Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı, 3 Mobil Kullanıcı ( 3 Mobil Cihaz )
8.224
Cevap
86
Favori
304.831
Tıklama
Giriş
    177 Mesaj

Düzeldi artık sorun yok ... Kapatıyordum digiturkü cidden Yoksa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    salker kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ama sorunu sadece lig tv de yaşıyordunuz dimi? ve o da düzelmiş oldu artık. diğer kanallarda bir sorun yoktu bende.
    |
    |
    farpan630 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 20 Aralık 2016; 17:07:06 >
    |
    |

aramızda Sony'nin "Simple IP Control" özelliğini denemiş olan
    ya da halen kullanan var mı?
    |
    |
  • Teğmen
    177 Mesaj
    77. Kanalda
    |
    |
    Arkadaslar sony 55xd8505 yaninda birde vestel 49au8900 tv aldim. Elektronik sans isi. Sonydeki sorunlar herkesde olanlardi. Vestelde de ilginc sekilde wifi bagli oldugu surede degisen araliklarla acilip kapanma olmaya basladi. Neyse servisi aradim. Servis tv manisadaki fabrikaya yollamis. 2 gun sonra bir tel geldi. Vesteldeki muhendis ve teknik personelin hatanin giderilmesi icin calistigi. Bu sorundan dolayi uzgun olduklarini bildirip size bir hediye gonderebilirmiyiz diye sordular. Kucuk ev aletlerinden birini gonderelim secin dediler. Bende onca saydiklari aletten sacma sekilde utu yollayin utum can cekisiyor dedim. Neyse gelelim asil konuya geldiginde sorun yasarsam bende tuketici mahkemesine basvurabilirmiyim. Verdikleri hediyeden dolayi bazi seyleti kabul mu etmis oluyorum. Birde hakem heyetine basvursam muhatap kim saticimi vestelin kendisimi.

Arkadaslar kusura bakmayin bu konuyu vestel kosesine yazarsam kimse cevap vermez. Burda biraz daha aktif ve hassas kullanicilar oldugu icin yaziyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    6958 Mesaj

Servise verdi iseniz Onarım süreci başlamış oldu..mecbur 20 iş günü sanırım (ctesi dahil pazar hariç-garanti belgesinde yazar) bekleyeceksiniz..20 gün içinde olmaz ise iade hakkınız var..

Kanuna göre ilk aldığınızda (internetten alımda koşul yok9 mağaza alımında 6 ay (yeni kanuna göre) bilinmeyen bir ayıp/arıza ile karşılasında

a)İade
    b)Onarım
    c)Yenisi ile değişim

hakkınız oluyor, seçim Alıcının sizin yani..Satıcı sizin seçiminizi kabul etmek zorunda..Ama siz b şıkkının seçince süreç uzadı..

Şimdi 10 gün içinde onarım olmaz ise size muadi geçici Tv vermeleri gerek- 20 güne kadar olursa bu sefer

Aynı arızanın garanti süresi içinde (veya 1 sene içinde) 2 veya 3 (emin değilim hepsi garanti yönetmeliğinde yazıyor bakınız-) tekrarı durumunda iade hakkınız oluyor..Ama aldılar başka arıza var dediler, böyle farklı arızaların da bir sayısı var :)

**Sonuç :Servise teslim ettiğinizden itibaren 20 gün sayın, sonrasına bakarsınız

**Tavsiye, telefonla taciz edip -bu cümleyi özellikle kullandım, sık sık arayıp- markaya güvenip aldığınızı, bunun kabul edilemez olduğunu vs vs Yeni Tv isteyebilirsiniz, olur utanırlar yenisini verebilirler :) Ya da Tv den soğudu iseniz İade isteyebilirsiniz, ama kanunen bunu reddetme haklarına sahipler..Denemekten zarar gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdcvn -- 20 Aralık 2016; 22:26:22 >
    |
    |
    diabl0 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    134 Mesaj
    selam arkadaşlar bende bugun 55xd8505 ile aranıza katıldım. kurulumu yapıldı hiç bir problem yok:) ancak servis flashdan hazır kanal listesini yükdeli trt4k da var dedi ancak kontrol ettiğimde 497. kanalda gözüküyor ama yayın yok kendım frekans olarak eklemeye calıstım ama aldığım frekanslarda da bulamadım varmı bu tv de trt4k yı kuran ve kullanan yardımcı olabılecek birisi?
    ayrıca tv nin ekran ayarlarını nasıl yapmamız lazım en iyi görüntü için kullanıcılardan yazan olursa cok sevinirim iyi forumlar

Arc bağlantısı ile birşeye bakarken sizin sorunuzun cevabına denk geldim,

Ses sistemi DTS destekliyorsa digital bağlantı otomatik ,

DTS desteklemiyorsa PCM seçin diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdcvn -- 21 Aralık 2016; 0:30:6 >
    |
    |
    old kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

selam arkadaşım ben geçen hafta TRT 4K yı ekleiştim. şuan tv nin yanında değilim hatırladığım kadarıyla kanal ayarları> uydu ayarı> manuel kanal eklemeden frekans bilgisi 10980 Dikey/V 12500 girdim geri geldim aratınca kanalı ekledi, daha sonra en sonda olan kanalı bende 2.sırada olan eski trt4k ile değiştirdim. şuan izliyorum.
    |
    |
    kral-ytn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    anladım hocam bende işteyim akşam eve gidince deneyeceğim sizden ricam bu sıralamada herhangi bir eksik varmı eğer hatırlarsanız bilgilindirirseniz sevinirim. birde tv ekran ayarını hangisinde kullanıyorsunuz? sinema modunda çok mat ve sarı gibi duruyor canlı daha iyi sanki
    anladım hocam bende işteyim akşam eve gidince deneyeceğim sizden ricam bu sıralamada herhangi bir eksik var mı eğer hatırlarsanız bilgilendirirseniz sevinirim. birde tv ekran ayarını hangisinde kullanıyorsunuz? sinema modunda çok mat ve sarı gibi duruyor canlı daha iyi
    |
    |

bilgilendirme icin cok tesekkurler.

arkadaslar netflix uzerinden hdr destekli dizileri izlerken siyah sahnelerde tv bir anda cosuyor ve arka aydinlatmayi sona dayaniyor. hdr denmi bilmiyorum ama normal cekimlerde problem yok gibi geldi. cok sik isik artip azaliyor. cozumu bilen varmi

|
    |
    sdcvn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

teşekkürler
    |
    |
    sdcvn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

arka aydınlatma otomatik ise profillerden birinde elle en düşüğe ayarla bak...

|
    |
  • Yarbay
    5733 Mesaj

Benim xd9305i satma sebeplerinden biri buydy. Ger altyazı çıktığında dizi izlerken, panelin alt bölümü aydınlanıyordu. Ne ayar yaptıysam düzelmedi. Xd8595 kullananlar kontrast geliştiriciyi kapatarak çözüm bulduklarını yazdılar ama xd9305te işe yaramadı.

|
    |
    Stereo: Lenco-3808 Turntable - Denon PMA 720 Amp - Denon DCD 720 Cd Player - Onkyo 6130 Network Player - Heco VictaPrime 702 Espresso
    Misc: Cowon D2 - Sony D-EJ1000 discman - Sony WH1000XM3S - Magnat LZR 588 - Apple Airpods Pro
  • Er
    8 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kral-ytn

anladım hocam bende işteyim akşam eve gidince deneyeceğim sizden ricam bu sıralamada herhangi bir eksik varmı eğer hatırlarsanız bilgilindirirseniz sevinirim. birde tv ekran ayarını hangisinde kullanıyorsunuz? sinema modunda çok mat ve sarı gibi duruyor canlı daha iyi sanki

Merhaba hocam halledebildin mi? Olmadıysa Yardımcı olabilirim. Ekranda canlı bana çok aydınlık geldi sporu tercih ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzdere79 -- 21 Aralık 2016; 19:20:12 >

|
    |

Hocam bulmuyor bir türlü anlamadım adım adım anlatma imkanınız varmı?

|
    |
    kuzdere79 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Renk=Standart kullanın..Sinema vs görüntüyü bozar..

Bu ayarları temel alarak, birkaç ince düzeltme yapabilirsiniz
    http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850d/settings

Arka plan minumum en aza yakın, kontras max. en yükseğe yakın olmalıdır LCD/TFT TV lerde..Başka alternatifi yok. Capcanlı /Bol IŞIKLI olsun diye arka aydınlatmayı %20 den fazla 50-60 derecelerine açarsanız o panelden size fayda gelmez..

Mat olmalı panel (Göz zevkine göre değişiyor tabi)

Kanaldan kanala, girşten girişe Renk/Işık ayarı tutmaz-turmuyor..Her giriş için ayrı ayar yapıp bunu not edin bir kağıda zira değişebiliyor bazen kendi kendine..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdcvn -- 21 Aralık 2016; 21:28:20 >
    |
    |
    kral-ytn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
üniversite
son dakika
haberler
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.