audi de bu findik motordan vazgeçmelidir aksi taktirde a5 3-5 kişinin bindiği bir arac olmaktan oteye gidemez, aracin tasarimi oldukca guzel duzgun bir motorla gelirse almak istedigim bir arac uzun süre bmw kullanmaktan sıkıldım belki buradaki findik motorcular da biraz eleştirse daha guclu 2 motor alti bir secenekle gelir ama adamlar panamerayi 1.0 motorla alsalar bile gayet iyi gidiyor diyecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bravemurder -- 26 Ağustos 2018; 2:35:15 >

• bana doğuş oto maslakta verilen bilgiye göre Audi 1.4tfsi'i bu sene sonunda bırakıyor.
    Aslında Quattro ile meşhur bir üreticinin tercih edeceği bir motor değil tabiiki... Türkiye ve benzer bazı gelişen ülkelerdeki vergiler nedeniyle bu duruma geldi.
    Umarım yeni ve daha güçlü bir opsiyon gelir. Yalnız konfor ve dizayn açısından bizi tatmin ediyor. Sizi üzsede motor bizi çok üzmüyor. Genel olarak durum bu... Dediğim gibi motor gücü kişisel tercihtir önce denerler beğenirlerse alırlar. Ben öncesinde 2.5LT Z4 kullanan biri olarak şoka uğramadım. Beklentim oranında bence tatmin edici performans alıyorum.
  • Beyler son zamanlarda fiyat alan varmı?

Gerçi bu kurlar söz konusu iken fiyat almak ne kadar mümkün bilemiyorum ;))

• 2017 nisanda euro 4 iken design+deluxe 220bin idi,şimdi euro 7.70...Eski kurlarla aldıkları araçlar bitince 400bin civarını görür...Tahminim şimdi 330-350bin gibi verirler,araç alacaklar acele etsin...Malum sitede 260bin civarı araçlar var,düşünülebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 3 Eylül 2018; 11:12:12 >
  • plateau kullanıcısına yanıt
    Doğuşun sitesinde en boş araç 400 üstü görünüyor.

Malum sitedede herkes adam çarpmak peşinde, dün 250ye bırakılan araç bugün 300.

• Merhaba arkadaşlar;

Bende aracımın kirası bittikten sonra (km si doldu ama sırf karar vermediğim için bekletiyorum kiralık olanı).

Sahibinden' den baktığımda Audi A5 TFSI'da 3 seçenek var (Design-Dynamic-Sport).

Fakat arasında çok önemli farklar varmı bu karşılaştırmayı nereden görebilirim. Siteleri gezdim ama anlaşılır gelmedi.

Fiyatlardan dolayıda kafam çok karışık. Yılsonunu hatta 2019'u beklesem mi yoksa hemen almak mıdır bilemiyorum.

Bu arada 2016 Passat 1.6 TDI Confort. kullanıyorum.

Yorunlarınızı alabilir miyim?
  • erkan1095 E kullanıcısına yanıt
    Önceki sayfalarda paket ayrıntıları yazılmıştı, biraz karıştırırsanız bulabilirsiniz.

en üst paket "prestij" olması lazım

• Arkadaşlar 2. El 2017 bir A5 almak üzereyim. Şase numarası nerede yazıyor. Bilgi verebilir misiniz? Bir de özellikle Kontrol etmem gereken başka bir şey var mı, ne dersiniz?

• Sürücü tarafı ön camda...

• Sıfır km Audi almak bazı ultra zenginler hariç hayal haline geldi

• Merhaba arkadaşlar;

2 gün önce aracımı aldım. Baya bir inceledim. Bence yakıt-tutuş-sürat hepsi gayet güzel. (Ankara'dan Kocaeli'ye geldim ve sonra İstanbul'a gittim.). Merak edilen birşey varsa cevaplamaya çalışırım.

Bir sorum olacak;
    Aracın elekronik el freni, aracı park ettiğim zaman otomatik açılmıyor. Yani her seferinde "Dur-P'ye al-elfrenini manuel çek-frenden ayağını çek" yapıyorum. Her seferinde bunu yapmak can sıkıyor. 2016 TDI passat vardı bende. Onda gayet güzeldi ama bunda bir türlü bulamadım.

Konu ile ilgili bilgisi olan var mı?

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan1095 -- 14 Eylül 2018; 10:24:4 >
    Hayırlı olsun inşaallah. Kazasız belasız..

Kaça aldınız hocam? Renk donanım vs detay verebilirmisiniz?

• Herkese Merhaba arkadaşlar, Tavsiye edebileceğiniz boyasız göçük düzeltme yapan işinin ehli bi yer varmıdır acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: temürrmelik

Hayırlı olsun inşaallah. Kazasız belasız..

Kaça aldınız hocam? Renk donanım vs detay verebilirmisiniz?
    Standart donanımın yanında Prestige ve deluxe paket var. Tam istediğim dolulukta. 12500km de (2018 çıkışı ama 2017 model). 282 ye bıraktılar en son.
    Oysa 3 ay önce 260lardaydı gibi hatırlıyorum. Aracımın kirası bittiği için acil almam gerekti ama iyi de ettim sanırım. Fiyatları arttırıyorlar durduk yere...

Sadece şu otomatik el freni olayı canımı sıktı. Birde sol arka cam dengesizlik var ara sıra. Servise götürücem en yakın zamanda. Ben çözemedim.

Bilgisi olan arkadaşlar varmı dır? Sebebi ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkan1095

Standart donanımın yanında Prestige ve deluxe paket var. Tam istediğim dolulukta. 12500km de (2018 çıkışı ama 2017 model). 282 ye bıraktılar en son.
    Oysa 3 ay önce 260lardaydı gibi hatırlıyorum. Aracımın kirası bittiği için acil almam gerekti ama iyi de ettim sanırım. Fiyatları arttırıyorlar durduk yere...

Sadece şu otomatik el freni olayı canımı sıktı. Birde sol arka cam dengesizlik var ara sıra. Servise götürücem en yakın zamanda. Ben çözemedim.

Bilgisi olan arkadaşlar varmı dır? Sebebi ne olabilir?

Alıntıları Göster
    Tekrar hayırlı olsun.

Fiyatlar evet bu şekilde. Millet tuttuğunu öpme derdinde işte... Malum sitede takip ettiğim bir ilan var 4 seri bmw, güzel araç fakat pahalı olduğu şçşn aylardır satılmıyor, buna rağmen ilanı ilk gördüğümden bu yana 50 bin civarı fiyat arttırmışlar!

İmkanınız varsa birkaç resim eklerseniz memnun olurum.

• Evet aynen öyle. Malum sitede 275 e anlaştık diyen bir adam 295 yapmış fiyatı. Şok oldum görünce. Pes dedim yani...Araç fotoları ekledim birkaç tane.

Araç şahane maşaallah, tekrar hayırlı olsun.

Şu audilere özellikle taba deri koltuklar çok yakışıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temürrmelik -- 19 Eylül 2018; 15:10:42 >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.