Şimdi Ara

2017 AUDI A5 Sportback Geldi (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
736
Cevap
16
Favori
80.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyatlar acayip artmış, delux paket harici boşa yakın olan şu araç bile 290 küsür, indirimle olsa olsa 270 e düşer. yakın zamanda delux + prestij + altı düz direksiyon 225 bandında satılmışken şimdi bu fiyatlar asla değmez. İnşaallah döviz kuru yakın zamanda iyice düşerde bizde bu saçma fiyatlardan kurtuluruz.

https://www.dogusoto.com.tr/audi-a5-sportback-14-turbo-fsi-150-hp-design-s-tronic-0b7b2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_1279

Şöyle cevap vereyim,

Mantik çerçevesinde verilecek doğru karar passat 1.6 tdi highline

Çünkü aracın fiyatı daha uygun

neredeyse eksik donanım yok (led adaptif fardan masaj yapan hafızalı koltuğa kadar) ,

yakıt tüketimi çok iyi,

ikinci elde en az değer kaybedecek olması gibi

Eksilerinden en önemlisi 180 200bin bandında bulunan aracın yeterli marka prestijinin olmamasi bence

Ama araç duygularıma hitap etsin diyorsak bence Audi A5 doğru tercih olur.

A5 dusunuyorum ama konfor bu arabada aradigim en son sey, bu arabalar konforlu olmaz, spor, genis ve gosterisli olur.

• temürrmelik T kullanıcısına yanıt
    Yanlışınız var,Prestij paketli araçlar hiçbir zaman o fiyata satılmadı...Dediğiniz fiyata deluxe paket vardı,nisanda ben küt direksiyonla design+deluxe 221.000₺'e aldım...Doğuş sabit kuru 3.74 idi...prestige 237.000₺ idi...Benden önce yani Türkiyege ilk gelen partiden alanlar da bu fiyatlardan 5000₺ aşağı aldılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: plateau

Yanlışınız var,Prestij paketli araçlar hiçbir zaman o fiyata satılmadı...Dediğiniz fiyata deluxe paket vardı,nisanda ben küt direksiyonla design+deluxe 221.000₺'e aldım...Doğuş sabit kuru 3.74 idi...prestige 237.000₺ idi...Benden önce yani Türkiyege ilk gelen partiden alanlar da bu fiyatlardan 5000₺ aşağı aldılar...

bu doğuş oto sitesindeki fiyatlar gerçek mi? yoksa üzerinden indirim oluyor mu? ya da kuru düşürüyorlar mı yüzyüze?

a6 biara kasa değiştireceği için 300bin TL idi o zaman bile 360bin TL yazıyordu bu site a6 için.
  • Sitedeki fiyatlar güncel kur ve indirimsiz,BMW gibi...Fiyat istediğinizde varsa kampanyalı sabit kur ve o günkü indirim oranı yansıtılarak fiyat verirler,yine BMW gibi...
  • plateau kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam, design+delux olması gerekti yanlış hatırlamışım. Fakat yinede çok artış var, 237 ye satılan araç bugün çok çok daha fazla. Dediğim gibi inşaallah kur düşer, yoksa bu saçmalık sürerken araç falan alınmaz

• Ben Temmuz ayında dynamic+delux paketi 215 bine almıştım, fiyatlar yine de uçmuş.Bir de audinin normal fiyat listesinde delux paketsiz fiyatı var. Doğuşta ekli şekilde veriliyor tabi yine o fiyattan indirim vardır.

Bu arada apple car play ile ilgili bir gelişme var mı? Yurt dışında tüm araçlarda var ama Türkiye’ye gelmiyor çok saçma. Yazılım işini halletseler de yükletsek ve kullansak çok iyi olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: plateau

Sitedeki fiyatlar güncel kur ve indirimsiz,BMW gibi...Fiyat istediğinizde varsa kampanyalı sabit kur ve o günkü indirim oranı yansıtılarak fiyat verirler,yine BMW gibi...

teşekkür ederim. bu audide daha belirgin sanırım...
  • temürrmelik T kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz birebir bu donanıma dün 240 dip fiyat aldık kur 4.08 euro 4.52 geçerse kurun tekrar güncelleneceğini de belirttiler. Bizim ibre passata doğru kayıyor bu fiyatlarla artık.
  • sekomiko S kullanıcısına yanıt
    Hangi donanım 240bin acaba?Design+deluxe mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 11 Kasım 2017; 9:2:18 >
    Evet + altı düz direksiyon
    prestij paketde dahil olsaydı iyi bir fiyat olabilirdi, fakat design + delux icin bence fazla. yukarıdaki verdigim linkteki araba mesajı yazdığım tarihte 290 idi şimdi 265 olmuş, indirim ile evet 240 bandinda suan, düşüş var ama dediğim gibi artı prestij paket olsaydı gayet iyi bir fiyat olabilirdi, yinede passata yonelmeden once yilsonu indirimini beklemenizi tavsiye ederim

• Bütün arabaların fiyatı aşırı fazla zaten,onu tartışmaya gerek yok ama A5 fiyatı bir taraftan da kur artışına göre normal hatta ucuz,çünkü dediğim gibi nisanda euro 3.90 ve A5 220binken sattığım comfortline tdi dsg passat 150bindi...Şimdi euro 4.50,A5 240bin ve tdi dsg comfortline passat 180bin...

Arkadaşın şirkete Fiat Fiorino Cargo teslim aldık geçen,Egea dizel otomatik 103bin yazıyordu...Benzinli manuel B segmenti araçlar 60-70binlerde,yine bahsetttiğim arkadaşım nisanda 400bine dolu exc.M paket 530i xdrive aldı,şimdi fiyatı 470binlerdeymiş...A5'i çok artıramadılar bile...
    2017 AUDI A5 Sportback Geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 12 Kasım 2017; 9:41:48 >

Kesinlikle katılıyorum hocam. A5 Sportback ilk çıktığında marjı yüksekti ve o nedenle genel zam oranının altında seyrediyor. A4 ile aradaki fark kapandikca satışları daha da artacaktır.

Passat genişliğine ihtiyacınız yoksa ki Passat'ın bu yönü rakipsiz malumunuz , A5 Sportback ve A5 olmazsa A4 düşünmenizi naçizane tavsiye ederim. Özellikle TDi ihtiyacınız yoksa TFSi tercih edebiliyorsanız Audi'den vazgeçmeyin. Hem platform farklı, hem malzeme kalitesi ve işçilik farklı. Tasarım göreceli bir kavram ama iç mekandaki sükuneti Passat'ta yakalamanız imkansız.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Passat genişliğine ihtiyacınız yoksa ki Passat'ın bu yönü rakipsiz malumunuz , A5 Sportback ve A5 olmazsa A4 düşünmenizi naçizane tavsiye ederim. Özellikle TDi ihtiyacınız yoksa TFSi tercih edebiliyorsanız Audi'den vazgeçmeyin. Hem platform farklı, hem malzeme kalitesi ve işçilik farklı. Tasarım göreceli bir kavram ama iç mekandaki sükuneti Passat'ta yakalamanız imkansız.

6 sene passat kullandıktan sonra audi a4e geçen biri olarak dediklerinize katılıyorum.
    Haklısınız evet, kur vergi vs derken her arac cok pahali fakat diğer araçlara nazaran a5 fiyatları bencede iyi seyrediyor. Geçenlerde epey bir arttırdılar ama suan eski seviyesine inmiş durumda. linkteki arac 290 dan 265 e inmis, liste fiyattan indirim ile 240 civari suan. Yılsonu indirimi ile design/delux prestij altı düz direksiyon a5 245-250 civari olursa passata falan bakmaya hiç gerek yok.

https://www.dogusoto.com.tr/audi-a5-sportback-14-turbo-fsi-150-hp-design-s-tronic-0b7b2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temürrmelik -- 12 Kasım 2017; 14:5:43 >
  • her cıkan model ilk cıkınca fahiş aşırı pahalı cıkar.şimdi fazla fiyatttan dolayı zam yapmıyorlar zaten ilk cıktığında cok pahalıydı.
  • 2014 525xd den 2.0 tdi quattro ful+ ful a5 e geçmek mantıklı mıdır ? 410 a felan buldum 0 km 2017 model

• 400'e G30 530i xdrive alırım...

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.