Şimdi Ara

2016 Suzuki Baleno (ANA KONU) (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
253
Cevap
5
Favori
48.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,

Sürüş esnasında video izlenemiyor.
    Ayrıca, multimedya ekran android tablet aslında ve uygulama yükleme özelliği var, ancak uygulama yüklemeye de izin vermiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsche

Merhaba,

Sürüş esnasında video izlenemiyor.
    Ayrıca, multimedya ekran android tablet aslında ve uygulama yükleme özelliği var, ancak uygulama yüklemeye de izin vermiyor.
    Hocam interneti paylaşın telefondan. Tarayıcıya girin hangi uygulamayı indirecekseniz sonuna apk yazıp dosya olarak indirin tablete. Daha sonra dosya yöneticisinden yükleyin inen dosyayı. Olacaktır. Ya da hafıza kartına önceden yüklediğiniz apk dosyalarıyla da yapabilirsiniz. Hatta ben farklı bi navigasyon yükledim. Ana ekrandaki navigasyon penceresini ayarlardan yeni navigasyonu ayarlayıp tıkkayınca direkt onu açabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drummer_bjk -- 5 Temmuz 2018; 1:38:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de aranıza katılmış bulunmaktayım. İlk izlenimlerim gayet güzel. Daha önce alfa romeo 156 ve chevrolet aveo kullandım ve sattım. Tutulmayan arabaları seviyorum

• Ekranı üzerindeki eşleştirme programı ile telefonla eşleyince sonuç süper. Aracın ekranı telefon ekranı oluyor. Her türlü işlemi tıpkı telefondan yapar yapabiliyosunuz. Harika bi özellik denemeyen varsa denesin mutlaka. Bu msj da burda bulunsun ilerde birine lazım olur😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drummer_bjk -- 8 Temmuz 2018; 1:13:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drummer_bjk

Ekranı üzerindeki eşleştirme programı ile telefonla eşleyince sonuç süper. Aracın ekranı telefon ekranı oluyor. Her türlü işlemi tıpkı telefondan yapar yapabiliyosunuz. Harika bi özellik denemeyen varsa denesin mutlaka. Bu msj da burda bulunsun ilerde birine lazım olur😀
    Bu özellikte ekranın yarısı kdr oluyor görüntü.yani tam ekran olsa süper olurdu..

• quote:

Orijinalden alıntı: muhendizz

Bu özellikte ekranın yarısı kdr oluyor görüntü.yani tam ekran olsa süper olurdu..

Alıntıları Göster
    Hocam tam ekran olur aslında sanırım ama yana yatık olur ancak. Tableti dikey konumlandırmış olsalar olurdu. Ekran ayarlarından yatay dikey ayarı var ordan oluyor. Buna da şükür. Youtube yüklemeyi denedim ilk denemem başarısız oldu ama çözücem fizy yükledim çalışıyor. android oluşu üzerinde çalışmaya ve özelleştirmeye imkan tanıyor

• ben bluetooth harici aractan memnunum.yeterli geliyor bir cok ozellik
    ama tel ile konusurken karsı tarafa ses gitmiyor veya cok az gidiyor
    benzer sorun vitaralarda da varmıs
    harici mikrofon ile falan cozum bulmaya calısmıslar.buna cozum bulursam yeterli olacak.
  • muhendizz M kullanıcısına yanıt
    Bikaç görüşme yaptım sıkıntı yoktu sanırım konuşavildim gayet. Neyse çözümünü öğrendim en azından ama umarım sorun olmaz.

• İlk 1000 kmyi devirdim 1 haftada. Yüzde 80i şehir dışı izmir balıkesir muğla arası klima açık şu an 4.9litre yakıt ortalamam. Muhtemelen 1 2 puan daha düşer uzun yolda. eski arabam 1.4 tam otomatikti tüpte ancak yakalıyordum bu değerleri.

• Geçen ay kuzenime aldık baleno'yu, araç güzel herşey iyi fakat söyle bir sorunu var.
    geçen haftalarda lastiklerden biri yanaktan delindiği için değiştirmek zorunda kaldık.
    Fabrika ile üzerinde gelen stok lastiğinin (bridgestone ecopia 185/55R16 83V EP 150) Türkiye de ne üretimi yo (İZmit Brigstonun dediği bu).
    ancak bir alt hız ve yükleme endeksi olan modelini bulma şansınız var bu konuda biz çok sorun yaşadık bir aylık araçta. Tüm istanbuldaki lastik ithalatcılarına ve İzmit Brigiston fabrikada bulunmadı, Denizli suzuki bir şekilde yedek lastik bulduğunu ama ellerine ulaşmadığını belirtiyor.

satış sonrası hizmetlerden gelen cevap aşağıda.
    Öncelikle yaşamış olduğunuz olayla ilgili geçmiş olsun dileklerimizi iletir ve markamızı tercih ettiğiniz için de teşekkür ederiz.

Araç üzerinde üretim aşamasında kullanılmış olan lastiğin Türkiye’deki Bridgestone fabrikadasında üretiminin olmaması mümkündür. Fakat bu durum lastiğin yurt dışından ithalatına veya aracın üzerinde bulunmasına engel bir durum teşkil etmemektedir. Sipariş verilmesi durumunda getirtilebilmektedir.

Aracınızın ihtiyacı olan lastik Suzuki yedek parça lojistik depodan tedarik edilerek 13.07.2018 Cuma günü bayiye gönderilmek üzere sevk edilmiştir. Konuyla ilgili Denizli Coşkunlar Otomotiv servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla
    Suzuki Satış Sonrası Hizmetleri
  • quote:

Bikaç görüşme yaptım sıkıntı yoktu sanırım konuşavildim gayet. Neyse çözümünü öğrendim en azından ama umarım sorun olmaz.
    karsı tarafın sesi geliyor ama soylenen benim ses cok az gidiyormus veya gitmiyormus..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bartet

Geçen ay kuzenime aldık baleno'yu, araç güzel herşey iyi fakat söyle bir sorunu var.
    geçen haftalarda lastiklerden biri yanaktan delindiği için değiştirmek zorunda kaldık.
    Fabrika ile üzerinde gelen stok lastiğinin (bridgestone ecopia 185/55R16 83V EP 150) Türkiye de ne üretimi yo (İZmit Brigstonun dediği bu).
    ancak bir alt hız ve yükleme endeksi olan modelini bulma şansınız var bu konuda biz çok sorun yaşadık bir aylık araçta. Tüm istanbuldaki lastik ithalatcılarına ve İzmit Brigiston fabrikada bulunmadı, Denizli suzuki bir şekilde yedek lastik bulduğunu ama ellerine ulaşmadığını belirtiyor.

satış sonrası hizmetlerden gelen cevap aşağıda.
    Öncelikle yaşamış olduğunuz olayla ilgili geçmiş olsun dileklerimizi iletir ve markamızı tercih ettiğiniz için de teşekkür ederiz.

Araç üzerinde üretim aşamasında kullanılmış olan lastiğin Türkiye’deki Bridgestone fabrikadasında üretiminin olmaması mümkündür. Fakat bu durum lastiğin yurt dışından ithalatına veya aracın üzerinde bulunmasına engel bir durum teşkil etmemektedir. Sipariş verilmesi durumunda getirtilebilmektedir.

Aracınızın ihtiyacı olan lastik Suzuki yedek parça lojistik depodan tedarik edilerek 13.07.2018 Cuma günü bayiye gönderilmek üzere sevk edilmiştir. Konuyla ilgili Denizli Coşkunlar Otomotiv servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla
    Suzuki Satış Sonrası Hizmetleri
    kışlık olarak falken aldım simdiden.orjinal lasitklerin omru bitince alternatif cok ama soylediginiz sıkıntı onemli.uretilmeyen lastik takmak da ilginc olmus..
  • bartet B kullanıcısına yanıt
    Hocam rakamları bilmiyorum ama tahminen servisten alacağınız tek lastik fiyatına çiftini dışarıda değiştirebilirsiniz aynı ebat ve endekslere sahip farklı bi marka ile. Teoride tavsiye edilmeyebilir ama pratikte daha önceki tecrübemde ben farkı anlamamıştım. Tek değişirse bi nebze sorun olabilir ama örneğin ön çift kaliteli bi marka model ile değişirse sürüş kalitesini olumlu etkileme şansı bile olabilir.

• Hazır forum canlanmışken sorayım. Mıcırlı asfatta kullandınız mı aracı. Öyle hafif pütürlü değil de çok bozuk tırtıklı yollar ya da özellikle marmaris antalya arasındaki mıcırlı yollarda yoğun titreşimden ötürü ince trim sesleri duydum ön konsoldan. Özellikle torpido kapağı ve alt bölgesinden. Ben plastik malzemeye karşı beklentimi çok düşük tutmuştum o yüzden normaldir diye düşündüm o titreşimle ses yapmasını. Sizde de durum aynı mı merak ettim. Üzerine gitsem çözüm bulunur mu dersiniz.

• Arkadaşlar selamlar,

Öncelikle verdiğiniz bilgiler ve yaptığınız paylaşımlar için teşekkürler.
    2 aydır Baleno kullanıyorum, genel olarak memnunum. Size bazı sorularım olacak.

1. Multimedya ekran şifresini bulamadım, bu yüzden limitli kullanıma devam ediyorum. Bu konuda bilgisi olan paylaşabilirse memnun olurum.

2. İlk defa otomatik araç kullanıyorum, farklı vites değişimlerinde farklı kontroller mevcut (mandalı çekme, frene basma, vb.). Bu ayarlar tüm araçlarda böyle mi yoksa bu araca mı özel acaba? Pratik bir yolu var mı acaba bu işin? Mesela tüm vites geçişlerinde mandala ve frene bassam araca zarar vermiş olur muyum sizce?

3. Arka cam sileceğinden su gelmesi için suyu nereye dolduracağımı bulamadım, bu konuda fikrin olan var mı acaba? Öndeki hazneden besleniyor diye düşünüyorum, ama arkaya su gelmiyor yaptığım denemelerde.

4. Bagaj içine kauçuk zemin almak istiyorum, tavsiyesi olan var mı?

5. Boş yolda spor moduna aldım birkaç kez, sanki daha az yakıyor gibi geldi bana. Sizce nasıl?

6. L vitesini sadece çok yokuş ve zorlayıcı yollarda kullanmam gerektiğini düşünüyorum. Farklı bir fikri olan var mı acaba?

Selamlar.
  • drummer_bjk D kullanıcısına yanıt
    merhabalara,
    Evet dediğiniz gibi dışarıdan alınsa daha ucuza geliyor. Fakat bir aylık aracın lastiğinin bulunamaması can sıkıcı bir durum.
    ki bu modeli dediklerine göre 2017 eylül veya ekim ayında ithal etmeye başlamışlar. zaman içerisinde mecburen değiştireceğiz.

teşekürler
  • quote:

Hazır forum canlanmışken sorayım. Mıcırlı asfatta kullandınız mı aracı. Öyle hafif pütürlü değil de çok bozuk tırtıklı yollar ya da özellikle marmaris antalya arasındaki mıcırlı yollarda yoğun titreşimden ötürü ince trim sesleri duydum ön konsoldan. Özellikle torpido kapağı ve alt bölgesinden. Ben plastik malzemeye karşı beklentimi çok düşük tutmuştum o yüzden normaldir diye düşündüm o titreşimle ses yapmasını. Sizde de durum aynı mı merak ettim. Üzerine gitsem çözüm bulunur mu dersiniz.
    marmaris kaş yolunda kullanıldı ama kulağıma herhangi bir ses gelmedi veya ben dikkat etmedim.
  • quote:

Arkadaşlar selamlar,

1. Multimedya ekran şifresini bulamadım, bu yüzden limitli kullanıma devam ediyorum. Bu konuda bilgisi olan paylaşabilirse memnun olurum.

2. İlk defa otomatik araç kullanıyorum, farklı vites değişimlerinde farklı kontroller mevcut (mandalı çekme, frene basma, vb.). Bu ayarlar tüm araçlarda böyle mi yoksa bu araca mı özel acaba? Pratik bir yolu var mı acaba bu işin? Mesela tüm vites geçişlerinde mandala ve frene bassam araca zarar vermiş olur muyum sizce?

3. Arka cam sileceğinden su gelmesi için suyu nereye dolduracağımı bulamadım, bu konuda fikrin olan var mı acaba? Öndeki hazneden besleniyor diye düşünüyorum, ama arkaya su gelmiyor yaptığım denemelerde.

5. Boş yolda spor moduna aldım birkaç kez, sanki daha az yakıyor gibi geldi bana. Sizce nasıl?

6. L vitesini sadece çok yokuş ve zorlayıcı yollarda kullanmam gerektiğini düşünüyorum. Farklı bir fikri olan var mı acaba?

Selamlar.
    bildiklerime cevap vereyim
    3-arka cam silecegi normal su yerinden beslenir.ekstra su haznesi yok
    4-n11 de baleno halı paspas baleno yazarsan cıkar.ben aldım.tam oturuyor oldukca kaliteli urun.135 falandı aldıgımda
    6-aynen o zaman kullanmak mantıklı
  • quote:

Arkadaşlar selamlar,

Selamlar.
    Mandal sanırım sadece p den vitese almak için. Hareket halinde spor modu ve L dışında bir vitese geçiş yapmayın derim. Bunlarda frene gerek yok. Çok uzun beklemelerde N ye almak mantıklı olabilir. R ye tam durmadan almıyoruz zaten vites tipine göre ufak farklar olsa da genelde böyle güvenlik önlemleri var her otomatik araçta.

Spor modu bende d modundan daha fazla yakıyor. Rampada falan alıyorum güzel oluyor.

• Arkadaşlar merhaba,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Oldukça faydalı bir konu olmuş. Benim şöyle bir sorum var.

Bayide GL donanımda, otomatik vites, 2017 model, tescili yapılmış, 0 km bir araç var ve çok çok iyi bir indirim aldım.

Sizce bunu almak yerine 2018 Jazz 1.3 Dream alınır mı? Fiyat 92.500 olarak görünüyor bayide. Pazarlık payı mutlaka vardır.

Al-satçı değilim, uzun süre kullanmak istiyorum. Japon dışında bir marka da düşünmüyorum. Başka öneriniz varsa alabilirim.

Kıyaslama konusu bulamadığım için buraya yazdım. Forumlara pek aşina değilim kusuruma bakmayın.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.