Şimdi Ara

2017 AUDI A5 Sportback Geldi (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
737
Cevap
16
Favori
80.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu kadar bekledikten sonra 1.5 TFSİ'ı da bekleyin bence .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Bu kadar bekledikten sonra 1.5 TFSİ'ı da bekleyin bence .
    Çok bekledim hocam. a5 kasa yenilediğinden beri bakınıyorum. Bu ay inşaallah halledeceğim.

• temürrmelik T kullanıcısına yanıt
    4.18i nin de fiyatı cezbedici , kolay gelsin hocam. Zor karar.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Aynı donanımda a5 için 295-300 deseler hiç düşünmem direk a5 derim. Birkaç gün daha bakınacağım. Bmw ye karşı belki audi de bir indirime falan gider.

• Merhabalar ,

F30 3.16 serisi ve b9 A-4 Tdi kullanmış biri olarak . Kesinlikle BMW daha keyifli . Ama A5 başka bir dünya hocam . Arabanın tasarımı 4 serisine göre çok daha dikkat çekici . Sürüş keyfi ve diğer ayrıntılar bir yana aracın yüzü yeni .Her iki arabayı da çok sevdiği belirtmek isterim .

• cynt C kullanıcısına yanıt
    Her iki aracıda çok beğensemde benimde gönlüm kesinlikle a5 den yana. Ama arada 55 bin lira fark var. 10-15 olsa neysede 50 binler çok fazla. Bakalım önümüzde yılbaşına kadar üç hafta var belki audi bir güzellik yapar.

Prestige paket içinde sizin için 20-25bine değecek donanım yoksa rakam 300binlere iner zaten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: plateau

Prestige paket içinde sizin için 20-25bine değecek donanım yoksa rakam 300binlere iner zaten...
    prestij + altı kesik spor direksiyon olsun istiyorum.

Öyle hayalet ekran, navigasyon paketi yada s line gibi donanımlar istemedim. Ama fiyat yine bu. 2 bayi ile görüştüm, birisi 327, diğeri 325 teklif verdi. Peşin öderim dedim, peşin olması maalesef fiyatlarımızı etkilemiyor dediler. ötv indiriminden dolayı çok sayıda a3 ve a4 sattılar bilmiyorum bu yüzdenmi indirime yanaşmıyorlar..

Öte yandan 418i üstelik m sport 270 bin oldukça cezbedici.

Ama dediğim gibi gönlüm a5 den yana bakalım yılbaşına kadar birkaç yerden daha fiyat alacağım.

Fiyat konusunda Doğuş Oto'da peşin veya kredi kullanımı birşey etkilemiyor hocam. Bununla ilgili birkaç kişiyle ÖTV indirimi konusunda ufak çaplı tartışma da yasadım. Eşime Hyundai almaya çalışıyoruz ve bu esnada yaşadıklarımla da hak verdim inanmayanlara. VAG da bize nasıl ödeyeceksiniz diye hiç sorduklarına şahit olmadım. Fiyatı konuşuruz, aracı okeyleriz ondan sonra kredi varsa ne kadar kullanılacaksa talep geçeriz. Hyundai kredi kullanilacaksa ayrı peşinse ayrı fiyat veriyor. Sanırım birkaç markada daha aynı bu durum. Sadece şu nedenden ötürü eşime de VAG aracı alacağız galiba. Üçüncü kez Hyundai almaya çalışıyorum ve yine beceremiyorum Konu dışına daha fazla taşmadan ; üstad söylemiş. Paket çıkartma imkanınız yoksa bence 2019 u bekleyin. Döviz ziplamazsa bu fiyatlar fazla oynamaz. 2019 modeller geldiğinde kredi kampanyalarinda vadeler de uzayabilir.

• 270 e opak 418 diyorum. Valla bana da ilk başlarda a5 çok güzel geliyordu ancak o ön tasarımına bir türlü alışamadım nasıl desem yani bir şey eksik gibi.Sonuçta dendiği gibi zor seçim ama 55 bin değil de 5500 olaydı farketmez derdim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Mesela bmw öyledir hocam, para peşin kırmızı meşini duyunca işler değişiyor :)

kredi sevmiyorum çünkü "sıfır faiz" denen olgu bir bayi için sıfırın gerçek anlamını taşımıyor. Araç 100 bin diyor, sıfır faizli kredi kullanırsanız 110 bin olur diyor, ee fiyat artıyor bu nasıl sıfır faiz :/

Teklif aldığım araçlarda prestij + altı kesik spor direksiyon + nugat kahve koltuklar mevcut. S line paket yada navigasyon zaten yok. mesela koltuk seçimini siyah olarak değiştirebilim bilmiyorum neyi eksiltebiliriz.

Herneyse bakalım yıl başına kadar Doğuş reis belki bir güzellik yapar.

Dediğiniz gibi 2019 beklesem o da riskli geliyor şimdilik, gerçi Allah korusun bundan sonra kur artışı beklemiyorum ama ötv ile falan oynarlar, yada halihazırdaki indirim biterse çoğu bayi fiyatlara yansıtmayıp cebe attığı indirimi bitinceye direk zam olarak bindirecek, a5 de bundan nasibini alırsa iyiden iyiye uçar artık.
    Bu arada hocam sıfır araç alanlar forumunda hyundai için i20 ve elantra'larda güzel fiyatlar gördüm. Bir bakın derim.

Allah hayırlısını versin hepimize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temürrmelik -- 6 Aralık 2018; 1:28:8 >

• tica T kullanıcısına yanıt
    Artı m sport paket var hocam. Oldukça dolu bir araç. Kasa şahane zaten, hastasıyız.. Amma gel gör ki gönül a5 'den yana :)

Eğer 295-300 bandında bulabilirsem ne ala.. Yoksa 270 e 418i.

Allah hayırlısını versin hepimize.

Doğuş'ta 2 vdf ürünü alınca %0 faiz gerçekten %0'dır hocam. Kasko teklifini daha düşük alırsanız o farkı sayabilirsiniz gizli faiz olarak , ben şimdiye kadar kendi araçlarımda Eureko'dan daha ucuz teklif alamadım ki alsam da yine Volkswagen veya Audi marka kasko tercih ederim. Bırak aracı çek git , sorunsuz çözüyorlar meseleyi servis ile sigorta uyumlu olunca. Eureko da Doğuş'un olunca garanti yani uyum. Garanti Uzatma fiyatı yüksek oluyor ama onu da sonradan iptal edip ücreti iade almak mümkün. Bu şartlarda siz kredi kullansanız da kullanmasaniz da pazarlık rakamınıza etkisi olmuyor.

Düşündüğünüz araç ÖTV indiriminden zaten etkilenmediği için kendinizi Aralık sonu için kısıtlamayın bence. Yalnız 4.18i GC nin donanımı da fiyatı da iyi. Motordan yana bana kâfi derseniz aradaki fark az değil. Ben olsam tercihim 4.18i GC ye kayardı sanırım.

Bize i10 gerekiyor hocam. Mahalle içinde yakın mesafe kullanılacak. Elite donanima kredi kullanırsam 20binTL 12 ay vade ile 74k , kredi kullanmazsam 72k fiyat veriyorlar. Açıkçası hedefim 65k dolaylarina halletmekti. Olamadı. Sanırım 2019 u bekleyip Fabia , Ibiza gibi tercihleri de öne alacağız. Üç araç da aynı grup olacak ama sanırım diğer markaların pazarlama / satış politikası ile uyuşamayacağız.

Doğrusunuz hocam, peşin para kozu audi'de etki etmedi maalesef.

Ve evet a5 ötv indirimine zaten girmedi fakat bu ötv olayında o kadar saçma olaylar döndüki indirim bitince açıkçası toplu bir zam olacak diye korkmuyorda değilim.

Ufaktan konu dışı olacak ama geçen galerici bayiye geldi, a4'ün indirime alındığından vatandaş henüz habersiz, galerici 10'a yakın aracı 192 binden aldı çıktı gitti, aynı gün yüklü karınıda ekleyip malum siteye yükledi. Bunun adına ne derler bilemiyorum.

Herneyse durumu anlatmak adına ufak bir anekdot olarak yazdım bunu.

Bmw 418i cidden dolu bir araç, m sport paket, spor ön koltuklar vs 270 bine gayet ve gayet uygun. Motoruda bana hayli hayli yeter.

Halihazırdaki meblağlara a5 almam, bu net. Dediğim gibi üç haftalık süreçte birkaç bayi daha gezeceğim, bakarsın insafa gelirler...

Yok olmazsa, %80 ihtimal 418i, %20 ihtimal 2019 u bekleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temürrmelik -- 6 Aralık 2018; 2:22:31 >

i10 için o fiyata değmez hocam. zaten i20 ler o fiyata yakın diye hatırlıyorum, ki i20 şık bir araçtır.

Renault bakın bir hocam isterseniz. Bugün büyük indirim yaptıklarını duydum. Hatta sıfır araç forumunda eğer duyumlar doğru ise yok satar diyorlardı. Ayrıntıları bilmiyorum ama bu akşam açıklanmış olması lazım. Erken davranırsanız güzel fiyata bulabilirsiniz.

Ibiza FR candır...
    418 GC tasarım olarak 3 serisine çok benziyor. Arka tasarıma bir türlü alışamadım, gran turismo'lara benziyor, Her ne kadar içi A4 olsa da A5 öyle değil, dış tasarımı çok farklı. A7 havası var.

Bu arada yeni 3 serisi tanıtıldı, 4 serisinin de eli kulağındadır.
  • Artık sıfır km 4 alınmaz bence,300'e deluxe paket a5 diyorum...Varsın Sinyalleri kaymasın:)Prestige paket ederinin çok üzerinde bana göre;ayna hafızası-koltuk hafızası-xenon yerine led far ve audi ses sistemine(bang&olufsen de değil,zira standart ses sitemi bmw yada mb'ye göre çok daha başarılı) için 20 yada 25bin diyorlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • elinde satılmayan kalan a5 ler olursa mecbur düşürcek fiyatları .turşusunu kurcakları yoktur herhalde.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.