Şimdi Ara

2016 Suzuki Vitara Deneyimler, Test, Aksesuar, Modifiye (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
26
Favori
32.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bende vitara aracım için bazı aksesuarlar almak istiyorum yalnız türk sitelerinde hiç birşey bulamadım. Özellikle kauçuk havuzlu paspaslardan almam lazım fakat hiç bulamadım şu an sipariş edebileceğim stoğunda olan bir site veya link verirmisiniz. Birde yeni vitara için paspas harici aksesuarların bulunduğu bir türk sitesi varmı, aliexpressten siparişi beklemek istemiyorum. Araca başka navigasyon programı kuran var mı hangisini kurdunuz memnunmusunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ensarvtndss -- 2 Ekim 2016; 22:59:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu baştan okursan tüm cevapların var...................
  • ensarvtndss E kullanıcısına yanıt
    Arabanız hayırlı olsun.
    https://www.s-dizayn.com/urun/suzuki-vitara-4d-havuzlu-paspas-2015-uzeri-a-kalite buradan aldım ben. çok memnunum. saygılar
  • Bugün Gaziemirde bir işim vardı, servise de uğradım.
    Geri vites kamerası yerinden çıkmıştı, onu taktırmak istedim, geri vites ve plaka ışığı beraber bir aparat ile takılıyor,
    işte o aparat merkezden yenisi tekrar yollanmış, bir kaç araçda sorun olunca sanırım tasarım değişmiş.
    haberiniz olsun..............

Bagaj kapısının kauçuk takozlarını biraz sıkmıştım, daha rahat kapanması için, onu sordum zararı olurmu diye,
    cevap " kapının ses yapmasını engelleyen takozları ses yapmayacak kadar sıkabilirsiniz"
    son arazi testinde ses çıkmadığı için sıkılı bıraktım.

Kapılara ise alışmadık, biraz sert çekmek lazım, onun ayarı yokmuş,"zamanla yuvasına alışacaktır" dendi.

S sahibi olanlar kıymetini bilsin, ayda sadece 1 tane geliyormuş, o da önceden satılmış oluyor.

Showroom da mavi-beyaz GLX gördüm, çok yakışmış, GL+ ise turuncu siyah verdı, o da güzeldi.

son olarak, LPG konusunu açtım ustaya, bu araçların katilidir dedi, yakarmış bilmem ne parçalarını, Jip alıp Lpg takmak olmaz dedi.

Benden söylemesi.

iyi forumlar.

• Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam incelemeleriniz cok güzel, fotograflarda harika. ozellikle camurdaki cekim cok eğlenceli.
    aracı almadan once subaru xv'yi düsünmüsmüydünüz? ikiside birbirine yakın araclar, hangi konularda farklılar merak ettiğim için soruyorum, tabi eger arastırdıysanız
  • justorcun kullanıcısına yanıt
    XV'ye bakan birisi olarak ben de cevaplamak isterim. Subaru'da Suzuki gibi çekiş sistemleri konusunda kendini kanıtlamış bir Japon markası. İç mekan kalitesi olarak Vitara'ya nazaran daha başarılı ancak motor gücü yetersiz geldi. Ağırlık/Motor Gücü oranı vasat bana göre. Aynı sekilde fiyat/performans olarak ta Vitara kadar çekici değil. Yine yakıtta da Vitara daha başarılı. Özellikle CVT şanzımanın sesi benim hiç hoşuma gitmiyor. Bütün güzelliği öldürüyor.

Özellikle Vitara S düşünüyorsunuz zaten XV ciddi bir şekilde güçsüz kalacaktır.

• Merhabalar. 2-3 aydır Seat Ateca'yı takip eden biri olarak gerek firmanın ilgisiz tutumundan, gerekse de sanki Seat değil de Mercedes bekliyormuşuz tavırlarından usanarak alternatif bakmaya başladım. Vitara da bunlardan biri. Test öncesi bikaç sorum olacak..
    1- Aracın yürüyen aksam kalitesi ne düzeyde? Yani ben bu aracı hevesimi alayım diye değil uzun yıllar kullanayım diye düşünüyorum. Bu yüzden malzeme kalitesi önemli. Hiç suzuki kullanmadım. Detaylı bilgi alabilirsem sevinirim. Öteki konuda "şu parçası 1 yıla çürür, burada malzemeden çalmışlar" şeklinde bi yorum okudum. Aslı astarı nedir?
    2- Konfor ne durumda? 4x2 glx düşünüyorum. Aile aracı olacak. 4x4 gerekli gelmedi. Evet sonuçta üst düzey beklentilerim yok ama 85bin az para da değil.
    3- Servis ve yedek parça olayı ne durumda?
    4- Sürüş güvenliği nasıl?
    5- Bayiler liste fiyatı üzerinden indirim yapıyor mu?
    :) Şimdiden teşekkürler.

• justorcun kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde çoğunluk gibi ben de Vitara öncesi XV baktım. Test sürüşü yaptım.
    Görsel açıdan XV yerden yüksek hatchback yani impreza. Vitara ise doğrudan SUV kasası.

Teknik açıdan ise, mutlaka XV videoları izlemişsinizdir. 4x4 sistemi kendine has. Ancak şöyle bir şey var, eski Subarular gibi mekanik sınırlı kaymalı diferansiyel yok. Hiçbir yeni Subaru'da yok. Standart açık diferansiyel mevcut. Onun yerine her tekerleklere bağımsız uyguladığı frenler ile kilitli diferansiyel sağlıyor. Bu sistem üretim açısından hem ekonomik hem de yakıt açısından ekonomik.
    Ancak Suzuki'de de aynısı mevcut. Subaru gibi kendi yaptığı bir yazılım ile sağlıyor

XV'de arazi için sadece otomatik viteste "L" modu mevcut. Yani motor freni yapmak için. Başka arazi için herhangi bir modu bulunmuyor.
    Vitara'da ise XV'de olmayan, Manuel kullanım imkanı veren vites, yokuş iniş sistemi, sport modu, kar modu ve kilit modu, Radar fren ve adaptif cruise kontrol ve bence en önemlisi stepne bulunması. Xv kendini tanıtırken dağ taş gezin diyor. Ancak stepne yok, dağda lastik yanaktan yarıldığında verdikleri lastik tamir köpüğü bir işe yaramıyor.
    Vitara'da bulunan Android multimedyayı da atlamamak lazım

Xv sanırım 2012'de piyasaya çıktı. Önce impreza makyajlanıyor sonra XV. İmpreza kasa değiştirdi, sıra XV'de. Yani şu sıralar XV almak istemezsiniz.
    (2017 impreza hakkında bilgi buradahttp://www.planetsubaru.com/2017-subaru-impreza.htm )
    Artı mı eksi mi bilemeyeceğim ama Subaru her sene araçlarına bir makyaj yapıyor. En iyisi bu diyor. Peki neden bu makyajları daha önceki araçlarına yapmadan piyasaya sürdün?
    Hele Subaru distribütürü Bayraktar Otomobil'e hiç bulaşmayın. Subjektif olarak kendilerine antipatim var Nedeni ise buradahttps://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=112964044

Başka sorularınız var ise memnuniyetle cevaplamaya çalışırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

Merhabalar. 2-3 aydır Seat Ateca'yı takip eden biri olarak gerek firmanın ilgisiz tutumundan, gerekse de sanki Seat değil de Mercedes bekliyormuşuz tavırlarından usanarak alternatif bakmaya başladım. Vitara da bunlardan biri. Test öncesi bikaç sorum olacak..
    1- Aracın yürüyen aksam kalitesi ne düzeyde? Yani ben bu aracı hevesimi alayım diye değil uzun yıllar kullanayım diye düşünüyorum. Bu yüzden malzeme kalitesi önemli. Hiç suzuki kullanmadım. Detaylı bilgi alabilirsem sevinirim. Öteki konuda "şu parçası 1 yıla çürür, burada malzemeden çalmışlar" şeklinde bi yorum okudum. Aslı astarı nedir?
    2- Konfor ne durumda? 4x2 glx düşünüyorum. Aile aracı olacak. 4x4 gerekli gelmedi. Evet sonuçta üst düzey beklentilerim yok ama 85bin az para da değil.

1- Yürüyen aksam kalitesi fiyatının en iyisi. Aynı sizin gibi uzun yıllar kullanmak için ben de bu aracı satın aldım.

2- Ben GLX 4x4 aldım. araba ile yazın uzun geziler yapıyorum ailem ile. Daha önceden giremediğim yollara girmek bir zevk :) Eğer uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsanız 4x4 almanızı tavsiye ederim.
    Bir diğer ayrım 1.6 veya 1.4 turbo motor mu. Ben alırken 1.4'ler yeni gelmişti. Benim için tavan camı olmaz ise olmaz, motor ise arabayı götürsün yeter Ondan dolayı 1.6 GLX aldım.

3- Servis ve yedek parça Seat ile karşılaştırıyorsanız, daha iyi durumdadır Ama zamanla daha da iyi olacaktır. Dün sevis yorumu için telefon ettiler. Bir iki ufak eleştiride bulundum. İlgi alakaları güzel.

4- Radar fren sistemi ile harika.

5- Ben aldığım zaman indirim alamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: navhs

quote:

Merhabalar. 2-3 aydır Seat Ateca'yı takip eden biri olarak gerek firmanın ilgisiz tutumundan, gerekse de sanki Seat değil de Mercedes bekliyormuşuz tavırlarından usanarak alternatif bakmaya başladım. Vitara da bunlardan biri. Test öncesi bikaç sorum olacak..

1- Yürüyen aksam kalitesi fiyatının en iyisi. Aynı sizin gibi uzun yıllar kullanmak için ben de bu aracı satın aldım.

2- Ben GLX 4x4 aldım. araba ile yazın uzun geziler yapıyorum ailem ile. Daha önceden giremediğim yollara girmek bir zevk :) Eğer uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsanız 4x4 almanızı tavsiye ederim.
    Bir diğer ayrım 1.6 veya 1.4 turbo motor mu. Ben alırken 1.4'ler yeni gelmişti. Benim için tavan camı olmaz ise olmaz, motor ise arabayı götürsün yeter Ondan dolayı 1.6 GLX aldım.

3- Servis ve yedek parça Seat ile karşılaştırıyorsanız, daha iyi durumdadır Ama zamanla daha da iyi olacaktır. Dün sevis yorumu için telefon ettiler. Bir iki ufak eleştiride bulundum. İlgi alakaları güzel.

4- Radar fren sistemi ile harika.

5- Ben aldığım zaman indirim alamadım.

Cevaplar için teşekkürler. Gönül ister tabi 4x4 olsun da 85'e dahi çıkamayabilirim. İndirimi de ondan sordum. 80 civarına bırakırlar mı acaba diye. Yani 90'ı zorlamam imkansız.

• srvngrc S kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun.
    En kısa cevap;
    4x2 glx araç alacaksanız, sedan bakın derim, sedandaki konforu ve rahatlığı bunda bulamazsınız.
    85.000tl sedan rahat bulunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

En kısa cevap;
    4x2 glx araç alacaksanız, sedan bakın derim, sedandaki konforu ve rahatlığı bunda bulamazsınız.

Yani bu araç sadece 4x4 için alınır diyorsunuz??

• ayrıntılı cevaplar icin tesekkür ederim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

En kısa cevap;

Yani bu araç sadece 4x4 için alınır diyorsunuz??

Ben şahsen 4x2 alacak olsam Verso, Cmax gibi MPV tarzı araçlara bakardım.
    İç hacimleri daha geniş oluyor.
    Son karar tabiki sizin, eğer kasa olarak beğendiyseniz neden olmasın. Bizimki sadece tavsiye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HesaplayanAdam -- 4 Ekim 2016; 13:27:02 >
  • https://www.youtube.com/watch?v=hr8atndH-Uc

burdaki vitara hindistan için üretilmiş sanırım ve farklı biraz
  • shener kullanıcısına yanıt
    Hayır Hindistan için üretilmemiş,
    Hindistanda Maruti (hint markası) markası altında üretilen araç.
    Bizim bir zamanlar Tofaş markası altında üretilen araçlar gibi.

90 öncesi diş hekimi arkadaşımda maruti markalı ufak araç vardı, hala maruti adı altında üretiliyor ama bu araçda Suzuki isminide koymuşlar hepsi bu.
  • Maruti aslında ayrı bir marka. Suzuki ile Hindistan pazarı için daha az donanımlı ve daha az kaliteli uygun araçlar üretiyor.

Maruti-Suzuki Vitara Brezza
    Maruti-Suzuki Swift
    Maruti-Suzuki Baleno

Ve halen üretilmiyor sanırım Suzuki-Maruti. Ufak ve tatlı bir araba..

GLX 4x2 modeli 83.000 e kadar alanlar oldu. Bayilerle pazarlığa kalmış birazda. Bende GLX 4x2 aldım. Bu paralara daha konforlu bir sedan alabilirsiniz. Ama Vitara' nın kasa güzelliği, sağlamlığı ve donanımından ötürü ben bu aracı seçtim.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.