Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (305. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.304
Cevap
74
Favori
340.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kumanda pilini değiştirin bazen olabilir..Son model Tv lerde kumanda ve pil problemleri yaşandı..

Tv ayarlarında yanan led ışığı ile ilgili ayarlar var, orada Home tuşu işlevini farklı bir komuta aktarmış olabilirsiniz..

Soft Reset yapınca Tv nin Android ile başlaması gerek, sıfırdan yani..Veya fabrika ayarlarına dönmeniz lazım..

Olmadı ise son güncellemeye atacaksınız suçu ;)
  • cotyora666 C kullanıcısına yanıt
    aynı sorun önceki sayfalarda birinin başına daha gelmişti. Nasıl çözdüğünü hatırlamıyorum. Belki eski konuları gözden geçirip ilgili kişiyi bulursunuz...
    Kardeşim klavyen varsa klavyeyle ayarlara gir fabrika ayarlarına dön

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Home tuşuna basmadan ayarlar menüsüne nasıl girebilirim?

• Merhaba normal tv uydu alıcısından hdmi digiturke geçince bu yazı çıktı ilk defa.. Çalışan uygulamalara giriyorum tv actions broadcast çalışıyor gözüküyor sistemde.. Anlık olarakmı duruyor acaba? Böyle hatalar alan oluyormu acaba ?

2016 SONY ANDROİD TV
  • quote:

Orijinalden alıntı: farpan630

Kardeşim klavyen varsa klavyeyle ayarlara gir fabrika ayarlarına dön

Klavye ile nasıl ayarlara girebilirim, Sony TV and sideview programı ile bile home tuşuna bastığımda bir tepki yok ama diğer fonksiyonlar çalışıyor. Soft reset işe yaramadı, kumandadan servis arayüzüne bile girdim, orada reset ile ilgili bir seçenek yok. ne yapsam bilemedim

Klavye ile f2 tuşuna basınca girersiniz

• Optimum mediamarkt mağzazasında haftasonu özel fiyatları

49XD7005 - 2999
    55XD7005 - 3599
    65XD7505 - 6499
    55W805C - 2999
    65XD8505 - 7999
  • farpan630 F kullanıcısına yanıt
    Sony Dahili Uydu Alıcısı kullanmıyorum (harici de kullanmıyorum)

Dahili alıcı maalesef sıkıntılı, hantal, pratik değil..

Uydu kullanacaksanız harici kutu/box ile kullanın tavsiyem..

Digitürk ise...söylenecek o kadar çok şey var ki, sıralamada Digitürk maalesef sonlarda geliyor hem yayın kalitesi, hem kullanıcı memnuniyeti am başka unsurlar olarak..

Android sebebi ile bu hatalar "herşey" olabilir..Son yazılım güncellemeleri ile zaten stabil olmayan bu Android sürümü farklı şahıslarda farklı problemler oluşturdu..

HDMI girişleriniz dolu ise çok harici cihaz kullanıyorsanız da farklı problemler oluşabiliyor

Özetle Sony yazılımı ile Android yazılımı maalesef Hnad Shake denile el sıkışması/uyum sağlayamadı..

Düzeltemiyor Sony, her yazılım başka birşeyi bozuyor..Sorun yaşamayanlar da var ama sorunları olmadığı anlamına gelmiyor..
    Onu bilmem ama sanki bir mesajda Servis menusu /ShelCheck- girdim demissiniz..Aman dikkat orası tehlikeli saha..Kumandadan bir tuşa basarsanız ordaki değerler değişebilir..

Googlede aratın, illaki bu sorunu yaşayan vardır..İngilizce yazın tabi..

Servislik bir durum olabilir..Android göçmüş te olabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 24 Aralık 2016; 21:57:7 >
  • Bluetooth kulaklık bağlanamıyormuş bizim tv lere maalesef. A2dp diye bişey var ama yazılım olarak desteklemiyormuş ama marshmallow güncellemesiyle gelecekmiş. Güncellemeler de başlamış sanki ama bize ne zaman geleceğini bilen var mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wasabi340 -- 24 Aralık 2016; 23:37:53 >
  • Sony KD-55XD8505 bu televizyonunu DNS Degistirmesi nasil oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: raizel

Sony KD-55XD8505 bu televizyonunu DNS Degistirmesi nasil oluyor ?

Bunu bende bulamadım. Baya kurcaladım ama yok sanırım

• hatalar androidden kaynaklanmıyor tamamen donanım kaynaklı ram yavaş rom yavaş işlemci yavaş ne olacak sanıyorsunuz ki? her yıl uygulamaları büyütüyorlar... hafızası ve işlemcisi yavaş olunca hatalara sebeb oluyor... hala düzgün parça kullanmıyorlar... input lag bile komponentlerin ucuzu seçildiğinden yüksek...
  • Peerless kullanıcısına yanıt
    Modemin içindeki DNS'yi değiştirirseniz tüm cihazlara uygulanmış olur. Aklınızda bulunsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: raizel

Sony KD-55XD8505 bu televizyonunu DNS Degistirmesi nasil oluyor ?

DHCP yerine statik ip seçiyorsunuz ve tv adım adım diğer ayarları ve dns ayarlarını da girmenizi sağlıyor.
  • Arkadaşlar elimdeki harddiskleri usb dock station ile tv.ye bağladım ancak görünmüyor. Toplam 4 TB'lık film HDD öyle duruyor. Sebebini araştırdım usb hub.lar desteklenmiyormuş meğer. Şimdi PC için olan yani açıkta kutusuz 2 tane 2'şer TB'lık 3.5' HDD için ne önerirsiniz? 2 tane HDD kutusu alıp ayrı ayrı TV'ye mi bağlıyayım; yoksa TV için usb hub desteği sağlayan bir android app var mı?

Bu arada TV.deki usb 3.0 portu aynı zamanda tv kaydı için kullanılan portmuş. Diğerlerinden kayıt yapılamıyormuş. O yüzden 3.0 portu hem 4K filmlerimi izliyeyim, hem de tv.den kayıt yapayım diye kullanamıyoruz, çünkü kayıt için kullanacağımız hdd'yi kendine göre formatlıyor tv.
  • barsoy kullanıcısına yanıt
    Sony TV leri 2013 ten beri takip ediyorum ama şu harici HDD de %100 uyum okumadım, mutlaka birilerinde HDD görmeme, klasörlere ulaşamama, bir kısmına ulaşma vs vs vs problemler yazıldı..

Sony maalesef Samsung ve LG ye gmre multimedya/harici HDD den filim oynatma özelliklerinde zayıf..

HDD seçiyor diyebiliriz..Uğraşmayın bence ya 16-32 GB ufak bir bellek takıp izleyin ya da en profesyonel çözüm harici media player alın

150-200 TL 2nci el Egreat/Wd Digital iş görür, maksat HDD niz ile Tv arasında bir köprü kurmak..

Veya PC ile TV ye Plex Tv kurarak kablosuz PC üzerinden altyazılı (altyazı büyütme ayarları var) izlemek...

Plex dışında ücretsiz ve altyazı (Türkçe) destekleyen server çok az var ben çoğunu denedim olmadı..

Ayrıca Kablosuz üzerindn stream olarak izlenmede ağ bağlantısına göre perfonmans değişebilir..
  • wasabi340 W kullanıcısına yanıt
    Tv deki Bluetooth ne işe yara anlamadım ben..cep tel bağlanmıyor?? Harici Kulaklık bağlanmıyor..harici Haporlor bağlanır mı emin değilim..

Sony iyice saçmalamaya başladı..Bluetooth özellik koymussun ama her cihazı kabul etmiyor..

Yazılımla ne gelecek ki, Android Tv ler geldiğinden beri yazılım üzerine yazılım, Birşeyler ekliyorlar başka şeyleri bozuyorlar..

Kulaklık ille kullanacaksanız Kablosuz kulaklık tarzı şeyler var, Kulaklık çıkışına taktığınız cihaz ile Kulaklık arasında köprü oluyor,
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Sony TV leri 2013 ten beri takip ediyorum ama şu harici HDD de %100 uyum okumadım, mutlaka birilerinde HDD görmeme, klasörlere ulaşamama, bir kısmına ulaşma vs vs vs problemler yazıldı..

Sony maalesef Samsung ve LG ye gmre multimedya/harici HDD den filim oynatma özelliklerinde zayıf..

HDD seçiyor diyebiliriz..Uğraşmayın bence ya 16-32 GB ufak bir bellek takıp izleyin ya da en profesyonel çözüm harici media player alın

150-200 TL 2nci el Egreat/Wd Digital iş görür, maksat HDD niz ile Tv arasında bir köprü kurmak..

Veya PC ile TV ye Plex Tv kurarak kablosuz PC üzerinden altyazılı (altyazı büyütme ayarları var) izlemek...

Plex dışında ücretsiz ve altyazı (Türkçe) destekleyen server çok az var ben çoğunu denedim olmadı..

Ayrıca Kablosuz üzerindn stream olarak izlenmede ağ bağlantısına göre perfonmans değişebilir..

Hocam benim bu tv.yi alma sebebimdeki en son seçenek görüntü kalitesi. Ben bunu dahili uydu alıcısı, modül takılabilmesi, ve eennn önemlisi android olması sebebiyle yani hepsi-bir-arada olması sebebiyle aldım. Bu yüzden iyiki almışım diyorum çok memnunum.

Media playerlara aşinayım, önce popcorn hour A110'um vardı sonra geçen yıl minix x8h aldım. Evrensel kumanda ve kablo karmaşasından bıktım. Uydusuydu, media playerıydı vs uğraşmak istemiyorum.

Smart tv.lerde işletim sistemi olarak en verimlisinin webos olduğunu da biliyorum; ama benim için olmazsa olmaz KODI-eski adıyla XBMC. O da smart tv.lerde sadece android'de var, tizen ya da webos'ta yok.

• 
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.