Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
8.241
Cevap
86
Favori
307.690
Tıklama
Giriş
    447 Mesaj

Bende üç adet Belkin marka akım korumalı priz var. Bildiğim kadarıyla Belkin en iyi markalardan. Bundan 3-4 yıl önce yüksek akım sebebiyle evdeki pek çok cihazım yandı. Akım korumalı prize bağlı cihazlarıma bir şey olmadı. En değerli cihazlarımı özellikle ona takmıştım. Faydasını gördüm. Birkaç defa akımı kesmesine de şahit oldum. Akım düzelmeden de çalışmıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    emrahsnr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hocam tv ye kodi kurdum fakat kullanmayi bilmiyorum anlamadim seyirturk duymamistim olmadi artik kabloyla pc yi baglicaz tv ye

Orijinalden alıntı: BalearicVision

Hocam tv ye kodi kurdum fakat kullanmayi bilmiyorum anlamadim seyirturk duymamistim olmadi artik kabloyla pc yi baglicaz tv ye

Yapma, yapmaaa..Ortalığı kabloya boğmanın, işleri zorlaştırmanın alemi yok. Android Tv almışsın, Kodi'yi de kurmuşsun ne güzel. Yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsin. Adil kota sıkıntısı olmayan bir internetin de varsa(mesela turknet) exodus'u kur kodiye. Seyirturk'ü boşver hem arama yapılmıyor, hem de içeriğindeki portallar sıkıntılı.

Kodi'yi anlamadım deme hocam bak, kodi nimettir. Ama kurcalamak için önce pc.ye de kur biraz karıştır, ne işe yaradığını öğren. Televizyonda kurcalamak biraz daha zordur çünkü klavye olmayınca. Kullanınca "ben bunu niye daha önce farketmemişim" diyeceksin.

Hani smart tv.ler içinde android en sıkıntılı olandır diyorlar ya doğru veya yanlış; ben android tv.yi kodi kullanabileceğim için seçtim. Çünkü mesela LG'nin webos tvlerinde kodi yok. Ne yapayım kodisi olmayan smart tvyi? çöpe atarım

Yani Kodi çok iyi bişeydir
    |
    |

• Teğmen
    223 Mesaj
    Kodiyi kurdum eklenti kismini anlamadim. Istedigim netflix dizilerini seyretmek kodi de var mi birde film seyretmek işte.. Her film var mi eski yeni.. Duymustum bu kodiyi ama arastirmamistim lig tv bile izleyenler varmis

Kodiyi kurdum eklenti kismini anlamadim. Istedigim netflix dizilerini seyretmek kodi de var mi birde film seyretmek işte.. Her film var mi eski yeni.. Duymustum bu kodiyi ama arastirmamistim lig tv bile izleyenler varmis

Kodi'de netflix gibi online film-dizi seyretmeye yarayan eklenti exodus'tur. Başka da vardır tabi de ben onu biliyorum şimdilik. Eskiden seyirturk eklentisi çok güzel gelmişti bana, çünkü exodus yoktu

Ama kanal izleme işini bilmiyorum, şimdilik ona ihtiyacım yok, o yüzden araştırmadım.. Zaten Dsmart kullanıyorum, maçla da hiç aram yok, film-dizi-belgesel..
    |
    |

• Yarbay
    6958 Mesaj

quote:

Kodi dediğiniz şey, eğer torrent kullanıyorsanız çok ta profesyonel birşey değil..

Amator kullanıcıya yönelik demiyeceğim ama hazır filim/dizileri bulabileceğiniz online bir Server olarak düşünün..Her istediğiniz şey, ne istediğinize göre değişiyor..

Eksi yönleri, zaten sormussunuz siz de : Eski içerikler, altyazı çıkmış, 1080p/720p şeylerde sorun yok ama..yeni içerikler maalesef CAM/Kamera, TS gibi düşük kalitede olabiliyor..

Hani ne olsa seyrederim diyenlerdenseniz dünyanın filmi var..Ama vizyona yeni girmiş şeyleri de beklemeyin..Çoğu şeyi bulabilirsiniz..

Netflix eklentisi var olduğu söylense de çalışmıyor, ama Dare devil, Jessica Jones gibi marvel dizileri bulunur ;)

Lig Tv olayı da aynı şekilde çok şey var googlede ama..kaybolursunuz ve çalışmıyor..UK Turk içinde spor kanalları var, futbolla alakam olmadığından hangisi nedir bilmiyorum..

** Komplete setup Wizard ile hem kodi hem bu eklentileri kurabilirsiniz basitce** olmazsa altta tek tek kurmanız gerek
    https://apkpure.com/complete-kodi-setup-wizard/com.theappguru.cksw/download?from=details

Exadus, SALTS,Phoenix, UK Turk Playlist (Türk Kanallar, Spoer Kanalları,Belgesel vs ) bunlar öne çıkan eklenti.

Add on diye geçiyor nette

Kodi Exadus, kodi Salts, kodi Uk Turk Playlist...olarak aratın..

Salts
    https://seo-michael.co.uk/how-to-install-salts-stream-all-the-sources-for-xbmc-kodi/

Uk Turk
    https://seo-michael.co.uk/tutorial-how-to-install-uk-turks-playlists-kodi-xbmc/

Phonix
    https://seo-michael.co.uk/how-to-install-phoenix-for-xbmc/

Exadus
    https://koditvguide.com/exodus-kodi-how-to-insall-exodus-on-kodi/

***PC gibi olmuyor TV ye kuracağınız Kodi..İlave bellek, thumbnail temizleyici şeyler de kurmanız gerekbilir, ben Tv de perfonmans alamadım....Ne aradığınıza bağlı, yeni içerikler maalesef yok, olanlar kalitesi şüpheli veya altyazı mevcut değil..

Seyirtürkü geçin..ne arama modülü var ne içerikler kaliteli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 20 Mart 2017; 0:33:20 >
    |
    |
    Bahsedilenler: barsoy

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Az önce teknosanın internet fiyatlarına baktım 55 inç için

Xe93 11000 tl, xe90 7500 tl bu ne iş?

Xe 93 edge led, xe90 fald panel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonyz10c -- 20 Mart 2017; 0:48:11 >
    |
    |
    Mustafa yıldız ts kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Usta şu televizyon kazasız belasız gelsin ve büyük clouding sıkıntıları yapmadan tolere edilir ölçülerde çalışsın o ip tv eklenti işlerini halledeceğim.

Öncelikle öyle 3 liraya 5 köfte yok bu kanal izleme işinde. Kodi var falan diyenleri hep sonradan ücretli server alırken gördüm kendim bulaşmadım kodiye de. Sadece pc'de kullandım pop up penceresi açılmadan seyirturk kullanmak için. Ip tv enigma 2 ile izliyordum şimdi tv gelince enigma 2 oturma odasına emekli olacak panasonic plazma ile birlikte. Ip Tv için kodi dışında Apk'larda mevcut ama bunlar Sony'de mümkün mü orasını bilmiyorum. Extream Codecs gibi isimli bir program ile Samsung telefon androidi ve wetek play androidi üzerinde ip tv izliyorum. Ip tv olayı da sadece maçtan ibaret değil, hatta maç en kötü olduğu alan ip tv'nin. Sinema kanalları sağlam bir ip tv serverda çok güzel oluyor. Keza benim aldığım serverda çocuklar disney junior, xd, nickoledeon falan da açabiliyor. Tabi ip tv dediğin olan esas benim açımdan VOD ile güzel. Yani adamlar düzenli olarak tatmin edecek bir çözünürlükte son filmleri ekliyorlar. Mesela en son Fifty Shades of Darker eklemişler aşka gelip, keza bir 10 tane kadar torrent sitelerinde güncel film eklemişler. Ip Tv olayı Türkiye'de AKK nedeniyle ise büyük sıkıntı. Umuyorum 1 Mayıs'ta AKK şartlarının tüketici aleyhine yumuşaması ile rahatlayacağız. Zaten rahatlamazsak AKK'yı 50'den 250'ye çıkartıp ben rahatlayacağım. Özetle ip tv güzel bir olay serverın düzgün olursa ve de internet altyapın tabi....

Gelelim Exodus-Seyirturk mevzusuna, o konuda hiç sözüm yok exodus'u araştırıp deneyeceğim. Ama seyirturk de boş değildir. Arkadaş modüller boş falan demiş, ddoğru bir sürü kuru gürültü modülü var ama ben yabancı diziye girip diziay modülünü seçtiğimde çoğu zaman mutlu edecek içerik buluyorum. Mesela şu an enigma 2 sistemde kurulu seyirturk üzerinden iron fist izliyordum internet arıza yapınca yarıda kaldı. Özetle öneririm.

Torrent evet daha net görüntü, daha güzel içerik orası kesin ama ben Seyirturk'de yeni eklenenlere girip daha yeni başlamış 1. sezon 1. bölüm bir diziyi izleyerek haberdar olabiliyorum. Keza sürekli takip ettiğim Ncis dizisini sadece Turkvod eklentisi ile dizigold sitesinden izleyebiliyorum çünkü altyazı dosyası verilmiyor. Herhalde dizigoldçular kendileri çeviriyor olsa gerek. Keyifle 1080p ya da 720p herneyse full sezon indirip izlemek torrent ile güzel ama altyazı bul isim değiştir, aynı klasöre hddye kopyala falan bunlar yorucu işler. Haftalık takip edilen dizilerde de bilgisayar başına oturup download başlat indir, altyazı ekle yapana kadar açıveriyorum eklentiden o işleri yapacağım vakitte dizinin yarısı bitmiş oluyor.

Zevk ve tercih meselesi bu işler. Keyif işi... Keyfimiz hiç eksik olmasın diyeyim şimdilik.... Selamlarla...

• Yarbay
    2315 Mesaj

Tv de kodi işi kafa ağrisi bi duruyor bi gidiyor biraz takiliyor sonra nefesi kesiliyor bidaha canlaniyor tam yayilmaya başliyorsun baktin ölmüş

|
    |
    engunaydin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    onurgms kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    27 Mesaj

Teşekkürler

|
    |
    osdorp kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

456 Mesaj

Fald evet ama xe93 ün arka kapak tasarımı ince ve güzel haliyle xe90 nın kalın kasası xe93 den kötü imaj sergiliyor ben canlı izledim xe93 dört tarafdan sıralı led e sahip olsada xd93 den fark göremedim xe93 de extreme x1 var xe90 dan tek artısı bu

|
    |
    sonyz10c kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İstediği kadar ince olsun, xe90 ın görüntü kalitesi daha iyi demişsiniz

Kimse ince diye gidip 3500 tl fazladan ödeyip xe93 almaz hocam

|
    |
    Mustafa yıldız ts kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

55XD8505 için ayarlar: http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850d/settings

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YesimCirakli -- 20 Mart 2017; 13:34:56 >
    |
    |
    matt3627 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kesinlikle xe90 daha iyi fiyatıyla alakalı tabiki xe90 daha cok satılır yakın olsaydılar xe93 daha cok satılırdı die tahmin ediyorum xe90 nın kullanıcı yorumlarını bekliyorum

|
    |
    sonyz10c kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

sedat hocam 55x8505c tv me 1 tane 3d gözlük almak istiyorum bir kaç model diikatimi çekti sizca nasıllar hangsini önerirsizniz veya başka önereceğiniz başka ürün varmıdır ama biraz kaliteli olmasını istiyorum
    http://www.hepsiburada.com/sony-sarj-edilebilir-3d-gozluk-tdgbr250-p-EVSONYTDGBR250B

http://www.hepsiburada.com/sony-tdg-bt500a-aktif-3d-gozluk-p-EV4TEKTDGBT500A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OSECAN -- 20 Mart 2017; 14:25:14 >
    |
    |
    sdcvn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    93 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba, Sony55xd9305 kullanıcısıyım. Bir sorunum var yardımcı olmanızı rica ederim.

Tv soğuduktan sonra ilk açıldığında menüde iken sağ alt köşede (iki karış kadar)siyah göz kırpması gibi hafif seyirme oluyor. Ancak kanala geçer geçmez gidiyor ve bir daha tv soğuyana dek gelmiyor. Sadece ilk açıldığında ve menüde iken oluyor. Sizce sebep ne olabilir. İlgili video ektedir.https://www.youtube.com/watch?v=f9yN1RgMbcY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selfesteem -- 20 Mart 2017; 15:3:16 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: autotech1

Samsung 7000 bile gayet başarılı. 8000 coşmuştur. 7000 maç yayınlarını bizim tvlerden çok daha iyi gösteriyor.

Tamam.Seni samsung forumuna uğurluyoruz.
    |
    |
Mobilya Takımları
emek server
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.