Şimdi Ara

2016 Suzuki Vitara Deneyimler, Test, Aksesuar, Modifiye (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
26
Favori
32.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • civic döneminde ebay den alınan cam ve ayna modülünü taktırdım, yıllık bakıma gittiğimde ücretsiz takmışlardı.
    keza vitarada aydınlatmalarıda servisde taktırdım.
    burada püf noktası servisde konuşmalarınız, davranışlarınız, vücut diliniz yumuşak ve dostça olunca, patrondan çırağa herkes yardımcı olmaya çalışıyor, sorunlarınızda bile böyşe yaklaşımın faydası var.
    yoksa, direk şikayet ve ters davranışta bırakın takmayı, çay bile söylemezler....

Arada kendinize yakın bulduğunuz ustalarada küçük hediyeler vermekte fayda var,
    örnek; artan ledleri vermek, fazlalık silikon kaymaz pedi hediye etmek, aliexpress den mal getirdiğini söyleyip ihtiyacı varmı sormak, ailesinden bahsetmek, çocukların hatrını sormak gibi.

sonuçta robot değiller, onlarda insan......

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bugün alarmı test ettim.
    kontak kapalı araç içinde bekledim, anahtar yanımda (S model), 20saniye sonra sinyaller yanıp araç kilitlendi, kapıyı açmaya çalıştım içerden açılmadı, kolçaktaki kilit düğmesine basarak kilidi açtım, önce sinyaller sessiz 5 saniye kadar yandı söndü, sonra korna çalmaya başladı, kumandadan basarak alarmı durdurdum.

Ayrıca, kontak kapalı iken, kapıları ve camları kilitleme/açma içerden çalışıyor. Bunun sebebi kumandanın yanımda olması olabilir mi? yarın anahtarı uzaklaştırıp yeniden deneyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 13 Ekim 2016; 22:31:57 >
  • Araç stop halde aracın içinde kumanda dan kilitleyip bekledim bende hiçbirşey olmadı. Hırsız ayarı D yaptım yarın tekrar deneyelim ozaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • redloves kullanıcısına yanıt
    içerde otururken alarm çalmıyor, kapıyı açmanız lazım....

• Kol dayama için özel mesajla görüşlerimi soran arkadaşa verdiğim cevabı buraya da yazayım dedim.

..............

Bu tip yüksek araçlarda çok faydası var, binerken kolunuzu dayayarak destek alıyorsunuz.
    otomatik araçların olmazsa olmazı, bir kolunuz boşta kalınca dinlendiriyorsunuz.
    ıvır zıvır eşya koymaya yarıyor.
    ileri geri hareketinin bir engellemesi yok,
    su şişesini engellemiyor,
    son olarak aracın görünüşünü zenginleştiriyor.

ben son 3 otomatik aracımda taktırdım, çok faydasını gördüm.

orjinal kol bedeli 500₺, bu bilgiyi aracı almadan yani 2 ay önce öğrenmiştim, sonrasında Doğan holding ithalatta sııkıntı olunca ülkemizde kendi fason yaptırma yoluna gitti dediler. bu 600₺ olanlar bu yeniler olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 19 Ekim 2016; 10:18:47 >
  • Bu aralar fiyat alan varmı? 60-65 bin gibi bir bütçeyle araç alınacak ancak zorlayıp Vitara'da alınabilir. En uygun kaça bırakıyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

Kol dayama için özel mesajla görüşlerimi soran arkadaşa verdiğim cevabı buraya da yazayım dedim.

..............

Bu tip yüksek araçlarda çok faydası var, binerken kolunuzu dayayarak destek alıyorsunuz.
    otomatik araçların olmazsa olmazı, bir kolunuz boşta kalınca dinlendiriyorsunuz.
    ıvır zıvır eşya koymaya yarıyor.
    ileri geri hareketinin bir engellemesi yok,
    su şişesini engellemiyor,
    son olarak aracın görünüşünü zenginleştiriyor.

ben son 3 otomatik aracımda taktırdım, çok faydasını gördüm.

orjinal kol bedeli 500?, bu bilgiyi aracı almadan yani 2 ay önce öğrenmiştim, sonrasında Doğan holding ithalatta sııkıntı olunca ülkemizde kendi fason yaptırma yoluna gitti dediler. bu 600? olanlar bu yeniler olabilir.

Çok teşekkürler mimleon üstad.

Yerli kolçaklar 300-350 liraya satılıyor. Ve bence pek de kaliteli değil. Hal böyle olunca, insanlar onun yerine 150 daha veririm orijinal alırım diyecektir.

Bu yüzden orijinal olanların fiyatları biraz yükseltildi gibi geliyor bana...

Kısmetse en yakın zamanda bir tane yaptırmak istiyorum. Ama kolçak gibi bir konuda neden yorumlar gelmiyor merak ediyorum?

Kötü mü iyi mi çok kararsızım... Yaptıracağım ama kararsız yaptıracağım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kolçak orjinal arabanın sipariş ile birlikte vermiştim eylülde. Sanki biraz alçakta kalıyor gibi geldi. Aliexpress'den kolçak yükseltme pedi aldım daha henüz gelmedi.

• redloves kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar basit olduğunu düşünüp, yazmaya gerek yok dediniz şeyleri bile lütfen yazın. Ben okurum :)

Yani normalde, Suzuki'nin 4x4 GLX bir test arabası yapması, kol dayama vs aksesuarları koyup insanlara sergilemesi gerek. Ona göre görelim ne alacağımızı... Tabi dönüp dolaşıp çıkmaza girmeyelim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliyuksel06

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar basit olduğunu düşünüp, yazmaya gerek yok dediniz şeyleri bile lütfen yazın. Ben okurum :)

Yani normalde, Suzuki'nin 4x4 GLX bir test arabası yapması, kol dayama vs aksesuarları koyup insanlara sergilemesi gerek. Ona göre görelim ne alacağımızı... Tabi dönüp dolaşıp çıkmaza girmeyelim :)

Ben zaten test aracının neden 4x2 gl olduğunu çözebilmiş değilim hala. Tüm firmalar en dolu araca standart donanımda olmayan opsiyonel donanımları da ekleyip insanların gözlerini boyamaya çalışırken suzuki'nin bu politikasını anlamak mümkün değil. Ben olsam kol dayamadan tampon korumalara, gündüz farı kaşından krom aksesuarlara her şeyi takarım arabaya da öyle çıkarırım teste.

• srvngrc S kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum.
  • aliyuksel06 kullanıcısına yanıt
    Diğer konuda bir arkadaş yazmıştı. Sanırım hem yerli hem de orjinal kolçağı farklı fiyatlar ile satıyorlar. Yerli olanda ileri geri fonksiyonu yoktu sanırım.
    Alternatif olarak aliexpress'de şu ürün dikkatimi çekti. Sx4 demiş ama sanırım Vitara için de uyumludur. Fiyat olarak alternatif olur en azından.

https://www.aliexpress.com/item/Car-armrest-box-central-Store-content-box-with-cup-holder-ashtray-decoration-products-accessories-case-for/2042486609.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10056_10068_10055_10054_10069_10059_10078_10079_10073_10017_10080_10070_10082_10081_421_420_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_1&btsid=b40f67ef-88d4-4258-9259-49f9b17f8779

• kolçağın altında ki montaj uzantısının araç içinde gireceği yerin şekli vitaradaki oyuk kısımla aynı gibi duruyor acaba ölçüleri aynımı eğer uyarsa gayet güzel duruyor
  • Vanity Fair kullanıcısına yanıt
    Bugün Suzuki Baleno test sürüşü yaptm.
    1200cc otomatik(6 ileri) 90hp bluetooth telefon bağlantısı olan, sessiz ve yoltuşu iyi, hoş bir araç,
    58.000₺ dediler.
    Bakın isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 19 Ekim 2016; 16:59:15 >
  • aliyuksel06 kullanıcısına yanıt
    Bugün Suzukideydim, orjinal kolçaklar 650₺ olmuş, 350₺ yerli üretim varmış....
    kalitesini bilmiyorum ama müdürün dediği dandikmiş.
    iyiki ilk işim kolçak almak olmuş.
    şimdi Drl aydınlatmadaki Kaş peşimdeyim, yarın ona da zam gelmeden taktırayım.

• ikarus11 İ kullanıcısına yanıt
    orjinal kol dayamada bütün orta konsol vites bölümü dahil çıkıyor, yenisi öyle takılıyor.
    çıkan konsolu verdiler büroda duruyor, yarın fotosunu ve ölçülerini alıp yazarım.
    ama bence riske girmeyin, sigara içenler yarım pakete düşürün, 3-4 aylık tasarrufla orjinal alın.
    sigara içmeyenler ise aslan sütü içerken bir kadeh eksik için yine aynı tasarrufla orjinal takın.

• Son olarak size bir sürpriz.....HEDİYE

Suzuki Baleno test sürüşü yapanlara, android ve ios cihazlar için "power bank" güç depolama hediye ediyorlar.

işte;

2016 Suzuki Vitara Deneyimler, Test, Aksesuar, Modifiye

2016 Suzuki Vitara Deneyimler, Test, Aksesuar, Modifiye

usb ile doldurabiliyorsunuz, 5v ve 300-350miliamper ile doluyor. kağıtta yazılan 2 amperlik güç veriyormuş ama deneyip görmek lazım. (8saatx0.3ma=2.4amper doğru olabilir)
    telefona bağlanan uç mikro usb yani genel android bağlantısı ama küçük bir aparatı da var, isterseniz ios lightning şarjı oluyor.
    şu anda 8 saatlik dolum aşamasında, sonrasında iphone şarjı yaparım bakalım ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 19 Ekim 2016; 17:18:12 >

• srvngrc S kullanıcısına yanıt
    İzmir Alsancak otodaki test aracı her ne kadar 120hp 4x2 olsa da , tüm aksesuarları takmışlar, görebiliyorsunuz.

test aracının 4x4, hele S model olması biraz zor gibi.
    genel eğilim 4x2 yönünde, 4-5 alıcı ile görüştüm, çoğu eşi için 4x2 bakıyor, ucuz suv peşindeler hanımlar için.
    ayrıca ayda sadece 1 adet göderilebilen S model için test aracı yapmak anlamsız olur, zaten az bulunuyor ve siparişle geliyor.

Bugün Müdür, S model sorgulayan bir arkadaşımıza benim telefonumu vermiş, benden izin aldı.
    Arayan arkadaşa bu forumu önerdim ve S modeldeki kuşkularını anlattı ki, bugüne kadar 2 model vitara kullanmış.
    Bende bildiğim ve gördüğüm cevapları verdim.

sorular ve cevapları;
    1- araç hafif (1100kg sanıyormuş düzelttim) acaba yan rüzgarladan etkilenirmi?
    c; araç 1180kg, rüzgarda veya tır geçişlerinde hafif bir etki oluyor, ama rahatsız edecek kadar değil, malum aracımız yüksek suv, sedan gibi olmaz.

2- virajlarda nasıl?
    c; çok iyi özellikle spor modda keyifli

3- Kırmızı/siyah düşünüyormuş, kırmızı nasıl bir kırmızı, fotoğraflarda pembe gibi duruyor.
    C; bayrak kırmızısının bir ton açığı dedim ve bendeki fotoğrafları yolladım.

4- kırmızı olmazsa gri/siyah önerdim, çok güzel duruyor dedim.
    c; bahçeli/otoparklı evde oturuyorlarmış komşusunda gri/siyah vitara varmış, şimdi iki tane olursa Kızılaydan yardımı gibi olur dedi, yarıldım gülmekten.

İnşallah aramıza katılır Mehmet arkadaşımız.

(eğer foruma girdiysen bir ses ve Mehmet arkadaşım)

• mimleon kullanıcısına yanıt
    Yok hocam yüksek araç düşünüyoruz. Liste fiyatından ne kadar indirim yapıyorlar diye Vitara için sormuştum.
  • mimleon kullanıcısına yanıt
    Sunroof açısından glx daha mantıklı olur test aracı olarak.
    Hadi gl olacaksa hiç değilse 4x4 olsa daha mantıklı olur.
    Benim kullandığım test aracı düz beyaz 4x2 gl idi ve basamaklar ile tampon koruma vardı. kol dayama dahi yoktu.
    bir de koşuyolu suzuki'nin test güzergahı çok kötü. hiç bişey anlamadım. böyle bi aracın farkını gösterecek bi yer lazım test için.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.