Şimdi Ara

2016 Suzuki Vitara Deneyimler, Test, Aksesuar, Modifiye (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
26
Favori
32.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://store.donanimhaber.com/29/34/e2/2934e299a50ea58d3ccfc9bf1a7adcae.png

Bu verilere göre 100 km de 9.03 lt yakmışsınız. Kullanımınız nasıldı ? Şehir dışı mı?
  • İlk tam depodan sonra hem servisde hemde kişisel olarak, aracı çalıştırarak bir çok işlem yapıldï.
    Onun için bu depo sağlıklı veri içermiyor
    Şimdi ikinci depodan sonraki yakıt harcama doğru olacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün yazlıktan dönünce sürpriz bir durum, aliexpress den siparişlerimden bir kısmı gelimiş.

ön kapılara yazılı alümünyum korumalar. Almünyum fırçalanmış değil, yani düz yarı mat, vitara yazısının rengi biraz turuncuya kaçıyor ama kırmızı-siyah aracıma uyar. ikişerden dört parça. Boya temizlik ve ciladan sonra takılqcak

2016 Suzuki Vitara Deneyimler, Test, Aksesuar, Modifiye

emniyet kemeri ymuşak kılıflar.. ve silikon kaymaz ped.

• Bugün faturasına şöyle bir baktım,
    araç bedeli 53 bin küsur, gerisi kdv, ötv, ztv, xxtv falan olarak 92.000₺
    Avrupa satış bedeli anahtar teslim 21.300 € yani 70.000₺
    aradaki 22.000₺ fark az değil.
    buna birde 4.79₺ benzini ekleyince hakikaten keyifli araç sürmek zor ülkemizde.

• quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

Suzuki 47lt benzin alır yazıyor,
    benimki 49 lt aldı ki depodaki 1-2 lt de sayarsak 50lt.....
    🤔

Aha muhtemelen 0-9-0.95 lt yakıtı 1 litre sayan bir istasyon mu acaba?

• bugün suzuki servisde araca cila attırdım, haliyle o boya prüzleri gitti,
    çinden gelen kapı eşik korumalarını taktırdım,
    veeeeee son olarak,
    tüm aydınlatma elemanlarını LED ile değiştirdim,
    ayrıntılar ve resimler yarın eklenecek.

vitara dehşet oldu.

• Aliexpres'den kapı gergileri koruma plastiği, yolcu yan tarafı yapışkanlı cep, koy dayama içi ek bölme, silikon ped seti ve silikon yada deri anahtar kılıfı almak istiyorum. Daha önce alan oldumu ? Bu saydıklarım dışında alınmasını tavsiye ettiğiniz bir aksesuar varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kapı gergi koruma plastiği ne işe yarar?

yolcu yantarafı cep, sipariş verildi
    kol dayama iç bölme aklımda ama sanırım vazgeçeceğim, çünkü eşyalar şimdilik tam oturdu
    silikon ped geldi kullanıyorum,
    anahtar kılıfı gerek görmüyorum, anahtarı kemere taktım, hiç elime almıyorum.

tavsiyeler,
    emniyet kemeri yumuşak kılıf
    4 kapı içi deri kaplama
    kapı marşpiyel korumalar
    keyfe keder de, "turbo" "4x4" "S" metal yazılar

en önemlisini unutmuşum,
    cam ve ayna kapama modülü, olmazsa olmazı.
    sadece cam kapatan 57usd, aynalı olan henüz yok....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 19 Eylül 2016; 22:02:54 >
  • Bende o modülden alırımda kime nasıl yaptıracağım o sıkıntı. Yanlış montaj yapılırsa tüm elektrik sisteminide bozmayalım şimdi.
    Bu mesaja eklenen görseller:

2016 Suzuki Vitara Deneyimler, Test, Aksesuar, Modifiye 2016 Suzuki Vitara Deneyimler, Test, Aksesuar, Modifiye 2016 Suzuki Vitara Deneyimler, Test, Aksesuar, Modifiye

• Dün Suzuki servisde tüm aydınlatmaları elden geçirdik,
    değişenler, tümü LED oldu
    Uzun far HB3
    Park T10
    Sis H11
    iç okuma aydınlatmalar T10
    tavan kısa sofit
    bagaj T10
    Plakalık 2 adet T10
    ön konsol altı aydınlatmalar zaten LED değişmedi

araç havası değişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 3 Ekim 2016; 19:42:30 >

• mimleon kullanıcısına yanıt
    Tüm ampülleri servisten mi temin ettiniz yoksa ali express'ten mi? Ali express ise link gönderebilir misiniz? Elektrik işlerinden anlamam, bulduğum ampülleri de uyup uymama endişesinden dolayı bir türlü cesaret edip alamadım.
    Uzun farlar led olunca aydınlatmaya olumsuz etkisi oldu mu?
  • Kullanım kılavuzunda tüm aydınlatma elemanlarının, gücü, modeli, sigortası, yeri ile ilgili bir tablo var. Kolaylıkla bulabilirsiniz.
    Ben zamanında civic için aldığım ledleri kullandım, zaten japon araçlarda çoğunlukla benzer aydınlatma kullanılıyor.
    ebay artık ülkemizi kabul etmiyor, aliexpressden alabilirsiniz, ama ülkemizdeki fiyatlarıda kıyaslayın, çok fark yoksa buradan alın, çünkü alexpress den gelen sorunlu olursa ki benim 1-2 led çalışmadı, kaybınız olmasın. bir diğer konuda led boyutları, özellikle H sersi ledler farklı büyüklüklerde oluyor, yuvasına girmeme olasılığı var. Nitekim tavan aydınlatması sofit led büyük geldi, usta tırnakları biraz açtı. sipariş sırasında yazılan ölçülere bakıp, sonra araçtaki yuvanın ölçülmesinde fayda var. çoğunluk T10 ledlerde sorun olmuyor.

Bu değiştirme işini eliniz yatkınsa girin, çünkü lamba tırnakları hassas, plastik kırılırsa ekstra masraf çıkar. Ustalara taktırırsanız sorun olmaz.

Tüm bu bilgiler, civic ve vitarada yaptığım değişiklikler sırasında ustanın başında durarak aldığım bilgilerdir.

Uzun far led içinse,
    taktığım led 1600 lümendi, eskiden elimde kalan, ışığı yetersiz, alacaksanız 2000 lümen üzeri bakın. şimdilik taktım, havası nasıl olacak görmek için, yüksek lümen getirtince değiştiririm veya eskisine dönerim.

arka lambalara henüz dokunmadım, orada da zaten renkli mika içinde olunca gerek kalmıyor.

şimdiden sonra baktığım off road tepe lambaları, onun içinde tavan barı almak (200₺) ve 5-6 adet led projektör almak gerekiyor, ama sorun kabloları araç içine alınması, araştırmadayım.

iyi forumlar....

• Vitara ile ilgili aksesuar çalışmaları ve deneyimler devam ediyor

daha önce bahsettiğim Obd2 elm327 aparatı ile tablete attığım araç ile ilgili bilgileri tablette izlemede yeni bir aşama,
    Obd Driver uygulamasındaki "Hud" yani Head Up Display aktif edilince, tableti ön konsola koyuyorsunuz ve bilgileri camda izliyorsunuz. Yeni nesil tüm navilerde ve araçlarda bu var. Ancak cam 2 katman olunca görüntüde ikinci bir yansıma oluyor, bunun çözümü, cama ekranın yqnsıma alanı kadar şeffaf yarı yansıtıcı film yapıştırmak, böylece tüm görüntü tek oluyor. Sürüş anında ister obd2 iZleyin ister navigasyon, tam göz hizanızda.

diğer aksesuarlar ise
    arka tampona kauçuk "bumper" geldi, yanında verilen 3M bant ile yapıştırıldı. İlanda her nekadar 2016 vitara için yazılsa da tam uymadı, bir şerit geniş oldu, ben de knu aşağı doğru kıvırarak yapıştırdım. şimdişik iyi, eşya koyarken tampon çizilmeyecek

kauçuk paspasları aldım, tam oturdu, 169₺

https://www.s-dizayn.com/suzuki/vitara/vitara-4-suv

iyi paketleniş bir şekilde ulaştı, tam yağmurlar başlamışken iyi oldu, halı paspasları kaldırdım.

bgün ise otomatik cam kapatma modülü siparişi verdim, detayları gelince veririm.

iyi forumlar

Bu mesaja eklenen görseller:

2016 Suzuki Vitara Deneyimler, Test, Aksesuar, Modifiye 2016 Suzuki Vitara Deneyimler, Test, Aksesuar, Modifiye 2016 Suzuki Vitara Deneyimler, Test, Aksesuar, Modifiye 2016 Suzuki Vitara Deneyimler, Test, Aksesuar, Modifiye

• Merhaba,
    Şu seti almak istiyorum. Ama kredi kartım yok maalesef. Almak isteyen bir arkadaş varsa, eğer yurtdışı alışverişi falan biliyorsa, birlikte alalım mı? Siparişi daha geçmeden parasını hesabına havale yaparım. Gelse de gelmese de canı sağ olsun.

https://store.donanimhaber.com/9b/02/44/9b0244ca94a243270ab3d0f279e94462.png
  • Aliexpress için yeni bir paket hazırlıyorum,
    senin talebin olan silikon parçaları da eklerim,
    parası önemli değil hallederiz aramızda.
  • Bugün izmir urla gezisi yaptık can dostum Hasanla.....
    işte ilk video...............................

asıl araç inceleme videosuda yolda geliyor.

140hp S aldığım için çok memnunum,
    ayrıca inanmayacaksınız,
    Honda Civic 2012 beni daha çok yoruyordu.
    Hem ses olarak, hemde motor olarak çok daha iyi çıktı.
    yokuşlarda vites düşürmeden fırlıyor....
    detaylar da sonra........

önce biraz foto............

IMG_4657.jpg by Levent Onbeş, on Flickr

IMG_4653.jpg by Levent Onbeş, on Flickr

IMG_4640.jpg by Levent Onbeş, on Flickr

IMG_4635.jpg by Levent Onbeş, on Flickr

7D2_5808.jpg by Levent Onbeş, on Flickr

7D2_5807.jpg by Levent Onbeş, on Flickr

7D2_5757.jpg by Levent Onbeş, on Flickr

IMG_4645.jpg by Levent Onbeş, on Flickr

Bayağı bir kirletmişiz..........................

7D2_5812.jpg by Levent Onbeş, on Flickr
    7D2_5811.jpg by Levent Onbeş, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 30 Eylül 2016; 21:40:36 >

• Nasreddin Hoca damdan düşünce kimi çağırmış?
    Damdan düşen başka birini.
    Kullanıp sonra konuşacaksınız....

Dün S ile yaptığım gezide, başka araçların giremeyeceği çok yere girdim, normalin üstü zeminlerde kullandım.
    Güzergahımız, otoyoldan urla iskele ve eski karantina adası, sonrası gülbahçe "kite sirf" sahili, mordoğan, ardıç, dilekpınarı köyü, toprak yoldan dağa antik bir kent kalıntısına çıktık indik, sonra geri dönüş.

Daha önce kullandığım test ettiğim 120hp den çok farklı bu 140hp arkdaşlar, rampalarda yığılıp kalmadı, ani hızlanmalarda vites düşürmedi, düşük hızlarda (5-30km) bile ufak dokunmayla harekete geçiyor.

4x4 deki yol tutuş çok iyi, 100km/h ile 170 derecelik viraja girdim, araç yüksek olunca içerde yamulduk ama araç zerre kadar savrulmadı.

motor sesi önceki aracım civicden az, özellikle dip gaz yapıldığında civic i-vtec motorun özelliği olarak gürlerdi. Bunda ise sadece bir hırıltı var.
    araç ses olarak kasanın rüzgar sesini alıyor, birazda lastiklerden gelen yol sesi var. yumuşak lastiklerle daha iyi olacaktır. daha sessiz olsun derseniz alt ve iç kısımlara ses yalıtımı yaptıracaksınız.

çamurda kullanımda esp açık kullandık, sebebi esp kapalı olursa abs ler çok sık devreye girdi, esp açıkda abs devreye girmedi ve araç kendini hemen toparladı. esp kapalıda bayağı bir spin (kayma) yapıyor. ama çok keyifli bir sürüşdü.

yokuş iniş desteğini kullandık.
    yapılacak işler.
    dur frene bas>esp uzun bas iptal> snow moda al> lock bas kilitle> iniş desteği düğmesine bas> ayağını frenden çek.
    sonra bırakın kendi insin, ama dikkat taş ve engelbelere göre siz yön vereceksiniz. bu da çok keyifliydi.

dar köy yolu virajjlarında (2m genişlik ve 90 dereceyi geçen virajlar) , başla aracın tek seferde dönemeyeceği yerlerde kolaylıkla tek hamlede döndük. bunun kısa dingil aralığı yardımcı oluyor.

dağ yolunda bir kaç çukura düştük, ama ne "tak" sesi geldi nede duraksadı, girdiği gibi çıktı, yumuşak bir sallanmayla ama biz içerde gözlüğü falan düşürdük.

Araziye çıkacak arkadaşlar, bu lastik davlumbazına takılan çamurluklardan taktırmasın, aynen orada bırakır gelirler, ben takmayı düşünüyordum ama vazgeçtim. zaten araç kirleniyor mecbur yıkatacaksın. çamurlar ön cama kadar geliyor.

Tüm bu sürüş sırasında olağan sesler dışında, gevşemiş, tırkırdayan, sallanan bir aksamın sesini duymadık.

ilk 4x4 kullanımı olduğu için fazla iddalı yollara girmedik, artistik yapmadık. yakında daha sert bir yerlere gitmeye karar verdik.

yakında yeni bir videoyla görüşmek üzere.

• Her ikiside su sıçratıyor,
    biri mecburiyetten,
    diğeri keyiften.....

[simage]
    7D2_5798.jpg by Levent Onbeş, on Flickr[/simage]
    [simage]
    7D2_5653-Edit.jpg by Levent Onbeş, on Flickr[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 2 Ekim 2016; 10:41:46 >

• Vitara s in cam tavan donanimi olan araç getirtile biliyor mu

• hayır, S modelde tavan kapalı

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.