Şimdi Ara

2016 Sony 55XD8505 4K Nasıldır? (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.266
Cevap
36
Favori
120.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Böyle bir TV de harici receiver kullanmamak ayıp olur
    İzleyene de işkence olur
    Kanal düzenlemesi en berbat Tv hızı da yavas
    Ben sadece ekranı kullanıyorum
    HD Atlanta kullanıyorum
    Fİlm için egrat MP kullanıyorum
    Atlanta Bozulduğu gün üst versiyon başka markaya geçerim.
    Bu tv den harici cihazlarla keyif alınır
  • Demek ki çok ayıp etmişim

Ben bu tv.yi monitör olarak kullanmak için almadım. Zapping yapmam, tv rehberinden programa bakar(guide tuşu), özetini okur( kumandadaki * işareti programın bilgisini verir), onu seyrederim. Zaten ulusal kanal nadiren seyrederim.

Android tv + kodi + covenant + harici disk+ logitech oyun çubuğu + smart tv klavye: işte benim kombinasyon Ortalıkta kablo mablo yok. Gerek de yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: moscaltar25

tv yi alalı yaklaşık dört ay oldu görüntü güzel eyvallahda bu nasıl bi yavaşlıktır anlamadım gitti o kadar yavaşki tv tahmini 30 saniye sonra komutlara cevap verıyo son yazılımıda yükledim hala aynı. olmamış sony ve android yanyana iade şansım olsa anında ederim kimseyede tavsiye etmem.

Evet Görüntü çok iyi ancak geçişler çok yavaş. TV'ye PS4 bağlı. genel uydudan HDMI2 ye geçmek tam bir eziyet. Kumanda komutları almıyor ya da yanlış alıyor. Bir önceki HDMI1 'e ya da 3'e geçiyor, 2'yi bir türlü tutturamıyor. Acaba herkes yaşıyor mu bu sorunu ?
  • Benzer problemi aldıktan 1 ay sonra bende yaşadım
    Kumanda Pili değiştirdim düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 18 Eylül 2017; 14:20:9 >
  • Güncelleme gelmedimi hala.2017 modellere android 7 bayağı önce geldi biz hala beklemedeyiz.
  • Alan olursa satayım ben de o zaman bu tvyi😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu tv'yi aldım fakat atla planda çalışan uygulamaları kısa yoldan nasıl kapanıyor? Yüklenmesi gerekli uygulama var mı? Birde USB'den apk dosyası ile apk yüklemiyor mu? (Google Play'de çıkmayan uygulamalar)

• Arkadaşlar Selam
    tv de son 15 gündür durup dururken tv boşta bekleme tv niz kapanacak lütfen bir tuşa basın uyarısı çıkyor günde 2-3 kez ama herhangi bir tuşa bassam da yazı kalkmıyor bunun çözümü nedir 50 kere tv açıp kapıyoruz yeminle pişman oldum philips 8109 um vardı 10 basar bu tv ye
  • SERSERİ6935 S kullanıcısına yanıt
    Home>ayarlar>hafif uyku. Bu ayarları değiştirdinmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Home>ayarlar>hafif uyku. Bu ayarları değiştirdinmi?

hiçbir ayara dokunmadım
  • Arkadaşlar bizim tv nin (xd8505) önünde koruma paneli varmıdır.Kızım tv ye bir şey atmış ekranın ortasında çizik var ufaktan ölü piksel gibi duruyor. Beyaz ekranda belli olmuyor ama siyah resim de belli oluyor. Bi çözümü varmıdır acaba.

• Arkadaşlar forumu yeni tamamlayabildim ben de birkaç şey ekleyeyim dedim

Kayıt yapamayan arkadaşlar harddiski yada Flash belleği tv ye takıp formatlamak ve yalnızca tv de kullanmak gerekiyor, ben tv ye gelen uydu kablosunu 1₺ ye satılan aparatla çoğaltıp kullandım.

Bluetooth ile ses aktarımı için Taotronics bluetooth transmitter kullanıyorum senkron sorunu yok 2 kulaklık aynı anda bağlanabiliyor

Dosya yöneticisi olarak X-plore kullanıyorum uygulama içerisinden uygulamalar kısmından chrome açılabilir operadan çok daha iyi

Media oynatıcı olarak mx player pro kullanıyorum 1tb WD harddiskteki tüm videoları sıkıntısız oynatıyor usb 3 bağlantısından

Bir arkadaş da kablosuz klavye karakter sorunundan bahsetmişti ayarlardan klavye dili Türkçe seçilerek halledilebilir (logitech k400+ kullanıyorum Türkçe yapınca düzeldi bende)

Umarım bir faydam olmuştur

• Xd8505 tv im 6.0.1 güncelleme ile halen. Forumda yeni bir güncellemeden bahsetmiş biri. Otomatik güncellemeye bağlı ve yaratmama rağmen yeni güncelleme yok diyor. Başka güncelleme yokmudur tv ismi algılamıyor. Yardım lütfen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tv ye sahip olan arkadaşlar tv den Memnun mudur?

Panel 100 hz 10 bit VA PANEL mi yoksa IPS PANEL mi ?

Max 4500 TL bütçem var bu tv bu parayı hakediyor mu

Şimdiden teşekkür ederim

• tda 1562q kullanıcısına yanıt
    ips panel 100hz, iyi bir tvdir hocam alabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende diyorum bu 8505 benim w805c va panel tv den den daha mat görünüyor niye acaba

Meğer ıps panel miş arkadaş

• Beyler tuhaf bir sorunum var
    Evde eski müzik setimde AUX ses girişi var. Henüz soundbar almadım
    TV nin kulaklık çıkışından AUX bağlantı sağlıyorum ama ses alamıyorum.

Aux girişine aynı kablo ile tel bağlıyorum ses var
    Reciver ses çıkışına aux bağlıyorum yine ses var
    TV nin kulaklık çıkışına, PC kulaklığı takıyorum ses var
    Hem aux kablosu hem de TV kulaklık jackı sağlam, ama ses alamıyorum

TV ses ayarlarında şu kombinasyonları denedim
    Ses sistemi, subwoofer, kulaklık, değişken ses, sabit ses hepsini denedim
    Bir yerde püfü var ama nerde bulamadım
  • Arkadaşlar bu televizyonun kendi video playerinin altyazı problemini çözen oldumu benim sorunum altyazıyı ne kadar erişebilirlikten kendime özelleştirsem veya varsayılan yapsamda siyah şerit çekiyor büyük yapıyorum olmuyor ayrıca videoyu durdurunca altyazı akmaya devam ediyor başka hiç sorunum yok ama bu altyazı işi beni deli etti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByCRiMiNaL.

Arkadaşlar bu televizyonun kendi video playerinin altyazı problemini çözen oldumu benim sorunum altyazıyı ne kadar erişebilirlikten kendime özelleştirsem veya varsayılan yapsamda siyah şerit çekiyor büyük yapıyorum olmuyor ayrıca videoyu durdurunca altyazı akmaya devam ediyor başka hiç sorunum yok ama bu altyazı işi beni deli etti.

TV'nin kendi video playerı olduğunu siz söyleyince hatırladım.
  • barsoy kullanıcısına yanıt
    Hocam bu televizyon konusunda biraz bilgisizim daha önce Neoplazma Panasonic kullanıyordum HDMI bağlantısı ile kullanırdım genelde önerdiğiniz bir player varmıdır acaba 4K film attım izlemek için çok hafif hafif donmalar yapıyor.
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.