Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (362. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.305
Cevap
74
Favori
340.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet, Sony Telefon için Miracast özelliği ile (Mirror-Aynalama, Throw-Atma özellikleri olmalı )..Ama görüntü Cep telefon boyutunda oluyor :) Bir anlamı yok..Ses iletmede güzel

Başka Telefonların Screen share, Mirror özellikleri varsa da olduğu söylendi..

Google Cast ile başka telefon (android) olabilir sanırım Cep telinize kurun Google Castı

Playde farklıları var ama şu apk
    http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-cast/google-cast-1-17-15-release/google-cast-1-17-15-android-apk-download/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 23 Mart 2017; 12:46:5 >

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Şu verilmişti...http://www.mediafire.com/file/281vc43l054iqnh/sony+led+tv+turksat+4a++kanal+listesi2.xml
    https://forum.donanimhaber.com/sony-led-tv-turksat-4a-sirali-karadeniz-ve-ulusal-kanallar-listesi--97680937

2016 da da var ama nerde kimbilir çok verildi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 23 Mart 2017; 12:54:8 >

• Görüntü konusunda. Tlf. Yan çevirince tam ekran moduna geçiyor. Tabii ki dik tutarsanız tlf. Tv nin ortasinda tlf kadar görüntü oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • timur_m_82'den aldığım bilgiye göre Wifi Direct'ten bağlantı kurulabiliyor. Hatta telefonda oynanan oyun dahi yansıtılabiliyormuş.

Yani telefonda miracast özelliği olması şart değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • drowen kullanıcısına yanıt
    Sony için miracast şart..Ben Sony Cep telefon alırken miracast özellik aramıştım...Diğer telefonların da farklı özellikleri oluyor

Google Cast ile de bağlantı kuruyor ama işte her telefonda bu özellikler olmayabilir..

Bazı Telefonların kendi Mirror/Paylaşım secenekleri var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 23 Mart 2017; 16:13:16 >
  • timur_m_82 kullanıcısına yanıt
    Benim tel Yan dönmesini iptal ettim ondan demek :) teşekkür...

Peki Kalite nasıl oluyor büyük ekranda, çözünürlük?
  • Tlf da full hd görüntü açinca fena olmuyor.

• Miracast şart değil olduğunu test ettim.

Evet her telefonda miracast özelliği yok. Örneğin Samsung J7 Prime'da sadece Wifi Direct var. Bunu test etmek adına dün akşam telefondan XD85'e görüntü aktarabildim. İlk başlarda tv telefona bağlanmamakta ısrar etti. Birkaç denemeden sonra telefon ekranı 55"teydi. Resimlere baktım, Youtube'dan videolar açtım, aktarım hızı ve tepkisi gayet iyiydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • drowen kullanıcısına yanıt
    Hocam Throw ile Mirror aynı şey değil..
    Resim atıyorsun, youtube paylaşıyorsun bunlar olan şey..

Birebir Ekran yansıtmak farklı..Mirror denilen şey..her cihaz bunu desteklemiyor...

Throw, resim atma, youtube zaten olan, çoğu cihazın desteklediği şey..

Mesela LG Tv lerde WIDI denilen şey var (Intel Widi) bu olsa daha kolay paylaşım..Samsunlarda sanırım Share denilen şey var..

Sony biraz nazlı...

Ekran grüntüsü atıyormusunuz ona bakın bu Mirroring özelliği
  • Sony mirror yapabildiği için şanslıyız bence nazlı diyemem. Mesela ben philipsi sadece chrome cast yapabildiği mirror yapamadığı için elemiştim.

• w905 candır
  • Bugün 75XD9405 ve ve 75XD9305'i yan yana gördüm. Dibim düştü. 75XD9405'teki siyahlık LG Oledlerde yok! Fiyatı da 18.000 civarı idi. Nasıl sizce, alınır mı?

75XD9305 de 13.000 civarı. Samsung'un 65KS9500'ü ile aynı seviyede neredeyse. Ve ondan bariz iyi.
  • kultablasi kullanıcısına yanıt
    75xd9405 için siyah yorumunuz abartı olmuş. 2016 LG oledler siyah konsusunda benim incelememde çok daha iyiydi. Beyazda da homojen bir görüntü veremiyor xd serisi.

DSE sıkıntısı, 75xd9405'te de var. Beyaz zemin bir görüntü açtığınızda, panelin 4 kenarında da, çepeçevre 1-2 cm genişliğinde gri alan var. Bunu, sony center çalışanları ben söyleyince fark ettiler, şaşırdılar ya da bana öyle söylediler. Sonuçta arka aydınlatmalı bir TV. bulutlanma, ışık sızması, banding vb sıkıntıların hepsini taşıma potansiyeli olan bir TV. Ben asla o fiyatı, led ışıklı bir TV'ye vermezdim artık.
    ne xd9305 ne de 9405.

ZD9 ülkemize gelseydi ve inceleme şansım olsaydı ve de o fiyatlardan satılmasaydı, düşünebilirdim.
  • kultablasi kullanıcısına yanıt
    Kusuruma bakmayın ama Tv leri neye göre kıyaslıyorsunuz?

1-Marketlerdeki DEMO 4K/UHD görüntülere göre

2-İnceleme sitelerindeki Puanlara göre

3-Kagıt üzerindeki özelliklerine göre

5-Kullanıcı yorumlarına göre

A-Avrupadaki Altyapı, internet özelliklerine göre

B-Türkiye şartlarına, altyapı, yayın kalitesine göre?

C- Tv Panel problemlerine göre,Işık sızması,bulutlanma, DSE efekst, Ghost efekt, motion problemi, kontrast problemi, beyazların-siyahların dengeli olması, renkleri doğallığı....vb

D-Smart özellik vs zımbırtılara göre

Şunun Bunla aynı seviyede, Ötekinin diğerinden daha iyi olmasını neye göre karşılaştırıyorsunuz merak ettim..

Ev ortamında bu Tv lere Uydu Anten, Kablo Tv bağlasak, geçsek karşısına birkaç yayın zaplasak..Acaba sıralamanız nasıl değişir??

Sadece merak ettim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 24 Mart 2017; 20:20:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Kusuruma bakmayın ama Tv leri neye göre kıyaslıyorsunuz?

1-Marketlerdeki DEMO 4K/UHD görüntülere göre

2-İnceleme sitelerindeki Puanlara göre

3-Kagıt üzerindeki özelliklerine göre

5-Kullanıcı yorumlarına göre

A-Avrupadaki Altyapı, internet özelliklerine göre

B-Türkiye şartlarına, altyapı, yayın kalitesine göre?

C- Tv Panel problemlerine göre,Işık sızması,bulutlanma, DSE efekst, Ghost efekt, motion problemi, kontrast problemi, beyazların-siyahların dengeli olması, renkleri doğallığı....vb

D-Smart özellik vs zımbırtılara göre

Şunun Bunla aynı seviyede, Ötekinin diğerinden daha iyi olmasını neye göre karşılaştırıyorsunuz merak ettim..

Ev ortamında bu Tv lere Uydu Anten, Kablo Tv bağlasak, geçsek karşısına birkaç yayın zaplasak..Acaba sıralamanız nasıl değişir??

Sadece merak ettim...

Çok güZel noktalara değinmişsiniz, bu maddelere göre evde digitürk kullanip genelde 720p yayin alanlar için hangi tv ler alinir siralama yapsaniz sizler hangilerini alirdiniz ?

• matt3627 M kullanıcısına yanıt
    Bunun cevabın 720p seviyesinde görüntüyü USB belleğe yükleyip Tv de izleyerek zaten siz farkedersiniz..

Hangi TV ye yaklaştıkça görüntü bozulmuyor ise o daha iyidir (Tabi haraketli sahneler, siyahlardaki duru..vs çok etken var )

Uzaktan izleyince ve de DEMO izleyince tüm marka modeller güzel gözükür, bu işin Ticari Kandırmacasıdır....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 24 Mart 2017; 20:34:5 >
  • quote:

Bunun cevabın 720p seviyesinde görüntüyü USB belleğe yükleyip Tv de izleyerek zaten siz farkedersiniz..

Hangi TV ye yaklaştıkça görüntü bozulmuyor ise o daha iyidir (Tabi haraketli sahneler, siyahlardaki duru..vs çok etken var )

Uzaktan izleyince ve de DEMO izleyince tüm marka modeller güzel gözükür, bu işin Ticari Kandırmacasıdır....

Peki kalite kaybi olmadan bizim ulusal kanallardaki görüntüyü nasil kayıt edebilirim, yada dizi sitelerindeki yabanci dizileri

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matt3627 -- 24 Mart 2017; 20:52:9 >
    Kayıtla yanılırsınız..Kaydettiğinizi de başka yerde açamazsınız

720p seviyesi çok fazla iyimserlik olur :) HD yayınlar bile ancak bukadar demek isterim ama benim görüşüm 540p-420p gibi olabilir..

Torrentten Diziler , HDTV olanlar (X264 kodecler) 720* 400 ,,(Xvid codecler) 640*300 gibi zaten

720p-1080p olanlar zaten bu seviyede

**NOT: Maalesef Bu dizilerdeki kullanılan kodecler de kaliteyi çok değiştirir..Tv yayınlarında fazla sıkıştırma olacağından HD olmayanlarda çok kalite beklememek lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 24 Mart 2017; 21:9:21 >
  • quote:

Kayıtla yanılırsınız..Kaydettiğinizi de başka yerde açamazsınız

720p seviyesi çok fazla iyimserlik olur :) HD yayınlar bile ancak bukadar demek isterim ama benim görüşüm 540p-420p gibi olabilir..

Torrentten Diziler , HDTV olanlar (X264 kodecler) 720* 400 ,,(Xvid codecler) 640*300 gibi zaten

720p-1080p olanlar zaten bu seviyede

**NOT: Maalesef Bu dizilerdeki kullanılan kodecler de kaliteyi çok değiştirir..Tv yayınlarında fazla sıkıştırma olacağından HD olmayanlarda çok kalite beklememek lazım..

Burdan çikan sonuç 4K tv aslinda bizim için fantezimi :)

O zaman tv değiştirmek isteyenler ps4 kullanmayanlar TV sini değiitirmesin mi :))

Full hd'de amiral gemisi üretilmediği için mecburen 4k tercih ediliyor.aslında dediğin gibi 4k oyun ve bluray harici fantazi şuan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spitz -- 24 Mart 2017; 21:28:58 >
  • 
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.