Şimdi Ara

2016 Sony 55XD8505 4K Nasıldır? (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.265
Cevap
36
Favori
120.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi bu andavallı sony, televizyona bluetooth koymuş ama a2dp ya da aptx desteklemediği için bluetooth hoparlör ya da kulaklık bağlıyamıyoruz normalde. O yüzden kulaklık çıkışına takılan bluetooth a2dp verici almayı düşünmüştüm.

Ancak sonradan kablosuz kulaklık diye bir şey olduğu aklıma geldi. Bunlar bluetooth değil ama RF ve kızılötesi diye 2 çeşidi var. Kızılötesini geç, bi işe yaramaz, hem hareket kısıtlaması var(direkt görmesi lazım) hem de mesafe çok ksa. RF ise ne olduğunu tam bilmiyorum , nerdeyse 100 metreye kadar etkili ama pahalı. Audio çıkışına muhtemelen ses kablosu (kırmızı-beyaz) ile bir baz istasyonu bağlanıyor, bu baz kulaklığa sesi kablosuz aktarıyor.

Gene de hiç bir kablosuz bağlantı bluetooth dahil, kablolunun kalitesini vermiyor. Ama yapacak birşey yok, TV'den koltuğa kablo uzatamayız rahat olmaz.

Benim merak ettiğim RF ve bluetooth kulaklıklar arasında çok kalite farkı var mıdır? Siz kulaklık kullandınız mı? Memnun musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 23 Ocak 2018; 16:43:4 >

• tda 1562q kullanıcısına yanıt
    Bugün sony beyinde 43 xe 7005 gördüm sanki hafif beyaza çalma vardı bizim w 805 den beyaz dı görüntüsü ayrıca halk tv yi açamıyor du tv.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi akşamlar. Bu televizyonla xbox onex kullanıyorum. Xbox ayarlarına girdiğimde bu televizyon ayarınız hdr10u desteklemiyor diyor. Bi yerden hdrı açmamızmı gerekiyor bizim TV'lerde hdr10 var diye biliyorum ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermac20 -- 25 Ocak 2018; 23:43:53 >
  • @ermac20 HDMI kablon HDR destekli olmayabilir.
  • can_kilic kullanıcısına yanıt
    Yok hocam sorun o değilmiş. Sonradan buldum bağlantı ayarlarından kullanmadığım girişin ayarını standarttan gelişmişe çevirince sorun çözüldü. Teşekkürler cevabınız için.

• barsoy kullanıcısına yanıt
    Selamlar...Aynı problemi yaşayanlardan biride benim... ilk bluetooth kulaklığım sony mdr1 rbt sonrasındada yılardır kulandığım parrot zik var...Bir ara bende bluetooth verici alıp tv kulaklık çıkışına bağlamayı düşünmüştüm ama sonrasında vazgeçtim evde macbook var onu bağlıyorum tv ordan kulaklığa vs...Ama tv yayınları olmaz tabi iptv falan lazım neyse...Benim diyecek olduğum eski okuduğum makalelerden bu wifi kulaklıklar bi cızırtı yaparmış yada arka planda ince bir sinyal sesi olurmuş gibi bir şey anımsıyorum onu paylaşmak istedim.tmm
  • mavi 13 M kullanıcısına yanıt
    Evet o cızırtı şikayetini ben de duydum. Ama şimdi esas merak ettiğim ses ve görüntü arasında senkronizasyon farkı olup olmayacağı. Mesela telefonda youtubeda çalan bir klibin sesini bt.dan arabaya verdiğimde ses ve görüntü arası çok fark var. Tv.de de böyle olursa bt kulaklığın hiç bir anlamı olmayacak.

Bu arada evdeki eski model samsung smart tv.de bluetooth ses diye bir seçenek var düşünün. Ama sony android tv.de yok.

• Ben eski tv varken portatif BT aparatı ile kulaklıktan almıştım TV nin sesini
    Senk sorunu olmamıştı
    Çocuk küçükken akşamları cok seyrettim film Bt ses ile.
    2016 Sony 55XD8505 4K Nasıldır?
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Benim aldığım da galiba buna benzer birşey. Daha gelmedi ama çinden

• barsoy kullanıcısına yanıt
    Galiba senkron sorunları cihazların kalitesine ve yahutta kullanmış olduğu teknoloji göre değişkenlik göstermekte..https://urun.n11.com/cevirici-ve-donusturucu/taotronics-tt-ba08-bluetooth-41-aliciverici-P224962665?cid=604001&gclid=CjwKCAiAtdDTBRArEiwAPT4y-yOoAjukf5qz-8tvjte0v-Wo4JNS45zleRPlzU8QfLN7D55HOY7_WRoCc8UQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds......(AptX düşük gecikme teknolojisini kullanır.)..... mesela burada böyle bir ibare kullanılmış ve bu vericinin aptx teknolojisini kullandığı ifade edilmiş....Şunuda ekleyeyim ben cep tlf kulaklık bağlantılarımda (modeller Nokia ve iPhone modelleri) asla bir senkron sorunu yaşamadım ama eskiden media player olarakda kullandığım mac mini bilgisayarda bariz bir şekilde ses görüntü uyumsuzluğu vardı
  • mavi 13 M kullanıcısına yanıt
    Bu pahalıymış mesela. Ben biraz ucuzuna kaçtım.https://m.tr.aliexpress.com/item/32767525478.html?pid=808_0011_0109&spm=a2g0n.search-amp.list.32767525478

Aslında bir de bt kulaklık almam gerekecek çünkü ben bu vericiyi tv.ye takıp, android telefona da kablolu kulaklık takıp sesi telefona ordanda kulaklığa aktarmayı düşünüyordum. Ama telefonların bt ses alma bir özellikleri yokmuş. Sadece ses verici olarak çalışabilirmiş.

• Beyler
    Daha önce bir kaç kere okumuştum burda
    TV kendi kendine açılıyor
    Hep te biz evde yokken veya gece açılıyor.
    Bir keresinde sesi 98 e kadar kendisi açılmış
    BT kapalı, wifi ağım şifreli.
    TV nin zamanlama ayarları kapalı
    Elektrik gidip gelmesinden olsa, harici Uydu ve MP cihazı da açılırdı, onlar açılmıyor

Az önce kadıköy Ece elektronik sony servisini aradım, kadıköy 0216 386 90 66
    Harici cihazdan HDMI yoluyla sinyal alıyor olabilir dedi
    HDMI kablo değiştirin veya fişini çekin diyor.
    Bu şikayetleri daha önce de duymuşlar, HDMI kablo değiştirmişler düzeldi diyorlar.

Konusmadan sonra aklıma hangisinin önce kapandığı geldi.
    Ben genelde önce Uyduyu, sonra Tv yi kapatıyorum
    Bazen sony kumandadan bazen de telefondan kapatıyorum.
    Bir kaç gün bunlara dikkat edeceğim
    Bir de MP deki HDMI ile değiş tokuş yapacağım, takipteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 12 Şubat 2018; 10:37:14 >
  • O zaman ben dahili uydu alıcı ve mp.ye devam.. Hiiçç bulaşmıyim.

• Selamlar...İkiside aynı tv diğeri amerika için satış kodlaması

• Bluetooth kulaklı meselesini takipteyim. Bir de nougat mı yayınlanmış televizyon da Bi bilgilendireceğim bişey var ama giriyorum olmuyor nedir durum bilgisi olan var mı

• Yeni güncellemeyi indirebilen oldu mu hiç

• gemres kullanıcısına yanıt
    Bu modellere geldi mi?
  • gemres kullanıcısına yanıt
    Televizyon üzerinden gelmedi güncelleme ama ben sony’nin sitesinden indirip kurdum tv’de bariz daha akıcı menüler, takılmalar vs sona erdi, hatta asphalt oyununu bile oynadım daha önce menüsüne bile girememiştim yavaşlıktan.

Sistem şu anlık oldukça düzgün çalışıyor

• Google Play düğmesine google movies atanmış. Eskiden de öyle miydi?
  • Merhaba arkadaşlar

55xd8505 tv m de son zamanlarda bir anormallikler yaşıyorum.

Özellikle güncellemelerden sonra. Resimdeki Şeriti çok sık olmasa da ara ara karşıma çıkartıyor ve yeniden başlatmadan düzelmiyor. Teknik servis çağırmalıyım yoksa normal birşey mi ? Sorun varsa garanti bitmeden halettirmem lazım dünyanın parasını verdik şuna

2016 Sony 55XD8505 4K Nasıldır?

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.