Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.304
Cevap
74
Favori
340.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,

Canlı renkleri kapalı kullanıyorum. Renk seçimi de sinema ev, bazen de sinema pro. Diğer seçimler çok gerçekdışı geliyor bana. Daha yeni CRT'den geçtiğim için (4 ay öncesine dek 29FX66 Sony kullanıyordum).
    Zaten HDR rahatsız edici geliyor bana, THX veya UHD Premium kaynak ve bu kontrastı verecek panel olmadıkça gerçekçi gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonyz10c

Hocam ben olsam sony 55xe9005 i alırım panel fald

Sırf ekranı 65 inç diye gidip o paneli alma

Sony 55xe9005 teşhirde gördüm güzel tv , ekranı küçük olsun kaliteli olsun, dev gibi ekranda kötü görüntüyü ne yapacaksın?

Kesinlikle katılıyorum. Ben de aynı paraya 55XD8505 yerine 49XD9305 almayı tercih ederdim (ama 49XD9305 diye bir model yok). Büyük panel görüntü kusurlarını gözünüze dürter (amiyane tabiriyle). Motion bozulmaları, panel kusurları, gürültü ve macroblocking kusurları (bu biraz işlemciden vs gelir) büyük ekrandas daha da belirginleşir.
  • Aslında görüntüyü işlemek mümkün, HDD yayın kaydı yapıp, kaydedilen görüntüyü TMPGenc gibi bir programla açıp gerçekten çözününürlükte bir pixele kadar inen detay var mı diye bakılabilir. Ancak buradaki sıkıntı yapılan kaydın cihaza ait unique key ile şifrelenmiş olması, HDD'deki dosyayı bilgisayar programında açamıyoruz. Daha önceki jenerasyon Samsung TV'lerin kaydını açabilen uygulamalar mevcutmuş, ama o kapı da şu anda kapalı.

Ekteki cihazla TV yayını kaydedilip, BD-R diske AVCHD olarak aktarılıp diskten dosya bilgisayarda incelenebilir. Zaten adamların yaptığı üçkağıt şu: Önce görüntüyü 1920*1080 ölçekle, sonra 3840*2160'a tekrar ölçekle.

Cihaz şu:http://www.panasonic.com/de/consumer/home-entertainment/blu-ray-set-top-box/recorder/dmr-ubs80.html

Örnek avatar, 1080p:

2016 SONY ANDROİD TV

Örnek Avatar, 2160p:
    2016 SONY ANDROİD TV

İki resmin de detay düzeyi aynı, aynı boy ekranda aynı detay görebilirsiniz, ancak dosya özelliklerinde ikinci resim ilkinin 4 katı detaya sahip. 4K diye yemin etseniz başınız ağrımaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

Bugün 50W805C için cayma hakkımı kullanarak iade süreci başlattım.Cihazın ses ve görüntüsü çok iyiydi.Panelde çok temizdi.Ölü piksel,ışık sızması,bulutlanma gibi sorunlar yoktu.Aslında çok üzülüyorum iade ettiğim için.Ama maalesef cihazın sorunları çoktu.Beni en çok rahatsız edense motion kısmıydı.Bu tv yi tercih etmemin en önemli sebebi motion dı.Aşırı hareketli sahneleri geçtim,en küçük harekette bile rahatsızlık vericiydi.Bütün motion ayarlarını denedim sonuç değişmedi.Ayrıca kendi kendine kapanma,yaptığım kalibrasyon ayarlarının kendi kendine sıfırlanması,kumanda algılama sorunu sorunlarda eklenince cayma hakkı süresi dolmadan iade etmeye karar verdim.Satıcı da sağolsun zorluk çıkarmadı.
    Şimdi ne alsam diye düşünüyorum.Aynı görüntü kalitesini verebilecek bu fiyat aralığında bir tv bulmak çok zor olacak.

2015'den beri satılan bir üründe bu kadar sorun çok ilginç. Sorunlu bircihazı bu kadar uzun süre satmaları enteresan. Acaba son yazılım yüklendi de oradan mı kaynaklandı?

Benim 2 gün önceki sipariş bugün teslim edildi. Yarın sabah arayıp gelecekleri saati bildirecekler kurulum için. Sanırım yeni yazılım yükletmemeliyim.

Kendi kendine kapanma mevzuları, ayarların sıfırlanması, kumandayı görmeme sorunlu bir modelden çok cihaza özgü olma ihtimalini akla getiriyor. Satıcının sorunsuz geri alması da belki buna benzer bir sebepledir. Bu arada siz nereden aldınız. Ben mediamarkt gittigidiyor üzerinden sipariş verdim. Acaba onlar mı sorunsuz geri alıyor,onlar değilse de paylaşırsanız biz de ileriki alışverişlerimizde o siteyi/satıcıyı da tercih edebliriz.

• Görüntüye ayıracağınız bantgenişliği düştükçe kodeğiniz detayları yutmaya başlar. HEVC265 codec te bundan bağlaşık değildir. Üstelik Uyduda alacağınız bantgenişliği=para. Aynı zamanda bu bantgenişliği internetten de çok çok daha pahalı. Bu nedenle uyduda yakın dönemde 4K yayın yaygınlaşması beklemiyorum.

Ama zaten ben evdeki kaynağımın 4K olması güvenerek, önümüzdeki yıldan itibaren UHD bluray'lerin mainstream olmasına ve bunların da internette paylaşılmasına güvenerek 4K TV aldım. Sonuçta UHD Bluray standardı 1 yıl önce finalize oldu, UHD bluray yaygınlaşması 4K yayının yaygınlaşmasından daha hızlı olacak.

Nereden biliyorsun diyorsanız 2006 yılında Cebit Hannover'de Panasonic Standında ilk jenerasyon Bluray'den I-Robot izlediğimi söyleyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

Bugün 50W805C için cayma hakkımı kullanarak iade süreci başlattım.Cihazın ses ve görüntüsü çok iyiydi.Panelde çok temizdi.Ölü piksel,ışık sızması,bulutlanma gibi sorunlar yoktu.Aslında çok üzülüyorum iade ettiğim için.Ama maalesef cihazın sorunları çoktu.Beni en çok rahatsız edense motion kısmıydı.Bu tv yi tercih etmemin en önemli sebebi motion dı.Aşırı hareketli sahneleri geçtim,en küçük harekette bile rahatsızlık vericiydi.Bütün motion ayarlarını denedim sonuç değişmedi.Ayrıca kendi kendine kapanma,yaptığım kalibrasyon ayarlarının kendi kendine sıfırlanması,kumanda algılama sorunu sorunlarda eklenince cayma hakkı süresi dolmadan iade etmeye karar verdim.Satıcı da sağolsun zorluk çıkarmadı.
    Şimdi ne alsam diye düşünüyorum.Aynı görüntü kalitesini verebilecek bu fiyat aralığında bir tv bulmak çok zor olacak.

2015'den beri satılan bir üründe bu kadar sorun çok ilginç. Sorunlu bircihazı bu kadar uzun süre satmaları enteresan. Acaba son yazılım yüklendi de oradan mı kaynaklandı?

Benim 2 gün önceki sipariş bugün teslim edildi. Yarın sabah arayıp gelecekleri saati bildirecekler kurulum için. Sanırım yeni yazılım yükletmemeliyim.

Kendi kendine kapanma mevzuları, ayarların sıfırlanması, kumandayı görmeme sorunlu bir modelden çok cihaza özgü olma ihtimalini akla getiriyor. Satıcının sorunsuz geri alması da belki buna benzer bir sebepledir. Bu arada siz nereden aldınız. Ben mediamarkt gittigidiyor üzerinden sipariş verdim. Acaba onlar mı sorunsuz geri alıyor,onlar değilse de paylaşırsanız biz de ileriki alışverişlerimizde o siteyi/satıcıyı da tercih edebliriz.

Merhaba,
    Sony servisleri kurulum esnasında mutlaka yeni yazılıma güncelleme yapmakta. Hatta güncelleme sonrası ekran resimini alıp bunu kurulum kanıtı olarak kullanmakta. Servise nedenini sorduğumda bazı TV'lerin güncellemede sorun çıkardığını, TV'nin en az bir kez güncellenebildiğinin teyidinin istendiğini söylemişlerdi. İlk TV'mde servis güncellemeyi başlatıp gitmişti, ilki arıza nedeniyle değişince ikinci servis getirdiği TV'de yazılımı USB üzerinden güncellemişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkan0075

Kusura bakmayın, ancak yazabiliyorum. Öncelikle söylemek istediğim bu ayarların kişiyer göre değişebileceği,
    kimisi kontrastı düşük birbirine yakın renkler sever, kimisi kontrastı yüksek ancak renk ortalaması düşük. Detaylı renk ayarına girmedim, çünkü detaylı renk ayarı için kalibratör gibi ekipmanlar gerekiyor, yanlış yapılan bir ayarda kutudan çıkan ayardan daha kötüsünü de yapabiliriz. Buayar benim zevkim ve panelin karakteristiği ile uyuşan ayar. Bir de genelde TV izleme sırasında 30m^2 odayı yalnızca 40W halojen aplik aydınlatmakta. İzleme mesafesi 3.5m. Dimmeri de gece izlerken biraz daha kısabiliyorum, kısaca ışık düzeyi düşük.

Özetle:

Resim: Sinema Ev
    Işık algılayıcı açık

Parlaklık 40
    Kontrast 90
    Gama -2
    Siyah düzeyi 50
    Siyah Ayarı kapalı
    Gel. Kontrast Düzelt. kapalı
    Renk 63
    Ton 0
    Renk Alanı Otomatik
    Canlı Renkler KApalı
    Keskinlik 50
    Gerçeklik oluşturma manuel
    Çözünürlük 29
    Rastgele Gürültü Azaltma kapalı
    Dijital gürültü azaltma kapalı
    Motionflow Yumuşak
    Film modu orta

Gelişmiş renk ayarlarına girmedim, out-of-the-box iyi bence.

Gündüz nadiren TV izlerim, o zaman da menüden geçici olarak spor renk ayarını seçiyorum.

Çok teşekkür ederim... digital gürültü ve rastagele gürültü azaltma bir fonksiyonu var mi ? Açınca ne oluyor biliyoemusunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• engunaydin E kullanıcısına yanıt
    gümüş_süvari kullanıcısına yanıt
    Bu Tv yi ben kullanıyorum 50W805C..

Anlatılan sorunlar ta yanılmıyorsam 2015 Aralık ayında vardı..ben aldım Teknosa Internetten..Evde devamlı Reset, Kapanma..

Servis yeni bir yazılım gelecek dedi, geldi yükledim ama sorun çözülmedi..

Belki benim çok fazla harici cihazımdan kaynaklanan sorun..Yanlız Androidi çok kurcalamıştım, çok değişik programlar yüklemiş, bazı servisleri kapatmıştım..netekim cihaz kapanıp açılmamaya başlayınca İade ettim..Ama alacak başka Tv yok aynısından yeni kutu aldım..

Bu aldığımı hala kullanıyorum, Androidi de kurcalamıyorum, wifi de kapalı..Ocak-Şubat gibi belki birkaç güncelleme yaptım sonra Güncelleme yapmadım..

Anlatılan sorunlar geçen senenin olduğundan cihazın çok eski, sorunlu olma-iade- veya ilk yazılımda kalmış olma ihtimali var...

Sadece son yazılımla cihaz motion ayarları bozuk, kapanma reset problemi olmaması lazım..

Android ilk problemidir bu, bazı üstadların yorumlarına göre Tv Girişleri Hand-Shake yapamıyor (uyumsuzluk), HDMI yeri değişince yeni cihaz çalışmıyor, elektriğe takıp açınca Android yüklemiyor, Gri ekran problemi, Kanal değiştirirken / Giriş değiştirken Tv resetliyor..

Bunların çoğu giderilmiş olmasına rağamen gala arada bazı kullanıcıların ciazlarına göre farklı problemler tekrar açığa çıkıyor..

Netekim son yazılım geri çekildi biliyorsunuz..Bir tane daha vardı geri çekilen oldu 2...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 22 Mart 2017; 0:0:56 >

• matt3627 M kullanıcısına yanıt
    Dijital gürültü azaltma olasılıkla macroblocking tarzı compression artefact düzeltmedir, düşük bitrate videolarda işe yarıyordur. Ben belirgin bir etki görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan0075 -- 22 Mart 2017; 0:1:35 >
    Noise kelimesini Televizyon Sinyali için "Gürültü" olarak tercüme tamamen hata..

Parazit demek lazım..Parazit düzeltme, azaltma olsa gerek..

Çünkü bu ayar menü, resim görüntü özelliklerinde kullanılır ..Ses özelliklerinde değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Noise kelimesini Televizyon Sinyali için "Gürültü" olarak tercüme tamamen hata..

Parazit demek lazım..Parazit düzeltme, azaltma olsa gerek..

Çünkü bu ayar menü, resim görüntü özelliklerinde kullanılır ..Ses özelliklerinde değil..

Evet onun farkindayim ama açtiğimda çok fark göremiyorum görüntüde, o yüzden sordum, açmanim olumlu olumsuz etkileri nelerdir diye...

Pek kurcalamayın..Bazen ters tepebiliyor ayar..mesela Siyah ayarını açarsınız siyahlar bozulur, motion ayarı açarsınız hareketli görüntüde titreme olur , Kontrast düzeltmeyi açarsınız kontrast bozulur.....gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 22 Mart 2017; 0:57:25 >
  • Ben hep canlı modunda kullanıyorum, çok memnunum görüntüden. XD85
  • engunaydin E kullanıcısına yanıt
    Ben Gittigidiyor Teknosa mağazasından almıştım.Satış sözleşmesinde 14 günlük cayma hakkım var.Satıcının kabul etmeme gibi bir şansı yok ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gümüş_süvari -- 22 Mart 2017; 10:18:2 >
  • quote:

Ben Gittigidiyor Teknosa mağazasından almıştım.Satış sözleşmesinde 14 günlük cayma hakkım var.Satıcının kabul etmeme gibi bir şansı yok ki?

Tekrar kutuya koyarken, demonte ederken nelere dikkat etmek gerekiyor, servis çağirmaya gerek var mi ?

• erkan0075 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Tvyi standart görüntü modunda kullanıyordum. 2 gün önce tvdeki tüm ayarları of konumuna getirdim, canlı renkleri kapattım,gelişmiş kontrast geliştiriciyi kapattım,siyah düzeltici kapattım, aklına gelebilecek her ayarı kapattım hatta motionflowu bile kapattım. Parlaklık,kontrast gibi ayarlara hiç dokunmadım standart görüntü modunda aynen bıraktım.

Tüm gece bu şekilde izledim. Görüntü daha natural daha doğal gözüktü.

Sabah olunca görüntü ayarlarını sıfırladım, fabrika ayarına geri döndüm. Şu an standartta kullanıyorum bir tek gelişmiş kontrast geliştirici kapalı.

Lcd tvlerin tamamı gloosy yani parlak panel kullanıyor. Bizim sonylerde ekranda filtre var yarı mat panel olarak geçiyor ancak gerçekte bildiğin parlak panel. Parlak panel kullanılmasından mıdır nedir tam emin değilim ancak görüntü ayarlarını oynayıp plazma ya da crt tvlerdeki gibi tamamen natural, doğal bir görüntü olmuyor, ekran ayna gibi geliyor.

Sinema ev ya da proyu da denedim bu sefer ekran sarımsı ve karanlık gözüküyor

Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz?

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Emrah selam,

Local dimming zone sayısının az olduğunu biliyordum, zaten o zone sayısı çok olsa o tv 55xe9005 değil 55xe9405 olarak satılır fiyatı da çok daha yüksek olur, bunları zaten sen de biliyorsun

Az olması hiç olmamasından iyidir

Tvyi teşhirde gördüm güzel tv

Aslında tv ihtiyacım olsa internetten alıp incelerdim

O arkadaş zaten samsung ks8000 almaya karar verdi

• sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    Ben tv'yi loş ortamda izliyorum, canlı renkler yerine de tercihim natürel ve biraz daha soluk renkler olduğu için de sinema ev profili biraz daha bana uygun geliyor. Ancak bu tercihler kişiden kişiye değişir, örneğin işyerinde hp monitörün brightness 10, contrast 25, color 5000K olarak kullanıyorum. Salonda da yer alan apliklerden birini sürekli kapatmaya başladım, çünkü tv izlerken ciddi parlama yapıyor. Dediğim gibi, oda aydınlatması belirli bir düzeyi geçince parlama sorun olmaya başlıyor.

Ürün ümkün olduğunca orjinal haline yakın paketlenmeli,size nasıl geldiyse aynı şekilde geri göndermelisiniz.O yüzden aldığım yeni ürünlerin kutusunu,içindeki straforları falan atmıyorum hemen.Demonte işi zor değil.Ama özellikle panelin ön yüzüne çok dikkat etmek gerekiyor.Ben tek başıma paketledim ama paneli sağlı sollu tutmak için iki kişi olsa daha iyi olur.TV nin tüm bağlantılarını çıkardıktan sonra paneli yumuşak bir zemine(yatak) ön yüzü düz bir şekilde alta gelecek,ve ayaklar dışarıda kalacak şekilde yatırdım.Arkadaki dört adet ayak vidalarını çıkardım.ayağı yerinden çıkarıp vidaları yerine taktım.Yine arkada ortada iki tane metal takoz var,onları da çıkarınca geriye panel kaldı.Sonra paneli hafif nemli bezle dikkatli bir şekilde sildim.Kendi naylon poşetine koyup düzgünce kutuya alt straforun üzerine yerleştirdim.Diğer tüm malzemeleri;güç kablo/adaptör,kumanda(pilleri çıkararak),ayak ve takozları ayrı ayrı streçle sarıp kutuya yerleştirdim.Ayrıca tüm yazılı dökümanları;garanti belgesi,kullanma kılavuzu,fatura,vs onları da birlikte sarıp kutuya yerleştirdim.Herşeyi eksiksiz kutuya yerleştirdikten emin olduktan sonra panelin yan ve üst satraforlarını da yerleştirip kutuyu bantladım.Sonra da satıcının belirttiği kargoya verdim.
    Paneli demonte edeceğinden emin olamayanlar mutlaka servis çağırmalıdır.Tabii servis bu işi ücretli yapacaktır.

• 55XD8505 te kanalları nasıl istediğimiz sıraya koyabiliriz. örneğin a kanalı 5.sırada b kanalı 80 de en çok izlediğim kanalları nasıl arka arkaya sıralıyabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.